Skocz do zawartości
GoLo

Duron 1300 & K7S5A vs. O/C

Rekomendowane odpowiedzi

Wiekszośc osób zna moje zdanie na temat ECS, juz kilka razy opisywałem swoej "przejscia" w pracy z tymi płytami... 

NA weekend miałem PRZYJEMNOŚC instalować winde, testować itd na sprzecie w podbnym przedziale cenowym i tez na pamieci DDR/SDR . Była to płytka 

SCHUTTLA 32A i powiem szczerze że byłem w szoku.. :

- płynna rekulacja co 1 mhz FSB do ok.170 mhz 

- świetna stabilnośc i wydajnośc (przynajmniej ten egzemptlarz..)

- regulacja vcore co +0,025 v!!!

Dla mnie za tę cenę i w porównaniu z ECS k7s5a tpo REWELACJA !!!

 

 

Testowałem tą płyte przez OK. 4 godz. i powiem szczerze że jestem pod wrażeniem: stabilnośc, wydajnośc, niska cena.....

Regulacja co 1 mhz do 166

Napiecie na procku co 0,025v do max 1,85 (max można da +0,275, ale i ta nie więcej niż1,85)

regulacja napięć na pamięci

To ma ta płytka, jak się nie mylę oczywiście (bo ma w zasadzie to samo co ak31, tylko sdr/ddr)

 

POnadto ja dodam jeszcze że plusem shuttle jest to ze całkiem realne jest osiągnięcie magistrali max., co w innych płytach jest raczej rzadkie...

POnadto te płytki (ak31/32) często zwyżająnapięcie na procku o 0,02-0,03V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ale zawyczaj dobre wyniki podkrecania na dobrych plytach osiagaja ludzie znajacy sie na tym dobrze, a to co ty piszesz to sa odosobnione przypadki ludzi (sorry to nie ludzie to dzieci), ktorym rodzice kupuja wypasionego kompa na komunie, zakladaja Internet, a Ci podkrecajac proca o 100MHz jaraja sie jakby dokonali cudu. Uwazam, ze ECS jest kijowym produktem do podkrecania, bo za duzo musisz w niego ingerowac, zeby cos osiagnac, a co za tym idzie, zwieksza sie ryzyko utraty gwarancji. A ja mam do tego podejscie dosc konserwatywne, choc mojego Anthlona dzisiaj odblokowuje za pomoca lutownicy ;)

Ale nie w tym rzecz. IMHO ECS jest dla takich ludzi jak napisalem, czytaj dzieci lub tych, ktorzy chca miec stabilny system tanio i w miare solidnie i nie boja sie przy tym o gwarancje.

Bez urazy ale te dzieci wykręcają takie Athlony jak twój do tych samych wartości co twoje(z pełną stabilnością)na ECSach mimo jej ograniczeń. Cała modernizacja lub ingerencja sprowadza się do wgrania biosu Cheepmana.I nie tracą żadnej gwarancji.

Ps

1Wypasiony komp i ECS :lol:

2Kolega na ECSie, twojej grafie i procu(+sdram) ma 7100 3dmarków :wink:

3 Dla mnie ECSy kupują ludzie którzy traktują kompu bardzo przedmiotowo. :)

Stary takie patenty nie robia "dzieci" tylko maniacy. Ja do takich nie naleze, a ze swoim Antkiem nie powiedzialem jeszcze ostatniego slowa.

Szlifowanko podstawy Volcano7+, odblokowanie mnoznikow powyzej 12,5x i zobaczymy.

No dobra skad wziąźć ten bios cheapmana i czy nie powoduje o zadnych problemów z kompem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, ta modyfikacja mnoznika dziala tylko na durony z jadrem morgan i athlony xp z jadrem palomino. Na starsze na bedzie dzialao, ale to tez jest do obejscia. Zworki podlacza sie bezposrednio pod socketa. Moza to zrobic na dowolnej plycie SocketA :))) Songoku nie denerwuj sie nie mialem ostatnio czasu nie przegladalem forum. Dzis jak wroce do chaty, to wieczorem wysle Ci wszytko. Jak ktos jeszcze chce schemat jak zrobic ta modyfikacje mnoznika, to niech zapoda emaila na siqer@go2.pl

dzieki za schema hehe opis mowi sam za siebie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra skad wziąźć ten bios cheapmana i czy nie powoduje o zadnych problemów z kompem.

masz tu link do najnowszego http://www.ocworkbench.com/2002/ecs/k7s5ab.../cheepobios.htm

polecam najnowszy jest on datowany na 29 Nov, 2002

chb1129 (LAN lub bez LAN-a), chb1129f (LAN lub bez LAN-a z fastwrites)

problemow brak :D

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki jak tam modyfikacja mnoznika poszla. Narozsylalem sie juz tych materialow :)) Piszcie jak wam poszlo lub idzie. I czy procki cale :)

zyja zyja i maja sie niezle :twisted: mialem wczesniej tego shuttle co w opisie wydajnosc na 2000+ byla gorsza niz na ecs bez krecenia wiec wrocilem do ecs(na shuttle vis266 zgubilem 1000pkt w 3dmarku) i teraz mam mozliwosc zmiany mnoznika w zakresie 5-18 hehe jeszcze raz dzieki za schemat

pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra skad wziąźć ten bios cheapmana i czy nie powoduje o zadnych problemów z kompem.

masz tu link do najnowszego http://www.ocworkbench.com/2002/ecs/k7s5ab.../cheepobios.htm

polecam najnowszy jest on datowany na 29 Nov, 2002

chb1129 (LAN lub bez LAN-a), chb1129f (LAN lub bez LAN-a z fastwrites)

problemow brak :D

pozdrawiam wszystkich

Dzięki za adres ale który lepiej wgrać ten z fastwrites czy ten bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki jak tam modyfikacja mnoznika poszla. Narozsylalem sie juz tych materialow :)) Piszcie jak wam poszlo lub idzie. I czy procki cale :)

zyja zyja i maja sie niezle :twisted: mialem wczesniej tego shuttle co w opisie wydajnosc na 2000+ byla gorsza niz na ecs bez krecenia wiec wrocilem do ecs(na shuttle vis266 zgubilem 1000pkt w 3dmarku) i teraz mam mozliwosc zmiany mnoznika w zakresie 5-18 hehe jeszcze raz dzieki za schemat

pozdrawiam wszystkich :)

No to super 8) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polowiczny sukces..

dzis po zamontowaniu swiecacego wentyla do budy( :D ) przez pomylke odlaczylem wentyl od proca...

odpalam kompa... odpala sie bez problemu winda.. winamp, forum, gg, po ok. 5min zwis kompa..

odpalam go again..  po pokazaniu sie pulpitu znoof zwis..

odpalam bios patrze na temperatury.. a tam 93* na procu (sic!). lekki szok.. spojzenie na cooler - stoi. szybko go podlaczylem i temperatura zaczela spadac(uff) 

Proc dziala. i to nawet lepiej ! :D

teraz bez najmniejszego problemu puscilem go na 1450MHz(~110x13) :D(wczesniej przy 3dmarku byl zwis.. teraz przechodzi go bez problemu)

hehe TO SAMO CO U MNIE tylko ja kompa oblozylem kocami :) hehe mam rozum w d ... :) hehe no ale spox PROCEK teraz po zajsciu chodzi na 1500 :P wlasnie na ECSie !!!! o dziwo bo niektorzy mnie tu obrazaja mowiac ze dzieci dostaly kompa na komunie i .... ITD :P lamy :P

a na ecs mam zmiane mnoznika jak bede chcial to se odblokuje ale musze MIEC NAJPIERW WC :P potem mam nadzieje na stabilne 1700 :P :) wlasnie na ECSie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...