Skocz do zawartości
mlody_maniak

ATHLON 1.4GHz(133) na Abit KT7 Czy to zadziała?

Rekomendowane odpowiedzi

A więc sprawa wygląda następująco. Mam okazję niedrogo kupić Athlona 1.4GHz na FSB133. Mój problem polega na tym że mam płytę główną Abit KT7 opartą na chipsecie VIA KT133, który jak wiadomo nie obsługuje magistrali 133MHz, i mam taki pomysł żeby wsadzić go i puścić na mnożniku 12 bo taki mam maksymalny i magistrali 110MHz bo taka maksymalnie jest stabilna na mojej płycie, dało by to ponad1.3GHZ, ale moje pytanie jest następujące czy ten procesor jest w stanie chodzić na takich ustawieniach czy poprostu siębędzie wieszał albo wogule nie odpali, wtajemniczonych proszę o odpowiedz. Wiem że na dzień dzisiejszy nie wykozystam potencjału tego procesora ale nie wszystko odrazu, mam zamiar puzniej zmienić płytę na jakąś na KT333pod DDRki i wtedy nie będzie problemu, chodzi mi o to czy taka konfiguracja zadziała czy jedyne co uzyskam z tego procesora w tej chwili to fabryczne 10,5 x 100 a nie 133 czyli 1050MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty no stary nie pujdzie, ja mam najnowszy bios, ta opcja jest tam tylko dlatego ze to jest ten sam BIOS co do KT7a a ona obsluguje FSB133, nawet by sie nie odpalil pzy tym FSB nie zauwazylem ze ta opcja to nie jest 14x100 , na 133nawet nie drgnie wiem bo probowalem juz na roznych prockach,D600,Athlon900 i nie dawalo rady stabilnie FSB to 110 góra 115

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty no stary nie pujdzie, ja mam najnowszy bios, ta opcja jest tam tylko dlatego ze to jest ten sam BIOS co do KT7a a ona obsluguje FSB133, nawet by sie nie odpalil pzy tym FSB nie zauwazylem ze ta opcja to nie jest 14x100 , na 133nawet nie drgnie wiem bo probowalem juz na roznych prockach,D600,Athlon900 i nie dawalo rady stabilnie FSB to 110 góra 115

Mistrzu, ta płyta ci (jak sam zauważyłeś) nie obłuży FSB133. Max jaki ja osiągnąłem to 117MHz. U mnie w BIOS'ie płyta dal TB 1,4 ustawia FSB 101, więc nie wiem...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda nastepujaco: Procesor będzie ci działał jako 1050MHz , jeżeli proc ma odblokowany mnożnik (przy TB1.4 to wielce prawdopodobne) to go na 1200 możesz puścić (12x100) bo płytka pozwala na ustawienie mnożnika max 12. Sprawdziłem to wieki temu(prawie 2 lata temu). Pomijam wszelkie rozważania na temat fsb powyżej 100MHz bo nie oto tu chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek odpali , w najnowszym biosie do abita kt7 nie dosc ze jest opcja athlona 1,4 na fsb 133 to maxymalny mnoznik to 13

wiec moze chodzic 13x100, a potem jedziesz w gore magistrala na ile zdola plyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek odpali , w najnowszym biosie do abita kt7 nie dosc ze jest opcja athlona 1,4 na fsb 133 to maxymalny mnoznik to 13

wiec moze chodzic 13x100, a potem jedziesz w gore magistrala na ile zdola plyta.

Kurcze dziwne mi się to wydaje zważywszy na fakt że mam Abita KT7A z najnowszym BIOSem i max. dostępny mnożnik to 12. Ale nie będe się spierał może KT7 faktycznie ma dostępny mnożnik 13x chociaż dla mnie trochę to podejrzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc sprawa wygląda następująco. Mam okazję niedrogo kupić Athlona 1.4GHz na FSB133. Mój problem polega na tym że mam płytę główną Abit KT7 opartą na chipsecie VIA KT133, który jak wiadomo nie obsługuje magistrali 133MHz, i mam taki pomysł żeby wsadzić go i puścić na mnożniku 12 bo taki mam maksymalny i magistrali 110MHz bo taka maksymalnie jest stabilna na mojej płycie, dało by to ponad1.3GHZ, ale moje pytanie jest następujące czy ten procesor jest w stanie chodzić na takich ustawieniach czy poprostu siębędzie wieszał albo wogule nie odpali, wtajemniczonych proszę o odpowiedz. Wiem że na dzień dzisiejszy nie wykozystam potencjału tego procesora ale nie wszystko odrazu, mam zamiar puzniej zmienić płytę na jakąś na KT333pod DDRki i wtedy nie będzie problemu, chodzi mi o to czy taka konfiguracja zadziała czy jedyne co uzyskam z tego procesora w tej chwili to fabryczne 10,5 x 100 a nie 133 czyli 1050MHz

proc pojdzie ,a mnoznik bedzie 12.5x albo 13x

max magistrala to na starym biosie u mnie 115 ,na A9 125 MHz

tak wogole to olej tego 1400 i kup 1700+

ja go puscilem na KT7 na 2200MHz na biosie A9 koniecznie

na wiatraku grzal sie do 42C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...