Skocz do zawartości
Szymon

KT333 albo KT400???

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu kupa luda używa MSI KT3 ULTRA

 

czemu bo to sa fajne plytki a i stosunek cena/wydajnosc odpwiedni ale znalazlem w niej pare minusow dla harcore overclockerow: zasilanie 2 fazowe a nie 3 fazowe przez co napiecia sa troche dziwne (trzeba miec naprawde porzadna zasilke zeby napiecia byly rock stable) no i max Vcore do 1,85V (niby wszyscy o tym wiedza ale to jest minus) no i jeszcze ze Vcore mozna ustawic max o 0,1V wiecej niz ustawienia defaultowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłócicie sie o nic chłopaki ;)

Żadne mobo teraz nie jest bez wad (jeśli chodzi o OC) !

KT333 ma buga i powyżej 200 występuje zjawisko "AGP tearing" czyli maksymalne artefakty mimo, że na KT400 ta sama grafa może pracować.

KT400 ma kaszanienie się dysku powyżej 200.

Jedno i drugie wypada nieco blado przy nForce2 jeśli chodzi o wydajność.

nForce2 ma jednak buga, albo teraźniejsze moba są niedopracowane bo stabilność przy 200+ kuleje i podobno strasznie system dostaje czkawki przy fsb200+.

Tak w skrócie 8)

 

Co by nie gadać nie ma ideału.

Jak nie przekracza się fsb=200 to nie ma znaczenia jaki chipset.

Ważna zaś (dla OC i dla mnie) jest marka, dostępne napięcia, odczyt temp z diody, generalnie jakość i to co lubię najbardziej to mnogość opcji w BIOS'ie ;) .

Myślę jednak, że KT400 jest nowocześniejszy i mimo, iż wszyscy opierdzielaja go za v-link to ma on możliwość opcji "bus parking" i jeśli producent mobo to wykorzysta to transfery dyskowe wzrastają znacznie jeśli chodzi o poprzedników. Dawałem niedawno linka do wyniku mojej macierzy w Sandrze, on mówi sam za siebie.

Dodam tylko, że w codziennym działaniu system windows najbardziej (oczywiście jeśli mamy odpowiednią ilość RAM'u ;) ) zyskuje na szybkości działania z powodu wysokiej wydajności podsystemu dyskowego !

 

Takie moje 3 grosze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mialbym do wyboru Kt333 i Kt400 to wybralbym Kt333 od Asusa lbo Epoxa . Jednak jezeli do wyboru bedzie jeszcze Mobo na Nforce 2 to napewno jest to najlepsze rozwiazanie (szczegolnie na stale zablkowana szyna PCI ) .

Tyle ze za miecha wyjdzie nowy chipset od Via i wtedy pogadamy , nie ma sensu teraz placic za Kt400 .

Tylko jezeli zdecyduje sie ktos na plyty na kt333 , powinien zwrocic uwage na rev plyty , jak wiemy plyty na kt333 sa caly czas produkowane ( dziwne nie ;) ciekawe czemu ) i nowe rev napewno sa tak samo przyszlosciowe jak te same plyty na kt333 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mialbym do wyboru Kt333 i Kt400 to wybralbym Kt333 od Asusa lbo Epoxa . Jednak jezeli do wyboru bedzie jeszcze Mobo na Nforce 2 to napewno  jest to najlepsze rozwiazanie (szczegolnie na stale zablkowana szyna PCI ) .  

Tyle ze za miecha wyjdzie nowy chipset od Via i wtedy pogadamy , nie ma sensu teraz placic za Kt400 .  

Tylko jezeli zdecyduje sie ktos na plyty na kt333 , powinien zwrocic uwage na rev plyty , jak wiemy plyty na kt333 sa caly czas produkowane ( dziwne nie ;) ciekawe czemu ) i nowe rev napewno sa tak samo przyszlosciowe jak te same plyty na kt333 .

skad pewnosc ze za miech bedzie nowy czipset? i co bedzie dawal :)...co do tego czy kt333 a kt400 to sie nie zgodze bo niby czemu nie kt400? skoro cena jest bardzo podobna - praktycznie zadna roznica. A Nforce2 to moze i fajne...ale dosyc drogie to juz zalezy czy bede miec kase w co watpie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK!! :-)

 

WPADLEM na zajebisty sądze pomysl ;-) otoz mam Sblive`a 5.1 ktorego przy pomyslnym wietrze za 100 opyle na allegro.

 

Dzieki tej stowie jest calkiem prawdopodobne ze moglbym kupic ASUS`a A7N8X na Nforce2. Ktory ma calkiem zajebisty ten dzwiek a czipset jest wydajny jak <span style="color:red;">[ciach!]</span>a mac ! za przeproszeniem. Pomysl chyba nie zly? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze na dwa posty :-)

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=213256#213256

 

sprawdz to tez.

Jak tam napisalem juz mi sie w łebie pierdzieli...moze faktyzcnie powinienem zostac przy tym gigabicie :-) niech mi ktos z CZYSTYM SUMIENIEM POWIE ZE MA ON TAKIE SAME MOZLIWOSCI PODKRECANIA JAK ASUS (na KT400) :-)

 

no i czemu TEN NFORCE JEST TAKI ZAJEBISTY?!?!?! :-) czy jego zajebistos polega tylko na dual-DDR?? bo i tak z tego prawdopodobnie nie skorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam szybkie pytanie :

CO wybrac 

 

----- Chaintech Apogee DEluxe

------Gigabyte Ga-&7VAX

 

Jutro musze zdecydowac!! 

 

HELP

pewno ze gigabyte

 

chaintech zawsze był, jest i bedzie (pomimo ostatnich w miare udanych wyrobach) low-endowym producentem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymmmmmmmm , dalej niejestem przekonany.

Niechodzi mi tu o wyposarzenie chaintecha , choc jest w miare imponujace ( przez 15 minut ) ale o sama mozliwosc ustanie napiec itp. Niewiem jak w gigabycie bo niemialem je w blaszaku.

Zalerzy mi na dobrym podkreceniu 0.13 XP .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z NForce jeszcze należałoby się wstrzymać pisali gdzieś że wydajność owszem, ale stery i zapewne biosy muszą jeszcze udoskonalić, żeby tylko z tego nie wyszło takie cudo jak SIS Xabre, albo ostatni Matrox :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh , Epoxa wogule nieznam , zatrzymalem sie na 266A u nich , abita nielubie teraz ... cóz zostaje mi juz tylko gigabyte , choc dodam ze tego chaitecha mialbym w cenie gigabyte`a.

Musze sie z tym przespac i jutro podjac decyzje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mialbym do wyboru Kt333 i Kt400 to wybralbym Kt333 od Asusa lbo Epoxa . Jednak jezeli do wyboru bedzie jeszcze Mobo na Nforce 2 to napewno  jest to najlepsze rozwiazanie (szczegolnie na stale zablkowana szyna PCI ) . 

Tyle ze za miecha wyjdzie nowy chipset od Via i wtedy pogadamy , nie ma sensu teraz placic za Kt400 . 

Tylko jezeli zdecyduje sie ktos na plyty na kt333 , powinien zwrocic uwage na rev plyty , jak wiemy plyty na kt333 sa caly czas produkowane ( dziwne nie ;) ciekawe czemu ) i nowe rev napewno sa tak samo przyszlosciowe jak te same plyty na kt333 .

za miecha MOZE wyjdzie KT400 A ale nie musi !!!!!!!!! nie pracujesz w VIA wiec praktycznie nie wiesz kiedy i nie mozesz tego stwierdzic na podstawie cos tam huczalo w ktoryms kosciele.

a do nas nie zapomnij wszystko dochodzi z opoznieniem wiec dolicz do tego nastepny 1 miesiac min. - dostajemy wynik niewiadoma N + 1 miesiac czyli praktycznie nie wiadomo kiedy.

po tym czasie znow sie pojawi cos nowego , podobno tez za miesiac ;-) i tak w kolko , mozna tak czekac w nieskonczonosc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłócicie sie o nic chłopaki ;)

Żadne mobo teraz nie jest bez wad (jeśli chodzi o OC) !

KT333 ma buga i powyżej 200 występuje zjawisko "AGP tearing" czyli maksymalne artefakty mimo, że na KT400 ta sama grafa może pracować.

KT400 ma kaszanienie się dysku powyżej 200.

Jedno i drugie wypada nieco blado przy nForce2 jeśli chodzi o wydajność.

nForce2 ma jednak buga, albo teraźniejsze moba są niedopracowane bo stabilność przy 200+ kuleje i podobno strasznie system dostaje czkawki przy fsb200+.

Tak w skrócie 8)

 

Co by nie gadać nie ma ideału.

Jak nie przekracza się fsb=200 to nie ma znaczenia jaki chipset.

Ważna zaś (dla OC i dla mnie) jest marka, dostępne napięcia, odczyt temp z diody, generalnie jakość  i to co lubię najbardziej to mnogość opcji w BIOS'ie ;) .

Myślę jednak, że KT400 jest nowocześniejszy i mimo, iż wszyscy opierdzielaja go za v-link to ma on możliwość opcji "bus parking" i jeśli producent mobo to wykorzysta to transfery dyskowe wzrastają znacznie jeśli chodzi o poprzedników. Dawałem niedawno linka do wyniku mojej macierzy w Sandrze, on mówi sam za siebie.

Dodam tylko, że w codziennym działaniu system windows najbardziej (oczywiście jeśli mamy odpowiednią ilość RAM'u ;) ) zyskuje na szybkości działania z powodu wysokiej wydajności podsystemu dyskowego !

 

Takie moje 3 grosze ;)

swiete slowa :))) w pelni sie zgadzam :) szybki dysk to podstawa i daje nieraz wiecej niz doddatkowy RAM - moj kolega ma Celka 400 i 64 MB ram i chodzi mu XPek, uywa Corela , oglada filmy DivX i to wszystko pod systemem XP - chodzilo calkiem spoko:) ale to glownie zasluga dysku Seagate Barracuda 4 - 7200 rpm,duzy transfer wewnetrzny i 2mb cache daje jednak niezlego kopa calemu podsystemowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon Ty to za duzo kombinujesz - lepiej nie czytaj juz nic na forum idz do sklepu po tego Epoxa na nForce 2 albo g7vax na kt400 - przy takim niezdecydowaniu i zamieszaniu , tylu zwolennikach tego, tamtego, siakiego chipsetu to chyba nie kupisz do nastepnej gwiazdki i zwariujesz ;-)

 

osiolkowi w zloby dano troche owsa, troche siana i co...... ZDECHL ;-)

 

zdaj sie na slepy los i niech Ci sprzedawca wylozy wszystkie plyt na lade, zakryj sobie oczy i wylosuj lapa ktoras .......... o shit !!!!! eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeECS ;-)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon Ty to za duzo kombinujesz -  lepiej nie czytaj juz nic na forum idz do sklepu po tego Epoxa na nForce 2 albo g7vax na kt400 -  przy takim niezdecydowaniu i zamieszaniu , tylu zwolennikach tego, tamtego, siakiego chipsetu to chyba nie kupisz do nastepnej gwiazdki i zwariujesz ;-)

 

osiolkowi w zloby dano troche owsa, troche siana i co...... ZDECHL  ;-)

 

zdaj sie na slepy los i niech Ci sprzedawca wylozy wszystkie plyt na lade, zakryj sobie oczy i wylosuj lapa ktoras .......... o shit !!!!! eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeECS ;-)))))

dokładnie

 

 

szymon chyba masz juz w głowie taki kocioł ze sam juz nie wiesz co kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE!!!! :-)

 

Własnie ze juz wiem :) mialem chwilowy kryzys :twisted: ale juz minął i wszystko mam jasne!!

 

 

EPOX 8RDA+ to jest moj TYP! :D prawdopodobnie po sprzedaniu SBlive`a bedzie mnie na niego stac :P. W koncu plytka glowna to podstawa :) i musi byc dobra!! tak wiec dziekuje wszystkim za pomoc! jak w koncu poskladam wszystko to sie pochwale :)

Chyba ze przez ten miesiac co wypadnie ehehe i znow bede miec jakis problem ale watpie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mialbym do wyboru Kt333 i Kt400 to wybralbym Kt333 od Asusa lbo Epoxa . Jednak jezeli do wyboru bedzie jeszcze Mobo na Nforce 2 to napewno  jest to najlepsze rozwiazanie (szczegolnie na stale zablkowana szyna PCI ) . 

Tyle ze za miecha wyjdzie nowy chipset od Via i wtedy pogadamy , nie ma sensu teraz placic za Kt400 . 

Tylko jezeli zdecyduje sie ktos na plyty na kt333 , powinien zwrocic uwage na rev plyty , jak wiemy plyty na kt333 sa caly czas produkowane ( dziwne nie ;) ciekawe czemu ) i nowe rev napewno sa tak samo przyszlosciowe jak te same plyty na kt333 .

za miecha MOZE wyjdzie KT400 A ale nie musi !!!!!!!!! nie pracujesz w VIA wiec praktycznie nie wiesz kiedy i nie mozesz tego stwierdzic na podstawie cos tam huczalo w ktoryms kosciele.

a do nas nie zapomnij wszystko dochodzi z opoznieniem wiec dolicz do tego nastepny 1 miesiac min. - dostajemy wynik niewiadoma N + 1 miesiac czyli praktycznie nie wiadomo kiedy.

po tym czasie znow sie pojawi cos nowego , podobno tez za miesiac ;-) i tak w kolko , mozna tak czekac w nieskonczonosc .

Nio w nieskonczonosc ;)

 

VIA, która praktycznie skasowała już projekt chipsetu KT400A , przywróciła go do łask. Stało się tak po premierze chipsetu SiS746FX, który obsługuje pamięci DDR400. W tej chwili jest to jedyny chipset, który obsługuje standard PC3200 po zatwierdzeniu go przez JEDEC. VIA postanowiła wypuścić pierwsze wersje testowe układów KT400A jeszcze w tym miesiącu. Nie przesądza to jednak rozpoczęcia produkcji masowej. Jedyna różnica między KT400 a KT400A to kontroler pamięci, który w wersji A oficjalnie obsługuje pamięci DDR400. Wprowadzenie do sprzedaży nowszego chipsetu oznacza więc 'śmierć' zaledwie 3-miesięcznego układu KT400. W związku z tym VIA cały czas rozważa możliwość wypuszczenia poprawionej wersji. Być może będziemy musieli zaczekać na premierę do chwili pojawienia się Athlona XP z jądrem Barton i magistralą 400MHz DDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hie juz druga firma ich zrobila, to sie musza do roboty ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> a nie kase tluc . Pozatym ciekaw jestem ,jak ten Sis sie bedzie sprawowal .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hie juz druga firma ich zrobila,  to sie musza do roboty ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> a nie kase tluc . Pozatym ciekaw jestem ,jak ten Sis sie bedzie sprawowal .

Z wstępnej recenzji to nieźle, ponadto będzie maił tak samo jak nForce2 mozliwość zablokowania AGP/PCI !!

Ważne tylko by właściwi producenci płyt (Abit, Epox, Asus) wydali swoje płyty na tym chipie. Do tej pory większość unikała rozwiązań SIS dla AMD :(

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...