Skocz do zawartości
IamWeasel

Cały Komp Za Ok 4500

Rekomendowane odpowiedzi

Mam złożyć kumplowi zestaw do ok 4500zł. Ma być: buda, monit, mycha, klawiatura, głośniki. Do gier i nauki OC. Wstępny szkic:

 

AsRock 939Dual-SATA2 (Uli 1695)

Sempron 3000+ s939

PDP Patriot 2x512 KH

Leadtek 7800GT 256MB PCI-E

Samsung SpinPoint 160GB

Chieftec Dragon

Benq DW1650

DVD Liteon

Topower SPW-480W EZA

Creative Inspire 5900

Razer Diamondback

BTC 6300

Creative Sound Blaster Audigy 4

17´´ Philips 107 P50 Brillance

Arctic Freezer 64 Pro

Zalman VF700-AlCu

2x Fander 92mm

 

Co zamienić, co poprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razer Diamondback jezeli juz wydawac kase to juz lepiej kupic moim zdaniem A4tech x-718 (85zl a nie 180) przynajmniej mozna zmienic rozdzielczosc podczas gry (moze z gorszych komponentow) ale prawde mowiac powiem jedno nie kupuj myszki od tak bo fajnie wyglada, lepiej pojsc i w sklepie przymierzyc czy bedzie pasowac do reki.... a jezeli ma sie kase to polecam G5 logitecha :)

 

PS:

Wymien ram tak jak kolega maciaq napisal....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Benq DW1650

DVD Liteon

Po kiego nagrywarka i odtwarzacz, szkoda kasy. Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw spox tylko przydało by sie 2x1GB

Niestety już przekroczyłem budżet.

 

 

Razer Diamondback jezeli juz wydawac kase to juz lepiej kupic moim zdaniem A4tech x-718 (85zl a nie 180) przynajmniej mozna zmienic rozdzielczosc podczas gry (moze z gorszych komponentow) ale prawde mowiac powiem jedno nie kupuj myszki od tak bo fajnie wyglada, lepiej pojsc i w sklepie przymierzyc czy bedzie pasowac do reki.... a jezeli ma sie kase to polecam G5 logitecha :)

 

PS:

Wymien ram tak jak kolega maciaq napisal....

Nie kupuję myszy bo fajnie wygląda. Kolega gra trzymając mysz końcówkami palców. Pod uwagę brałem MX518 (którą mam) i Diamondbacka (którego ma kumpel). Z uwagi na te końce palców wybrałem DB. G5 to kasa wywalona dla szpanu IMHO...

 

 

Po kiego nagrywarka i odtwarzacz, szkoda kasy.

Do nagrywania w locie. Sam zawsze miałem 2 napędy, a jak mi jeden padł to bardzo mnie denerwowała praca z jednym. Poza tym nie ma sensu zużywać droższej nagrywarki ciągłym odtwarzaniem płyt.

 

Zasilacz niekoniecznie taki mocny, zamiast Zalmana moze AC Freezera 64 Pro? Do dysku mozna dorzucic i kupic 250 GB (gigabajtow nigdy za wiele).

Wyjdź.

 

Nie lubię ludzi którzy się wypowiadają bez wiedzy o sprzęcie i/lub czytania tematu.

 

Jasne, równie dobrze mogę dorzucić do 400GB, bo gigabajtów nigdy za wiele.

 

Może weź lepiej płyte główną DFI lub Epoxa i 2gb ramu:)Reszta jest spoko

Brak funduszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego zasilatora to radze sie zastanowic :? Z tego co mowi BENITO to jakas lipa niegodna naklejki Topower (no moze nie do konca ,ale na pewno nie ma tych watow) ,moze lepiej cos innego np. Neotec 440W ,czy cos z Tagana ,mysle ze taki 380-U1 spoko da rade ,a bedzie troche tanszy :wink: pozdro

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buah to bylo dobre.. Diamondback tak a X-718 za maly ?? to wkoncu sie zdecyduj bo te myszki sa niemal identyczne pod wzgledem wielkosci.... Diamondbacka ci nie polcam bo wypada najgorzej na testach w dodatku kupa kasy a dozucajac troche wiecej juz masz Copperheada..... Sam sie pytales o rade... jezeli dalej nie jestes przekonany..... polecam zajzec tutaj....

 

http://pclab.pl/art18073-1.html

 

Test porownawczy.... acha i nie oceniaj myszki do czasu az na niej nie zagrasz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buah to bylo dobre.. Diamondback tak a X-718 za maly ?? to wkoncu sie zdecyduj bo te myszki sa niemal identyczne pod wzgledem wielkosci.... Diamondbacka ci nie polcam bo wypada najgorzej na testach w dodatku kupa kasy a dozucajac troche wiecej juz masz Copperheada..... Sam sie pytales o rade... jezeli dalej nie jestes przekonany..... polecam zajzec tutaj....

 

http://pclab.pl/art18073-1.html

 

Test porownawczy.... acha i nie oceniaj myszki do czasu az na niej nie zagrasz....

A ja ci polecam czytać ze zrozumieniem temat zanim na kogoś najedziesz. Czy napisałem gdzies cokolwiek o x718? Więc się uspokuj.

 

Diamondbacka uważam za lepszego od copperheada (brak problemów z firmware, tańszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast tagana to bardzo udana konstrukcja huntkey hk 400ap jakieś 450wat do tego lepsze będzie x1800xt a dysk to troszkę dołożysz i masz 200gb, najtaniej chłodzenie na grafa kupisz u luksa http://www.pc-shop.pl/product_info.php?cPa...d5a757f219ff4c9

poza tym ja za taką kasę to bym złożył coś innego kosztem budy itd

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast tagana to bardzo udana konstrukcja huntkey hk 400ap jakieś 450wat do tego lepsze będzie x1800xt a dysk to troszkę dołożysz i masz 200gb, najtaniej chłodzenie na grafa kupisz u luksa http://www.pc-shop.pl/product_info.php?cPa...d5a757f219ff4c9

poza tym ja za taką kasę to bym złożył coś innego kosztem budy itd

Nie chcę kupować tandetnych części, nawet jeśli nie wpływają one na wydajność.

 

no, x1800xt na pewno będzie lepsze, jak dołożysz mi 800zł to chętnie je kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam złożyć kumplowi zestaw do ok 4500zł. Ma być: buda, monit, mycha, klawiatura, głośniki. Do gier i nauki OC. Wstępny szkic:

 

AsRock 939Dual-SATA2 (Uli 1695)

Sempron 3000+ s939

PDP Patriot 2x512 KH

Leadtek 7800GT 256MB PCI-E

Samsung SpinPoint 160GB

Chieftec Dragon

Benq DW1650

DVD Liteon

Topower SPW-480W EZA

Creative Inspire 5900

Razer Diamondback

BTC 6300

Creative Sound Blaster Audigy 4

17´´ Philips 107 P50 Brillance

Arctic Freezer 64 Pro

Zalman VF700-AlCu

2x Fander 92mm

 

Co zamienić, co poprawić?

Ten config jest bardzo rozsądny - ja bym wywalił drugiego CD i Asrock,i kupiłbym coś na Via/nViedia firm Gigabyte lub Asus ale skoro jesteś przekonany do Asrock na Uli i drugiego CD to OK.

 

ps. piszesz o niszczeniu jednego napędu - jeśli siądzie do 2-ch lat to dobrze , jeśli po 2 latach to kupisz coś HD-DVD lub konkurencyjny blue

 

ps. nViedia - ha ha ha

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

i kupiłbym coś na Via

Z dala od via.

ja bym wywalił drugiego CD

Było napisane wyżej, przegrywanie w locie.

i Asrock

ASRock jest bardzo dobrą płytą, tak jak już pisałem nie raz, stawiam ją po dfi i epoxie, ale cenowo przebija wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dala od via.

 

Było napisane wyżej, przegrywanie w locie.

 

ASRock jest bardzo dobrą płytą, tak jak już pisałem nie raz, stawiam ją po dfi i epoxie, ale cenowo przebija wszystkie.

1 Czemu ?

2 ?????? przecież pisze jak byk że ja bym tak zrobił ale jeśli kupujący jest przekonany o lepszej dla siebie użyteczności takiego rozwiązania to ok - napisałem

3 Jak w punkcie 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

2 ?????? przecież pisze jak byk że ja bym tak zrobił ale jeśli kupujący jest przekonany o lepszej dla siebie użyteczności takiego rozwiązania to ok - napisałem

Tu masz odpowiedź.

Do nagrywania w locie. Sam zawsze miałem 2 napędy, a jak mi jeden padł to bardzo mnie denerwowała praca z jednym. Poza tym nie ma sensu zużywać droższej nagrywarki ciągłym odtwarzaniem płyt.

1 Czemu ?

Via zchanbiła sie, na 939 rządzi uli i nforce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz odpowiedź.

Via zchanbiła sie, na 939 rządzi uli i nforce.

Co do odpowiedzi to wiedziałem, wiem, widzę, widziałem pisząc post #14 ale nie zrozumiałeś co miałem na myśli :wink:

 

Ale ciekawi mnie ta Via - czym Via dała w ... kość. Grzeją się, wieszają, co jest nie tak? Wolne? Via narysowała karykaturę Mahometa?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja bym zrobił to całkiem inaczej tylko że ostatnio nie sprawdzałem cen a teraz net działa mi gorzxej niż po przekroczeniu limitu w neostradzie i poźniej ci napisze ale ten monitor to ma być jakiś taki mega super czy np taki z allegro za 200zł starczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafa http://www.isklep.net/index.php?main_page=...roducts_id=9534 1400zł

asrock dual sata2 za 230zł

huntkey hk 400ap proline 220zł

AF 64pro za 70zł

samsung spin point 200gb jakieś 340zł

buda z allegro 100zł

z tyłu Ac fan 3 za 10zł

opteron za 800zł

ramki mogą być zwykłe twinmosy z proline za 155zł 2x512 to 310zł

no to chyba coś koło 3500zł więc masz jeszcze dużo hajsu na mysz monitor i pewnie o czymś zapomniałem.

acha jeszcze nagrywarka dvd to lg w przeciwieństwie do neca jest cicha a podobna jakosć jakieś 170zł, po co mu taką drogą muze do takich głośników taka muza to całkiem inne pierdziawki powinny być.

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to moja propozycja:

 

-AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket 939) 1299.00PLN

-DFI LanParty UT nF4 Ultra-D 518.00PLN

-Kingston HyperX DDR 1024MB PC-400 CL2 482.00PLN

-Samsung SpinPoint 160 GB (8MB cache, ATA/133) 309.00PLN

-Zasilacz do obudowy Tagan 480W - U15 Easycon Serie 405.00PLN

-GeForce 6800GS Microstar 256MB TV & DVI (PCI-E) 819.00PLN

-BenQ DVD+/-RW DW1650 bulk black + soft 177.00PLN

-Zalman CNPS 7700-Cu 167PLN

 

I masz trohcę kasy na wydatki:)np. klawiatura + Mycha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak buda głośniki mycha monitor mój zestaw jest lepszy do gier przez mocniejszą grafę.

Może masz lepszą grafe, ale moja za to ma lepszy procek i płyte główną, więc lepiej się na moim zestawiky będzie się części wymieniało:) Mam nadzieje Bryk, że słyszałeś o tym, że nie które modele x1800xl bardzo kiepsko się kręcą:> Jak już to 7800gt:)pozdrawiam

Edytowane przez remike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bryken faktycznie ten radzio brzmi rozsądnie. I zestaw powinien się na chama zmieścić w 4500. Dzięki za dobrą propozycję.

 

remike niestety trochę się zagalopowałeś, 4500 to górna granica, a do twojego zestawu trzeba jeszcze dokupić monitor, klawę, mysz, głośniki, obudowę. Ale dzięki za poświęcony czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remike niestety trochę się zagalopowałeś, 4500 to górna granica, a do twojego zestawu trzeba jeszcze dokupić monitor, klawę, mysz, głośniki, obudowę. Ale dzięki za poświęcony czas :)

Nom, faktycznie nie zauważyłem:)Ale radze ci <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> geforce 7800gt:)pozdrawiam

Edytowane przez remike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...