Skocz do zawartości
Macio19

Ładowarka Akumulatorowa Do Aparatu...

Rekomendowane odpowiedzi

SK Super Charger 8168 DIGITAL . 4 KANAŁOWA PROCESOROWA ŁADOWARKA Z DETEKCJA DELTA V. K8168 DIGITAL ŁADUJE AKU AA (R6) i AAA(R03) NIKLOWO WODORKOWE Ni-Mh ORAZ NIKLOWO KADMOWE Ni-Cd

 

SK8168 DIGITAL ŁADUJE 4 AKUMULATORKI O RÓŻNYCH POJEMNOŚCIACH DO KAŻDEGO Z NICH JEST DIODA SYGNALIZUJĄCA ŁADOWANIE PO NAŁADOWANIU GAŚNIE

 

CZAS ŁADOWANIA AKU AA 2600 TO NIESPEŁNA 10h

CZAS ŁADOWANIA AKU AAA 1100 TO NIESPEŁNA 3,5H

 

SPECYFIKACJA:

FOR 1-4pcs AAA & AA Ni-Cd/ Ni-Mh cells

Input: AC 100V-240V 50/60Hz

Output: DC 1,2V 300mA X 4 300mA X4

Capacity: 500mAh~2600mAh

 

TAKI MODEL :rolleyes:

 

PS: WITAM - chciałbym się dowiedzieć czy taki model jest dobry. Może ktoś ma taką samą wiec mógłby mi coś na ten temat powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam ta ładowarke. Jest niemal identyczna do tej co pokazał Dijkstra. Za cene 37zł masz z 4 aku sanyo. Te aku ładuje troszke długo bo ponad 5 godzin lecz nie przeszkadza mi to bo zostawiam ja na noc. ;]

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam ta ładowarke. Jest niemal identyczna do tej co pokazał Dijkstra. Za cene 37zł masz z 4 aku sanyo. Te aku ładuje troszke długo bo ponad 5 godzin lecz nie przeszkadza mi to bo zostawiam ja na noc. ;]

 

Bo to jest ta sama ładowarka, sprzedają ją pod kilkunastoma różnymi markami/nazwami, ale robią ją za pewne te same małe, żółte rączki ;]

Widzę, że baltrade sprzedaje ich tyle, że aż zamówili sobie z własnym nadrukiem - wcześniej sprzedawali ją jako batimex, i taką posiadam. W zestawie z czterema sanyo za 37 zł. to bardzo dobra oferta, sanyo są całkiem niezłe jeśli chodzi o zastosowanie w aparatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie odnośnie tej ładowarki, wiem ze muszą być ładowane parami aku ale jesli wloze jeden prawie naladowany a drugi niemal rozładowany to naładuje.....no właśnie jak?? oba do pełna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie odnośnie tej ładowarki, wiem ze muszą być ładowane parami aku ale jesli wloze jeden prawie naladowany a drugi niemal rozładowany to naładuje.....no właśnie jak?? oba do pełna??

Tez mnie zastanawia taka sytuacja co sie stanie z aku z roznym poziomem naladowania. Wydaje mi sie ze albo jednego nie naladuje do konca albo co mnie prawdopodobne jednego przeladuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie odnośnie tej ładowarki, wiem ze muszą być ładowane parami aku ale jesli wloze jeden prawie naladowany a drugi niemal rozładowany to naładuje.....no właśnie jak?? oba do pełna??

Akumulatory powinny byc rozladowane inaczej bardzo szybko wystapi efekt pamiec czyli beda mialy tylko czesc swojej pojemnosci. Najlepeij jest najpierw je rozladowac i potem dopiero naladowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulatory powinny byc rozladowane inaczej bardzo szybko wystapi efekt pamiec czyli beda mialy tylko czesc swojej pojemnosci. Najlepeij jest najpierw je rozladowac i potem dopiero naladowac.

 

to wiem ale tyczy sie to aku NiCD a nie obecnie popularnych i czesto stosowanych NiMH w ktorych wyeliminowano efekt pamieci

 

moje i gof'a pytanie ciagle aktualne;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u was też się to dzieje że w ostatniej fazie ladowania w ladowarde procesorowej aku są dosć cieple?? wiem ze szkodzi im temp poowyzej 42*

 

ładowałem aku Sanyo 2100 w ładowarce MW8160. Czas ładowania wyniósł dokładnie 5h 50min ;) sprawdziłem z ciekawości. Zaniepokoiła mnie tylko ich temperatura bo dość ciepłe były...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem sie o ta ladowarke osobe ktora handluje nimi na allegro i o ile to jest prawda to dowiedzialem sie ze owszem mozna ladowac od 1 do 4 aku naraz ale tej samej pojemnosci i o tym samym stanie rozladowania. Czyli przy ladowaniu 2 czy 4 aku zachowuje sie identycznie co MW8168 tyle ze dluzej laduje.

W sumie to chyba bardzo mozliwe bo za ta cene to ciezko zeby miala 4 niezalezne kanaly do ladowania a tak to sama wykrywa ile ma aku (chyba jednyna roznica w porownaniu do modelu MW) i taki daje prad.

Wiec jak ktos bedzie ladowal 2 lub 4 naraz to chyba lepszym wyborem jest MW8168 bo w tej ladowarce SK nie ma "indywidualnego podejscia" :wink: do aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz super łodowarke za stosunkowo niewileka kase razem z dobrymi aku. Nie kupuj jakiegos badziewia co nie wiadomo jak dlugo pochodzi.

 

 

Witam!

Mam taką Trust 441 PQ kupiłem ją wraz z akumulatorkami 2100 NiHM do tego dokupiłem Sanyo 2500 NiHM szybko się ładują te 2500 koło 3.5 godziny więc całkiem szybko, jedyną wade jaką ma to można ładować dwa lub cztery akumulatorki.

 

to jest ładowarka procesorowa?? Bo jesli nie ja dziekuje za taki sprzet-biedne aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz super łodowarke za stosunkowo niewileka kase razem z dobrymi aku. Nie kupuj jakiegos badziewia co nie wiadomo jak dlugo pochodzi.

 

 

to jest ładowarka procesorowa?? Bo jesli nie ja dziekuje za taki sprzet-biedne aku

Chodzi tobie o to czy po naładowaniu wyłącza się automatycznie czyli nie daje cały czas prądu?? Odpowiedź brzmi tak, wyłącza się automatycznie po naładowaniu.

 

Tak to jest procesorowa ładowarka.

Edytowane przez Tommi_bydg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazlem cos takiego ale sporo drozsze...

 

http://www.allegro.pl/item90225005_promocj...8_za_52_90.html

 

Ciekawi mnie czy te Sanyo beda lepsze czy nie?? Co myslicie??

 

Wogole to mam jeszcze jedna ladowarke Energizera na oku za ~55zl z 8 akku ale nie pamietam pojemnosci. Musze przejsc sie do tego sklepu. Napisze pewnie wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazlem cos takiego ale sporo drozsze...

 

http://www.allegro.pl/item90225005_promocj...8_za_52_90.html

 

Ciekawi mnie czy te Sanyo beda lepsze czy nie?? Co myslicie??

 

Wogole to mam jeszcze jedna ladowarke Energizera na oku za ~55zl z 8 akku ale nie pamietam pojemnosci. Musze przejsc sie do tego sklepu. Napisze pewnie wieczorem.

 

Ja mam ten Sanyo 2500 i na moim aparacie robię na nich coś koło 600 zdjęć, a aparat to Konica Minolta Z10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Daruje sobie tego energizera bo i cena sie zmienila i sa tylko 4 akumulatorki a nie 8 tak jak myslalem :(

 

Teraz wacham sie pomiędzy akku Sanyo 2100, GP 2500, Sony 2500, Panasonic 2600.

Ceny mniej wiecej podobne... Max roznica to chyba 10 zl pomiedzy najwyzsza a najnizsza cena za 4 sztuki.

 

Co byscie brali na moim miejscu?? Ja sie zastanawiam nad tymi Soniakami albo Pananami :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam SANYO, sa calkiem dobre jak za swoja cene. obojetnie czy kupisz 2100 czy 2500

 

GP sa drogie jednak podobno wartaja swojej ceny choc ja bede jeszcze kupował sanyo bo sa spox

 

o panasonicu nic mi nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a patrzyłeś na allegro? tam mozna kupic fajny zestwik w takiej samej cenie jak za gp. Ja mam takie cos i chwale sobie. Są jeszcze inne warianty z aku 2500mAh Sanyo i innymi.

Proponujesz model MW 8168 a może lepszy będzie MW 8988 ?? Zdaje się, że to jest następca.

Tu jest ciekawa oferta wraz z aku Sanyo 2500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...