Skocz do zawartości
dudek564

Jak Wlaczyc...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czytalem na forum i sie dowiedzalem jak wylaczyc komputer 1 przyciskiem a jak wlaczyc komputer 1 przyciskiem zeby byl calkiem wylaczony zeby nie byl w trybie wstrzymania. Czy istnijeje taka mozliwosc ?

 

??? :lol: :lol: :lol: :lol:

 

o co ci czlowieku chodzi ? wypowiedz sie po ludzku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze uzywaj znaków przestankowych.. bo Twoje zdanie mozna sparsować na kilka możliych sposobów :D

 

wiec powiadasz że chcesz WŁĄczyć komputer 1 przyciskiem żeby był całkowicie WYŁączony? :lol:

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BIOS'ie masz mozliwosc ustawienia sposobu wlaczania kompa. Mozesz to zrobic np. jednym przyciskiem myszy, kombinacja klawiszy (np. Ctrl+F12) albo po wpisaniu hasla i wcisnieciu entera.

Mozliwosci masz cala game, wysztarczy tylko poszukac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

a czy komputer bedzie calkowicie wylaczony ? po wcisnieciu klawisza np. a , sie wlaczy

Tak, można ustawić jaki to klawisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie... komputer nie bedzie wyłączony... choć to zalezy co kto rozumie pod pojęciem wyłaczony komputer :) Oficjalnie nic tam nie będzie się krecić i burczeć.. bedzie wyglądał jakby był wyłaczony.. jednak sporo układów jest wciaż zasilanych z zasilacza.. chociazby klawiatura..., myszka, USB.. Inaczej skąd bios wiediałby że nciskasz klawisze na klawiaturze czy myszce...

 

imhona pojedynczy klawisz to zła metoda... neichcąc przy przesuwania klawiatury muśniesz klawisz i Ci się właczy komp... ja mam na hasło bo mi sie nie chce schylać do power butona...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwila na goglach...

 

Dołączona grafika

 

idziesz do power managment i tam bedą opcję power on by mouse, button, password , keyboard i tym podobne... wybierasz.. ustawiasz klawisz bądż hasło i śmiga...

 

Nie wiem cyz w kazdej płycie to jest ale na gigabajtach napewno jest od zawsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze troszke odkopuje temat ale czasami sa problemy... Jak np ktos na noc odlacza zasilanie od kompa calkowicie, tzn nawet zasilacz nie dostaje zasilania ( przelacznik na zasilaczu albo odlaczyc kabel zasilajacy ) to po ponownym wlaczeniu to moze nie zadzialac... Wiem bo sprawdzilem to osobiscie bo kiedys chcialem sobie wlasnie zrobic obudowe bez wlacznika ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic podobnego nei wystepuje.

Wylaczam z zasilania komp codziennie z powodu mojego synka ktory bardzo lubi naciskac przycisk power :]

Podchodze, wkladam kabelek do kontaktu i ctrl+F1 (tak akurat sobie ustawilem) i kompik juz kreci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych płytach faktycznie tak jest (w starszych?) iż po wyłączeniu zasilania klawiatura nie jest już ponownie włączana po przywróceniu zasilania..

 

Jednak to już przeczy całemu tematowi, zgodnie z którym autor chciał włączać komputer 1 przyciskiem ( z klawiatury), gdyż wcześniej musisz i tak nacisnąć power na listwie więc tak czy siak musisz się schylić pod stół i nacisnąć przycisk. Wtedy można sobie ostatecznie ustawić akcję komputera po POWER BACK - czyli po powrocie zasialnia.. można ustawić żeby komputer się włączał.... Wtedy komputer będzie startował po włączeniu listwy automatycznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...