Skocz do zawartości
szynaboss

Darmowy "cenzor"?

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję programu umożliwiającego kontrolę nad korzystaniem z zasobów Internetu (coś takiego jak polski Cenzor) z tym, żeby był darmowy. Nie musi być po polsku.

Na pewno takich aplikacji jest sporo, jednak ich nazwy nie sa mi znane :(

Naprawde potrzebuję cos takiego, bo ostatnio zauważyłem, że moje dzieci ogladają coś, czego nie powinny oglądać :-(

 

Licze na wasza pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajdę opcje blokoania stron w Mozilli Firefox, bo nie mogę tego poszukać??

 

A czy ktokolwiek wie, skąd mogę ściągnąć choćby jakieś demo Cenzora, bo nigdzie w sieci nie mogę się tego doszukać :-(

Edytowane przez szynaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do tematu, jak można ustawić w Firefoxie jedną stronę jako "niebezpieczną" tzn. żeby nie można było jej obejrzeć [ komunikat w stylu Nie znaleziono witryny itp. ] ?

Edytowane przez andrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie działa. Po zmianie pliku hosts uruchomiłem ponownie komputer, po załadowaniu się windowsa uruchomiłem firefoxa i wpisałem adres strony którą podałem jako ADRES_FORUM w hosts [ ta co ma być zablokowana ] i niestety normalnie ją ładuje. W Internet Explorerze to samo, otwiera się bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Blokowanie za pomocą pliku HOSTS"

http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/bloko...iku%20hosts.htm

andrek, czy przy dodawaniu wpisu pomijałeś HTTP:// ?

Strona www może wczytywać się z cache przeglądarki. Skorzystaj z opcji usuwania tymczasowych plików internetowych (IE).

Edytowane przez Placio74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, teraz działa :) Wcześniej dodawałem 'http', teraz już bez i działa jak nalezy :) Pozdr.

Niestety ten sposób nie działa na wszystkich stronach :-(

 

Nie da się np. zablokować sms.orange.pl filmiki.jeja.pl czy np czat.pl albo czat.wp.pl a na tych mi zależy :-(

Edytowane przez szynaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - wgrywałem niedawno u siebie darmowy program Benjamin. Jest całkiem niezły do tych celów co Cenzor - moja wersja czasem zaczynała wszystko blokować, ale może teraz jest lepiej:-) Można w nim blokować konkretne strony, lub strony zawierające w nazwie jakieś wybrane przez nas słowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie da się np. zablokować sms.orange.pl..."

Ech, rzeczywiście - może wie ktoś dlaczego?

 

Poprawka - przyblokowałem wpisami:

127.0.0.1 sms.orange.pl

127.0.0.1 www.sms.orange.pl

127.0.0.1 filmiki.jeja.pl

127.0.0.1 www.filmiki.jeja.pl

127.0.0.1 czat.pl

127.0.0.1 www.czat.pl

 

Niestety na czat.wp.pl nadal to nie działa.

Edytowane przez Placio74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde potrzebuję cos takiego, bo ostatnio zauważyłem, że moje dzieci ogladają coś, czego nie powinny oglądać :-(

mysle ze najlepszym sposobem na to bedzie ROZMOWA z dziecmi, o zagrozeniach zwiazanych z tym wszystkim

 

nie jest to zaden soft ;) ale to powinno miec wiekszy skutek niz blokady, zawsze pozniej moga wchodzic na tego typu strony i chaty u znajomych i w kafejkach, wiec taka blokada nic nie da:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mysle ze najlepszym sposobem na to bedzie ROZMOWA z dziecmi..."

Owszem, ale co z przypadkowymi wejściami - na przykład na stronę o takim opisie w Google:

 

"CDA: gry online, download, stare gierki, dema gier, flashe!

Na stronie cda.pl znajdziesz darmowe gry dla dzieci oraz stare gry. Najlepsze flashe oraz gry online i gry do pobrania za darmo."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...