Skocz do zawartości
Gość Kaaban

Problem Z S3virge

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaaban

Problem zaczyna mnie juz wkurzac w rozdziałce 1024x768 mam jakies paski na ekraniie :( karta rzekomo ma dzialac nawet w rozdzialce wyzszej ale jak jak w tej nie chce? Nie istalowalem sterów bo nie ma a jak sa to nie wiem jak zaistalowac poza tym mowia ze sa standart w winXP :mur: juz nie wiem co robic 800x600 juz mnie dobija :(

POMOCY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ma, ale i dziala. W serwerze jeszcze mi taka siedzi i jak sie nie myle nawet w 1280x1024 jakos to dzialalo chociaz od jakosci to oczy bolaly. Te paski to co masz na mysli? Znieksztalcenia obrazu/rozmycie/kolory? Monitor na pewno ciagnie taka rozdzialke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ma, ale i dziala. W serwerze jeszcze mi taka siedzi i jak sie nie myle nawet w 1280x1024 jakos to dzialalo chociaz od jakosci to oczy bolaly. Te paski to co masz na mysli? Znieksztalcenia obrazu/rozmycie/kolory? Monitor na pewno ciagnie taka rozdzialke?

eee tam ja mam s3 virge i dziala 1280 na 1024 w 16 bitach :) i jest ok :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam sie z przedmówcą, sam posiadam do tej pory kartę tego producenta S3 Virge DX 2mb, wszystko śmiaga w xp'ku bez instalowania sterów i two w wyższych rozdziałkach. Teraz używam jej bardzo sporadycznie. Być może twój egzemplarz po prostu szl*g trafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także miałem tą kartę i działała poprawnie w takiej rozdzielczości.

 

Jeśli obraz wygląda źle to winna może być karta (uszkodzona) lub monitor, bo karta może ustawiać nietypowe odświeżanie, które nie koniecznie może podobać się monitorowi. W najlepszym wypadku może wystąpić zawijanie krawędzi obrazu. Należy wtedy przesunąć obraz na ekranie używając panelu sterowania/pokręteł na monitorze.

Ustawienie innego (większego/mniejszego) odświeżania także może pomóc - o ile jest taka możliwość.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie orientuje czy jakas karta obsluguje rozdzielczosc 1280 - 1024 w 32 bitach?

:)

Jak mialem s3Virge 2MB to w 1024x768 karta pracowala z max. 16bit'owa paleta kolorow.

Do tego grafa nie obsluguje 32bit'owej palety. Max jak dobrze pamietam to bylo 24bit'owa paleta kolorow.

Jednak okres jaki pracowlem na tej grafie w XP byl najgorszm okresem :).

Najgorsze bylo przewijanie stron internetowych, obraz wtedy ladnie plywal :mur: .

Ogladanie filmow bardzo utrudnione.

Ewidetnie karcie brakowalo pamieci. Wersja 4MB dziala juz troszke lepiej i jezeli ktos ma mozliwosc to lepiej niech ta wersje wybierze.

Jednak problemow z paskami na ekranie nie byo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wlasnie wersje 4mb i nie ma plywania przy przewijaniu stron - wszystko dziala bardzo dobrze.

 

filmow w praktyce nie da sie ogladac :/

 

a 24 bity sa tylko do 1024 na 768 :/

 

Ponawiam pytanie: czy istnieje grafa na PCI (w rozsądnej cenie) ktora daje rade w 32 bitach wyswietlic obraz 1280-1024?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wlasnie wersje 4mb i nie ma plywania przy przewijaniu stron - wszystko dziala bardzo dobrze.

 

filmow w praktyce nie da sie ogladac :/

 

a 24 bity sa tylko do 1024 na 768 :/

 

Ponawiam pytanie: czy istnieje grafa na PCI (w rozsądnej cenie) ktora daje rade w 32 bitach wyswietlic obraz 1280-1024?

GF2/MX GF4MX. Radeon 9000/9200SE. Starsze radeony z seri Rage nie maja chyba oficjalnych sterownikow pod XP. Mozesz tez poszukac RivaTNT/TNT2(firmowe czyli elsa/diamond/creativ) no i oczywiscie bardzo dobrym wyborem bedzie matrox. Nawet stary poczciwy Voodoo3 da sobie rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF2/MX GF4MX. Radeon 9000/9200SE. Starsze radeony z seri Rage nie maja chyba oficjalnych sterownikow pod XP. Mozesz tez poszukac RivaTNT/TNT2(firmowe czyli elsa/diamond/creativ) no i oczywiscie bardzo dobrym wyborem bedzie matrox. Nawet stary poczciwy Voodoo3 da sobie rade.

czyli w praktyce tylko ten matrox wydaje sie byc fajny. najbardziej odpowiadaloby mi voodoo3 na pci ale nie mozna czegos takiego kupic(a jesli mozna to za skandalicznie wysoka cene) Edytowane przez amapi3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie Voodo!! :wink: Te karty ciagle trzymaja sie swietnie w cenie gdyz to juz legenda :cry: Z tego co pamietam sa osoby ktore uzywaja tego jeszcze z wielka radoscia. Szukaj w opisach, sygnaturkach :wink:

Pozdrawiam AwoniX

Ze swojej strony polecam jakiegos matroxa typu g200 ostatnio widzialem na allegro g450 z Dual Head na PCI to karta by Cie wrecz przygniotla rozdzielczoscia, jakoscia i odswiezaniem, w tym matroxy sa najlepsze:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze gdzieś taką kartę (PowerColor S3 Virge/DX 4MB) i byłem z niej zadowolony (oprócz 24bit kolorów :D) Ten problem też mnie spotkał. Było witać takie pionowe paski jasny-ciemny-jasny-ciemny itd. Było to na monitorze lcd. Okazało się że w 1280x1024 wskoczyło 60Hz. Wystarczyło wrzucić 75Hz i już spox. Popróbuj zmieniać refresh rate to może się poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...