Skocz do zawartości
Gość rafifeo

3dmark01

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafifeo

na kompie z podpisu 3 3dmarku 2001 mam tylko 9000 pkt :/ nic nie krecone narazie. inni maja po 12000pkt. staroeniki ati catalyst 6.2. na najnowszych omegach tylko 8500 pkt. windows za kazdym razem na nowo stawiany.

 

pamieci na karcie takie prostokatne :) 3,3 ns samsungi. 128mb 128bit. karta to r9600xt (r360) sapphire atlantis.

 

dlaczego tak malo markow???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

dobra, mnoznik mam zablokowany bo nie da sie ruszyc :), wzialem fsb 166 i napiecie 1,70 czy takie dobre?? mam tera 2086 mhz :) 2600+, czy to jest bezpieczne. zasilacz colorshit 350 hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi stabilnie to jest dobrze, ale bezpiecznie raczej nie bo zasilacz colorshit 350 ;) zrób jakiś test stress prime 2004, puść 3dmarka w pętli na kilka godzin i zobacz czy jest stabilny :)

 

btw. - fsb zmieniłeś zworkami czy poprzez bios ?

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o same 3dmarki to powinno wzrosnąć, ale nie dużo. za to na pewno zauważysz ogólny przyrost wydajności całego kompa, zarówno w grach jak i w innych rzeczach (uruchamianie aplikacji, kompresja filmów itp.).

 

bierz bartona mobile 2800+, sam takiego mam praktycznie na takiej samej płycie jak twoja i mogę kręcić mnożnikiem z poziomu biosu, więc możesz lecieć fsb w górę mnożnik w dół :)

 

btw. - przydało by się do tego zmienić zasilacz na lepszy, na allegro znowu pojawiły się fortrony 400, chyba sam się skuszę :P

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej Ci o ~2000pkt skoczy w tym smarku, ale w nim im lepszy procek tym lepszy wynik, na poprawe wyników w 3dm03 i 05 już nie licz... Wg mnie nie ma sensu kupować nowego procka tylko po to żeby natrzaskać więcej smarków w starym benchu :P Kup sobie lepiej nowy zasilacz ( fortron ~50zł ) i możesz kręcić procka :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

ale mi tez o gry chodzi, czy bedzie wydajniej?? np tera mam 38 fps w most wanted to ile bede mial jak zmienie proca??

 

np tego bym kupil. o ten

 

czy ma odblokowany mnnoznik?? ile by poszedl na mojej mobo?? za ile bym mojego sprzedal??

 

edit//

 

a jest jakis zmodowany bios do k7vt4a pro?? zeby mozna bylo zmieniac mnoznik spod biosa

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ma raczej zablokowany mnożnik. kup bartona mobilnego, praktycznie niczym się nie różni od tego, a ma odblokowany mnożnik i wtedy nie potrzebujesz modowanego biosa, możesz swobodnie zmieniać mnożnik :)

 

a co do wydajności to może te kilka fps ci wzrośnie, ale niewiele bo grafike też masz niejanwyższych lotów. gdybyś miał jakiegoś radka 9800 pro to owszem przybyło by ci FPS. ale jednak wziąłbym nowego procka tak na przyszłość, z drugiej strony bardziej przyszłościowo było by brać coś na s939, więc tutaj rodzi się dylemat :P

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

ale co z ta MOBo. slyszalem ze przez nia takie slabe wyniki. moze jakis inny bios. mam tera najnowsze catalysty. to jakie zainstalowac stary??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz pisałem wyżej. Najlepsze są Omegi 2.5.97a. U mnie na najnowszych sterach w grach są przycinki a wynik w 3dmark01 jest znacznie niższy.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie np. NFS Most Wanted chodzi dużo płynniej na tych Omegach, które Ci podałem niż na najnowszych sterownikach. Próbowałem już różnych sterowników, ale zawsze wracam do Omeg 2.5.97a. Spróbuj jak będzie u Ciebie, ale ja polecam.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

jak odblokowac mnoznik w moim procku. oznaczenia:

 

TBRED-B

 

AXDA2000DUT3C Z296156280099

AIUHB0324SPIW

 

 

EDIT//

 

OPN64 PODAJE:

 

AMD Athlon XP

Core Thoroughbred B High end

CPU Model 8

Performance Model 2000+

Working frequency 1667MHz

Package Type OPGA

Operating Voltage 1,60v

Max. Operating Temperature 90°C

L1 Cache 128KB

L2 Cache 256KB

Multiplier 12,5x

FSB Frequency 266MHz

Stepping Code AIUHB

Manufacture Year Year 2003

Manufacture Week Week 24

Production Batch I

Batch Production Number 0099

Laser Marker ID 24

Process Technology 0,13u

Estimated Thermal Power (Currently Disabled)

Codes

Code One AXDA2000DUT3C

Code Two AIUHB0324SPIW

Code Three Z296156280099

Generated by OPN64 (v0.4.0)

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet z prockiem podkeconym ten wynik jest troche słaby. Mój kumpel ma Athlona 2000+ podkreconego na 2200+. Grafike ATI Radeona 9600 z zegarami chyba 360/400 czy cos taiego. 2x256 DDR Twinmos. Płyty nie pamietam ale cos z gigabyte i ma prawie 12000 punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

z tymi omegami co mi tam poleiliscie mam 9600 pkt. :/ ale czasem ekran sie robi czarny w windzie przy uruchamianiu windy. jeszcze jakies rady?? co zrobic by bylo te 12000pkt a ja przeciez mam takty 500/600 :/. jak odblokowac tego mojego athlona. jego batch to 0099 :)

 

 

edit//

jakie timmingi zapodac w atitool??

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci na karcie takie prostokatne :) 3,3 ns samsungi. 128mb 128bit. karta to r9600xt (r360) sapphire atlantis.

a czy czasami na kartach 9600pro/xt nie bylo pamieci takich kwadratowych ?:> prawie napewno byly kwadratowe gdyz tez taka karte posiadalem :) wiec moze maszjakiegos modowanego 9550 ?

 

co do wynikow na 9600pro 515/630 na athlonie 1700mhz mailem ok 11k wiec masz cos nie tak sterami i napewno nie jest to wina karty no chyba ze jest 'przekrecona' jezeli to modowana jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

sa chyba 2 rodzaje, a ja mam karte ze sklepu w pudelku 9600 xt :) na karcie jest naklejka 9600xt128128

 

 

 

ale co z tym prockiem???

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

czytalem ze trzeba polaczyc wszystkie mostki l1, ale w jaki sposob olowkiem cos zamalowac?? ma ktos foty??

pomozecie?? :cry:

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak odblokowac mnoznik w moim procku. oznaczenia:

Code Two AIUHB0324SPIW

Z tego co pamiętam to mnozniki odblokowane były do 0339, więc możesz sprawdzić czy są przerwane mostki L1 i spróbować je połączyc. Metod łączenia mostków jest całkiem sporo, od lakierów przez ołówki aż po druty, więc radze poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

dajcie jakis linkt do artu ze zdjeciami jak odblokowac mnoznik w moim procku olowkiem :)

 

 

a co z tym 3dmarkiem sa jeszcze jekies fajne stery?? :(

 

edit// please pomozcie ;(

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...