Skocz do zawartości
C!@zzz

Co Kupić+pare Dylemantów

Rekomendowane odpowiedzi

Cze!

Chwilowo posiadam 2 zestawy komputerowe:

Alton 64 3200+, dfi infinity nf4, 512ddr, gf 6600GT bez zasilki

Oraz

Alton 1000mhz 512ddr, gf2 z zasilkiem neotec 420W

A wiec dzisiaj spalił mi się zasilacz w starszym kompie i pod presja ojca musiałem przenieść swój zasilacz na jego kompa. I teraz potrzebuje kupić nowe rzeczy. Przy okazji mam płytę główną asusa a7v880 i semprona 2200+ i mam złożyć 3 kompa. Tak trochę poszukałem i rozkminiłem takie rzeczy:

-Tagan 530W- do najlepszego kompa, do średniego pójdzie neotec a do najgorszego z obudowy. Czy ten zasilacz jest najlepszy w tej cenie i o tej mocy? W ostateczności coś innego, cena normalna. Przydałoby się trochu mocy, bo chce trochę pokręcić a w przyszłości jakieś spore upgrady może;)

-1giga ramu 400mhz- jakiej firmy?, Do najlepszego kompa do podkręcania.

-jakąś obudowa z nie najgorszym zasilaczem np. modecom 300W. Zasilacz pójdzie do najstarszego kompa a obudowa do nowego, jakieś propozycje? Chodzi o najprostsza z usb z przodu

-karta graficzna do średniego kompa. Osobiście myślę nad radeonem 9550 lub gf 6200. Karta ma być jak najtańsza, komp służyć będzie głownie do pracy biurowej

-twardziel. Jakąś myślę 120 do średniego kompa.

-nagrywa dvd do średniego. Jaka firma, itp?

Jak tak patrzę to wszystko, co potrzebuje? Allegro odpada, bo mój ojciec nie przepada za zakupami przez internet. Głownie sklep www.bitcomputer.pl oraz www.pcprojekt.pl

Drugi problem, konflikt sieciowy. Mam router na 2 kompy i póki jeszcze działał co pewien czas wyskakiwał owy błąd i stopował prace neta na jednym kompie. Czym to jest spowodowane i jak się tego pozbyć na przyszły czas? Chciałem zaznaczyć ze błąd nie był zawsze, gdy oby 2 kompy działały tylko, co pewien czas :) Router firmy edimax model nie ma napisane... jakiś adsl router.

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz-do twojego kompa jakis 400-450W spokojnie starczy-nie wydaje mi sie zeby inwestowanie w jakis drogi zasilacz sie oplacalo...

 

ram-mam 2x512 Geila. kreca sie na CL2. chyba ze zdecydujesz sie na TwinMosy Speed Premy. te beda najlepsze.

 

karta graficzna-wybralbym gigabyte R9550 z pasywnym chlodzeniem lub jakiegos 6200 z HeatPipe. komp do biura, cisza wymagana :wink:

 

twardziel-za jakies 20-50zl wiecej bedziesz mial 160gb i taki wlasnie polecam wybrac. sam mialem 4 Samsungi i tylko jeden padl. nie narzekam.

 

nagrywarka-Lite-On jakis... dobra i solidna firma.

 

konflikt sieciowy spowodowany jest na 99% tym samym adresem IP komputerow podlaczonych do jednego routera. rozwiazaniem problemow w takich przypadkach jest reczne ustawienie adresow DNS, IP i maski na kompie we wlasciwosciach polaczenia sieciowego. wezne zebys wprowadzil dobrze IP routera i IP ktore router obluguje-inaczej urzadzenia nie beda sie widzaly i nie bedzie dzialac siec.

 

pozdro Ciaz, duzo fragow w CSie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan 530 W, to troszke przesada, wystarczy nawet 380 W, bez problemu pociagnie.

zgadza sie, mam podobna \konfiguracje tylko 1 gb RAM i 6800 gs a jeszcdze tagan 380 w dziala :D

 

NEC 3551A albo benq

hdd 160 gb - w tym bitcomputer.pl jeden model 160 gb jest tanszy od 120 :blink:

 

polecam jeszcze przeniesc ten starszy komp do innego pomieszczenia - wiesz o co chodzi :lol2: skretka - nawet 0,7 zł/m

Edytowane przez michaelm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

styknął by nawet 350 jakiś porządny ale mimo wszystko wziął bym na twoim miejscu chiefa 400watt za 200zł to chyba najlepszy stosunek możliwości do ceny

ramy polecam z patriota, sam mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z powodu lekkich ograniczen finasowych kupuje tylko zasilacz do nowego kompa; przekonaliscie 530W to jednak przesada :P

Chif 450W http://www.pcprojekt.pl/?p=katalog_produkt...id_produktu=414 dobrze trzyma napiecia i te sprawy?

Powinien dac rade, w koncu to Chieftec, a oni raczej gniotow nie wypuszczaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z tym ramem? Co lepiej 2x512 czy 1x1024? Jakiej firmy najlepszy do o/c? Kingston, Hynix?

Mogę polecić Patrioty (za ok. 370zł w komputroniku) lub Kingstony HyperX (415zł w Apollo). te kingstony będą wydajniejsze jednak od patriotów. Co do tego, czy 1x1024 czy 2x512 to polecałbym 2x512MB, Dula będzie.

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z powodu lekkich ograniczen finasowych kupuje tylko zasilacz do nowego kompa; przekonaliscie 530W to jednak przesada :P

Chif 450W http://www.pcprojekt.pl/?p=katalog_produkt...id_produktu=414 dobrze trzyma napiecia i te sprawy?

bierz tagana chiefteck ma słabą linie 12v

jak masz duala na płycie to bierz 2x512 jak nie to bez różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...