Skocz do zawartości
Ecuadoo

Podpisano Pakt "stabilizacyjny"- Pis-lpr-so Wasze Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz podkreśle - nie jestem w całości za PiS ,ale nie widze dla tych rządów alternatywy, to faktycznie troche boli, że mamy tak ubogi "rynek polityczny".Ale cała partia Kaczyńskich jest zbudowana wokół ludzi z charakterem których przekonania i stosunek do pewnych spraw mi odpowiadają.Dlatego potrzebna jest dyskusja, kombinowanie (jednak w pozytywnym znaczeniu), a nie sytuacja jaka miała miejsce za poprzedniej kadencji.I przede wszystkim krytyka,(normalne zarzuty),konsekwencja w trakcie wprowadzania zmian ( a nie strach przed lobbystami wszelkiego rodzaju), i wreszcie (najwyższa pora po 15 latach) wyrzucenie - przez różnego rodzaju komisje itp. - ze sceny politycznej postkomunistów itp. to wszystko naprawde pomoże w zbudowaniu państwa demokratycznego (tutaj też prosiłbym bez specjalnej polemiki) :wink:

Wiesz ludzie z charakterem są potrzebni, ale nie w takiej ilości, jeżeli byli by to tylko bracia Kaczyńscy to szło by to jeszcez znieść, niestety w PIS-ie każdy ma charakterek i wychodzi z tego co wychodzi, sory ale jak np słysze naszego prezydenta i jego wypowiedzi to praktycznie w żadnym jego wsytąpieniu nie słyszałem nic o sytuacji gospodarczej kraju, dla niego najwązniejsza sprawa dla Pl to rozbijać układy <_< , nie jest nią narastające wciąż bezrobocie, problemy z wykorzystanie środków z EFS, nie jest służba zdrowia, fakt iż nie są to kompetencje prezydenta, ale to świadczy o nim jakim jest politykiem, wPIS-ie jest za to za mało fachowców, zatrudniając Gilowską potwerdzili tylko że wsprwach gospodarczych i w sprawach finansowych są bezradni. Co do tego zwalczania komunchów to się tobie dziwie, zwalczać należy przestępców a nie ludzi mających inne poglądy polityczne, co do samej ideii komisji śledczej to jestem raczej sceptyczny, bo czym się owa komisja kieruje??, czy jest ona obiektywna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że troche teraz robią nagonkę na te wszystkie układy, ale sądze że sprawami gospodarczymi spokojnie zajmuje sie rząd - złożony jakby nie patrzeć w tych dziedzinach z ekspertów ( PiS takowych nie miało - ale zatrudniło - wielkie brawa).A co do ludzi z charakterem - owszem troche ich jest, ale pilnują ich bracia Kaczyńscy - jak dla mnie pełna dyscyplina partyjna - komuś sie nie podoba - niech odchodzi.

A co do zwalczania komunistów to:

W konstytucji zakazane jest istnienie partii komunistycznych podobnie jak faszystowskich itp.,teraz partie typu SLD myślą, że jak zmieniły nazwe to w zasadzie są już pełnymi demokratami.Ci sami ludzie (nie mówię o władzach bo tam troche sie pozmieniało) rządzili Polską przez 40 lat i mówili, że tamten system jest dobry, a teraz prosze ustrój sie zmienił i też jest dobrze. Cały ten twór który sie przerodził z PZPR-u w SLD (przed SD-RP) powinien zostać usunięty ze sceny politycznej na 10 lat.Poradzili tak sobie Czesi dlaczego my tego nie zrobimy?? Problem jest taki, że oni to zrobili zaraz po transformacji ustroju - a my postawiliśmy grubą kreskę (największa porażka moim zdaniem).

A tak przy okazji to panom Olejczniczakowi i Napierlaskiemu taki system odpowiadał - widać do kogo sie zwracają o pomoc - Kwaśniewskiego, Millera.

Dlatego trzeba dać im (PiS-owi) troche czasu na ochłonięcie - bo troche za dużo sie dzieje ostatnio - i myśle, że wtedy większość będzie zadowolona, aha jeszcze przydałoby sie wyrzucić p.Piłke.

:wink:

Edytowane przez kapi32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to oczywiste że nie jest.Ale kto wchodzi w ich szeregi???

Tłumacze - nie wolno pozwolić tym samym ludziom którzy za czasów PRL-u rządzili Polską aby mieli teraz prawo głosu.

To są tzw. postkomuniści. Jeżeli chcesz wiedzieć o co mi dokładnie chodzi to przeczytaj co sie stało z byłymi komunistami w Czechach,a jak to załatwili Polacy - czyli grubą kreskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą konstytucją to troche nie bardzo trafiłeś

 

Art 13

Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odowłujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a takze tych których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływ na politykę państwa, albo przewiduje utajnienie struktur lub członkowstwa

 

Z przepisu tego wynika że nie ideologia jest zabroniona ale niektóre metody jakimi tego typu ekstremizmy się posługiwały, jak widać przepis ten ma się nijak do SLD, baaa w dalszym ciągu istnieje Komunistyczna Partia Polski i jakoś jeszcze nikt je nie zdelegalizował, a to co napisałeś to wdg mnie naciaganie przepisów do walki politycznej. Co do czeskich rozwiązań może i były one i dobre na poczatku lat 90-tych w chwili obecnej to niewykonalne

 

.

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumacze - nie wolno pozwolić tym samym ludziom którzy za czasów PRL-u rządzili Polską aby mieli teraz prawo głosu.

Olejniczakowi tez! Za to, ze osmielil sie zapisac do takiej stalinowskiej partii. A jeszcze lepiej ich zamknac, zeby nam czasem nie psuli politykow (jak Miller smie byc doradca kogokolwiek!). O! I mam jeszcze lepszy pomysl - odbierzmy prawa wyborcze wszystkim, ktorzy kiedykolwiek glosowali na SLD!

Kolejne piekne posuniecie mial dzisiaj Ziobro: Klik!. Ja juz nie mam na to sily. Wyglada to tak jakby PiS usilowal kazda negatywna opinie jaka w mediach jest na temat ich "rzadzenia" zagluszyc kolejnym skandalem.

 

A co do komisji to zostaly powolane mimo iz lamia (wedlug sejmowych ekspertow) konstytucje. Prawo i Sprawiedliwosc pelna geba. Gdybym tylko mial gorsza prace juz bym uciekal. Jak dobrze, ze jest BBC i mozna sie wylaczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o ostatnich wypowiedziach pana Suskiego o patriotyzmie genetycznym? Niezle sie usmialem jak to uslyszalem. Czy Ci ludzie maja jakies kompleksy i chca je leczyc atakujac wszystkich i wszystko dookola co im sie nie podoba? Nie rozumiem PiSu, nie wiem czy ktokolwiek jest w stanie ich zrozumiec. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olejniczakowi tez! Za to, ze osmielil sie zapisac do takiej stalinowskiej partii. A jeszcze lepiej ich zamknac, zeby nam czasem nie psuli politykow (jak Miller smie byc doradca kogokolwiek!). O! I mam jeszcze lepszy pomysl - odbierzmy prawa wyborcze wszystkim, ktorzy kiedykolwiek glosowali na SLD!

Kolejne piekne posuniecie mial dzisiaj Ziobro: Klik!. Ja juz nie mam na to sily. Wyglada to tak jakby PiS usilowal kazda negatywna opinie jaka w mediach jest na temat ich "rzadzenia" zagluszyc kolejnym skandalem.

 

A co do komisji to zostaly powolane mimo iz lamia (wedlug sejmowych ekspertow) konstytucje. Prawo i Sprawiedliwosc pelna geba. Gdybym tylko mial gorsza prace juz bym uciekal. Jak dobrze, ze jest BBC i mozna sie wylaczyc...

Nie no po prostu znakomicie to wszystko zrozumiałeś.

1) Jeżeli Olejniczak bierze sobie za doradce Millera to widać, że uznaje go za autorytet.

2) Jeżeli podobała ci sie Polska za czasów PRL-u - nie ma sprawy głosuj na SLD, a co więcej pochwal ich za choćby ostatnią kadencje.

3) Komisja faktycznie jest powołana niezgodnie z konstytucją, ale fakt faktem podobne instytucje by sie przydały ( oczywiście po uprzedniej zmianie prawa).

4) Ziobro nie zagłusza, tylko kiedyś sie o pewnych sprawach głośno się nie mówiło, poza tym nikt nie został oskarżony, a zostało tylko wszczęte śledztwo - zobaczymy co z tego wyjdzie. Dla ciebie zapewne najlepiej byłoby gdyby sie o takich sprawach wogóle nie mówiło - przestępca nie przestępca - to było dawno.

"Jeśli okaże się, że zarzuty stawiane panu Kwaśniewskiemu okażą się niezasadne, to będę bardzo zadowolony i chętnie powiem o tym na konferencji prasowej takiej jak ta. Myślę, że także sam Aleksander Kwaśniewski będzie zadowolony"

Edytowane przez kapi32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie tukamon - o niektórych już wspomniał (media), ale raczej nie sądzisz, że przedstawi liste i wymieni po kolei.

dzizas juz nawet nie jestem zamurowany tylko rozsypany.

 

a wyobraz sobie ze ja chce liste. ludzie chca liste. my slyszac o jakichs tajnych ukladach chcemy liste ludzi ktorzy sa zamieszani w to. chcemy ich spalic na stosie i zapomniec o nich, wiedziec ze nic zlego wiecej nie zrobia. a co robi nasz ulubiony przewodniczacy o oczach misia pluszowego [pewnie dlatego nie lubil reklamy PO, w koncu tam misie z szaf znikaly]? mowi ze uklad jest, ale nie moze powiedziec o co chodzi.

to tak jak ja bym zaproponowal zmiane w podatkach, ogolna obnizke i na pytanie o jakie podatki mi i chodzi i w ogole bym odpowiedzial ze o ... fiskalne!!!

 

co do pisuarowych kolizji: chlopaczki zapominaja chyba o takim pieknym przyslowiu:

"przeslosc szanuj, ale to przylosc jest blizsza"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no po prostu znakomicie to wszystko zrozumiałeś.

1) Jeżeli Olejniczak bierze sobie za doradce Millera to widać, że uznaje go za autorytet.

2) Jeżeli podobała ci sie Polska za czasów PRL-u - nie ma sprawy głosuj na SLD, a co więcej pochwal ich za choćby ostatnią kadencje.

3) Komisja faktycznie jest powołana niezgodnie z konstytucją, ale fakt faktem podobne instytucje by sie przydały ( oczywiście po uprzedniej zmianie prawa).

4) Ziobro nie zagłusza, tylko kiedyś sie o pewnych sprawach głośno się nie mówiło, poza tym nikt nie został oskarżony, a zostało tylko wszczęte śledztwo - zobaczymy co z tego wyjdzie. Dla ciebie zapewne najlepiej byłoby gdyby sie o takich sprawach wogóle nie mówiło - przestępca nie przestępca - to było dawno.

"Jeśli okaże się, że zarzuty stawiane panu Kwaśniewskiemu okażą się niezasadne, to będę bardzo zadowolony i chętnie powiem o tym na konferencji prasowej takiej jak ta. Myślę, że także sam Aleksander Kwaśniewski będzie zadowolony"

1. No i co z tego? Za to powinien byc ukarany np. pozbawienie prawa glosu?

2. Nie podoba mi sie zaden system totalitarny, ale do poprzedniej kadencji rzadu nie mam takiego podejscia jak PiS. Czy wg ciebie kazdy kto jest w SLD pragnie powrotu komuny? Wybacz, ale to troche ograniczone spojrzenie. SLD - komuna, PO - sprzedawczyki, LPR, SO, PSL - idioci... tylko my dobrzy!

3. Partia ktora powoluje sie na Prawo i Sprawiedliwosc lamie w pewnym stopniu prawo. To ta partia powinna sie nazywac Nasze Prawo i Nasza Sprawiedliwość.

4. Przez 16 lat rzadow roznych ukladow (AWS, SLD) nikt tego nie wyciagnal i teraz raptem sie panu Ziobro obilo o uszy? Tez moge powiedziec publicznie i wszczac postepowania np. o te miliony, ktore zdefraudowałeś kapi32. A jak sie okarze, ze sie mylilem to bedziesz "zadowolony" prawda? Powiedz mi jeszcze tylko, co bedzie jezeli na serio ta kasa przepadla 20 lat temu? Kwasniewski zostanie aresztowany i osadzony? Smiem w to watpic. Za 0,5 roku nikt pewnie nie bedzie tej sprawy pamietal, liczy sie "skandal" teraz. Takie mam zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o ostatnich wypowiedziach pana Suskiego o patriotyzmie genetycznym? Niezle sie usmialem jak to uslyszalem. Czy Ci ludzie maja jakies kompleksy i chca je leczyc atakujac wszystkich i wszystko dookola co im sie nie podoba? Nie rozumiem PiSu, nie wiem czy ktokolwiek jest w stanie ich zrozumiec. :?

O malo z krzesla nie spadlem: patriotyzm genetyczny - no coz nowy neologizm w jezyku polskim ! :lol:

We wczorajszych wiadomosciach dnia - mialem okazje dowiedziec sie iz poslowie Pisu zawarli dziesiatki "zakladow" - np ze schudna etc. Chyba faktycznie maja jakies kompleksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. No i co z tego? Za to powinien byc ukarany np. pozbawienie prawa glosu?

2. Nie podoba mi sie zaden system totalitarny, ale do poprzedniej kadencji rzadu nie mam takiego podejscia jak PiS. Czy wg ciebie kazdy kto jest w SLD pragnie powrotu komuny? Wybacz, ale to troche ograniczone spojrzenie. SLD - komuna, PO - sprzedawczyki, LPR, SO, PSL - idioci... tylko my dobrzy!

3. Partia ktora powoluje sie na Prawo i Sprawiedliwosc lamie w pewnym stopniu prawo. To ta partia powinna sie nazywac Nasze Prawo i Nasza Sprawiedliwość.

4. Przez 16 lat rzadow roznych ukladow (AWS, SLD) nikt tego nie wyciagnal i teraz raptem sie panu Ziobro obilo o uszy? Tez moge powiedziec publicznie i wszczac postepowania np. o te miliony, ktore zdefraudowałeś kapi32. A jak sie okarze, ze sie mylilem to bedziesz "zadowolony" prawda? Powiedz mi jeszcze tylko, co bedzie jezeli na serio ta kasa przepadla 20 lat temu? Kwasniewski zostanie aresztowany i osadzony? Smiem w to watpic. Za 0,5 roku nikt pewnie nie bedzie tej sprawy pamietal, liczy sie "skandal" teraz. Takie mam zdanie.

1) Pozbawić prawa głosu?? Nie, chodzi mi raczej o to aby w sposób demokratyczny pozbawić ich elektoratu - w sensie pokazac co robili kiedyś i jak sie do tego odnoszą teraz.

2) Umówmy sie,nie jestem aż tak wielkim zwolennikiem PiS-u, ale jaką mamy alternatywę

a - SLD - zdecydowanie nie odmawiam im prawa głosu,ale niech ta partia przejdzie jakąś odnowe moralną, niech w końcu ktoś powie, że jest im wstyd za ostatnie 40 lat, a nie coraz częściej odnosi się do takich osób jak Miller bądź Kwaśniewski - jako autorytetów. Inne ośmieszanie w stylu:

- pochwał dla Jaruzelskiego

- trzymania w szeregach partii takich a nie innych ludzi

- reklama SLD przez 21 Postulatów Solidarności - no zastanówcie sie panowie

- sprawa emerytury Kiszczaka - stanowisko SLD - nie wolno sie zajmować tak starymi sprawami - to przecież paranoja

b - PO - w zasadzie to są oni współwinni obecnej sytuacji wespół z PiS-em,ale przeczytaj poprzednią stronę tam sobie przeprowadziliśmy dyskusje co z PO jest nie tak

c - wszelkie partie populistyczne - jak PSL,SO,LPR - niestety dla takich partii nie powinno być zbyt wielu mandatów - to może ograniczyć zmiana ordynacji i do tego powinni dążyć ( o tym również rozmawialiśmy strone wcześniej)

3) Tutaj przyznałem racje,ale ustalmy, że taka komisja jest potrzebna.

4) No właśnie o to chodzi, że nikt o tym nie mówił kiedy SLD rządziło i za czasów prezydenta K.Teraz panowie z PiS-u nie są już tak ulegli jak Mazowiecki (gruba kreska), czy AWS-UW (to właśnie dzisiejsza PO) .Nie jest to żaden skandal bo niby komu ma zaszkodzić - jeżeli temu żeby Kwaśniewski nie został wybrany na sekretarza generalnego, bądź osłabieniu pozycji SLD to nawet jestem za - tylko przypominam, to jest śledztwo i nie jest to problem na wielką skalę, ale kilka faktów z ostatnich 20 lat trzeba wyjaśnić, a już napewno zająć sie prywatyzacją i działalnościa postkomunistów jak Kwaśniewski.

 

dzizas juz nawet nie jestem zamurowany tylko rozsypany.

 

a wyobraz sobie ze ja chce liste. ludzie chca liste. my slyszac o jakichs tajnych ukladach chcemy liste ludzi ktorzy sa zamieszani w to. chcemy ich spalic na stosie i zapomniec o nich, wiedziec ze nic zlego wiecej nie zrobia. a co robi nasz ulubiony przewodniczacy o oczach misia pluszowego [pewnie dlatego nie lubil reklamy PO, w koncu tam misie z szaf znikaly]? mowi ze uklad jest, ale nie moze powiedziec o co chodzi.

to tak jak ja bym zaproponowal zmiane w podatkach, ogolna obnizke i na pytanie o jakie podatki mi i chodzi i w ogole bym odpowiedzial ze o ... fiskalne!!!

 

co do pisuarowych kolizji: chlopaczki zapominaja chyba o takim pieknym przyslowiu:

"przeslosc szanuj, ale to przylosc jest blizsza"

Spokojnie, oni mają na to 4 lata kadencji,trudno będzie do tego przywyknąć mając w pamięci rządy na przemian SLD, z miękką prawicą (jedynie rząd Olszewskiego działał podobnie,tylko szybko sie go pozbyto),bo ich te sprawy wogóle nie interesowały, a kto wie moze nie pozwalały im na to wszelkiego rodzaju układy.W PiS-ie są ludzie z charakterem i oni bedą to próbowali zwalczyć, i mam wielką nadzieje, że w końcu im sie to uda.

 

A wyjaśnienie spraw z przeszłości,zwłaszcza w środowisku polskim, jest doprawdy pomocna w budowaniu przyszłości.

Edytowane przez kapi32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, oni mają na to 4 lata kadencji,trudno będzie do tego przywyknąć mając w pamięci rządy na przemian SLD, z miękką prawicą (jedynie rząd Olszewskiego działał podobnie,tylko szybko sie go pozbyto),bo ich te sprawy wogóle nie interesowały, a kto wie moze nie pozwalały im na to wszelkiego rodzaju układy.W PiS-ie są ludzie z charakterem i oni bedą to próbowali zwalczyć, i mam wielką nadzieje, że w końcu im sie to uda.

 

A wyjaśnienie spraw z przeszłości,zwłaszcza w środowisku polskim, jest doprawdy pomocna w budowaniu przyszłości.

4 lata wojen i bicia piany, doprawdy wielkie osiagniecie. a jeszcze raz co do komisji: mam wrazenie ze pis i po czesci rowniez Ty sadzicie ze jak postawicie kogos przed komisja to ten od razu odpowie "no dobra, macie mnie, przyznaje sie, sumienie nie daje mi zyc" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co twoim zdaniem z tym zrobić?? Zostawić ???

 

PiS faktycznie powinien sie troche uspokoić,bo nie wszystko naraz, ale widać, że kiedy chcą zmniejszyć możliwości pewnych uprzywilejowanych grup to od razu zaczynają sie wielke prostesty - ciekawostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uklady, uklady, uklady...

Afery, afery, afery...

Wszedzie wichrzyciele, agenci ! Okazuje sie, ze 'uklad 4' jest bardziej rozlegly !

Naleza do niego Niemcy, angielscy, slowaccy i czescy dziennikarze, ze nie wspomne o wlochach i francuzach.

Ech, coraz wiecej i wiecej roboty aby rozbic te wszechobecne spiski !

 

Vivat lustracja ! Komisje sledcze !

Mysle, ze Polska ma wielka szanse stac sie swiatowym centrum lustracji - jak przykladowo farmer w USA nie bedzie pewien, czy ktoras z jego krow czasem nie jest skrytym komunista z bylego ukladu - sruuu do ambasady RP i od razu zostanie powolana komisja sledcza w tym celu. Od razu bezrobocie spadnie do 0 !

 

Hurra ! Hurra ! Vivat Imperator Kaczyslaw !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uklady, uklady, uklady...

Afery, afery, afery...

Wszedzie wichrzyciele, agenci ! Okazuje sie, ze 'uklad 4' jest bardziej rozlegly !

Naleza do niego Niemcy, angielscy, slowaccy i czescy dziennikarze, ze nie wspomne o wlochach i francuzach.

Ech, coraz wiecej i wiecej roboty aby rozbic te wszechobecne spiski !

 

Vivat lustracja ! Komisje sledcze !

Mysle, ze Polska ma wielka szanse stac sie swiatowym centrum lustracji - jak przykladowo farmer w USA nie bedzie pewien, czy ktoras z jego krow czasem nie jest skrytym komunista z bylego ukladu - sruuu do ambasady RP i od razu zostanie powolana komisja sledcza w tym celu. Od razu bezrobocie spadnie do 0 !

 

Hurra ! Hurra ! Vivat Imperator Kaczyslaw !

Rewelacja,

Ciebie zapewne nie interesuje, że przez większośc prywatyzacji skarb państwa stracił grube miliardy, które w sytuacji ich odzykania, w jakikolwiek sposób wzmocniłoby sytuacje finansową państwa.

Nie interesuje cie też zapewne, że różnego rodzaju układy wpływają na funkcjonowanie państwa.

W innych krajach też powołuje sie komisje, my tylko jesteśmy po zmianach ustrojowych i w Polsce nie załatwiło sie pewnych spraw odpowiednio szybko (w czechach załatwiono i nie ma już takich problemów) - stąd biorą sie układy i to z tymi układami trzeba walczyć i w tym celu komisje muszą być powoływane.Nikt sie za to nie zabrał przez jakiś czas, teraz jest ostatnia szansa...

Edytowane przez kapi32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja,

Ciebie zapewne nie interesuje, że przez większośc prywatyzacji skarb państwa stracił grube miliardy, które w sytuacji ich odzykania, w jakikolwiek sposób wzmocniłoby sytuacje finansową państwa.

Nie interesuje cie też zapewne, że różnego rodzaju układy wpływają na funkcjonowanie państwa.

W innych krajach też powołuje sie komisje, my tylko jesteśmy po zmianach ustrojowych i w Polsce nie załatwiło sie pewnych spraw odpowiednio szybko (w czechach załatwiono i nie ma już takich problemów) - stąd biorą sie układy i to z tymi układami trzeba walczyć i w tym celu komisje muszą być powoływane.Nikt sie za to nie zabrał przez jakiś czas, teraz jest ostatnia szansa...

Uwierz mi Polsce nie sa potrzebne zadne komisje, lustracje itp. Naszemu krajowi sa natomiast potrzebne sprawne rzady, ktore beda zajmowaly sie biezacymi problemami. PiS na razie zajmuje sie sprawami drugo i trzeciorzednymi, ktore niestety nie spowoduja by nasz byt sie poprawil. Niech lepiej popracuja nad obnizeniem podatkow, zmniejszeniem bezrobocia, utrzymaniem wzrostu gospodarczego na wysokim poziomie i wieloma innymi waznymi sprawami, ktore beda sie bezposrednio przekladac na jakosc zycia obywateli.

Na koniec kolejna "optymistyczna" wiadomosc :? http://wiadomosci.onet.pl/1283331,11,item.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kapi32

A ja myslalem, ze rzad jako wladza wykonawcza realizuje to co uchwali wladza ustawodawcza (sejm, senat). I niestety sejm nie zajmuje sie tymi sprawami pierwszorzednymi.

I czy to jest przypadek, ze PiS z nikim nie potrafi sie dogadac w sprawie koalicji, paktu itd? Dlaczego daza z taka determinacja do nowych wyborow juz w maju? Sa gotowi nawet na zmiane ordynacji wyborczej w super szybkim tempie by do tych wyborow doszlo. Ja ich nie rozumiem przyznam szczerze i coraz bardziej utwierdzam sie w tezie, ze dobro panstwa polskiego ich tyle obchodzi co mnie sprawy gospodarcze Ugandy.

 

Zgadzam sie ponadto z tym co napisal xor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Rząd zajmuje sie tymi sprawami pierwszorzędnymi, są powołani na stanowiska ministrów kompetentni ludzie (jak Gilowska, Religa), oni w zasadzie nie zajmują sie kwestią lustracji i komisji - tutaj pole nalezy do samego zaplecza.Co do obniżki podatków to zostanie ona wprowadzona jak mówi Gilowska w przyszłym roku budżetowym, także tym nie powinniśmy sie zbytnio przejmować.Wzrost gospodarczy nadal utrzymujemy na odpowiednim poziomie i nie ma on tendencji spadkowych.

Wiadomo, że kwestia komisji bądź lustracji jest bardziej medialna niż pojedyńcze rozporządzenia,działania rządu,ale poczekajmy na efekty. Media kierują uwage ludzi na troche dziwne części życia publicznego np. Dorn powiedział, że dziennikarz Finicial Times skłamał jak bura suka - polskie media zrobiły szum, jak to mu tak wolno itp.,a okazało sie, że FT od razu przeprosił Dorna za kłamstwo - nierzetelną informacje i na ty sprawa sie zakończyła.

 

 

Niektórzy z PiS-u jak pan Piłka faktycznie powinni stracić już dawno prace,ale to jest tzw. mniejsze zło.A skoro opowiada sie za tym Ministerstwo Zdrowia to nie będzie z tym wielkich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieprzenie w kolo macieju o tajemnych ukladach jest zagrywka dla plebsu szukajacego powodow swoich niepowodzen wszedzie tylko nie u siebie.

Dokladnie takie pieprzenie jakie Ty tu uprawiasz piszac osluchane do bolu ogolniki 'różnego rodzaju układy wpływają na funkcjonowanie państwa', 'kaszynscy oczyszcza panstwo', 'odsunac wszechobecnych zlych komunistow', pojawi sie krytyka to od razu 'ciebie zapewne nie interesuja straty na prywatyzacji'.

Jakie uklady ? Uklady scalone, uklady choreograficzne a moze uklady przeniesienia napedu ?

Wskaz choc jeden, a nie strzelaj ogolnikami. To powolajmy komisje sledcze do zbadania inwigilacji Wassermana przez kosmitow podkladajacych mu rury od gazu zeby go zblaznic, bo ja np. mam takie podejrzenia.

Otoz kolego w przypadku podejrzen o szwindle walisz do mediow, prokuratury jasli masz jakiekolwiek dowody, chocby poszlakowe. Ktos z nich sie tym zainteresuje. Jak sie nie ma dowodow to siedzi sie cicho.

Ale oczywiscie w Polsce nie ma wolnych mediow, wszystkie sa w ukladzie. Bo kazdy kto ma inne zdanie od kaczystow jest czescia ukladu - ot, takie zalozenie i swiat staje sie jakze prosty. A wszystkim niepowodzeniom winny jest uklad = inni.

 

Uklady, uklady, uklady...

Niestety, zawsze i wszedzie istnialy i beda istniec nieformalne grupy nacisku - i wlasnie scentralizowane rzadzenie jest dla nich najlepsze - przekupia (wiara ze przy[gluteus maximus]sy kaczynskich z PC sa kompetentni i uczciwi jest dla mnie oznaka impotencji intelektualnej) jednego urzedasa i wszystko maja w kieszeni. Wszystko ! Zostaw takie regulacje rynkowi a nie dziesiatkom komisji-sromisji gdzie bedzie mozna zniszczyc kazdego czlowieka, zamknac usta kazdemu (przyklad KRRiT i Polsatu). Zostaw to sadownictwu - NIEZALEZNEMU od aktualnie wybranych wladz kraju - ono powinno byc bardzo solidne (jak np. w Stanach), jako najwazniejszy organ rozstrzygania sporow. A nie mnozenie bezuzytecznych biurokratycznych bytow CBA, kontroli mediow, wychowania mlodziezy, niedlugo nadzoru produkcji pieluch dla niemowlat...

 

Otorz demokracja to taki ustroj, ze kazdy ma prawo miec poglady, jakie chce. Rowniez komunistyczne. I moze zalozyc sobie partie polityczna, czy sie to Tobie podoba, czy nie. Widzisz - dokladnie tego stylu teksty lecialy w powojennej Polsce ze strony jedynej wlasciwej partii, tylko wtedy wrog to byli parszywi skorumpowani kapitalistyczni wyzyskiwacze, teraz sa nimi parszywi skorumpowani komunistyczni wyzyskiwacze. Najciemniej jest pod latarnia - najzajadlej walcza miedzy soba partie socjalistyczne - wojny mienszewikow z bolszewikami w Rosji. W Polsce kaczysci chca walczyc z komunistami. Tak - PiS jest partia socjalistyczna - bardziej od dzisiejszego sld. Ot, takie nasze nsdap.

 

Asnyk pisal 'Trzeba z zywymi naprzod isc...' a nie wylacznie taplac sie ciagle w gownie przeszlosci.

Kaczyński powiedział, że trzeba z tym walczyć i wielkie brawa dla niego, bo nikt wcześniej nie miał o tym nawet napomknąć. Poza tym, że to powiedział ,narazie żadne konkretne zarzuty nie padły, ale już zrobiło sie z tego powodu nagonkę na cały PiS, rząd (a tutaj nie siadają tylko przy[gluteus maximus]sy Kaczyńskiego,ale normalni,szanowani eksperci).

Problem jest taki, że trzeba skończyć to co sie zaczęło,a nie opowiadać jak to jest pięknie i zaczynajmy z reformami

"Ale oczywiscie w Polsce nie ma wolnych mediow, wszystkie sa w ukladzie. Bo kazdy kto ma inne zdanie od kaczystow jest czescia ukladu - ot, takie zalozenie i swiat staje sie jakze prosty."

Inne zdanie?? Podałem przykład jak choćby media wpływają na opinie publiczną jedynie w kwestii PiS-u (sprawa Dorna), kolejnym jest zapowiadany bunt lekarzy jeżeli nie dostaną podwyżek (Dorn świetnie im powiedział, że to w takim przypadku nastąpi złamanie prawa),jeszcze inny to kwestia sędziego Kryże - najpierw chwalony za finałowe rozstrzygnięcia w sprawie FOZZ-u,w momencie przejścia do rządu i popierania poglądów ministra, stał sie dla środowisk (adwokackich,sędziowskich) wrogiem - tak samo zresztą przedstawiono go w mediach.

Oczywiście, że w każdym państwie działają pewnego rodzaju "układy",ale u nas rozrosło sie to troche za bardzo, jest to kwestia przekształceń ustrojowych, a nikt z tym porządku nie zrobił.

Żeby dojść do pewnych spraw, trzeba stworzyc różnego rodzaju komisje - zobacz ile spraw wyszło na jaw podczas komisji ds.Rywina, Orlenu, PZU.

 

A poglądy można mieć owszem różne, tylko jak komuniści to wykorzystali to widzieliśmy przez 40 lat - podobalo ci się??

I jeszcze raz powtórze, nie twierdze, że PiS jest rewelacyjny,ale znajdują sie tam ludzie z charakterem którzy potrafią doprowadzić pewne sprawy konsekwentie do końca.To nie jest lawirująca między wszystkimi Platforma,czy PSL, ani populiści w stylu SO,LPR.

I PiS nie tapla sie wyłącznie w gownie przeszłości,ale te sprawy są bardziej medialne - przywiazują do nich wage tylko przeciwnicy PiS-u, a sprawami przyszłościowymi zajmuje sie rząd, tworzy projekty ustaw, nie uczestniczy w zwalczaniu układów ( za wyjątkiem ministerstwa sprawiedliwości). SLD nie było tak krytykowane od początku, bo w zasadzie nic nie chciało przeprowadzić.A tutaj taka informacja dla wszystkich fanów SLD i ich modelu rządzenia:

- Partia SLD oficjalnie odcina się od komunistycznych korzeni (deklaruje program nowoczesnej socjaldemokracji), nie jest również oficjalną następczynią SdRP, w praktyce jednak duża część jej działaczy wywodzi się z SdRP, a wcześniej jeszcze z PZPR.

- Partia wysuwała przed wyborami w 2001 roku propozycje likwidacji Senatu (wycofała się z tej propozycji po wyborach, w których uzyskała zdecydowaną większość foteli senatorskich)

 

A porównanie PiS-u do NSDAP, tylko dlatego, że walczą z komunistami to nazwałbym objawem impotencji intelektualnej.

Skupiacie sie na szczegółach jak wanna Wassermana, i tylko o tym możecie gadać godzinami,a sytuacja polityczna jest jaka jest i PiS znakomicie moim zdaniem sobie z tym radzi.Więc troche czasu, troche spokoju i to naprawde może wyjść ludziom na dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieprzenie w kolo macieju o tajemnych ukladach jest zagrywka dla plebsu szukajacego powodow swoich niepowodzen wszedzie tylko nie u siebie.

Dokladnie takie pieprzenie jakie Ty tu uprawiasz piszac osluchane do bolu ogolniki 'różnego rodzaju układy wpływają na funkcjonowanie państwa', 'kaszynscy oczyszcza panstwo', 'odsunac wszechobecnych zlych komunistow', pojawi sie krytyka to od razu 'ciebie zapewne nie interesuja straty na prywatyzacji'.

Jakie uklady ? Uklady scalone, uklady choreograficzne a moze uklady przeniesienia napedu ?

Wskaz choc jeden, a nie strzelaj ogolnikami. To powolajmy komisje sledcze do zbadania inwigilacji Wassermana przez kosmitow podkladajacych mu rury od gazu zeby go zblaznic, bo ja np. mam takie podejrzenia.

Otoz kolego w przypadku podejrzen o szwindle walisz do mediow, prokuratury jasli masz jakiekolwiek dowody, chocby poszlakowe. Ktos z nich sie tym zainteresuje. Jak sie nie ma dowodow to siedzi sie cicho.

Ale oczywiscie w Polsce nie ma wolnych mediow, wszystkie sa w ukladzie. Bo kazdy kto ma inne zdanie od kaczystow jest czescia ukladu - ot, takie zalozenie i swiat staje sie jakze prosty. A wszystkim niepowodzeniom winny jest uklad = inni.

 

Uklady, uklady, uklady...

Niestety, zawsze i wszedzie istnialy i beda istniec nieformalne grupy nacisku - i wlasnie scentralizowane rzadzenie jest dla nich najlepsze - przekupia (wiara ze przy[gluteus maximus]sy kaczynskich z PC sa kompetentni i uczciwi jest dla mnie oznaka impotencji intelektualnej) jednego urzedasa i wszystko maja w kieszeni. Wszystko ! Zostaw takie regulacje rynkowi a nie dziesiatkom komisji-sromisji gdzie bedzie mozna zniszczyc kazdego czlowieka, zamknac usta kazdemu (przyklad KRRiT i Polsatu). Zostaw to sadownictwu - NIEZALEZNEMU od aktualnie wybranych wladz kraju - ono powinno byc bardzo solidne (jak np. w Stanach), jako najwazniejszy organ rozstrzygania sporow. A nie mnozenie bezuzytecznych biurokratycznych bytow CBA, kontroli mediow, wychowania mlodziezy, niedlugo nadzoru produkcji pieluch dla niemowlat...

 

Otorz demokracja to taki ustroj, ze kazdy ma prawo miec poglady, jakie chce. Rowniez komunistyczne. I moze zalozyc sobie partie polityczna, czy sie to Tobie podoba, czy nie. Widzisz - dokladnie tego stylu teksty lecialy w powojennej Polsce ze strony jedynej wlasciwej partii, tylko wtedy wrog to byli parszywi skorumpowani kapitalistyczni wyzyskiwacze, teraz sa nimi parszywi skorumpowani komunistyczni wyzyskiwacze. Najciemniej jest pod latarnia - najzajadlej walcza miedzy soba partie socjalistyczne - wojny mienszewikow z bolszewikami w Rosji. W Polsce kaczysci chca walczyc z komunistami. Tak - PiS jest partia socjalistyczna - bardziej od dzisiejszego sld. Ot, takie nasze nsdap.

 

Asnyk pisal 'Trzeba z zywymi naprzod isc...' a nie wylacznie taplac sie ciagle w gownie przeszlosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) Umówmy sie,nie jestem aż tak wielkim zwolennikiem PiS-u, ale jaką mamy alternatywę

a - SLD - zdecydowanie nie odmawiam im prawa głosu,ale niech ta partia przejdzie jakąś odnowe moralną, niech w końcu ktoś powie, że jest im wstyd za ostatnie 40 lat, a nie coraz częściej odnosi się do takich osób jak Miller bądź Kwaśniewski - jako autorytetów. Inne ośmieszanie w stylu:

- pochwał dla Jaruzelskiego

- trzymania w szeregach partii takich a nie innych ludzi

- reklama SLD przez 21 Postulatów Solidarności - no zastanówcie sie panowie

- sprawa emerytury Kiszczaka - stanowisko SLD - nie wolno sie zajmować tak starymi sprawami - to przecież paranoja

b - PO - w zasadzie to są oni współwinni obecnej sytuacji wespół z PiS-em,ale przeczytaj poprzednią stronę tam sobie przeprowadziliśmy dyskusje co z PO jest nie tak

c - wszelkie partie populistyczne - jak PSL,SO,LPR - niestety dla takich partii nie powinno być zbyt wielu mandatów - to może ograniczyć zmiana ordynacji i do tego powinni dążyć ( o tym również rozmawialiśmy strone wcześniej)

Rozumiem wiec, ze skoro SLD jest be, PO jest be, SO, PSL, LPR sa be to jedyna partia cacy, ktora sie kwalifikuje do rzadzenia sa pisuary?

Przez ostatnie kilkadziesiat lat tez mielismy rzady jedynej slusznej partii - polecam popytac rodzicow i dziadkow jak sie wtedy zylo...

 

I jeszcze raz powtórze, nie twierdze, że PiS jest rewelacyjny,ale znajdują sie tam ludzie z charakterem którzy potrafią doprowadzić pewne sprawy konsekwentie do końca. To nie jest lawirująca między wszystkimi Platforma,czy PSL, ani populiści w stylu SO,LPR.

Prawie cala kampanie wyborcza przejechali na haslach koalicji z PO, po czym ulozyli sie z Lepperem i Giertychem (a raczej znalezli sobie przy[gluteus maximus]sow, bo o partnerstwie w tym ukladzie mowic nie mozna). Rzeczywiscie, stabilni jak skala...

 

A teraz do Ciebie, milosniku PiS pytanie: co ze swojego programu wyborczego jak dotad zrealizowal PiS? Ile uchwal w tych sprawach podjeto? Dlaczego PiS zamiast siasc na [gluteus maximus] w lawach sejmowych i zajac sie sprawami istotnymi dla kraju (redukcja biurokracji, ograniczenie wydatkow panstwa, uproszczenie systemu podatkowego, walka z bezrobociem) zajmuje sie folklorem? Tak, tak, folklorem - te wszystkie komisje sledcze i rzucanie oskarzeniami na lewo i prawo to folklor polityczny, igrzyska. A nie igrzysk nam trzeba, a chleba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kapi32

A ja myslalem, ze rzad jako wladza wykonawcza realizuje to co uchwali wladza ustawodawcza (sejm, senat). I niestety sejm nie zajmuje sie tymi sprawami pierwszorzednymi.

I czy to jest przypadek, ze PiS z nikim nie potrafi sie dogadac w sprawie koalicji, paktu itd? Dlaczego daza z taka determinacja do nowych wyborow juz w maju? Sa gotowi nawet na zmiane ordynacji wyborczej w super szybkim tempie by do tych wyborow doszlo. Ja ich nie rozumiem przyznam szczerze i coraz bardziej utwierdzam sie w tezie, ze dobro panstwa polskiego ich tyle obchodzi co mnie sprawy gospodarcze Ugandy.

 

Zgadzam sie ponadto z tym co napisal xor :)

Wygrana w wyborach, może nareszcie zamknąć usta tej fałszywej opozycji (krytykujemy wszystko i wszędzie,a zwłaszcza duże medialne sprawy). Kaczyński miał doskonały pomysł w postaci Paktu,bo nie rozdał żadnych stanowisk,ale jak widać nie mozna sie z niektórymi ugrupowaniami dogadac.Koalicja jest teraz tylko możliwa z SO+PSL,bo LPR pokazała co dla niej znaczy podpis na dokumencie,a PO już sie chyba wystarczająco skompromitowała. Ja mam tylko nadzieje,że PiS przejmie elektorat słabnących LPR-u i SO, utworzy koalicje z PSL, lub coś na kształt paktu (PSL ma stały elektorat,więc myśle, że do sejmu sie dostanie).Jedyny problem to zapowiadane wspólne wejście do sejmu kilku ugrupowań lewicowych.

Sejm zajmuje sie różnymi sprawami i propozycje ustaw może dawac zarówno opozycja,jak i rząd i jego zaplecze polityczne.Jeżeli rząd ma swego rodzaju strategie i jest ona uzgodniona z zapleczem,wpisana do paktu, to wiadomo, że te projekty przejdą bez problemu i nie robi sie wokół tego szum, jaki można zauważyc przy innych bardziej medialnych propozycjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz mi, czym i jak sie PO skompromitowala?

 

Tylko konkretnie prosze, bez pisuarowej propagandy.

 

EDIT: zdefiniuj tez pojecie "falszywa opozycja" i czym sie ona rozni od tej prawdziwej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem wiec, ze skoro SLD jest be, PO jest be, SO, PSL, LPR sa be to jedyna partia cacy, ktora sie kwalifikuje do rzadzenia sa pisuary?

Przez ostatnie kilkadziesiat lat tez mielismy rzady jedynej slusznej partii - polecam popytac rodzicow i dziadkow jak sie wtedy zylo...

Prawie cala kampanie wyborcza przejechali na haslach koalicji z PO, po czym ulozyli sie z Lepperem i Giertychem (a raczej znalezli sobie przy[gluteus maximus]sow, bo o partnerstwie w tym ukladzie mowic nie mozna). Rzeczywiscie, stabilni jak skala...

 

A teraz do Ciebie, milosniku PiS pytanie: co ze swojego programu wyborczego jak dotad zrealizowal PiS? Ile uchwal w tych sprawach podjeto? Dlaczego PiS zamiast siasc na [gluteus maximus] w lawach sejmowych i zajac sie sprawami istotnymi dla kraju (redukcja biurokracji, ograniczenie wydatkow panstwa, uproszczenie systemu podatkowego, walka z bezrobociem) zajmuje sie folklorem? Tak, tak, folklorem - te wszystkie komisje sledcze i rzucanie oskarzeniami na lewo i prawo to folklor polityczny, igrzyska. A nie igrzysk nam trzeba, a chleba.

Nadal sie nie rozumiemy, nie uznaje PiS za jakiegokolwiek rodzaju zbawców,ale ta partia w danej sytuacji najlepiej sie prezentuje (to mój pogląd, przytocz mi argumenty za poparciem innych partii),a jeżeli chodzi o koalicje z PO, to chyba jednak trzeba sobie przypomnieć kto chciał za dużo - i po czyjej stronie leży lwia część winy.

Na realizacje swojego programu wyborczego PiS ma kadencję, minęło mniej niż 200 dni, a już zaczyna sie nagonka, że PiS oszukuje wyborców.

"Igrzyska" rozpętała prasa (PiS owszem dał im w ostatnim okresie aż za duże pole do popisu, bo przesadzają z intensywnością),a "chlebem" - już po raz kolejny odpowiadam - zajmują sie eksperci (przynajmniej większość) tworzący rząd.

 

Odpowiedz mi, czym i jak sie PO skompromitowala?

 

Tylko konkretnie prosze, bez pisuarowej propagandy.

 

EDIT: zdefiniuj tez pojecie "falszywa opozycja" i czym sie ona rozni od tej prawdziwej?

Konstruktywna krytyka,a nie za wszelką cenę - na tym polega różnica.

Podczas rozmów koalicyjnych - PO miała dostać większość (a przynajmniej najważniejsz z punktu widzenia liberałów) ministerstw,ale jak widać to dla nich za mało ( w końcu byli tak pewni, że wygrają wybory - teraz należy im sie większość władzy).

PiS przedstawił kilkakrotnie projekty przygotowane wcześniej podczas spotkań ekspertów - rozmów koalicyjnych, uzgodnione z PO - których ci nie poparli.

Problem z faktem, że wicemarszałkiem został Lepper - bądź co bądź trzecia siła w parlamencie - w sytuacji kiedy za rządów SLD, PO go na tym stanowisku poparła.

Kompromitacja w Warszawie - do władzy,całkiem możliwe, że wrócą ludzie "Piskorskiego" (to nie jest propaganda PiS-owska, tylko same fakty - przedstawione w GW)

Troche więcej jest napisane na poprzedniej stronie, sprawdź może to ci poszerzy pole widzenia.

 

A co do PiS-u to nie każda z ich decyzji mi sie podoba - nie jestem ślepo zapatrzony.

Edytowane przez kapi32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labe --> tak, od razu wypuscic zlodziei... Przeczytaj sobie jeszcze raz co pisalem o sadach a Cie oswieci kto powinien sie zajmowac zlodziejami, dla podpowiedzi nie rzad, sejm, senat, prezydent, czy nad wyraz sprawny umyslowo posel Gosiewski

 

Podałem przykład jak choćby media wpływają na opinie publiczną jedynie w kwestii PiS-u (sprawa Dorna), kolejnym jest zapowiadany bunt lekarzy jeżeli nie dostaną podwyżek (Dorn świetnie im powiedział, że to w takim przypadku nastąpi złamanie prawa),jeszcze inny to kwestia sędziego Kryże - najpierw chwalony za finałowe rozstrzygnięcia w sprawie FOZZ-u,w momencie przejścia do rządu i popierania poglądów ministra, stał sie dla środowisk (adwokackich,sędziowskich) wrogiem - tak samo zresztą przedstawiono go w mediach.

przyszedl pan Ciapcialski z kilofem, wykopal na srodku drogi dziure. Ruch zablokowany, chaos. Ludzie wsciekli robia chryje - ale to tylko znaczy, ze sa czescia spisku przeciw panu Ciapcialskiemu, bo tu dziure wykopac trzeba. Jak ktos tego nie widzi i krytykuje - jest komuchem z ukladu !

 

Czlowieku, nigdy nie przyszlo Ci do glowy, ze jak wszyscy cos krytykuja, to moze jednak czas zastanowic sie czy nei maja racji ze cos z tym jest nie tak ? Szukanie wszedzie spiskow ma nazwe kliniczna - zespół urojeniowy, czyli paranoja.

 

A porównanie PiS-u do NSDAP, tylko dlatego, że walczą z komunistami to nazwałbym objawem impotencji intelektualnej.

Skupiacie sie na szczegółach jak wanna Wassermana, i tylko o tym możecie gadać godzinami,a sytuacja polityczna jest jaka jest i PiS znakomicie moim zdaniem sobie z tym radzi.Więc troche czasu, troche spokoju i to naprawde może wyjść ludziom na dobre

Uff, no to cale szczescie ze ja nie porownuje PiS do NDSAP tylko dlatego ze walcza z komunistami, oprocz tego widze zdecydowanie wiecej podobienstw, z fuhrerem na czele (ciekawe, czy Wielmozny Jarus szkoli sie do przemowien ogladajac mistrza czy 'ten typ juz tak ma' ?).

I owszem, moze to wyjsc ludziom na dobre, tyle co dobre z tego beda mieli to zalezy od ludzi - ludziom z PiS-u wyjdzie na dobre samopoczucie, pozostalym na dobre szambo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie widze czym się PO skompromitowała??, natomiast widze kompromitacje np Dorna, że przypomne bure suki, powołania dla lekarzy, czy też układ w OC zomowców i alkoholików

Dalej czepiasz się opozycji ze to ze krytykuje rząd normalnie rozbrajasz mnie, od tego jest propozycja, za komuny była krytyka "konstruktywna", która niebyła ani krytyką a tym mbardzie konstruktywną, to że opozycja krytykuje rząd pod każdym niemal względem jeste standardem parlamentaryzmu, standardem międzynarodowym i im bardziej rozwinięte państwpo tym ta opozycja bardziej upierdliwa

Co do Piskorskiego to chyba nikt mu nic nie udowodnił co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labe --> tak, od razu wypuscic zlodziei... Przeczytaj sobie jeszcze raz co pisalem o sadach a Cie oswieci kto powinien sie zajmowac zlodziejami, dla podpowiedzi nie rzad, sejm, senat, prezydent, czy nad wyraz sprawny umyslowo posel Gosiewski

przyszedl pan Ciapcialski z kilofem, wykopal na srodku drogi dziure. Ruch zablokowany, chaos. Ludzie wsciekli robia chryje - ale to tylko znaczy, ze sa czescia spisku przeciw panu Ciapcialskiemu, bo tu dziure wykopac trzeba. Jak ktos tego nie widzi i krytykuje - jest komuchem z ukladu !

 

Czlowieku, nigdy nie przyszlo Ci do glowy, ze jak wszyscy cos krytykuja, to moze jednak czas zastanowic sie czy nei maja racji ze cos z tym jest nie tak ? Szukanie wszedzie spiskow ma nazwe kliniczna - zespół urojeniowy, czyli paranoja.

Uff, no to cale szczescie ze ja nie porownuje PiS do NDSAP tylko dlatego ze walcza z komunistami, oprocz tego widze zdecydowanie wiecej podobienstw, z fuhrerem na czele (ciekawe, czy Wielmozny Jarus szkoli sie do przemowien ogladajac mistrza czy 'ten typ juz tak ma' ?).

I owszem, moze to wyjsc ludziom na dobre, tyle co dobre z tego beda mieli to zalezy od ludzi - ludziom z PiS-u wyjdzie na dobre samopoczucie, pozostalym na dobre szambo.

W każdej z obecnych partii istnieje coś takiego jak, kult wodza (fuhrera)

LPR - Giertych,

SO - Lepper,

SLD - Olejniczak,

PO - Tusk,Rokita ( sprawa Sośnierza - chciał koalicji to go wyyyrzucili, od razu, więc niech pan Niesiołowski nie opowiada jaka to z nich demokratyczna partia)

PiS - Kaczyńscy

 

Co do układów,to powiedziałem, że czasami przesadzają, ale swoją racje mają i narazie poza tym, że chcą powołać komisje to nic w tej kwestii nie zrobili,nikomu to przeszkadzać nie powinno, więc poczekajmy do efektów - wtedy będziecie mogli napisać, że sie skompromitowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku, nigdy nie przyszlo Ci do glowy, ze jak wszyscy cos krytykuja, to moze jednak czas zastanowic sie czy nei maja racji ze cos z tym jest nie tak ? Szukanie wszedzie spiskow ma nazwe kliniczna - zespół urojeniowy, czyli paranoja.

Dodam, ze ludzie ktorzy popierali PiS przed wyborami odwracaja sie od tego ugrupowania - Pietrzak, Cugowski (senator z ramienia PiS).

 

Fakty sa takie, ze PiS nie ma pomyslu na rozwoj gospodarczy polski i nigdy go nie mial, nawet ich projekt taniego panstwa w rzeczywistosci okazuje sie zwykla propaganda i zamiast ciac budzet to go zwiekszaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...