Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

epszy 76gs 128MB bez zadnych modow i po zwyklym oc mam takie wyniki jak na modowanych 73gt 256MB

 

zreszta ja tylko bym bral 73gt 128MB lub 76gs 128MB jesli juz cos z 256MB to tylko 79gs i wyzej

 

a co do blokad w niektorych grach, to wystarczy zmodowac cfg icon_razz.gif - te blokady to czysty marketing (nie mowie o wszystkich grach)

Zgadzam sie, nie oszukujmy sie 7300GT to low-end, jak widą świetny low-end, ale jak już pakowac sie w 256mb to z czymś mocniejszym

 

operowanie osobno taktowaniem rdzenia a osobno vertexow

Można jasniej? B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz źle zmierzyć napięcie i upalić karte tak jak większość z nas :)

No ja karty nie spalilem , ani jej zadnej krzywdy nie zrobilem ,a itak poszla na serwis bo praktycznie od "nowosci" wyswietlala mi grafike z drobnymi bledami (cienie / tekstury w grach ) (a przeciez testowalem ja na poczatku na stock...)

 

zreszta o tym juz pisalem jakis czas temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanko : ktorych sterow uzywacie ? czy sa jakies szczegolnie lepsza pod wzgledem wydajnosci dla 7300GT czy poprostu wrzucic najnowsze ?

 

Wlasnie co kupilem karte, przy okazji zauwazylem ze coraz mniej ich na rynku, w proline w sumie brak, jakby ktos chcial komus polecic to ja kupilem w www.arche.net.pl i nie narzekam ;p wszystkie modele Galaxy i niskie ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja polecam do wszystkiego najpierw najnowsze oficjalne WHQL z nvidii a potem DHZer0pointy - instalujemy NA oficjalnych. U mnie działało takie połączenie super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wrzucilem 91.31 i to nie ze wzgledu na 3dmarki a poprostu te najnowsze nie chca sie zainstalowac (info ze nie moze wykryc sprzetu)

 

mar_cin >> ho ho ;p nie przypominam sobie zeby 3dSmarki mialy kiedykolwiek autorytet. To jest tzw. syntetyczny test wydajnosci i ma tylko temu sluzyc. Tak jak mierzenie mocy samego silnika, bez przelozenia tego na kola, co czesto ma rozny skutek...

Jednak jest to chyba obcenie najlepszy sposob na szybkie i w miare rzetelne porownanie kart.

Dlatego wazne zeby jak najwiecej osob w sigu obok konfiga mial wyniki z 3dm2k3 i 3dm2k5 (3dm2k1 to groteska) wtedy ktos szukajacy informacji o karcie moze latwo sobie porownac i dobrac to czego mu trzeba. Jesli roznice miedzy wynikami nie sa duze to znaczy ze karty zblizone (choc sa wyjatki jak x1600 wiec i tak trzeb uwazac ;p)

 

Wracajac do tematu, tak na szybko wrzucilem RiveTuner i zdaje mi sie ze core defaultowy mam na 350Mhz ? to mozliwe ?

Wersja karty to 128mb ddr3 1.4ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu, tak na szybko wrzucilem RiveTuner i zdaje mi sie ze core defaultowy mam na 350Mhz ? to mozliwe ?

Wersja karty to 128mb ddr3 1.4ns

Masz 500, tylko poprostu masz ustawiony profil 2D

 

p.s zobacz jak toto sie kręci :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wrzucilem 91.31 i to nie ze wzgledu na 3dmarki a poprostu te najnowsze nie chca sie zainstalowac (info ze nie moze wykryc sprzetu)

jasne... :D

a co do markow .. to dobrze o tym wiem :) ot co - kiedys mialem wiecej chęci szukac np sterow coby najwiecej pkt`ow robily ;]

 

91.31 ja tez ich uzywalem i nie narzekalem ;]

jeszcze lepiej jakies modyfikowane (w grach jakby plynniej..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam do wszystkiego najpierw najnowsze oficjalne WHQL z nvidii a potem DHZer0pointy - instalujemy NA oficjalnych. U mnie działało takie połączenie super.

czyli co np. jak mam FW 91.47 to nie odinstalowuje ich tylko poprostu na żywca instaluje DH Zero pointy?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okiej

Pierwsze takty, pierwsze testy. Narazie podbiłem do czestotliwosci bezpiecznych według RivaTuner, czyli przechodzi ten test wewnetrzny do 564/1622 (stockowe napiecie)

Podejzewam ze ten test Rivy to ma odpowiedni zapas ?

 

W kazdym razie 3dm2005 : 4560pkt

 

PS.

upewniejcie mnie zeby ustawic FSB i PCI-E asynchronicznie (aktualnie FSB285)

Edytowane przez TeQuila SunRise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TeQuila SunRise

Tak masz kręcić asynchro ;] Czyli proc ma HTT 285, na PCI-E ma mieć 100 Mhz ;]

Co do grafy to kręcimy w zakładce Performance 3d w Rivie, a nie w 2d ;] Bo coś masz za mały wynik na te takty :) Pewnie w 2d takie ustawiłeś [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol, oczywiscie ze w 3D ;p

Takty niskie, zwlaszcza ten rdzen bo dla pamieci to chyba norma ?(wersja karty 128mb wiec kosci 1.4ns)

Nie wiem czy to max karty bo ten test Rivy mnie blokuj, gdzie go wylaczyc ? (ktora zakladka w opcjach)

Edytowane przez TeQuila SunRise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tak z tą szyną pci-e na 100mhz się uparliście? Ja cały czas jade na 110-115, 73gt podobno się mniej dławią wtedy.

 

@ TeQuila SunRise

zakładka power user>Riva.....\Overclocking\Global i tam masz diabled clock test i wpisujesz 1 pod value

Miłego kręcenia bo wyniczek w 05 narazie słaby :wink:

Edytowane przez banti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tak z tą szyną pci-e na 100mhz się uparliście? Ja cały czas jade na 110-115, 73gt podobno się mniej dławią wtedy.

Możliwe że jak dam na te 110 to przy vMEM ++ nie będzie tak skakał i nie walił artami, błędami (nawet na stock) ;]

I taki OT ;) Czy zwiększenie PCI-E wyżej zwiększa tylko PCI-E czy coś jeszcze ? Jak miałem s478 to zwiększenie agp zwiększało też pci i przez to dysk się mógł psuć... Na pci-e jest podobnie czy calkiem inaczej ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, ja juz nie mogę, nie wiem co jest grane, ale jak odpalam 3dmarka, albo jakąś grę (w tym przypadku company of heroes(, riva tuner pokazuje mi na wykresach 500 mhz na rdzeniu czyli jakby włączał tryb low power 3d, na performance 3d mam ustawione na rdzeniu 600 mhz, nie wiem co jest grane, od niedawna mi się zaczęło tak robić i faktycznie mi przycina czasem w company of heroes, a wcześniej tego nie było, bo wskakiwał na 600mhz, wyniki w 3dmarku spadły. przeinstalowywałem stery, riva tunera i ciągle to samo. zaraz po instalacji riva tunera, bez problemu niby wskakuje na 600mhz, ale po pewnym czasie przestaje. sterowniki mam ngo na forceware 91,47. instalowane wg sposobu LukasaAMD system zachowywał się nie stabilnie

cos może przestawiam nieświadomie?? da się w riva tunerze przestawiać osobno memclock dla każdego z trybów osobno?? i czy da się odblokować suwaki w low power 3d??

 

edit:

nie wiem co jest ale po napisaniu tego postu, odpalilem company of heroes i 3d marka 05 i wszystko było niby ok 600 na gpu 850 na memkach. caly czas nie wiem co jest grane ]:-/

Edytowane przez blokers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKs, jestem po testach, max u mnie na stockowym napieciu to @ 600/1690

 

Da sie jeszcze podbic o pare groszy ale imho nie ma sensu ryzykowac ewentualnych problemow przy dluzszym katowaniu gier.

W kazdym razie wynik nie jest zly, po v-modzie zapowiada sie obiecujaco... gdyby nie to ze na stockowym V poprzestane ;p

 

3dmark2003 : 11500pkt

3dmark2005 : nie robie poki nie spelnie min wymagan ;p (stad pewnie braly sie wczesniejsze slabe noty, tymczasowa kosc 256mb noname nie daje rady)

 

Teraz jeszcze musze rozwiazac kwestie ustawien wiatraczka na minimalne obroty (mam nadmuch w obudowie akurat na slot karty, tak wiec nawet w stresie cpu nie przekracza praktycznie 45st)

 

Pomyslec ze karta za smieszne pieniadze, jest to zdecydowanie godny nastepca R9550.

Podobno sa juz problemy z dostaniem jej, wiec polecam zrodlo u ktorego sam kupowalem SKLEP

(ps. jesli to podpada pod niedozwolona reklame, to dajcie znac, usune ;p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ano werbung ze tak powiem .. ale arche itak sie lansuje na forum mozna powiedziec wiec chyba wszyscy przymkna oko ;]

btw: sory za OT od paru dni ale niestety moj sprzet jest w serwisie takze moge sie z wami tylko duchem identyfikowac w tej chwili ;D (oby nie za dlugo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

@TeQuila SunRise

Tak masz kręcić asynchro ;] Czyli proc ma HTT 285, na PCI-E ma mieć 100 Mhz ;]

Co do grafy to kręcimy w zakładce Performance 3d w Rivie, a nie w 2d ;] Bo coś masz za mały wynik na te takty :) Pewnie w 2d takie ustawiłeś [;

Gdyby kręci synchro to chyba by tego nie napisał ;) (nie byłby w stanie :D).

 

Dzwoniłem wczoraj do sklepu - powiedzieli żeby czekać 1-2tyg, będzie z hurtowni to wysyłają do mnie. Dobrze że ten GF 4 MX440SE działa (wentyla się nie kręci ale karta działa :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, karta wróciła :)

 

Narazie lekki v-mod(650/900), małymi kroczkami :)

 

Na w/w taktach 12.355 w 03, najwyraźniej 100mhz więcej na gpu daje około 2k smarków więcej w 03.

 

Ps. Zawsze lecę na pci-e 100

Edytowane przez kezsel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...