Skocz do zawartości
aceraspire

Baterie W Notebookach

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po pierwszym ladowaniu pokazal 15%, potem spadlo do 3%, wzroslo do 5, wreszcie spadlo do 2% i tak sie trzymalo do czasu deinstalacji NHC.

 

Pokazywane wartosci bierze chyba z sufitu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NHC to Notebook Hardware Control, a jeśli chodzi o Wear Level to zrobiłem test tzn.: rozładowałem całkowicie baterię (do ok 5 %) i po wyciągnięciu i włożeniu (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie) naładowałem ją ponownie (komputer był wyłączony) no i teraz Wear Level pokazuje mi 7%, czyli opłaca się po dłuższym czasie używania sieciowego zasilania rozładować baterię do końca aby bateria była w dobrej kondycji. Proszę o wykonanie takiej w sumie standardowej procedury i przekazanie wyników na forum. Możliwe też, że moja bateria jeszcze nie "nauczyła się swojej pojemności" (znaczy się nie uformowała) no i ma jeszcze te 7% nie koniecznie wyeksploatowanych zasobów energii.

Edytowane przez tomkiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa "magie" tu odstawiacie :)

 

Procesem ladowania, rozladowania i "przydatnoscia" akku do uzytku steruje elektronika ktora siedzi w srodku.

O ile pelne ladowania sa jak najbardziej wskazane to w sumie zywotnosci akumulatora to wogole (lub w niklym stopniu) nie poprawi.

Parametry zdefiniowanie sa w pamieci kontrolera ktory w pewnym momencie stwierdza ze bateria ma dosc i koniec...

Mimo deklarowanych 500 cykli ladowan ogniw li-jon czesto akku siada duzo wczesniej.

Poprostu polityka producentow jest taka ze jezeli stac kogos na lapka to i stac na akku.

 

Mozna modyfikowac parametry kontrolera, wymieniac poszczegolne ogniwa i przyrocic akku do pelnej sprawnosci :)

www.sbworkshop.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...