Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

ale artow w ati tool jak nie lapalo tak nie lapie,moze jest spodowane to dokladka 512ddr jednak spi tez przechodzi a w grach nie czesto ale lapie freezy,pozbylem sie ponadto stabilizatora napiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie. Bylem pewien, ze sa dwie wersje Palita. Jedna a czarnym chlodzeniem i krotkim PCB, i druga z dlugim PCB i bialym chlodzeniem.

Bedac pewnym, ze juz wszystko wiem, wkraczam dzisiaj do Aresta. Zostala ostatnia karta Palit 7300GT 256MB Sonic. Mowie do typa, ze chcialbym sprawdzic jakie ma chlodzenie, bo bardziej mi zalezy na tej z czarnym chlodzeniem i krotkim PCB, bo mam plyte DFI i dluga mi bedzie wadzic o Zalmana. No to sciagamy plabe, otwieramy pudlo i tylko looknelismy do sroda nie wyciagajac karty, a tam eleganckie czarne chlodzenie. Czyli wszystko gra.

Wpadam do chaty, wyciagam karte, a tam kur... taka hybryda, ze czarne chlodzenie i dlugie PCB, czyli czeka mnie male przypilenie Zalmana :/

 

Dołączona grafika

Palit wypuścił ogrom różnych wersji PCB do 73GT/76GS :)

 

Ja na ten przykład mam długie PCB i czarne chlodzenie, a mimo to PCB w mojej sztuce wygląda troszke inaczej niz twoje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Palita 7300GT z memkami 1.4ns ... ;]] Znaczy się nie ma na papierze ;) Wszystkie Pality 2ns (1Ghz) to realne 1.4ns (kręcą się na około 1.6Ghz) ;)

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Palit teraz to dobra firma.. Przynajmniej dobrze się kręcą i cena jest najniższa.. Oby były pality z seri 8xxx :E Jutro jak się uda dam znać ile robi na AC i na WC na tym samym napięciu moja karcioszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit teraz to dobra firma.. Przynajmniej dobrze się kręcą i cena jest najniższa.. Oby były pality z seri 8xxx :E Jutro jak się uda dam znać ile robi na AC i na WC na tym samym napięciu moja karcioszka.

Palit od początku był dobrą firmą, tylko, że mało ludzi kupowało te karty, bo woleli Galaxy...

Będzie robiła dokładnie TYLE SAMO CO NA AC. No chyba, że zmienisz deltę ;) Bez żadnych zmian w biosie / napięciu różnicy nie będzie.

 

Moja sztuka zrobiła 870MHz przy delcie -100 (1,65V) na mocno zmodyfikowanym AC ;>

Dodam tylko ze w tym tygodniu powinny przyjsc 3 paczuszki z częsciami do WC ;p Spodziewajcie się fajnych wyniczków ;)

A po opisie na GG da się wywnioskować, że już przyszły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

 

Po 2óch latach z Ati wróciłem do nV, chociaż zawsze powtarzałem że tego nie zrobie :) Udało mi się nabyć półroczne galaxy 73gt 128/128 ddr3 2ns. Jak z OC będzie to narazie nie wiem bo czekam na dysk i wtedy sie kompa potestuje :) Z tego co mi wiadomo to poprzedniemu właścicielowi leciała bez modów z 450/1000 na 730/1260 (smarki przechodziła) więc chyba całkiem nieźle. Zobaczymy ile mi się uda z niej wycisnąc.

 

Przez te 2 lata to oduczyłem się nawet obsługi sterowników, czuję się jakbym pierwszego kompa dostał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

 

Po 2óch latach z Ati wróciłem do nV, chociaż zawsze powtarzałem że tego nie zrobie :) Udało mi się nabyć półroczne galaxy 73gt 128/128 ddr3 2ns. Jak z OC będzie to narazie nie wiem bo czekam na dysk i wtedy sie kompa potestuje :) Z tego co mi wiadomo to poprzedniemu właścicielowi leciała bez modów z 450/1000 na 730/1260 (smarki przechodziła) więc chyba całkiem nieźle. Zobaczymy ile mi się uda z niej wycisnąc.

 

Przez te 2 lata to oduczyłem się nawet obsługi sterowników, czuję się jakbym pierwszego kompa dostał :D

Bez modów 730 na rdzeniu ? ~~ Nieźle... :blink: :rolleyes: Co do pamięci to nic nie poradzisz, 2ns da się we znaki ;) Ale skok wydajnościowy po przesiadce z 9500 będzie ogromny ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy co z tego wyjdzie i ile prawdy w tym kręceniu ;) taktowanie rdzenia tez mnie zdziwiło, ale jeśli to prawda to bedzie niźle :D o wszystkim przekonam się jutro/pojutrze jak przyjedzie do mnie dysk i będę mógł kompa odpalić.

 

tutaj link do smarka05 http://service.futuremark.com/compare?3dm05=2232999

 

przed włożeniem oglądałem kartę dokładnie i nie znalazłem nic co mogłoby wskazywać na jakiegoś moda.

 

 

@Free aktualnie to przesiadam się z 9550 :) bo mój 9500pro w zeszłym roku, w łindowsie wysypał szachownice i tyle go widziałem ;)

 

@Sector19 a nawet jak z Delta to płakać nie będę ;)

 

ps. jak już potestuje to zdam relację :)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomalować ołówkiem i potem go zmazać to nie problem, a nie zauważysz, że coś było malowane ;]]

 

Tak mi się wydawało, że miałeś 9550, ale 9500 tez pamiętałem i się pomyliłem [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Mam już WC i oto wyniczki 1.55v 865MHz delta -80 Idle 29 Stres 37-38* na 73gt jest Abadon Pr0 pasuje oki

Edytowane przez kamil2201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam maly problemik z predkoscia wentylatora Zalman. Wedlug biosu w trybie 2D powinien on chodzic z predkoscia 33% zas w 3D z 60%. Ale gdy wlacze komputer to wentylator jest cichy ( jakby te 33%) ale jak troche popracuje w windowsie to wchodzi na wieksze obroty

Zwiazku mam pytanie :

- czy pracujac na Viscie karta dziala w 3D ?

- czy ustawienia wentylatora zaleza od trybu 2D i 3D i dzieki tym trybom regulowana jest predkosc ? czy moze od temperatury ?

 

Oczywiscie karta OC ( tak jak w podpisie i dovoltowana)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Sector19 Bład pomiaru jest... W idle V 1.6v a w stressie 1.65v wyniki to 867MHz jak narazie pracuje nad tym i geo 770MHz.. Dość marnny wynik jak na 867\904MHz mam 14.4k ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam maly problemik z predkoscia wentylatora Zalman. Wedlug biosu w trybie 2D powinien on chodzic z predkoscia 33% zas w 3D z 60%. Ale gdy wlacze komputer to wentylator jest cichy ( jakby te 33%) ale jak troche popracuje w windowsie to wchodzi na wieksze obroty

Zwiazku mam pytanie :

- czy pracujac na Viscie karta dziala w 3D ?

- czy ustawienia wentylatora zaleza od trybu 2D i 3D i dzieki tym trybom regulowana jest predkosc ? czy moze od temperatury ?

 

Oczywiscie karta OC ( tak jak w podpisie i dovoltowana)

  • Włącz sobie monitoring w RT i zobacz jakie masz taktowania w systemie. Czy takty 2D czy 3D.
  • Od trybów 2D i 3D. W Rivie możesz sobie te ustawienia zmienić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Włącz sobie monitoring w RT i zobacz jakie masz taktowania w systemie. Czy takty 2D czy 3D.
  • Od trybów 2D i 3D. W Rivie możesz sobie te ustawienia zmienić ;)

 

niestety RivaTuner nie ma wszystkich zakladek pod systemem Vista :( ( szzcegolnie do krecenia , monitorawani itp), dlatego tez uzywam do podkrecania Ati Tool.

Czy mozna innym programem zobaczyc w jakim trybie na dana chwile pracuje karta ?

 

PS. Powstal juz moze FAQ dotyczacy RivaTuner ? ( bo ostnio nie jestem wtemacie )

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ostatnio takiego Palita 7300GT 256MB

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Martwia mnie troche jego temperatury. W IDLE 45C, w stresie 56-57C, a radiator jest ledwo letni. Np. Zalmanik na DFI jest juz mocno cieply przy 40C. Tym dziwniejsze mi sie wydaja te temperatury, ze na Galaxy z tym malym radiatorkiem w IDLE bylo 38C, a w sresie 45C. Tutaj na Palicie jakis taki solidniejszy mi sie ten radiator wydaje, wiec czemu takie badziewne temp. ?? Tym bardziej, ze z tego co wiem to Palit ma tez sporo mniej V na rdzeniu. Jak to wyglada u was ? Czy czeka mnie wymiana pasty ? Toche mi sie to nie usmiecha, bo ten radiator jest jakos dziwnie zamontowany (z tylu jakas blaszka, a na niej jeszcze naklejka producenta, ktorej zerwanie = utrata gwary).

Jesli chodzi o OC karty, to w ATT rdzen narazie slabo, ale nie wiem czy to moze nie dlatego, ze cos z ta ppasta moze byc nie tak. z 500Mhz na 540Mhz zwis kompa. Z pamieci juz lepiej z 500Mhz (1000Mhz) pierwszy artefakt pokazal sie na 850Mhz (1700Mhz), a juz spora ich ilosc na 860Mhz (1720Mhz), wiec bezpiecznie pracuja na 800Mhz (1600Mhz).

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pasta do wymiany chociaż jak kiedyś miałem Gigabyte 7300gt z pasywnym chłodzeniem to tam temp miała coś ponad 70 w spoczynku więc chyba te 57 to jeszcze nie będzie tak dużo.

Edytowane przez TomCat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe co do wc to powiem wam co wczoraj mi zrobilem... hehe a wiec przyszedlem z szkoly o 15 wlaczylem kompa i tak go zostawialem w miedzy czasie bylem w miescie potem mala imprezka i wrocilem o godzinie 2 :) standardowo pogadalem jeszcze na gg cos tam porobilem no i wylaczylem kompa po chwili przypomnialem sobie zeby wylaczyc pompke a tu zonk patrze a caly czas byla wylaczona haha byscie zobaczyli jaka byla moja mina :D blok od gpu parzyl weze byly tak miekie jak wyzuta guma ;) na gpu niewiem ile bylo C ale na cpu sprawdzilem w biosie i bylo 45*C...cale szczescie ze procek biegal na 2200 / 1V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

hhee ige to dowaliłeś.. jej.. pewnie w idle miała z 70* :P bo 1.7v na karcie to już się grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ten radiator jest za słabo dociśnięty / nie ma pasty, albo jest jakaś syfna ;) Bo tempy zlekka za duże...

A nie wiesz czy zmieniajac paste trace gwarancje ? Karta nowka, wiec szkoda by mi bylo. Poza tym, to sciagal ktos kiedys ten radiator ? Bo mowilem, ze on jakos dziwnie jest zamontowany i nie wiem jak sie za to zabrac, zeby nie spier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Jeśli zmnienisz paste bez żadnych śladów to nie stracisz.. Bynajmniej każdy wymieniał paste i jak oddawali na gware to nic nie było:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hhee ige to dowaliłeś.. jej.. pewnie w idle miała z 70* :P bo 1.7v na karcie to już się grzeje

Ja bym obstawiał ponad 90* ;]]] Woda, która stoi w bloku potrafi sie naprawdę moooocno zagrzać.

 

A nie wiesz czy zmieniajac paste trace gwarancje ? Karta nowka, wiec szkoda by mi bylo. Poza tym, to sciagal ktos kiedys ten radiator ? Bo mowilem, ze on jakos dziwnie jest zamontowany i nie wiem jak sie za to zabrac, zeby nie spier...

BENITO, z tego co pamiętam miał na grafie CLP, oddał na gwarę i wymienili czy tam naprawili kartę bez problemów. Pozatym, zawsze przed oddaniem na gwarę możesz nałożyć jakiś biały syf ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz czy zmieniajac paste trace gwarancje ? Karta nowka, wiec szkoda by mi bylo. Poza tym, to sciagal ktos kiedys ten radiator ? Bo mowilem, ze on jakos dziwnie jest zamontowany i nie wiem jak sie za to zabrac, zeby nie spier...

o ile nakljeke, o ktorej pisales, bedziesz musial naruszyc zdejmujac chlodzenie to prawdopodobnie nie uznaja ci gwarancji. chyba ze ona nie zakrywa zadnej srubki to sie nie ma co martwic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

820(720)\882MHz 13965pkp

837(742)\882MHz 14037pkp

860(760)\882MHz 14225pkp

870(770)\882MHz 14215pkp

 

To moje wyniki.. Czy czasem nie powinno być minimum 14.5 a max 15k? Wszystko robione na 1.62v stres max 42*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...