Skocz do zawartości
Gość Znakomity

Z Cyklu - Historia Pewnej Łady

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Znakomity

Po paru oględzinach postów z tego cyklu zadałem sobie pytanie: "Czemu niby inni mogą, a ja nie ?!".

 

Po kilku dniach myslenia, jak i co zrobić, (pierwszy raz mialem w dloni szpachelkę i gips) wybralem sie do OBI po gips i inne narzedzia (przy okazji dorwalem wezyk cellfasta 12/16 :) ).

 

Natepnego dniach przyszła do mnie nagrzewniczka od Łady zakupiona od Kszonka. Po paru zabiegach przeczyszczenia i połatania zabralem sie za robienie shrouda.

 

Pierw wygladało to tak:

Dołączona grafika

 

 

 

 

Po szlifowaniu szczotka drucianą finow i boków tak:

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Przylepianie scianek bocznych:

Dołączona grafika

 

 

 

 

Pierwsze szpachlowanie:

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Po pierwszym szlifie i 2-gim szpachlowamiu: (schlo na kaloryferze :) )

Dołączona grafika

 

 

 

 

Po drugim szlifie i przed 3-cim szpachlowanie,:

Dołączona grafika

 

 

 

 

Po 3-cim szpachlowaniu:

Dołączona grafika

 

 

 

 

Po 3-szlifowaniu i 4-tym szpachlowaniu i szlifowaniu <lol> oraz lakierowaniu 2 x wyglada tak:

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Jeszcze trochu brakuje mi do perfekcji mech!n`a, ale chcialem pokazac ze tez cos umię oraz stac sie posiadaczem ładniejszej nagrzewniczki. Jeszcze zsotalo mi oczyszczenie finow z kurzu po gipsie przeplukanie wnetrza. Oczywiscie zdaję sobię sprawę z ubytkow, ale stracilem cierpliwosc do uzupelniania tego :]

Edytowane przez Znakomity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło :) Na pierwszy raz super :D

 

No i mechl!k nagrzew nigdy chyba nie tykał :) -> mech!n jak co :wub:

 

PS. Sam też mam łade i jakieś poldki... może sie w końcu zmobilizuje na jakieś prace :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje ... jak na pierwszy raz to pieknie ci ona wyszła.

Tylko te króćce takie krótkie sie zrobiły. Szkoda ze nie wlutowałes nypla z gwintem co by była ewewntualna mozliwosc zmiany króćca na inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Znakomity

Przeczyszczenie i połatanie ok. Szpachla też. A wywaliłeś żelastwo ze środka? Bo ten lut wokół przedniej pokrywy to mi na fabryczny wygląda...

Kupiłem już taką gotową i wsciekly jestem, ale nie mam palnika...., nie bylo jak ;p

 

No i mechl!k nagrzew nigdy chyba nie tykał :) -> mech!n jak co :wub:

poprawione <_<

 

Gratuluje ... jak na pierwszy raz to pieknie ci ona wyszła.

Tylko te króćce takie krótkie sie zrobiły. Szkoda ze nie wlutowałes nypla z gwintem co by była ewewntualna mozliwosc zmiany króćca na inny

Qrde, gdybym mial czym...weze nie spadaja, sprawdzalem. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje ... jak na pierwszy raz to pieknie ci ona wyszła.

Tylko te króćce takie krótkie sie zrobiły. Szkoda ze nie wlutowałes nypla z gwintem co by była ewewntualna mozliwosc zmiany króćca na inny

 

dokładnie ...

ajakie wentyle pasują pod tego shrouda ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Znakomity

dokładnie ...

ajakie wentyle pasują pod tego shrouda ???????

Ostatecznie chlodnica zastapi tę moją starą aluminiową:

 

Dołączona grafika

 

 

Wiatraki te same, przykleje na silikonie jak do tamtej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A shroudzik moj, czy rbiłes swoj? bo moj mial ladne 'okregłe" otworki powiedzmy, a ten prosty. Milo widziec moją byłą nagrewniczka taka ładną ;]

 

Zal mi jej było ale coz. btw dzisiaj widzialem ta lade z ktorej ja wyjąłem ;] zardzewiała od wakacji..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Znakomity

A shroudzik moj, czy rbiłes swoj? bo moj mial ladne 'okregłe" otworki powiedzmy, a ten prosty. Milo widziec moją byłą nagrewniczka taka ładną ;]

 

Zal mi jej było ale coz. btw dzisiaj widzialem ta lade z ktorej ja wyjąłem ;] zardzewiała od wakacji..........

 

Obciąłem te zaokraglenia :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ajakie wentyle pasują pod tego shrouda ???????

Niestety żadne- to jest ten ból. Wiekszość nagrzewnic nie ma tak kompaktowych wymiarów jak firmówki dlatego shroud na wenyle 120x120 musiał by zakrywać sporą część grilla.

 

Znakomity -> GJ!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Znakomity

a te wiatraki dobrze wieją bez obudów ??? i dlaczego gipsem zdziwilo mnie to :wink:

 

Powiem szczerze ze dzialaja po pierwsze ciszej, po drugie powietrze wieje na wieksza czesc nagrzewniczki.

Jest jeden minus, powietrze wieje slabiej bo nie ma tunelu, lecz mysle ze nie ma duzej roznicy.

Edytowane przez Znakomity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety żadne- to jest ten ból. Wiekszość nagrzewnic nie ma tak kompaktowych wymiarów jak firmówki dlatego shroud na wenyle 120x120 musiał by zakrywać sporą część grilla.

nieprawda, zamiescily sie 2x120mm ;) te dwa kawalki blach przyciąłem, zmiescily sie dwa 120mm, ale wystawały troche (po 1 cm) po bogach to wkleilem na sylikonie kawalki teORT: ORT: ORT: ktury, i shroud dzialal dobrze, moze nie byl zbyt piekny, ale spelnial doskonale swoje zadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka... Znakomity. Mam jedno pytanie odnośnie tej twojej starej nagrzewnicy (alu)... Możesz coś powiedzieć o jej wydajności? Jakie miałęś temp? Bo mam taką samą i semprona 2200+ i nie wiem czy sie nada czy sprzedać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...