Skocz do zawartości
bonzik

Jaką Grafe Kupić Na Pci-express Do 800-900zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli Ci nie zależy na ciszy, tylko na "wyciu" nawet w trybie 2D to kup 6800GS - karta jest naprawdę nieznośnie głośna, słyszałem. Jeśli zależy Ci na ciszy, a nie zależy an cukierkach w stylu HDR lub SM3.0, w których 6800GS i tak jest słaby, kup bezgłośną X800GTO Sapphire Ultimate (super chłodzenie Thermaltake 0dB), jeżeli nie podniecasz się 3DMarkami, podkręcaniem a chcesz mieć nowoczesną cichą kartę kup X1600XT, zostanie ci w kieszenie ponad 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci nie zależy na ciszy, tylko na "wyciu" nawet w trybie 2D to kup 6800GS - karta jest naprawdę nieznośnie głośna, słyszałem. Jeśli zależy Ci na ciszy, a nie zależy an cukierkach w stylu HDR lub SM3.0, w których 6800GS i tak jest słaby, kup bezgłośną X800GTO Sapphire Ultimate (super chłodzenie Thermaltake 0dB), jeżeli nie podniecasz się 3DMarkami, podkręcaniem a chcesz mieć nowoczesną cichą kartę kup X1600XT, zostanie ci w kieszenie ponad 200zł.

tratatata lepsza słaba obsługa niz jej brak. proównujesz X1600XT do 6800GS??? niskie ciśnienie dziś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

X800GTO2 łyka na śniadanie te 6800GT i GS...Wkońcu to jest X850XT(PE) :) :) :D :D Czyli gigiancik:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigancik bez obsługi PS3.0 (dla mnie bardzo wazne) i z załosnymi wynikami w marku 06 - dla mnie tez to ma znaczenie gdyz lubie miec duze cyferki w benchmarkach. Poza tym niech ktos mi znajdzie x800gto2 za 800zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci nie zależy na ciszy, tylko na "wyciu" nawet w trybie 2D to kup 6800GS - karta jest naprawdę nieznośnie głośna, słyszałem. Jeśli zależy Ci na ciszy, a nie zależy an cukierkach w stylu HDR lub SM3.0, w których 6800GS i tak jest słaby, kup bezgłośną X800GTO Sapphire Ultimate (super chłodzenie Thermaltake 0dB), jeżeli nie podniecasz się 3DMarkami, podkręcaniem a chcesz mieć nowoczesną cichą kartę kup X1600XT, zostanie ci w kieszenie ponad 200zł.

Jeżeli przesunięcie 1 suwaka w Riva Tunerze przekracza twoje mozliwości, to rzeczywiście lepiej unikać 6800GS :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przesunięcie 1 suwaka w Riva Tunerze przekracza twoje mozliwości, to rzeczywiście lepiej unikać 6800GS :rolleyes:

chyba zbyt dużo wymagasz ;)

 

wychodzać z kolegi założenia to w zyciu nie warto kupic X1900XT bo z takim chłodzeniem to nie tykac, przecież to ogłuchnąć można :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

lol X800gto@X800XT? Jest wogóle możłiwość takiego moda? Ja ślyszałem tylko o X800GTO@X850XT...No bierz GTO2...Jak jesteś maniakiem pkt w 3Dmarku to Twój problem...KArty Nvidia są do nabijania pkt w markach, a ATI są lepsze w grach :) :) Nie wiem jak Ty ale ja częsciej gram a nie robie marki, które są pisane pod Nvidie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Nie wiem jak Ty ale ja częsciej gram a nie robie marki, które są pisane pod Nvidie...

LOL :blink: Kazdy dzien przynosi nowe interesujace informacje :lol2:

 

W temacie to raczej bralbym GS chociaz ten GTO2 z mozliwoscia moda tez jest interesujacy :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

To nie zmienia faktu że karty NV są do nabijania pkt w markach i marki są pisane pod NV, karty nvidi nie dają jush takiej mocy w grach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak...

 

wg mnie lepszym wyborem jest GTO2. dlaczego ? ano dlatego ze po zmodowaniu na 16p, podkreceniu bez problemu osiąga wyzsze wyniki od gf GT i GS (nawet w grafh zoptymalizowanych pod nvidie). w marku 0^ osiąga słaby wynik - 2170 pkt nie jest niczym wielkim, jednak dużo punktów traci głownie przez brak SM 3.0. dlaczego wiec nie ma co zważac na tą technologie ? otóż zanim gry będą do działania wymagać SM 3 to karty te będą juz się nadawać do wymiany. jaki z tego wniosek ? jezeli zalezy ci na wysdajnosci to bierz gto2. za 920 zł dostaniesz nówke boxa po modzie z dobrym oc. jezeli nie ebdziesz w przeciągu najbliższych 2 lat wymieniał grafy - wtedy bierz GF - dzięki obsłudze technologii troszkę przedłuży swój zywot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mi pare dni... Bo obecnie mam X800GTO2 @ X850XT... Full stable na 570/540 ( BIOS z X850 ) i moze bede chcial sprzedac bo jesli stypendium ladnie wplynie ( na dniach powinno byc ) to mysle nad wymiana na 7800GT... Co do mojego X800GTO2 to zalozony jest tam Zalman VF700Cu + Radiatory na pamieci... No i jest jeden mankament bo na te pamieci co sa na gorze musi byc nawiew , chociaz lekki bo one sie troszke grzeja... Jesli zapewnisz im nawiew chlodnego powietrza to bedzie super chodzic... Karta jest prawie nowa... Mam ja ok 2-3 miesiace chyba... Bede chcial za nia cos ok 870 zl ( cena do negocjacji )...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod temat.. no bo co mi :P

 

W niedlugim czasie zamierzam zmienic grafe... bo moj 9550 troche przysiadl ;).. no i bede mial okoli 1k PLN.

Mam 2 wybory...

 

Albo x800gto2 @ x850xt pe

albo odlozyc jeszcze 100-200zł i kupic 7800gt

 

slyszalem ze HDR i AA nie da sie wlaczyc na raz... czyli mam wrazenie ze caly + 7800 siada :/? (myle sie?)

 

x850xt pe w testach wypada gorzej... ogolnie :P (3d marki i inne) mimo iz jest drozszy (:o)

jednak czy bedzie sie dalo wykorzystac hdr i aa (np. x4) ? bo z tego co wiem, jak wlaczem hdr to sie wylaczy aa .. i odwrotnie, czyli chyba lepiej wziac x850xt pe, bo mimo iz slabsza.. ma ten hdr na p.s. 2.0.. czyli zawsze jakis tam bonus..

 

Problem jest nielada.. nielada glupi, bo 7800 powala na glowe x850xt pe (mimo iz ati jest drozsze, jak juz wspominalem), a mimo to nie mozna wykorzystac calego jego potancjalu.

 

Obecnie kompa uzywam glownie do gier..

(reszta configu:

AMD 64 3000+ @300x9 ~4000+)

1024 MB ram (dual samsing 2.5/4/4/6 (jakos tak))

ASRock 939Dual Sata2 (AGP + PCIE)

Chieftec 420W)

 

No i nie chcialbym ladowac kasy w blotko ;(.

 

p.s.

kupujac grafe licze na extra detale w g3 (no bo juz niedlugo :P), cod2, nfs mw, fifa2006..

 

To tyle na temat... 7800gt vs x850xt pe z mojej strony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze X800GTO2 jest tansze od 7800GT. Po drugie radki z serii X8XX nie obsluguja HDR (HDR i PS to sa dwie rozne rzeczy) Po trzecie 7800GT jest wydajniejsza karta od X850XT i na Twoim miejscu bym ja zakupil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeony z serii X8XX nie obsluguja HDR ? :| Pierwsze slysze... Tym bardziej ze zarowno w CS-ie jak i HL 2: Lost Coast HDR chodzi mi pieknie :)

 

No ale trudno skoro nie obsluguja to znaczy ze czas juz isc do okulisty :P Bo oczy same robia mi HDR tam gdzie powinnien byc :)

Edytowane przez tazikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...