Skocz do zawartości
Włodi

Podłączanie A1200 Do Tv

Rekomendowane odpowiedzi

A1200 ma też wyjście RGB- przez odpowiedni kabelek podłącza się ją pod złącze Euro telewizora- obraz jest wtedy dużo lepszy niż ten z wyjścia tv (nie jest modulowany).

Z tym ze nie kazdy telewizor, zwlaszcza z tych nowszych, jest w pelni z godny ze standardem i zamiast obrazu zobaczysz czarny ekran ze sporadycznie przeblyskujacymi konturami obrazu... :mur:

Probowalem podlaczac w ten sposob rozne Amigi - od A600 przez A1200 i CD32, na A4000 konczac - i taka konfiguracja dziala tylko w przypadku Trinitrona Sony z 1991 roku. Kilkuletnie Philipsy i Thomsony odmowily wspolpracy :|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli w TV jest pelne RGB w EURO, to brak obrazu z Amigi mozna tylko wytlumaczyc na niskim napieciem przelaczajacym TV w tryb monitora. (czasami pomaga wlaczenie telegazety)

Podlaczalem Amigę do roznych telewizorów i zawsze uzyskiwalem obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ctx0075b

W dużej mierze zależy to od telewizora, do swojego sharpa nie mogłem podłaczyc mojej amisi, ale z soniakiem nie było problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo wbudowany modulator w A1200 nigdy mi nie sprawił problemu. Ale podłączenie Ami do TV przez niego mija się z celem (regulacja nasycenia, rozmazany obraz) - polecam tylko i wyłącznie połączenie przez Euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dużej mierze zależy to od telewizora, do swojego sharpa nie mogłem podłaczyc mojej amisi, ale z soniakiem nie było problemu.

ponieważ nie ma pełego euro. tak samo nie działał by przez rgb xbox i reszta konsol.

to nie wina amigi ale niepełnego euro w tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ nie ma pełego euro. tak samo nie działał by przez rgb xbox i reszta konsol.

to nie wina amigi ale niepełnego euro w tv.

Czyli nie pozostaje mi nic innego jak oddac poczciwego Trinitrona do regeneracji (rozjechaly sie skladowe kolorow, znikla chroma, zostala sama luma :P) i dalej cieszyc dobrej jakosci sygnalem RGB->EUROScart ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...