Skocz do zawartości
pogano

Lav150 Worklog ;]

Rekomendowane odpowiedzi

złożony jest dół, pokaże za pare dni (będzie aparat), na razie więcej nie składam bo po koła jade w weekend i skoro tak mówicie to hmmm :D zamykamy na razie temat i skomentujecie jak będzie więcej fot. pozdrawiam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze strony:

 

[...] najpierw trzeba zrobić oś i nadwozie, a dopiero później myśleć o reszcie. Napęd na jeszcze bliżej nie określony silnik elektryczny [...]

Mam wrazenie, ze to jednak nie bedzie obudowa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak :D taka mobilna jeżdząca obudowa :D że ide na lanparty do kumpla i sobie nią wyjeżdzam ;] trochę z motyką na słońce ale ktoś zawsze pomoże doradzi ;] co do rozłożenia

 

1) mobo będzie z tyłu, po otwarciu tylniej klapy tacka od płyty będzie wysuwana na malutkich silniczkach

2) dyski twarde w "wojskowych kieszeniach" nad zakolami

3) napędy w jednym z paneli sterujących (będą 2)

na razie nie wiem co tam wam napisać bo sobie nie przypominam, musicie trochę poczekać.

 

dziwicie się CZY TO JEST W OGÓLE OBUDOWA :D zajrzyjcie sobie na thebestcasescenario albo choćby bit-techa ;) znudziły mi się "zwykłe z oknem" chociaż takie niektóre naprawde fajnie wyglądają i są funkcjonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam dali byście naszego rodzinnego amv(po naszemu to Rosomak teraz ) np :wink:

 

był by prostszy kształt kadłuba no i dobre bo polskie :wink:

ta 4 pancernych moze by sie znalazło ale żaden nie ma psa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się tam podoba że robisz coś niestandardowego.. ale osobiście nie mógłbym siedzieć przy monitorze i pojeździe opancerzonym :D.. ja muszę widzieć komputer :lol:

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ma byc obudowa (jakos mojej uwadze uszla informacja o tym - nikt nie jest idealny :P:P), to zwracam honor i jestem pozytywnie zaskoczony :D :D. Na raz :P.

Mala sugestia co do napedu. Przy tej skali projektu (chodzi mi doslownie o wielkosc), idealnym rozwiazaniem wydaje sie byc zastosowanie 12V silnika wraz z przekladnia planetarna z jakiejs taniej zakrecarki (typu Einhell, czy inny Kingcraft). Drogie to nie jest, a taki naped ma same zalety - po rozmontowanu obudowy okazuje sie ze jest w zasadzie maly, ma mozliwosc plynnej regulacji obrotow w przod i w tyl, moze byc zasilany z aku lub bezposrednio z zasilatora kompa, no i ma 2 biegi - wolno/ szybko...

Jesli pomoglem - Cieszy mnie to ogromnie.

Jesli nie - trudno :D.

Powodzenia i szczescia zycze.

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ma byc obudowa (jakos mojej uwadze uszla informacja o tym - nikt nie jest idealny :P:P), to zwracam honor i jestem pozytywnie zaskoczony :D :D. Na raz :P.

Mala sugestia co do napedu. Przy tej skali projektu (chodzi mi doslownie o wielkosc), idealnym rozwiazaniem wydaje sie byc zastosowanie 12V silnika wraz z przekladnia planetarna z jakiejs taniej zakrecarki (typu Einhell, czy inny Kingcraft). Drogie to nie jest, a taki naped ma same zalety - po rozmontowanu obudowy okazuje sie ze jest w zasadzie maly, ma mozliwosc plynnej regulacji obrotow w przod i w tyl, moze byc zasilany z aku lub bezposrednio z zasilatora kompa, no i ma 2 biegi - wolno/ szybko...

Jesli pomoglem - Cieszy mnie to ogromnie.

Jesli nie - trudno :D.

Powodzenia i szczescia zycze.

pomogłeś, pomysł całkiem niezły :)

na aku miejsce się znajdzie więc nie ma potrzeby zabierać cennej mocy zasilaczowi. poza tym to ma jeździć nawet przy wyłaczonym kompie.

ps. dzisiaj może zawinę od ciotki aparat ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przy włączonym to myślę że jazda była by sporo utrudniona :D

 

pozatym mam pytanie, ewentualnie chciałbym zaznaczyć problem.. mianowicie z podłączaniem silników szczotkowych do zasilacza... myśle że to będzie powodowac zwiechy i resety kompa... Zauważcie że silniki w wiatrakach nie mają elementów iskrzących - tym smaym generujących zakłócenia.

 

Tak się składa że w moim modzie będę musiał dać zwykły silnik szczotkowy... i zastanawiam się czy podłączenie go za stabilizatorem wystarczy aby skutecznie stłumić przepięcia etc... W końcu w cdromie jest zwykły silniczek do wysuwania tacki... ktoś wie czy on jest jakoś filtrowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...