Skocz do zawartości
mkwd40

Zabawa W Bloki

Rekomendowane odpowiedzi

hehe z freezona blok. Wizja niezła ale ja osobiscie sobie jakos tego nie wyobrazam. Wracając do tematu to jak mam zrobic ten odstemp między postawą a pokrywą górną zeby miała jak woda płynąć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe z freezona blok. Wizja niezła ale ja osobiscie sobie jakos tego nie wyobrazam. Wracając do tematu to jak mam zrobic ten odstemp między postawą a pokrywą górną zeby miała jak woda płynąć??

Jeśli nastawiasz się na blok wiercony to proponuję sprawdzone rozwiązanie:

 

1. zrób w kawałku metalu symetrycznie kilka nawiertów z odstępami,

 

2. na odstępach mniejszym wiertłem nawierć tej samej głębokości otwory (po to aby wiertło nie schodziło w nasyępnym kroku),

 

3. mniejsze otwory popraw takim wiertłem aby wszystkie się połączyły razem z pkt1.

 

Jeśli nie jarzysz to Ci namaluje w adobie. :blink:

Edytowane przez SZUK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miej wiecej kunam, tzn zeby ponawiercać większym wiertłem w odstępach po kilka mm, tak zeby potem między nimi smiesciły się miejsze, potem jeszcze je połączyć? Czy wtedy woda bedzie przepływać przez blok bez dodatkowych odstempów??

Pozdrawiam.

Aha i ile orientacyjnie kosztuje taka miedziana płytka 30x30cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Powoli zabieram sie za blok na NB w abicie nf7-s, mam dostep do frezarki, tokarki innych maszyn.... i teraz mam kilka pytan:

1. czy wymiary spodu miedzianego wystarcza 4cm na 4cm?

2. jaki jest roztaw dziur w abicie bo nie wiem jak w pleksy otwory zrobic?

3. nie wiem jaki gleboki frez zrobic zeby woda swobodnie przeplywala?

 

Ogolnie zastanawiam sie nad wykonaniem spodu, jesli ktos by mial jakis pomysl albo obrazek to bardzo prosze o pomoc...

Dzieki

 

Jak by ktos mial na terenie krakowa taka plytke to chetnie kupie,

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez rozstaw otworów ro sobie zmiezysz na płycie, najprawdopodobniej 5,6CM, frez nie musi byc głęboki z 3mm, przynajmiej tak mi sie wydaje ale jak masz gruby kawałek miedzi to frez musi być głębszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. Tak- pod warunkiem, że krawędzie bloku będą pod kątem 45st do poziomu/pionu (inaczej narożniki chipa nie będą przykryte blokiem- o ile dobrze pamiętam).

 

ad2. Wymiary:

http://forums.procooling.com/vbb/showthrea...=&threadid=6184

Cza się zarejestrować żeby widzieć obrazki.

 

ad3. Wystarczy coś takiego:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, strasznie daleko ta hurtownia ode mnie :/

 

najpierw dabrowa --> gdynia wzgorze sw maksymiliana (autobus R - 30 minut)

sopot - gdansk zabianka (kolejka - 15 minut)

zabianka --> nowy port (autobus 148 - 30 minut)

 

troche głupio, pol dnia zleci na dojazd :P i cos czuje ze na bilaty pojdzie wiecej niz na miedz.

 

Z rana trzeba bedzie zadzwonic.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z lutowaniem tych bloków? Wybaczcie ze zadaje takie głupie pytania ale nigdy tego nie robiłem. Jaka cyna? Zwykła? Czy moze mi ktos wytłumaczyc jak najlepiej i najszczelniej go zalutować? No chyba że hardcore, dwa kawałki miedzi sklejic dwuskładnikowym distalem ;) Ale lepiej chyba lutować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie mieszkasz kszonek?? Na dombrowie? Mieszkam nie daleko, moze byc przywiozł więcej miedzi i potem moze bysmy sie gdzies spodkali i mys mi odsprzedał?

nie dombrowie tylko dąbrowie :P

 

mam lepszy transport:

Rka czy cokolwiek do tesco (kilka przystankow)

tesco --> oliwa (171)

oliwa - nowy port (tramawaj, 18 podajrze)

 

moze ktos mnie podrzuci do wrzeszcza to bedzie najlepiej

 

moge ci kupic tylko powiedz ile dokładnie.

 

a Ty gdzie dokladnie mieszkasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dombrowie tylko dąbrowie :P

 

mam lepszy transport:

Rka czy cokolwiek do tesco (kilka przystankow)

tesco --> oliwa (171)

oliwa - nowy port (tramawaj, 18 podajrze)

 

moze ktos mnie podrzuci do wrzeszcza to bedzie najlepiej

 

moge ci kupic tylko powiedz ile dokładnie.

 

a Ty gdzie dokladnie mieszkasz?

wrzeszcz to blisko mnie może przy okazji wpadniesz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wsiaść w SKMke, podjechac do Gdańska Politechniki i tam się na Zielonym Trójkącie (skrzyżowanie Marynarki Polskiej, Jana z Kolna i Klinicznej) przesiaść w jakikolwiek tramwaj jadący na New Port :P ? (4,10? i inne)?

 

jak bedziecie w okolicy to wpadnijcie jeszcze na do mnie przymorze ;)

Edytowane przez igomako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzeszcz to blisko mnie może przy okazji wpadniesz :lol2:

taaaa, jeszcze do samhaina

 

A nie lepiej wsiaść w SKMke, podjechac do Gdańska Politechniki i tam się na Zielonym Trójkącie (skrzyżowanie Marynarki Polskiej, Jana z Kolna i Klinicznej) przesiaść w jakikolwiek tramwaj jadący na New Port :P ? (4,10? i inne)?

 

jak bedziecie w okolicy to wpadnijcie jeszcze na do mnie przymorze ;)

tak ale zeby sie dostac do eskaemki to musze jechac 20 minut erką z dabrowy na wzgorze sw maksymiliana/do redłowa, albo do spotu 181 :lol2:

 

i teraz wytłumacz komus ze jak mieszkasz w trojmiescie to wcale łatwo nie jest dojechac srodkami komunikacji miejsckiej ;)

 

1,5 godziny trzeba liczyc. Zaraz dzwonie do nich....... dobrze ze mam ferie :] (brak szkoly dobrze mi robi :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam na karwinach 3, mam do tesco 5 minut drogi z buta,

 

Poitrzemowałbym z 10x15cm, moze jeszcze sobie zrobie na GPU, tylko ile to ma orientacyjnie kosztować? Wysłałem do tej firma maila ile sobie liczą za takie płytki.

Pozdr.

Edytowane przez mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to blisko :] ja mam do tesco 5minut autobusem ale od drugiej strony

 

tez im napisałem maila i odpisali: "Niestety nie jesteśmy w stanie dostarczyć Panu zawartych w zapytaniu materiałów."

 

nie wysilili sie, wiec juz napisałem dlaczego nie moga (czy 30 mm grubosci, czy mała wielkosc płytki ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez im napisałem maila i odpisali: "Niestety nie jesteśmy w stanie dostarczyć Panu zawartych w zapytaniu materiałów."

Dokłądnie dostałem taką samą odpowiedz, moze oni nawet nie czytali tylko odpisują ze nie, bo sie boją nowego wirusa jakiegos który miał sie uaktywanic dzisiaj?? Podobno roznosi sie pocztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak np. dostane miedz o grubosci 10mm to jakiej głebokosci nawierty mam porobić, jeszcze nie wiem czy nie pozycze multiszlifierki od kumpla i nie wykonam czegos innego, ale w sumie wiercony chyba będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiercisz na 7-8 mm ale rozumiem że masz wiertarkę stołową ?? albo chociaż stół do wiertarki ???? bo miedz to nie jest drewno i polecam do tego wiertło dobrej firmy (albo chociaż nowe) i przy każdym otworze kapka oleju :wink: bez Dremla nie połączysz tych otworów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra unckle mi załatwi miedz, nie bede musiał tam jechac.

 

a na drugiegi maila odpisali: "Brak takich wymiarów" na pytanie "ze wzgledu na grubosc miedzi czy na mały rozmiar?". noz kurde, a ktory wymiar im chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...