Skocz do zawartości
templik

Zmiana Wnetrznosci Do 3000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

aktualnie posiadam:

MSI K7T266 Pro2-A (AC 97)

Athlon 1800+

512mb ram (DDR) (2x256mb)

Gf 4200 64mb TV-OUT (64mb)

HDD 40gb

SB Audigy

Zasilacz 350W

 

Mam do wydania ok. 2500-3000. I teraz mam dwie opcje:

 

I

Sprzedac plyte glowna + procek + ram + k. graf + hdd i dolozyc na kupno nowych podzespolow.

 

II

Sprzedac caly zestaw poza k. muzyczna i kupic nowego kompa.

 

Do obudowy troszke sie przyzwyczailem juz ;)

 

Myslalem o plycie glownej z SataII (audio nie musi byc, planuje zostawic audigy, milo jakby lan sie znalazl :)).

HDD 250gb Samsung SataII NCQ 400zl (ew. 200gb - ok. 300zl)

Procek milo by bylo jakis AMD dwurdzeniowy, chyba ze macie inna propozycje. http://allegro.pl/show_item.php?item=84521679

http://allegro.pl/show_item.php?item=84811033 (nie wiem czy starczy...)

ram 2x512mb lub 2x256mb (pozniej moge dokupic sobie jeszcze raz tyle) - dual

k. graf. myslalem o Gigabyte 6800 GS, na 7800 raczej nie starczy (moze cos lepszego z ATI ?)

 

Chcialbym aby komputer byl z prespektywa pozniejszego rozwoju... Np plyta glowna z SLI i pozniej dokupienie drugiej takiej samej (np za ok. rok). Moze byc tez opcja dokupienia ramu.

Myslalem jeszcze o jednym wyjsciu. Kupno dobrej plyty glownej i jakiegos athlona 64 na jednym jadrze i pozniejsza zmiana na X2 jak stanieja, itp. Nie wiem tylko czy ma to jakis wiekszy sens...

 

Komputer wykorzystuje do praktycznie wszystkiego... programowanie, grafika 2d i troszke 3d, gry, filmy, tworzenie stron...

 

PS: Nie wykluczam OC.

 

Z gory dziekuje za wszelkie pomoce.

Pozdrawiam.

Edytowane przez templik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlozylem maly zestawik:

DFI LP UT NF4 Ultra-D s.939 (489zl)

AMD Athlon 64 3700+ "San Diego" OEM (845zl)

Arctic Cooling Freezer 64 Pro (65zl)

Patriot 1024MB (2x512MB) CL2.5 KH (359zl)

Dysk Samsung 250GB 7200 8MB SATA II SP2504C (364zl)

Gigabyte Geforce 6800GS 256MB DDR3 (753zl)

TAGAN TG380-U01 380W (249zl) lub 480W (359zl)

obudowa

 

Razem: 3234zl + obudowa

 

Co o tym sadzicie? Starczy mi zasilacz 380W? Co byscie zmienili? Idzie jeszcze na czyms przyciac minimalnie? ;)

Z gory dziekuje za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz wez mocniejszy

jesli bedziesz chcial dokupic puzniej 2 grafe

 

mozna ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> procka 3500+

i do tego zamisat 6800gs wziąsc 7800gt

 

albo kupic 6800gs i moze postarac sie o jakiegos opterona nie koniecznie tego 165 moze byc słbaszy

a jak go podkrecisz to wtedy bedzie miał on wydajnosc procka o niebo lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brał bym SanDiego może sie jakas perełka trafi i bedzie latać ponad 3000Mhz :wink: Kto wie :lol: Albo opterona 144 s.939

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz wez mocniejszy

jesli bedziesz chcial dokupic puzniej 2 grafe

 

mozna ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> procka 3500+

3500+ sie nie opłaca brać, kolga powinien podziękować za takie rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie zestaw tak wyglada:

DFI LP UT NF4 Ultra-D s.939 (489zl)

AMD Opteron 144 socket 939 OEM (799zl)

Arctic Cooling Freezer 64 Pro (65zl)

Patriot 1024MB (2x512MB) CL2.5 KH (359zl)

Dysk Samsung 250GB 7200 8MB SATA II SP2504C (364zl)

Gigabyte Geforce 6800GS 256MB DDR3 (753zl)

Aerocool Aeropower Black Line 450W (222zl)

obudowa

 

Razem: 3051zl + obudowa

 

Dziekuje bardzo wszystkim za odp.

3500+ raczej odpada, mala roznica cenowo.

Dobrze kreci sie ten opteron? Bedzie lepszy niz ten 3700+ (roznica w sumie tylko w zegarze, rdzen podobny raczej, athlon 2200mhz, a opteron 1800mhz)? Co sadzicie o tym zasilaczu? Cichy jest? Nie lubie jak komp za traktor robi... :P

 

Ktora plytke wziac?

- DFI nF4 SLI INFINITY

- DFI LanParty UT nF4-D (ma sataII?)

 

Czy moze cos innego zaproponujecie w podobnej cenie? (mysle o OC) Oplaca sie SLI do tego zestawu i po ok. 1-2 latach kupno drugiej karty, czy lepiej wtedy wymiana karty na nowa ?

Edytowane przez templik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie zestaw tak wyglada:

DFI LP UT NF4 Ultra-D s.939 (489zl)

AMD Opteron 144 socket 939 OEM (799zl)

Arctic Cooling Freezer 64 Pro (65zl)

Patriot 1024MB (2x512MB) CL2.5 KH (359zl)

Dysk Samsung 250GB 7200 8MB SATA II SP2504C (364zl)

Gigabyte Geforce 6800GS 256MB DDR3 (753zl)

Aerocool Aeropower Black Line 450W (222zl)

obudowa

 

Razem: 3051zl + obudowa

 

Dziekuje bardzo wszystkim za odp.

3500+ raczej odpada, mala roznica cenowo.

Dobrze kreci sie ten opteron? Bedzie lepszy niz ten 3700+ (roznica w sumie tylko w zegarze, rdzen podobny raczej, athlon 2200mhz, a opteron 1800mhz)? Co sadzicie o tym zasilaczu? Cichy jest? Nie lubie jak komp za traktor robi... :P

 

Ktora plytke wziac?

- DFI nF4 SLI INFINITY

- DFI LanParty UT nF4-D (ma sataII?)

 

Czy moze cos innego zaproponujecie w podobnej cenie? (mysle o OC) Oplaca sie SLI do tego zestawu i po ok. 1-2 latach kupno drugiej karty, czy lepiej wtedy wymiana karty na nowa ?

Zestaw wymiata !!! Co do płyty bierz DFI LanParty UT nF4-D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie zestaw tak wyglada:

DFI LP UT NF4 Ultra-D s.939 (489zl)

AMD Opteron 144 socket 939 OEM (799zl)

Arctic Cooling Freezer 64 Pro (65zl)

Patriot 1024MB (2x512MB) CL2.5 KH (359zl)

Dysk Samsung 250GB 7200 8MB SATA II SP2504C (364zl)

Gigabyte Geforce 6800GS 256MB DDR3 (753zl)

Aerocool Aeropower Black Line 450W (222zl)

obudowa

 

Razem: 3051zl + obudowa

 

Dziekuje bardzo wszystkim za odp.

3500+ raczej odpada, mala roznica cenowo.

Dobrze kreci sie ten opteron? Bedzie lepszy niz ten 3700+ (roznica w sumie tylko w zegarze, rdzen podobny raczej, athlon 2200mhz, a opteron 1800mhz)? Co sadzicie o tym zasilaczu? Cichy jest? Nie lubie jak komp za traktor robi... :P

 

Ktora plytke wziac?

- DFI nF4 SLI INFINITY

- DFI LanParty UT nF4-D (ma sataII?)

 

Czy moze cos innego zaproponujecie w podobnej cenie? (mysle o OC) Oplaca sie SLI do tego zestawu i po ok. 1-2 latach kupno drugiej karty, czy lepiej wtedy wymiana karty na nowa ?

 

Bardzo dobry zestaw. Bierz LanParty Ultra-D ma Sata II bo ta co ty podałeś nie jak dobrze pamiętam a jak żle pisze to poprawcie mnie :D

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wymiata !!! Co do płyty bierz DFI LanParty UT nF4-D.

No wymiata jak wymieni zasilacz!!! Nie bierz tego Aerocool'a bo lubi chodzic jak suszarka pod obciazeniem :) proponuje tego tagana 480-U1 za rozsadna cene :wink: Ja zrobilbym inaczej ,wzial selekta od PITer'a ,albo zwyklego venice'a i do tego 7800GT. Jak procek sie zestarzeje za rok bierzesz cos na dwoch jajach i po klopocie :)

 

Jest to kolejna opcja (glownie nastawiona na gry) ,inne zastosowania beda rowniez smigac ,ale glownie w grach kop bedzie spory :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszelkie odpowiedzi.

 

Myslalem o podobnym rozwiazaniu, ale wydawac 400zl wiecej na k. graf... hmmm... no nie wiem, az tak wiele to nie gram (z 6800GS tez raczej powinienem byc zadowolony)... A co do zasilacza 480 to roznica cenowo jest nieproporcjonalna... A co powiecie na to:

Tagan TG380-U01 Black 380W 249zl

Tagan TG420-U01 Black 420W 299zl

TAGAN 420W i-Xeye BLUE 289zl

 

Oplaca seie brac te tagany? Troche finansowo jestem okrojony...

 

,,Wśród zasilaczy o mocy 350W na wyróżnienie zasługuje AEROCOOL AEROPOWER 350W. Dzięki przyzwoitym napięciom oraz cichej pracy jest idealnym wyborem dla średnio rozbudowanych konfiguracji.''

To co podalem to jest chyba to samo tylko mocniejszy?

 

PS: Ile dostane orientacyjnie za stary komputer taki jak w pierwszym poscie? (bez SB audigy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cichutki, moj komp jest bardzo wyciszony, w srodku chodzi tylko Pentagram 92Cu na minimum, no i wiatraczki Chieftec'a. Jednak pamietaj o jednym: ktos kupi Chiefa i bedzie cicho, a komus innemu beda sie tlukly wiatraczki, troszke szczescia tez trzeba miec.

Podsumuwujac czy wezmiesz Ciefteca czy Tagana nie ma praktycznie zadnej roznicy, w kazdym przypadku Twoj sprzet bedzie bezpieczny z taka zasilka. Unikaj noname'ow i bedzie dobrze :)

Nie daj sie kierowac reklamie, miaruj wszystko rozsadkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ecuadoo zworc tylko na to uwage ze Twoj komputer praktycznie wogole nie je pradu i ten szef sie nudzi :-| W nowym kompie takim jaki sklada templik bedzie glooosno ,chociaz nie wiem jak sie sprawuja te szefy ,jedyne co mi wiadomo ze to dosc stara konstrukcja :)

 

To czy wezmie Tagana czy szefa ma kapitalne znaczenie ,szef przy o/c nowego kompa bedzie dosc glosny ,a Tagan bedzie nadal cichy ,choc nie nieslyszalny :wink:

 

@templik wez Tagana380W i nie kombinuj z takimi wynalazkami z allegro :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zainteresowanie tematem i wszelka pomoc.

 

W takim razie wezme chyba tego tagana 420W.

 

Nie orientujecie sie moze jakie sa tendencje cenowe na rynku? Chodzi mi glownie o X2. Jezeli szykuje sie jakis spadek do ok. 1k to moge ew. wstrzymac sie troszke z zakupem jeszcze.

 

Jeszcze raz dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlozylem maly zestawik:

DFI LP UT NF4 Ultra-D s.939 (489zl)

AMD Athlon 64 3700+ "San Diego" OEM (845zl)

Arctic Cooling Freezer 64 Pro (65zl)

Patriot 1024MB (2x512MB) CL2.5 KH (359zl)

Dysk Samsung 250GB 7200 8MB SATA II SP2504C (364zl)

Gigabyte Geforce 6800GS 256MB DDR3 (753zl)

TAGAN TG380-U01 380W (249zl) lub 480W (359zl)

obudowa

 

Razem: 3234zl + obudowa

 

Co o tym sadzicie? Starczy mi zasilacz 380W? Co byscie zmienili? Idzie jeszcze na czyms przyciac minimalnie? ;)

Z gory dziekuje za odp.

Zdecydowanie lepiej wolniejszy CPU a szybsza grafa ( np. 7800 GT ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co sa nagrywarki DVD? przeceż wszystkie filmy,muze...itp może gromadzić na płytkach DVD.

ja to musze sie tego nauczyć, nagrywarke dvd mam od zawsze i nic nie nagrywam a dysk 200gb pęka w szwach, ciągle coś wywalam :/

 

co do grafiki spomiedzy 6800GS a 7800GT to można jeszcze jakaś zmodowana GTO2 za jakies 900zl i z gwarancja dobrego krecenia kupić- taka na jakies 7300 pkt w marku05, (znajomy w sklepie ma taka właśnie sprzedaje cos takiego - nówka). na długi czas styknie. przy większej kasie to 7800gt jest jak znalazł dla gracza ;)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

jakaś zmodowana GTO2

na długi czas styknie

No nie wiem, brak obsługi ps i vs w wersji 3.0 i to jest strata radeona :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze temat wzbudzil zainteresowanie :) To dobrze. Dziekuje.

 

Myslalem o GTO2, nigdzie nie moglem znalezc w dobrej cenie... Mozecie podac jakies namiary? 900zl?

Duzo lepsza od tego 6800gs?

 

Gram tak srednio duzo, ale lubie odczuwac komfort podczas tego.

Procek musi byc taki w miare, bo mocno go obciazam (grafika 2d, edycja video, c++)

 

taki oftopic maly:

mozecie wycenic tak na szybkiego sprzeta? zaleznie ile za niego wezme to moze wiecej nieco bede mogl na kompa przeznaczyc niz 3k (chociaz i tak to juz przekroczylem ;)) Kupca mam, tylko cene musze mu podac (dobry znajomy, to tez zdzierac nie chcem, prosze taka powazna cene podac, zebym tez nie stracil). Z gory dziekuje.

athl 1800+, gf4200 64mb tvout, barracuda 40gb, 256mb DDR, msi k7t266 Pro2-a, liteon dvdrw SOHW-832s, zasilacz 350W + b. fajna obudowa (w nazwie cos exodus)

 

Od razu jak mozecie podac jakies namiary na nagrywarki dvd w miare tanie (dobrze tez jak ciche) i obudowy (najlepiej czarne, nie za drogie) w ramach dopelnienia tego zestawu, to bylbym wielce wdzieczny :)

Edytowane przez templik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...