Skocz do zawartości
tomekmak

Dział Sprzedam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nie wiem czy zauważyliście ciekawą przypadłość która mnie np ekstremalnie wnerwia...

 

Jest sobie ktoś tam kto w dziale "Sprzedam" daje ogłoszenie, że chce coś SPRZEDAĆ (uzyskać korzyść materialną polegającą na zamianie jednego dobra na drugie - w tym przypadku towaru na walute) ale NIE ZNA CENY (LOL) i CZEKA NA PROPOZYCJE....(LOL X 999)

 

Nie rozumiem w takim przypadku jaki jest sens wystawiania czegokolwiek na sprzedaż skoro się nie wie ile się chce uzyskać pieniędzy/kobiet/krów/etc... za swój przedmiot.

 

W/G mnie i myślę wielu innych ludzi takie coś jest niedopuszczalne.

 

co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podając ceny, autor tematu sam sie wkopuje. Bo dopuszczajac do negocjacji, ze wprawnym negocjatorem, moze wyjsc nieciekawie.

 

Wpływa na to sporo różnych rzeczy - więc generalnei sami sobie szkodzą ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko tym sobie szkodzi.

 

Ogloszenie z pelną trescia - ceną, opisem, wiekiem itd itd jest imo bardziej zachęcające. Czasem luidziom nie chce sie pytac o cene i czekac na odpowiedz, wiec olewają oferte od razu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie...

 

Nie wiem - moja nieśmiała propozycja, żeby w dziale sprzedam był wymóg określenia ceny.

Kilka razy spotkałem się z sytuacją, że pytam kolesia o to ile chce za cośtam - gość odpowiada "ile dajesz" moim zdaniem calkowicie bezsensowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ogloszenie z pelną trescia - ceną, opisem, wiekiem itd itd jest imo bardziej zachęcające.

Wprowadźmy to do regulaminu, ale na serio, tu masz racje. Tam jest taki mini regulamin i może by tam dopiasć że trzeba podać cene :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa - wystarczy wprowadzić taki zapis do regulaminu.

A posty które nie będą spełniały kryterium wywalać.

Proste

Czasem to wszystko nie jest takie proste jak sie moze wydawac - mowie o ogolnej pracy moderatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem to wszystko nie jest takie proste jak sie moze wydawac - mowie o ogolnej pracy moderatora.

 

Hipotetycznie tak ale tylko w początkowej fazie - jak się raz, drugi, ofnasty zaaplikuje wyciecie - nauczą się.

Znam temat z autopsji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa - wystarczy wprowadzić taki zapis do regulaminu.

A posty które nie będą spełniały kryterium wywalać.

Proste

nie masz co robic? moze wyjdz na dwór ulep bałwanka, sniegu jest dużo...... Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bałwanka to możesz sobie sam młodzianie lepić.

Odrobinę kultury.

a co ja niby niekulturalnego napisałem? to ty sie przyczepiasz jakichs głupot zamiast zajac sie czymś porządnym? myslisz ze moderka nie ma co robic oprócz biegania za ludźmi których posty na dziale gielda nie podobają sie tobie? nie twoja sprawa czy ktos pisze 100zł czy cena do uzgodnienia.to sprawa tylko i wyłacznie sprzedającego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ja niby niekulturalnego napisałem? to ty sie przyczepiasz jakichs głupot zamiast zajac sie czymś porządnym? myslisz ze moderka nie ma co robic oprócz biegania za ludźmi których posty na dziale gielda nie podobają sie tobie? nie twoja sprawa czy ktos pisze 100zł czy cena do uzgodnienia.to sprawa tylko i wyłacznie sprzedającego

Ale nie wiem czy zauważyłeś, że nie tylko ja mam takie spostrzeżenia, a zaatakowałeś mnie "bałwankowym" tekstem zamiast w normalny sposób się wypowiedzieć.

Szanuję twoje zdanie - ale moderatorzy sami potrafia odpisywać nie potrzebują adwokata.

A ponadto właśnie po to jest ten dział w którym zgłaszamy nasze zastrzerzenia itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie sobie na wstrzyamnie i PEACE. IMO czepiacie się szczegółów. Mi to nie przeszkadza, że ktoś pisze "cena do uzgodnienia" itp. Każdy jest odpowiedzialny i ma chyba prawo kierować swoim interesem i niech wypisuje sobie co chce, albo niech nawet za darmo rozdaje - jego towar pieniądze i interes. Jak wam przeszkadza to że ktoś nie podaje ceny, to idźcie sobie do sklepu kupić, tam macie na cenniku wypisane czarno na białym no i potargować też się niekiedy można. Na allegro też są aukcje kto da więcej, BCM itp.. - napiszcie do nich, że są śmieszni bo pozwalają sobie wystawiać takie aukcje, bo powinny być tylko aukcje na KUP TERAZ. Nie ma o czym dyskutować - takie moje zdanie :)

 

@grobel - "wyjc" = "wyj" ;)

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grobel - "wyjc" = "wyj" ;)

%]

 

najpierw dym w dziale gielda o to czy zostawic mozliwosc odpowiadania na ogloszenia, a teraz nakaz umieszczania cen....to sie chyba lekko gryzie ze sobą co? ;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

%]

 

najpierw dym w dziale gielda o to czy zostawic mozliwosc odpowiadania na ogloszenia, a teraz nakaz umieszczania cen....to sie chyba lekko gryzie ze sobą co? ;]

 

ale do mnie pijesz ze niby "dymiłem"? czy tylko ogólnie?

 

 

btw - peace :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale do mnie pijesz ze niby "dymiłem"? czy tylko ogólnie?

btw - peace :>

tak ogólenie [;

 

 

btw, PIS [nieraz pisze dziwne rzeczy po % , nie bierz tego zbytnio do siebie ] :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

%]

 

najpierw dym w dziale gielda o to czy zostawic mozliwosc odpowiadania na ogloszenia, a teraz nakaz umieszczania cen....to sie chyba lekko gryzie ze sobą co? ;]

Ten nakaz to według mnie niewypalony pomsył, powody podałem wyżej. A odpisywanie na tematy w giełdzie - jak najbardziej, imo lepiej załatwiać to na publicznym forum, niż przez PW, większe grono użytkowników może się dowiedzieć szczegółów o danym towarze. Ale z drugiej strony, jak ktos jest zainteresowany danym towarem, to powinien wysłać PW do sprzedającego, ale taka publiczna forma komunikacji wydaje mi się lepsza, a na PW tylko takie sprawy, jak dane adresowe, numery kont itp. Pozdro i PEACE :)

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste -> nie widze ceny to nawet nie pytam .

 

1.Sprzedawca liczy na to , ze znajdzie sie jakis lolek , ktory da mu jakas magiczna sumke za sprzedawany towar .

2.Na oferowana przeze mnie rynkowa cene wybucha smiechem "bo za tyle to tamto sramto itp..."

 

W wiekszosc przypadkow jest tak samo , wiec od pewnego czasu nawet nie pytam . No i juz calkowity klasyk rozmowy z bezmozgowcem :

 

Ja : ile chcesz za "cos"

On: nie wiem zaproponuj

Ja : xxx zł

On : mało -> i tutaj jakis wywod jednokomorkowca

Ja : no to ile chcesz

On : xxx zł

 

No [ciach!]a mac , to czyli wie ile chce dostac od poczarku a nie moze tego napisac ? :mur:

 

Dlatego wlasnie ostatnio zaczalem podawac ceny w moich ogloszeniach , bo przynajmniej ludzie wiedza od jakiej ceny zaczynac rozmowe i ewentualne "targowanie sie" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

%]

 

najpierw dym w dziale gielda o to czy zostawic mozliwosc odpowiadania na ogloszenia, a teraz nakaz umieszczania cen....to sie chyba lekko gryzie ze sobą co? ;]

grobelku, sprawa postowania przecież została już załatwiona i to razem ze zmianą w regulaminie. Subfora na Giełdzie zostały ustawione w ten sposób, że odpowiedzi nie podbijają tematów, a to był główny powód poprzedniego zapisu w regulaminie (zaszłość z czasów phpBB). Także nie widzę powodu do poruszania tego zagadnienia.

 

Nie będzie zmiany regulaminu odnośnie nakazu umieszczania cen. To byłaby głupota. Mój sprzęt, moja sprzedaż i moja sprawa, jak chcę dokonać transakcji.

Poza tym roboty i tak mamy wystarczająco dużo. Nie potrzeba dodatkowego punktu regulaminu do pilnowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grobelku, sprawa postowania przecież została już załatwiona i to razem ze zmianą w regulaminie. Subfora na Giełdzie zostały ustawione w ten sposób, że odpowiedzi nie podbijają tematów, a to był główny powód poprzedniego zapisu w regulaminie (zaszłość z czasów phpBB). Także nie widzę powodu do poruszania tego zagadnienia.

przeciez wiem ze ta sprawa została załatwiona, napisałem dlatego ze był dym a nie jest :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez wiem ze ta sprawa została załatwiona, napisałem dlatego ze był dym a nie jest :wink:

Wiem, że wiesz. :-P

Napisałem to, aby uniknąć dalszej dyskusji na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...