Skocz do zawartości
steez

Karta Graficzna Do 1000 Pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nosze się z zamiarem kupna nowej karty graficznej. Proszę o pomoc. Cena do 1000 PLN

 

mój komp to:

 

pentium d - 2x2.8 Ghz

Ram - 512 Mb - dual channel, 533 Mhz ---- jednak wymieniam na 2x1Gb - i tu też proszę o radę :)

Płyta główna gigabyte chipset i945G

dysk 160 gb sata, 7200

 

znalazłem coś takiego

 

Asus 256MB 256BIT TV DVI EAX850PRO/HTVD Radeon PCIex X850PRO

 

A i jeszcze jedno: czym różni się AGP od PCIex

 

czekam na info i z góry dzieki

 

S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fajnych propozycji :

ASUS 68GT Extreme

Leadtek 68 - Odblokujesz potoczki i będzie cool B)

ASUS 68XT

 

Radze również poszukać 68LE i odblokować potoki oraz poddać małemu o/c.

Wynik będziesz miał taki jak ma 68GT ;)

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fajnych propozycji :

ASUS 68GT Extreme

Leadtek 6800 - Odblokujesz potoczki i będzie cool B)

ASUS 68XT

Na tym 6800 od Leadteka to raczej masz realtywnie mała szanse ze wszytskie potoki/vertexy pojda (nowsza produkcja) - zobacz na chłodzenie .... OC chyba jednka odpada bo nawet pamięci nie pokrywa porządnie. Pozatym za 535 zl nie ma w sumie nic lepszego ;p

 

heh to 6800 Leadteka wygląda jak 5600U ;|

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a coś takiego???

 

VGA WinFast GF7800GT PCI-E 256MB 256BIT HDTV 2xDVI VIVO

 

Na aukcjach są coolery i radiatory Pentagrama :)

A co do odblokowywania - to był przykład a szukaniem karty z gwarancją odblokowywania niech się sam STEEZ zajmie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B)

Bardzo dobry wybor (moze lepiej Galax'y) ,na pewno lepszy niz powyzsze propozycje (tylko troche drozszy) :) pozdro

No pewnie że lepszy ale jak juz dozbieramy do 7800Gt to można później na GTX bla bla bla znana spiewka :)

GS wykrecony nie jest palcem robiony...do 1000 to moze Palit 512 Ramu bedzie 485/1300 1,4 ns...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok w takim razie pytanie brzmi:

 

czy jak kupie kartę GF7800GT PCI-E 256MB 256BIT o której pisałem wcześniej, to nie będę miał problemów z grami, biorąc pod uwagę inne podzespoły komputera, które wypisałem??

 

dzieki za info

 

B)

 

No pewnie że lepszy ale jak juz dozbieramy do 7800Gt to można później na GTX bla bla bla znana spiewka :)

GS wykrecony nie jest palcem robiony...do 1000 to moze Palit 512 Ramu bedzie 485/1300 1,4 ns...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B)

 

No pewnie że lepszy ale jak juz dozbieramy do 7800Gt to można później na GTX bla bla bla znana spiewka :)

GS wykrecony nie jest palcem robiony...do 1000 to moze Palit 512 Ramu bedzie 485/1300 1,4 ns...

Widziales jak wypada ten Palit? Chyba nie ,tyle pamieci nie przydaje mu sie ,dodatkowo wysokie takty pamieci sa marnotrawione przez kulejacy kontroler pamieci w GF6/7 ,a taktowanie rdzenia mozna nadrobic w zwyklym GS :)

To nie jest znana spiewka ,bo jak sie ma 1k to mozna dolozyc 150zl i miec GT albo miec w suchym te 150 i brac GS ,rozwiazania Ati nie wchodza w gre z uwagi na "dluga brode". Jak juz masz te 1150zl to zeby miec GTX trzeba dolozyc bagatela ~500zl a to troche duzo ,imho jak sie ma cos kolo 1,5k to brac x1800xt 256MB :D

 

 

ok w takim razie pytanie brzmi:

 

czy jak kupie kartę GF7800GT PCI-E 256MB 256BIT o której pisałem wcześniej, to nie będę miał problemów z grami, biorąc pod uwagę inne podzespoły komputera, które wypisałem??

 

dzieki za info

Jezeli dokupisz potem te ramy 2x1GB to bedzie gut ,na 512MB ani GS ani GT nie pokaza nawet 50% swojej mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę kupował w pakiecie ram i kartę :)

 

a ram jaki??

A ile i jaka kase na niego przeznaczasz??

Co do 2x1Gb to cóż... moge polecić za 950 zł G.Skille takie jak mam w stopce :)

Albo weź coś z PDP np: http://sklep.benchmark.pl/pelny_17714.html z tym że w sumie co tu duzo gadać te Giskille sa najlepsze w swojej klasie, a PDP jest do tego droższy...

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ja wziąlbym tą kartę Radeon X800XL ciut więcej jak 1000

Chyba żartujesz :blink: 7800gt go zjada jak leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziales jak wypada ten Palit? Chyba nie ,tyle pamieci nie przydaje mu sie ,dodatkowo wysokie takty pamieci sa marnotrawione przez kulejacy kontroler pamieci w GF6/7 ,a taktowanie rdzenia mozna nadrobic w zwyklym GS :)

 

Widiziałem testy wskazujące że to dobra karcioszka, nie wiem dlaczego tak sądzisz, co ma Palit do samgo kontrolera też nie bo to są karty referencyjnie robione przez Nvidie chyba i niczym sie nie różni od Gainwarda 6800Gs512. Jak możesz to daj linka gdzie ta karta daje ciała - chętnie zobacze...bo to nielogiczne że do lepszej karty dają gorszy kontroler pamieci niz do zwykłego Gsa...|

A co do uzyteczności pamieci 512, jeszcze nie tak dawno bo kilka miechów temu wszyscy mówili że 256 RAmu? NA co To Komu? A teraz co? przydało się? To i za jakiś czas 512 tez sie przyda bo textury ciągle rosną...co nie zmienia faktu że nie wiadomo ile ten 6800 z 512 będzie od Palita kosztował bo Gainwarda stoi za 1100 wiec heh, kupa

Bo karta co ma na wstepie prawie 6000 w smarku 05 chyba nie jest palcem robiona :| kwestja ceny...

Teścik http://www.hardwarezone.com.au/reviews/vie...1817&cid=3&pg=4

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie pamiątek 1gb to ja bym nie brał aż tak drogich dla mnie liczy sie ilość a nie maks taktowanie do tego z tańszych to może hynixy?

No taaa... ale różnica w grach między wolnymi 2gb a zaje... szybkimi 1gb może być dramatycznie niska. A pozatym dobre pamięci = lepsze OC proca. No ale to kwestja wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widiziałem testy wskazujące że to dobra karcioszka, nie wiem dlaczego tak sądzisz, co ma Palit do samgo kontrolera też nie bo to są karty referencyjnie robione przez Nvidie chyba i niczym sie nie różni od Gainwarda 6800Gs512. Jak możesz to daj linka gdzie ta karta daje ciała - chętnie zobacze...bo to nielogiczne że do lepszej karty dają gorszy kontroler pamieci niz do zwykłego Gsa...|

Sadze ze karta nie wyroznia sie niczym nadzwyczajnym ,szczegolnie nie robi na mnie wrazenia ta kosmicznie taktowana pamiec :) W poprzednim poscie napisalem ze u GeForce'ow z rodziny 6 i 7 slaba strona jest kontroler pamieci (nie chodzilo mi konkretnie tego GS'a tylko o wszystkie nowe modele kart nV) ,czym sie to przejawia ,ano tym ze wzrost taktowania pamieci nie przynosi wymiernych efektow ,wzrost szybkosci taktowania rdzenia wrecz przeciwnie :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taaa... ale różnica w grach między wolnymi 2gb a zaje... szybkimi 1gb może być dramatycznie niska. A pozatym dobre pamięci = lepsze OC proca. No ale to kwestja wyboru.

TAk napewne pokaż mi obojętnie jakiś test gre gdzie 1gb ramu wygrałoby z 2gb, do tego jak możesz mówić o lepszym podkręcaniu prca to już nie socket A gdzie pamięci musiały być synchro teraz to raktycznie żadnej różnicy nie robi na s939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAk napewne pokaż mi obojętnie jakiś test gre gdzie 1gb ramu wygrałoby z 2gb, do tego jak możesz mówić o lepszym podkręcaniu prca to już nie socket A gdzie pamięci musiały być synchro teraz to raktycznie żadnej różnicy nie robi na s939.

No popatrz a mnie sie wydaje ze jednak dobry ram (OC) przy wykrecaniiu proca na ponad 300 się jednak przydaje. A czy ja napisalem ze 1gb wygra z 2gb o_O bo nie widze, napisalem ze moga byc roznice niezbyt rzucajace sie w oczy... chyba logiczne ze proporcja miedzy 1gb a 2gb nijak sie ma np do 256 a 512, wiec reasumując ja wole lepsze 1gb niz gowniane 2gb, ale jak kto uważa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sobie zobatrz takiego fear z 2gb choćby na default asynchro ramki 200 proc 300 a takie super hiper mega wypasne hyperx 300 synchro 1:1 z tymingami 2-2-2-6 i ciekawe co stworzy nam lepszy komfort grania, a do tego jak ci ramy mogą pomóc starczy dobrze dzielnikami sie pobawić i gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...