Skocz do zawartości
m4r

To Nie Jest Reklama Nowego Forum :]

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj to pasuje bardziej niż na fotografię i grafikę ;) (chyba)

 

Siadłem sobie dzisiaj, odkurzyłem tablet (Nooo... w sumie to się nie bardzo zakurzył), czego efektem stało się takie coś:

 

I - szkic

Dołączona grafika

 

 

 

II - wykończony

Dołączona grafika

 

 

 

 

Co myślicie?

Edytowane przez MareCeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No praca fajna. :)

Nie siedzę w tej dziedzinie. Ale możesz mi powiedzieć jak przerobić szkic na takie coś??

Ogólnie powiedz jak to wykonałes. :) Bo jestem bardzo ciekaw jak sie takie rzeczy wykonuje. :)

 

A co do samej pracy to dziwne troche że po boku te gwiazdy sa takie rozmazne jakbyś chciał uzysakć efekt że ten pojazd jest w ruchu a z tyłu są praktycznie normalne. :P Troche dziwnie to wygląda. :P Może gdybyś ten pojazd troche rozmazał to bylby lepszy efekt że jest w ruchu...

Edytowane przez KlaxoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Rocca

To jest statek kosmiczny z napędem pulsacyjnym :) Bardzo fajny. Teraz pytanie: jak to zrobiłeś? Jak rysunek ze szkicu 'ubrałeś'? Ciekawi mnie to... Zamierzam kupić tablet... Co polecasz? Jakiś niedrogi, nie musi być to sprzęt iście profesjonalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chciało mi się wklejać wszystkich faz.

Jak sobie skopiujecie link do szkicu i będziecie zmieniać cyfrę z 1 na 2, 3... aż do 6, to zobaczycie jak się takie coś robi ;)

 

@KlaxoN: tło to tylko uzupełnienie samego statku. Zrobiłem je w ~15 sekund - wypełnienie + efekt najazd. Zastanawiałem się czy to w ogóle dodawać... na razie zostało. Statek jest ważniejszy niż tło :]

A jak to zrobiłem?

Otworzyłem sobie paletę z odpowiednimi kolorami, zacząłem od pomalowania szkicu kolorem samego poszycia- bez oświetlenia i cieni. Potem Cienie. Równolegle z nimi światła na powierzchni statku. Na samym końcu detale - krawędzie, czyszczenie tego co niepotrzebne. Później trochę poprawiłem tonację, wyostrzyłem co trzeba i przyciemniłem a później dodałem światła z silników i "spawy" (są na osobnej warstwie, mogę je zmienić w każdej chwili :] ).

Całość ~2 godziny.

 

@Rocca: Mam volito, czyli najmniejszego Wacoma. W tej samej cenie był pentagram o prawie dwa razy większej powierzchni, ale wziąłem wacoma bo miał piórko bez baterii (indukcja E-M). Pentagram miał piórko na baterie więc odpuściłem.

Tablet spisuje się tak jak trzeba, z tym małym wyjątkiem, że ciężko w Photopaincie ustawić nacisk tak jak chcę (corel ignoruje wartości ustawione przez sterownik i sam narzuca swoje, a kalibracja tabletu spod niego kończy się zawieszeniem programu). W pozostałych programach (flash, corel draw, photoshop, gimp jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Rocca

Co sądzisz o tym. Muszę sobie cos takiego kupić. Co byś polecał? Jeśli mozesz - proszę o konkretne linki. Muszę się liczyć z niską ceną :razz:

 

Prog, rozwijaj swoje myśli ;) Ostatnio jak gdzieś widze Twoje posty, to składają się one głownie z 2 - 5 wyrazów ;)

Edytowane przez Rocca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że to optyczne.

Nie widziałem czegoś takiego na oczy jeszcze.

Zapytaj kolesia od aukcji ile to ma poziomów nacisku. Widzę że ładnie przemilczeli tą kwestię, a to właśnie podstawowa różnica między tabletami a myszakami. Jakbym miał kupować tablet bez rozróżniania poziomów nacisku, to bym nie kupował wcale.

 

.:.:edit:.:.

Polecam wacoma albo pentagrama, z naciskiem na wacoma - mają dłuższe doświadczenie w produkcji tabletów ;) Niestety droga firma. Poczytaj trochę po forach graficznych.

Btw... mój tablet kupiłem w media markt - nawet niezły wybór mają a po przeliczeniu wyszło mnie ~20 zeta taniej niż w necie.

Edytowane przez MareCeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy jest malutki. To jest tak jakby pisać po powierzchni touchpada na laptopie.

Ten drugi... przydałby się... jakbym miał kompa za drugie tyle i własne studio projektowe :lol:

 

W tej chwili mam to (na tej stronie jest taniej niż na tej co podałeś ;).

Tych samych rozmiarów pentagram. I jego recka z benchmarka.

Na początek wystarczy... a jak zetrzesz piórko, to możesz się przerzucić na wacoma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Rocca

Dzięki, ten Pentagram wygląda dość dobrze i chyba nim zainteresuję się na początek. Pobiegam jeszcze w wolnej chwili marketach typu Media Markt i zobaczę co tam oferują. Jak znajdę coś ciekawego, skosultuję się z Tobą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna rzecz taki tablet. :P Kupiłbym sobie, tylko troche drogi jest, patrząc tak na to że niewiem czy mi sie przyda. :P ;)

Zwłaszcza że na moim poziomie powiązania z grafiką, wystarczała mi myszka do działań photoshopie. Więc niewiem ile bym z tabletu korzystał. Aczkolwiek będę musiał to przemyśleć ;) . Takie szkice mnie tylko kuszą do kupna. ;)

 

Taki mały OT: Z jakiego obszaru podkarpacia jesteś?? :P Ja z Leżajska B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okolice Ropczyc i Rzeszowa :] Zależy czy jestem w domu czy na uczelni ;P

Tablet to fajna sprawa. Kupiłem, bo miałem parę rzeczy do zrobienia na uczelnię i się okazało że po krótkim treningu można nawet w paincie zrobić rzeczy których normalnie by się nie dało rady narysować (ot choćby pioruny bez korzystania z jakichkolwiek efektów).

 

@Rocca: dobrze by było jakby była możliwość sprawdzenia jak sprzęt działa - np czy linia prosta pociągnięta od linijki jest prosta na ekranie, czy nacisk działa jak należy, etc. Przez to wolę kupować w "materialnych" sklepach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika spoko... nieźle wykończone...

 

a co do tabletów.. to nie od razu trzeba sie porywać żeby sobe porysowac... zapomnieliście juzo ołówku i kartce? :) potem wrzucasz to do skanera i kolorujesz sobie jak tam sobie chcesz... ja robiłem cos podobnego... ino zamiast skanera użyłem cyfraka.. też dało rade...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie skopiujecie link do szkicu i będziecie zmieniać cyfrę z 1 na 2, 3... aż do 6, to zobaczycie jak się takie coś robi

Z góry przepraszam za lamerskie pytanie: gdzie jest ten link do szkicu bo jakoś go nie widzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawym myszem na pierwszym obrazku z tehgo tematu i "adres obrazka", czy jak to się w Twojej przeglądarce nazywa.

Zresztą:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Wszystkie stadia pośrednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...