Skocz do zawartości
ravenclaw

Router do SDI

Rekomendowane odpowiedzi

z innej beczki ja mam asmaX ias-660 i nie jest spox :x

tzn bardzo zwalnia mi transfer.... siedze sam w sieci tyle samo smiga jak wszyscy są :/ ogulnie tego modelu nie polecam.... ias-690 jest lepszy... i to duzo... ale teraz i tak bym postawil serwer :P

o asmaxie przeczytasz na stronie producenta www.asmax.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedziec. Radomek czy mógłbyś mi opisać odczucia dotyczące tego routera asmax IAS-690 czy zwalnia siec dajmy nato że jest w niej 6 osób i ile ciągnie prądu oki. I czy TP SA może się skapować że sieć jest poza jednym budynkiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedziec. Radomek czy mógłbyś mi opisać odczucia dotyczące tego routera asmax IAS-690 czy zwalnia siec dajmy nato że jest  w niej 6 osób  i ile ciągnie prądu oki. I czy TP SA może się skapować że sieć jest poza jednym budynkiem??

Pradu takie male cos moze ciagnac za pare zlotych nie wiecej. SDI sie nadaje na 2 osoby nie 6. To tylko 10 kB/s. Jeden sciaga plik nawet nieduzy i juz wszyscy maja boska czkawke.

TP SA nawet jak by chciala sprawdzac to po co? SDI mozesz sobie dzielic na ile chcesz. Zreszta i tak malo kto jest tak zdespertowany zeby rozbijac na wiecej osob bo cud techniki toto nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do SDI nie uzywam routerow sprzetowych, zawsze jest to stare

486 lub Pentium bez HDD, klawiatury, a czasem nawet karty graficznej

(oczywiscie ISA;). Jako soft sluzy minidystrybucja Linuxa o nazwie "Fresco"

www.fresco.arx.pl. Zaleta jest prosty konfig, stabilnosc, posiada maskarade.

Sluze informacjami.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fresco to nie serwer (choc moze nim byc gdy dogra sie odpowiednie

pakiety softu), jego zasadnicza rola jest wlasnie routing LAN--->Internet.

Konfig banalny ogranicza sie do odp. na kilka pytan i wpisania swego

IP, DNSow Tepsy, adresu karty sieciowej i maski. calosc to 1 flop

1,44MB , naprawde polecam (bije na leb rozwiazania ICSa z Windy

czy WinRouta). Naprawde polecam

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem gdzie znajde tak starego kompa zeby ciagnol mało pradu? a pozatym bedzie musial byc jeszcze monitor mi chodzi bardziej o routera zeby mozna bylo poznjej jak bedzie u mnie dostepna neto+ podpiac ja tez po routera. dlatego chcialbym sie tego dowiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asmax ias 690 ma 2 porty com taki jak w kompie i do niego sie podpina SDI , ale NEO nie da sie do tego routera juz podpiac!! Router jest spox , latwa konfiguracja i nie ma zadnych problemow wiecej na www.asmax.pl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

na to pytanie mogę udzielić odpowiedzi a nawet co nie co doradzić

nie jest do tego potrzebny żaden firmowy router wystarczy stary komp nawet 486(ale lepiej pentek 166mmx) 32mb ramu płyta i flop

taki bajer bryka na freesco na jednej dyskietce ma firewala i maskarade i na 1000% jest szybsze od najbardziej wymyślnych firmowych routerów

i jeszcze jedno dla ciekawskich z sieci Ciebie nie ma to znaczy że widać tylko kompa z fresco ale wejść się nie da a komp wygląda jak nieaktywny no kosztuje jakieś 80-90 zeta do max 100 a odpala się go naprawde prosto jak ktoś ma pyt to nie ma problema a jak ktoś potrzebuje gotowca (tj cały sprzęt-uruchomiony!!!) to zapraszam na allegro poszukajcie mnie jestem Fulko jak taka wola to zmontuje i wystawie

podaje nowe namiary na strone o freesco strona na arx chwilowo nie działa :cry:

 

http://serwis.org/index.php to jest adres tymczasowego forum freesco to na arx chwilowo nie działa

tu jest podobny temat

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=18893

no i bym zapomniał ten bajer wystarczy na 3 kompy nie porzebujesz huba ale tylko na 3 jeśli więcej (lub nie ma slotów na karty) to musi być hub

jeśli taka woja to zapodam linki do stron gdzie można pobrać potrzebne pliczki i co nieco poczytać w temacie

o tu zobaczcie to jest mocny gość w temacie i zawsze pomaga

http://www.ferrum.com.pl/Kipa/FreeSCO//

to tyle pozdrówka

jak co to piszcie zawsze pomogę w miare czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale co wy macie do D-Linka , ja go mam u siebie DP-602, na ISDN w Dialogu, hmm coz na poczatku byly z nim problemy ale po dobrej konfiguracji smiga jak szalony, na glupim ISDN pokauje transfery do 16kb/s wiec nie nazekam na niego.

Jedyna wada jest to ze ma jeden port RJ ale ma dwie RS-ki i wydaje mi sie ze jest bardzo Ok, ale i tak zrobicie co chcecie.

PS. Ma male rozmiary, fakt wieszky od ASMAXA ale jest od niego jednak o 150 tanszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) no i bym zapomniał ten bajer wystarczy na 3 kompy nie porzebujesz huba ale tylko na 3 jeśli więcej (lub nie ma slotów na karty) to musi być hub (...)

W wersji 0.3.0 już nie ma tego ograniczenia, ale więcej niż 3 karty nie są uzasadnione ekonomicznie - cena będzie zbliżona do prostego huba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam wersji 0.3.0 tylko 0.2.7 działa ok więc nie zmieniam :D

a co do ceny kart to najtańsza to ok 25zł nie musi być zaraz 3kom :lol:

a na allegro jeszcze taniej no i pyt było na sieć na 3 kompy

i prawdzałem ile to prądu szamie i wyszło mi że za 15zł tak na oko(tydzień pomiaru)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...