Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

@jc - szczerze? to nie wiem :lol: pomalowalem HB troche bo b2 i b6 nie dawały rady :wink: moj wynik jest jeszcze do podkręcenia, ale to jutro B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam taką prośbę, mógłbyś usunać z hwbot'a swój wynik w marku 03, który jest taki wysoki tylko i wyłącznie przez błąd smarka (tzn artefakty wywołane memkami). Jak się bawimy to bawmy się honorowo...

Proszę o to, ponieważ mam wynik o 15 smarków gorszy, tylko że u mnie zarówno karta jak i procesor miały wyższe taktowanie, artefaktów nie było co za tym idzie mój wynik nie jest w pewnym sensie faknięty...

hmm artefakty podczas bardzo wysokiego oc to normalka,chodzi o uzyskanie jak najwiekszego wyniku ja mam tyle ty masz 15pkt mniej....moj wynik rowniez nie jest fakniety,chesz miec wiecej to zrob tak zeby miec tez artefakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha 100MHz na procu to tak dużo? Raczej nie.. A 6.6k to w 05 ładnie?

Tak to jest bardzo ładnie zważywszy na fakt, że Fredek ma wersje 128MB co automatycznie odejmuje mu jakieś 300 pkt względem wersji 256MB, którą ty posiadasz [;

 

hmm artefakty podczas bardzo wysokiego oc to normalka,chodzi o uzyskanie jak najwiekszego wyniku ja mam tyle ty masz 15pkt mniej....moj wynik rowniez nie jest fakniety,chesz miec wiecej to zrob tak zeby miec tez artefakty

Max oc przy stabilności. Sorry, ale robienie marka przy zerowej widoczności mija się z celem... @kretfr zrobił podobnie do ciebie, tylko, że tego smarka z przekłamanym wynikiem po prostu nie przyjął do wiadomości.... Było to gdzieś w tym temacie. Przy identycznym taktowaniu rdzenia i różnych taktowaniach pamięci (różnica bodajże 50Mhz na mem) wynik w 03 różnił się o 2k pkt ;) 15k vs 17k uzyskane poprzez przekręcenie pamięci o 50Mhz...

 

@tit

05 do poprawki. Nie pokazuj się z przynajmniej 6.5k :blurp:

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@teat przy takich taktach to coś słabo :wink: Weź tam powalcz jeszcze, masz przecież ,,brisbejn,, to w 3d marku 03 masz dużą szanse :-P

 

Fredziu , powalcz o 6,7k! ;]

Pomyślimy, hehe :D

 

BTW. na B1 chyba takiej sielanki z napięciami niema prawda?? Coś była mowa żeby tak 1,55 czy 1,6v nie przekraczać....prawda to??

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Jeśli masz dobre chłodzenie i nawiew na sekcje zasilania to można dawać pewnie max 1.65V pamiętając o tym że w stressie ta wartość wzrośnie do około 1.68v.. niech tylko zmnienie proca to też powalcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. na B1 chyba takiej sielanki z napięciami niema prawda?? Coś była mowa żeby tak 1,55 czy 1,6v nie przekraczać....prawda to??

1.55 nie przekraczaj lepiej na codzień na tym B1 ;]

 

Jeśli masz dobre chłodzenie i nawiew na sekcje zasilania to można dawać pewnie max 1.65V pamiętając o tym że w stressie ta wartość wzrośnie do około 1.68v.. niech tylko zmnienie proca to też powalcze

Ty chyba czegoś nie rozumiesz [; B1 jest w 0.08 mikrona, co za tym idzie ma trochę inne tolerancje napięć. To co dla 0.09mikrona jest bezpieczne, dla 0.08 już nie jest i może go zabić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde nikt neiwiem jakie napiecia wytrzyma b1 a jakie a1 wie to zapewne tylko producent to co podajecie sa to tylko spekulacje,osobiscie moge powiedziec ze mi karta chodzila przez miesiac z napieciem 1,75V-1,8V stress i zyje...rdzen B1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy dla Palita 7300GT z tym PCB od 7600GS (dawalem foty na str 157 do VModa jesli dobrze pamietam) mozna zastosowac ze same opory co na stronie 1 do Galaxy przy szacowaniu V na GPU ?? Jesli nie, to mozna to sobie jakos policzyc ? Slaby z fizyki bylem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

tak orientacyjnie to mysle 40-45 chociaż nie da się powiedzieć bo każdy ma inna temp otoczenia inna wentylacje budy inne chlodzenie itp ;] Fredek masz juz miernik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak orientacyjnie to mysle 40-45 chociaż nie da się powiedzieć bo każdy ma inna temp otoczenia inna wentylacje budy inne chlodzenie itp ;] Fredek masz juz miernik??

No 40*C a nawet 42*C to ja mam/miałem na def v :wink: Miernika niemam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak wy to robicie ze macie takie male temp.

ja w przy 700Mhz na core 755Mhz na mem, mam 71 stopni w stresie. a wiatrak chodzi na 100%,

a obok jest drugi co mu podaje powietrze z zewnatrz obudowy. Czemu mam tak upał ? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Cos nie tak z czujnikiem,

-zla pasta lub zle nalozona,

-wiatrak podaje powietrze z zewnatrz no i co z tego jesli nie ma drugiego ktory to wyciaga (ten z zasilacza nie wyrabia i robi Ci sie piekarnik). wazna jest tez budowa obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiekszenie napiecie zawsze powoduje wzrost temperatury.

Sciagnij bok obudowy (wystaw ja na wierzch jesli byla schowana - dalej tak samo)

Czujnik moze byc dobry tylko rdzen zle przekazuje cieplo na radiator - powod zla pasta lub zly dociska do chipa. Jesli ja zmienisz i temperatura bedzie ciagle taka wysoka - dotknij radiatora powinien parzyc jesli nie cos z czujnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórym osobom nie działa mod ołówkowy na GPU. Prawdopodobnie jest to nowa rewizja grafy, która ma inaczej ustawioną zworkę JP3:

2593155[/snapback]

@ige

Pisałem wyżej - minusowa temp NIC NIE DAJE temu rdzeniowi. (chyba tak się to odmienia ;) ) Zarówno na

7300GT 910Mhz na gpu - na DI, max temp -15*

Jak widać temp nic nie daje, prócz możliwości dania max delty ;)

Skąd wiesz? Trzeba było kupić alko i sprawdzić jak się karta zachowa w "słusznej" temperaturze (te -15 na DI to trochę śmieszne, zresztą wiesz już jaka była moja reakcja na te temperatury :lol: )

 

Przy okazji mam taką prośbę, mógłbyś usunać z hwbot'a swój wynik w marku 03, który jest taki wysoki tylko i wyłącznie przez błąd smarka (tzn artefakty wywołane memkami). Jak się bawimy to bawmy się honorowo...

Jestem za.

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero widzę, dlaczego malowanie R452 w mojej (naszej) rev nie zwiększało napięcia: one CHYBA jednak nie są połączone szeregowo :wink:

A nie mówiłem ;]

Skąd wiesz? Trzeba było kupić alko i sprawdzić jak się karta zachowa w "słusznej" temperaturze (te -15 na DI to trochę śmieszne, zresztą wiesz już jaka była moja reakcja na te temperatury :lol:

Oj tam czepiasz się :wink: To był pierwszy raz, następnym razem bedzie lepiej [; Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Wiadomo cu lepsze ale jakieś te żeberka takie grube i dość małe te radiatory. Ale myśle ze warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Na tych radiatorach duzo wiecej z mem nie pociśniesz.. A przyrost MHz na mem daje baaardzo mało.. Już lepiej kupić sobie dobra paste termoprzewodząca np CLP i mieć te 3-4* mniej na gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jezeli ja z moich pamieci moge wycisnac max ok 1700Mhz bez artów? a ludzie spokojnie robią duzo ponad 1800?

W takim wypadku radiatorki Cu nie koniecznie muszą poprawić sytuacje, może poprostu pamięci tyle Ci robią i koniec, ratunkiem będzie v-mod, ale owszem radiatorki możesz kupić przynajmniej przekonasz sie czy to ich sprawa czy może za małego V ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...