Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Zasadniczo to między kartami różnicy w wydajności nie ma (zysk z PCI-E na karcie o mocy 7300GT jest zerowy). Za to jest różnica w procku i ramie, który to przy sprzęcie na PCI-E jest często mocniejszy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa , ATI tool wykrył mi dla tego palita takie zegary 646/896 jako max , ale jak je wrzucę na niego , to w 3dmarku po prostu się zawiesza , aplikacja 3D w marku chodzi ok i żadnych błędów nie łapie .

Po zmniejszeniu taktowania GPU na 620 przycina dopiero pod koniec marka .

Wina zbyt małego dovoltowania GPU czy pamięci ?

Jaka znaleźć te max ustawienia , ale dla standardowych napięć , bo nawet nie wiem czy na memorklach jest za dużo czy GPU .

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedziesz pamięciami (rdzeń def) co 10 MHz az Ci zaczną lecieć ATRY. Później jak juz dojdziesz do artefaktów to zchodzisz z memkami na def i jedziesz rdzeniem az zacznie łapać zwiechy albo tez ARTy. wszystko testujesz markiem

później sprawdzasz na jakich taktach najlepiej chodzi (bo np ja bez moda dojechałem 630 na rdzneiu w 3d amrku i 780 na pamięciach ale razem stabilnie w marku tylko 600/760 a w grach stabilnie 590/750) widać układ zasilania nie wyrabia jak obydwie rzeczy wyżej zasila. 3D mark jest taki żeby złapać mnij więcej takty, zawsze przjedzie wyżej niż później bedizesz mógł grać. najlepiej sie przekonac później na jakich taktach grafa jest stabilna po długim graniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ustawieniu GPU na 400 i pamięci na 900 ( efektywne 1800 ) karta bez problemu przeszła raz marka 03 , przy drugim razie w połowie tak jakby na chwile zaciął się obraz , a potem szła dalej , tak jakby się przełączyła w 2D .

:)

Ale niema żadnych artów i boję się dalej podnosić pamiątki , żeby ich nie zjarać , bo widzę że to jakiś dziwny wynik w porównaniu do innych palitów .

:(

 

Ok , ustawienie na memkach 903 spowodowało już arty na całym ekranie , ale przy 900 nie zauważam ich w marku , tylko przycina .

:(

Marka przechodzi stabilnie przy zegarach 400/895 , ale mam dziwne problemy z kręceniem GPU , po ustawieniu 640 MHz przytnie raz , i potem leci normalnie , wychodzi na to że podczas tego przytnięcia przestawia się na tryb 2D i potem już żadnym programem nie umiem przestawić karty z powrotem na tryb 3D , pomaga dopiero restart kompa .

Co jest powodem tego przestawienia się , idzie to jakoś zablokować skoro artów w samej Marku niema ?

Edytowane przez marsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prosty rdzen juz za wysoko jest, i przełącza sie na takty z 2D. Musisz troche obniżyć. Obniż też troche memki(10MHz) tak dla stabilnej pewności że jak bedziesz grał to nie będą arcić. Jak w marku sie zacina to pewnie bedzie mu trzeba ze 30 MHz mniej dać żebyś mogl grac bez problemów mógł grać. ale to jest na kazdej grafie inaczej wiec musisz sam próbować gdzie bedzie najlepiej chodziło i stabilnie. BTW masz bardzo fajne memki w porównaniu do moich- moje po V-modzie na około 1,9V robią tyle co w podpisie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli bedziesz malował miękkim ołówkiem to spadną do wartości które były przed malowaniem. jeśli ołówke będzie bardzo twardy to może sie zdarzyć że mocne malowanie może zetrzeć minimalnie rezytor i będzie wtedy dawał mniejszy opór= większe napięcie. jeśli miekki ołówek zastosujemy bedzie wsyzstko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli bedziesz malował miękkim ołówkiem to spadną do wartości które były przed malowaniem. jeśli ołówke będzie bardzo twardy to może sie zdarzyć że mocne malowanie może zetrzeć minimalnie rezytor i będzie wtedy dawał mniejszy opór= większe napięcie. jeśli miekki ołówek zastosujemy bedzie wsyzstko ok.

Oj to ci się coś pomyliło Verterku :P

 

A mi się zdawało, że istotą tego modu jest to, że grafit przewodzi prąd, anie to że przy pomocy ołówka ścieramy rezystor...

Dobrze ci się wydawało ;]

 

Jak zetrzesz ołówek to rezystencja i co za tym idzie napięcie wraca do standardowych wartości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz poczekać 1-2 minuty zanim sterownik po wyjściu z trybu 3D przestawi obroty wentyla na tryb 2D

miałeś rację, za krótko czekałem. Rzeczywiście po 2-3 minutach wentyl zwalnia.

 

Na fabrycznych ustawieniach bez żadnych modów w Riva Tuner nie słychać było wejścia w 3d, bo:

- 2d speed = 31%

- 3d speed = 40%

Różnica była za mała by to usłyszeć.

Dzisiaj zczytałem bios Nihibitorem, wyedytowałem prędkości na 2d=20%, 3d=50%. Flash poszedł gładko(nvflash). Teraz bez żadnych kombinacji karta jest niesłyszalna w 2d:) (najgłośniejsza jest u mnie barracuda IV i ona zagłusza kartę).

 

Palit ślicznie się podkręcił - ramik poszedł na 1740mhz. Przy 1750 nie ma artów, ale po kilku minutach 3dmarka05 następuje zwis. Teraz edytuję bios, by defaultowo ram latał na 1600mhz. IMO optymalnie, bez nadmiernego wysilania kostek.

 

Kipps <> jaką masz kartę? Zieloną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Verter miał na myśli że twardym ołówkiem (coś w rodzaju papieru ściernego :P) można zetrzeć rezystor... (material z ktorego jest zrobiony). Mniej materialu ktory przewodzi = mniejszy opor. Ja go rozumiem :)

Jesli zrobimy miekkim olowkiem i wymażemy gumką, powróci do normalnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, za posta po poście ale to chyba WAŻNE:

 

Na Palitach 7300GT można regulować napięcie Vcore przez NibiTor'a. Obejrzyjcie te screeny - ja mogę regulować teraz od 1.3 do 1.45 krokami co 0.05V.

Dołączona grafika

Edytowane przez Andrew DC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Verter miał na myśli że twardym ołówkiem (coś w rodzaju papieru ściernego :P) można zetrzeć rezystor... (material z ktorego jest zrobiony). Mniej materialu ktory przewodzi = mniejszy opor. Ja go rozumiem :)

Jesli zrobimy miekkim olowkiem i wymażemy gumką, powróci do normalnosci

dokładnie o to mi chodziło... tylko raczej zetrzeć spirytem.. sorki faktycznie to dziwnie zabrzmiało jak teraz przeczytałem.. to przez to gledzenie sorki "Włączamy Excela...."

Czyli.. jesli pomalujemy miękkim ołówkiem będzie znikome prawdopodobieństwo że uszkodzimy rezystor i po zmazaniu może mniejszy opó robić, malując twardym mozna zatrzeć to co stawia opó płynącemu proądowi i po zmazaniu napięcie będzie wyższe... chyba już nie bredze prawda?

 

Sory, za posta po poście ale to chyba WAŻNE:

 

Na Palitach 7300GT można regulować napięcie Vcore przez NibiTor'a. Obejrzyjcie te screeny - ja mogę regulować teraz od 1.3 do 1.45 krokami co 0.05V.

 

 

IMG

Sprawdzone miernikiem, lub zuowazone większe OC? co prawda mam galaxy i u mnie tylko 1,3V jest ale to może być ciekawe:D

 

Edit:

 

Czytając dokładnie jeszcze post Kipps'a chodziło mu chyab o to czy jak tak troche zmaże ołówek to czy troche napięcie spadnie. IMHO lepiej całkiem zmyć i pomalowac jeszcze raz troche mniej. Pamiętaj o zdmuchnięciu grafitu bo potem może stopniowo odpadać i spadać napięcie albo dostać się tam gdzie nie powienien.

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze dwa pytanka :

Jak już znalazłem max taktowania dla każdego z osobna , to czy przy szukaniu optymalnych taktów dla obu naraz (GPU i MEM ) schodzić równomiernie na każdym z nim po 10 MHZ , czy np. lepszy efekt się uzyska schodząc tylko na jednym z nich ,np. na memkach ?

Mam nadzieje że zrozumieliście o co pytam ?

Po drugie czy ktoś już sprawdził czy ta regulacja napięć w BIOS-ie działa tym programem , czy niestety nic nie daje ?

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw memkami zejdź do momentu az nie bedzie artów (rdzen ustaw troche nizej zeby nei wieszał) i pograj dłuugo. nie ma artów- sprawdzamy max stabilny rdzenia... ja tak robiłem i jest OK... jesli rdzeń będzie trzeba bardzo nisko obniżyć towtedy troche obniż memki i daj wiecej rdzeniowi.. bo chyba lepiej w tej karcie mieć więcej na rdzeniu niż na pamięciach- od siebie zauwazyłęm że raczej wydajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem baterię do miernika, więc już mówię:

Regulacja w biosie nic nie daje. Napięcie 1.18V jest defaultowo i ani drgnie po flashu :/

Zaraz się biorę za malowanie rezystorków.

 

Edit: jedyna opcja Vmoda to pencil mod. Po kilku próbach malowania rezystorka uzyskałem 2.3V na pamięciach, co pozwoliło na w pełni stabilne 1800mhz(overclock 80%)

Edytowane przez Andrew DC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie była okazja zakupiłem Asusa 7300GT TOP 128 mb ddr3 Pci-E. Wie ktoś może jak zrobić vmoda ołówkowego bo nic nie znalazłem w temacie. Tu macie zdjęcia PCB (sorry jesli nie wyraźne ale robiłem komórką). Mod z Galaxy i Palita nie zadziała bo inne płytki są :sad:

Co tu zrobić może luty, ale gdzie??

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie idzie jakoś wymusić żeby karta się nie przełączała w 2D , niech wali artami lub zwiechami , ale żeby sie nie przełączała , bo potem muszę za każdym restartować kompa , żeby wszystko wróciło do normy .

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie idzie jakoś wymusić żeby karta się nie przełączała w 2D , niech wali artami lub zwiechami , ale żeby sie nie przełączała , bo potem muszę za każdym restartować kompa , żeby wszystko wróciło do normy .

:(

czyli jeszcze za wysoko masz rdzeń i pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie idzie jakoś wymusić żeby karta się nie przełączała w 2D , niech wali artami lub zwiechami , ale żeby sie nie przełączała , bo potem muszę za każdym restartować kompa , żeby wszystko wróciło do normy .

:(

Można... w Rivatuner w power user musisz "1" wpisac przy force level cos.... to jest przy overclocking/nvidia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK , a więc bez podnoszenia napięcie udało mi się uzyskać stabilną pracę w Marku na zegarach 650/850 , oczywiście po zmianie delty .

:)

Na standardowych zegarach karta wyciskała 8100 , teraz jest 12050 i jest to prawie 50 % przyrost , więc jak na kartę za 200 zł myślę że to dobry wynik .

Dochodzę do wniosku , że przydało by się jeszcze podnieść napięcie na GPU co dość znacznie by zwiększyło jeszcze jej OC , bo pamięci ładnie i tak idą bez tego i nie wieże że jeszcze się da coś z nich wycisnąć .

:)

Ale to już kiedy indziej , na razie muszę trochę pograć w Carbona .

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK , a więc bez podnoszenia napięcie udało mi się uzyskać stabilną pracę w Marku na zegarach 650/850 , oczywiście po zmianie delty .

:)

Na standardowych zegarach karta wyciskała 8100 , teraz jest 12050 i jest to prawie 50 % przyrost , więc jak na kartę za 200 zł myślę że to dobry wynik .

Dochodzę do wniosku , że przydało by się jeszcze podnieść napięcie na GPU co dość znacznie by zwiększyło jeszcze jej OC , bo pamięci ładnie i tak idą bez tego i nie wieże że jeszcze się da coś z nich wycisnąć .

:)

Ale to już kiedy indziej , na razie muszę trochę pograć w Carbona .

:D

11400 to ja wyciągałem na default. Może masz słabe stery?

Jaką deltę ustawiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...