Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie tak, praktycznie nie do końca ;) Jak by karta padła, to ściągasz chłodzenie, zmazujesz pastę którą dałeś, wrzucasz coś co jest podobne do gluta ktory był wcześniej i oddajesz na gware [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie ile mozna by dac v na GPU zeby było tak bezpiecznie

1.5-1.55 to rozsądne maximum przy utrzymywaniu max temp poniżej 65* :) Jak masz bloczek wodny etc to możesz dawać więcej [; @banti miał chyba cos koło 44* przy 1.65v i 810 (?) [nie pamietam dokladnie :)] na rdzeniu [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update teściku sterów ;]

 

W teście udział wzięły:

FW 91.47 WHQL, 92.91 [NGO], 92.91 [zer0point], 93.71 WHQL, 95.97, 96.89

 

Każdy test leciał 3 razy, wynik tutaj zamieszczony to średnia pkt :) Karta miała takty 695/850 w przypadku sterów WHQL i 693/850 przy NGO i zer0pointach [przy 695 był freez :lol: ] Wszystkie stery działały przy Ustawieniu wydajności na Jakość (czyli def ;])

 

Wersja_______Aquamark___3D Mark 03__3D Mark 05

 

91.47 WHQL_____73.767_____13.106______5840

93,71 WHQL_____74.286_____12.989_______5548

92,91 NGO______72.857_____ 12.794_______5737

92,91 zer0point__74.824_____12.431_______5433

95,97__________73.940______12965_______5839

96,89__________74.010______12862_______5794 - trzeba dodać, że na tych sterach karta się gorzej kręciła... Max bez freeza to tylko 685/850, na reszcie odpowiednio 695 lub 693 :)

Dodam do tego, że na zer0pointach jakość obrazu była widocznie lepsza od pozostałych sterów. Szczególnie w marku 03 w teście Nature. Po zainstalowaniu sterowników 97.02, system ich nie widzi, zachowuje się tak jakby nie było tych sterowników :mur:

 

# - dodane dzisiaj

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Teoretycznie tak, praktycznie nie do końca ;) Jak by karta padła, to ściągasz chłodzenie, zmazujesz pastę którą dałeś, wrzucasz coś co jest podobne do gluta ktory był wcześniej i oddajesz na gware [;

Teoretycznie - ja na rozwalonej miałem AS5 ;) na tej już nie mam zamiaru zmieniać bo temp są niskie (max. 54*C po modzie i 770 na GPU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno dobre rozwiązanie co do małych wyników w smarkach - NIE UŻYWAC ICH bo to tylko ******* strata czasu! :D Nie lepiej pograć w coś mocnego i sprawdzić ile jest FPS? Do tego o wiele bardziej przeszkadzają arty (w grze) więc szybciej je wypatrzymy ;)

 

Łączmy przyjemność z "pracą" ;)

Ta, tylko ze jesli w 3DMarku cos nie gra, to i moge zalozyc, ze w grach tez wynik bedzie nizszy, a nie moge porownac do niczego. Naprawde nikt nie mial takiego problemu z tymi Markami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update teściku sterów ;]

 

W teście udział wzięły:

FW 91.47 WHQL, 92.91 [NGO], 92.91 [zer0point], 93.71 WHQL, 95.97, 96.89

 

...

A testowales jakies gry, np. test fear, obliviona, cokolwiek, bo mnie to bardzo interesuje, stery sa nieraz optymalizowane pod dany 3dmark.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ide do kumpla pożyczyć miernik i ołówek 5b :lol: W domu mam same twarde. Spróbuje jeszcze zrobić flash BIOSu nvflashem, może tym razem się uda.

 

I jeszcze takie pytanko, mój 7300GT jest na takiej samej PCB jak 7600GS/GT od Palita, więc pencil mody na GPU/Mem powinny być takie same? Na necie znalazłem coś takiego, tyle że dla 7600GS, ale chyba wg nich bede robić pencil moda:

http://xtreview.com/images/7600gs-palit/14...pencil_vmod.jpg

Jest kilka niewielkich róznic, ale zaryzykuje :D Jak coś na gware i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva Tuner

Gdyby jeszcze ktoś mnie oświecił, które to opcje to byłbym wdzięczny.

 

Teraz przekopuje się przez cały temat i póki co doszedłem do 30 strony. Kartę trochę potestowałem pod względem O/C. Powyżej 555 na rdzeniu są arty, pamięci idą na 1770. Później może zrobię pencil-moda. Wynik w 3D Mark 03 11005 (sys. zasyfiony, jakieś duperele w tle, cpu@2.0, grafa@540/1680).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, tylko ze jesli w 3DMarku cos nie gra, to i moge zalozyc, ze w grach tez wynik bedzie nizszy, a nie moge porownac do niczego. Naprawde nikt nie mial takiego problemu z tymi Markami ??

Ja mam podobny problem tyle że zaniża mi tylko w 3d marku 05 o jakieś 400pkt :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiar vCORE i vMEM zaznaczony na 1 obrazku. Jest to 2 strona laminatu, ta na której nie ma wentylatora.

Dołączona grafika

Do Majkel'a

Dodaj to z łaski swojego do FAQ, żeby po raz enty się ludzie nie pytali gdzie się mierzy napięcia :mur:

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da sie je bardziej zwolnic niz te 25%

Oczywiście, że się da :)

Riva Tuner -> zakładka POWER USER -> RivaTuner 2.0 RC 16 \Nvidia \ Fan -> wpisz MinFanSpeedLimit - 10 (zapis heksadecymalny)

Wtedy będziesz mół zmienić obroty do 16%. Jak wpiszesz poniżej 10 np. 9 to możesz wtedy ustawić na 9% itd. , ale wentylator juz wtedy nie chodzi :) - karta jest bezgłośna a i tak się nie grzeje (2D) .

Edytowane przez AnoManiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...