Skocz do zawartości
smagal

Winamp Czy Foobar ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, a ja tak się zapytam macie jakieś linki forumowe znane wam gdzie można poczytać o ulepszaniu dźwięku w tych playerach? Poza super dźwięk dla wszystkich Foo+ASIO( wogóle szukałem tego ASIO i nie wiem dalej co to jest :| ) Wiem, że z mojego ALC 650 wiele nie wycisne, ale to jest jednak jeden z lepszych kodeków Realteka, a pozatym mp3 słcuham z Hi-Fi z podbiciem, więc słaby bas mnie nie grozi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do naszych expertów dźwiękowych na naszym forum :) czy lepiej słuchać muzyki winamp/foobar przez analog (podłaczony do "6ch input' w ampie) czy przez s/pdif z zegarem 96 (równierz do ampa, "Coaxial Input") ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy gdzie są lepsze przetworniki ( w ampie czy karcie dźw. ) ale obstawiam mimo wszystko połączenie cyfrowe ( brak zniekształceń i wpływu interkonektu na dźwięk w drodze z kompa do ampa ) - ale będzie w muzyce ( CDA ) tylko stereo PCM zero bajerowania na 5.1 .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem bo x-fi ma przetworniki 24bit wolfsona a yamaha rx-v630 16 bitowe ale nie wiem jakie... czyli plus dla analoga ale z drugiej strony "połączenie cyfrowe ( brak zniekształceń i wpływu interkonektu na dźwięk w drodze z kompa do ampa) " no i plus dla cyfry... więc co Twoim zdaniem lepiej będzie brzmiało ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zastosowaniu dobrych interkonektów i zakładając że przetworniki w ampli są 16bit, dodatkowo zakładam ten X-Fi (24bit /192khz - tak tyle potrafi w analogu stereo) nie siedzi w kompie z przebiciami na obudowie (która najlepiej gdyby była uziemiona) to najprawdopodobniej lepiej zabrzmi połączenie analogowe.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest BB ?? jeśli chodzi ci o Burr-Brown to takie przetw. sa w najwyzszych modelach a nie w mojej v630 a poza tym z tego co czytalem to te "burki" z najwyzszych modeli yamahy sa 24 bitowe.

 

"Burr-Brown 192 kHz/24-Bit DACs for All Channels" - kawalek ze specyfikacji ampa yamahy RX-V1600 (to najnizszy model z burkami)

Edytowane przez smagal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałem wasze wypowiedzi i zainstalowałem foobar.Program naprawde jest dobry moim zdaniem lepszy od winampa po zainstalowaniu resampler otachan dzwiek jest o wiele lepszy a mam karte dziwękową zintegrowaną(asus P4P800)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Heh Winamp Rulez! Co wersja to coś lepszego i błędów dla mnie nie ma w ogóle, co do jakości odtwarzania to zależy od wtyczki, używam KB5.1 i gra super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam foobara od kilkunastu dni ( wcześniej winamp + HQ soft proc ), super hiper ale wersja 0,9 jest do kitu.

 

1-nie uruchamia się z klawisza multimedialnego ( niby [ciach!]łka ale winamp i wcześniejszy foobar nie mają problemów )

2-nie działają pluginy z wcześniejszej wersji a zwłaszcza resampler otachan

3-program działa tak muławo (czasami) że zaczyna mi przypominać winampa ( wcześniejsza wersja nawet z otachanem działała jak rakieta)

4- zaraz coś jeszcze znajdę :]

 

... coś mi się wydaje że albo będzie powrót do wcześniejszej wersji albo winampa !

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...