Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Widze ze chyba pisze niezbyt wyraznie swoje pytania wiec zadam je jeszcze raz :P :

 

 

Cytat dotyczacy zmiany napiecia na mem z faq z pierwszej strony : "For VMem increase, look for the resistor circled and labled VMem. Original resistance is 608 ohms. Use a sharp pencil and shade the resistor to decrease it's resistance. Dropping the resistance to 553 ohms from 608 ohms increases voltage from 2.02v to 2.23v. "

 

Czyli mam rozumiec ze mam olowkiem pokreslic po tym pokazanym rezystorku tak ? A moge to zrobic np. farbka przewodzaca prad (taka jak uzyta do Vgpu moda ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem,zaden pencil mod mi nie wychodzi,probowalem tak jak z nazwy wynika olowkie ale to nic nie dalo,potem dawalem takim preparatem do laczenia uszkodzonych sciezek,na koncu wkurzylem sie i dalem poprotu kablem,przylutowalem go po obu stronach i nadal tylko 1.2v, w 3d też nadal 1.2 co moze byc tego przyczyna ze nie daje cos rady ten mod? :sad:

Probowalem przez wszystkie te olowkowe mody czyli 1.3,1.4,1.5 i nadal nic....czekam na jakas konstruktywna pomoc.

Edytowane przez Destroyerpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie może czy w modelach Gainward 7900GT 512MB GS/GS-GLH da się zrobić standardowe lakierowe vmody - innymi słowy czy ingerencja w PCB ograniczyła się do zmiany vRAM'u i koloru na czerwony?

 

Czyli mam rozumiec ze mam olowkiem pokreslic po tym pokazanym rezystorku tak ? A moge to zrobic np. farbka przewodzaca prad (taka jak uzyta do Vgpu moda ) ?

a posiadasz woltomierz/multimetr? co do "farbki" to jest to pencil-mod a nie paint-mod, więc ...

odwiedź ten adres

Edytowane przez toolboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już mnie je............... ten komputer mma spame problemy !!! a teraz moja grafika się nie chce wogłole kręci ja ruscze jakie kolwiek zegary to myszka sie wiesza i monitor mruga i trzeba resetowac :(:(:( !!!!

Coś musiałeś namieszać i to konkretnie :D Rozbierz wszystko wyciągnij na stół i podłącz bez obudowy na standardzie wszystko i zobacz może to coś pomoże. Czasami tak jest że buda robi jakieś przebicie i się cuda dzieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś musiałeś namieszać i to konkretnie :D Rozbierz wszystko wyciągnij na stół i podłącz bez obudowy na standardzie wszystko i zobacz może to coś pomoże. Czasami tak jest że buda robi jakieś przebicie i się cuda dzieją.

 

 

dzisaj sie pobawie i zobvacze co się zaczyna pie............... w kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokręciłeś zalmana do końca?? bo ja się nie odwarzyłem bałem się że się rdzeń zgniecie ;)

Jak dokręciłem do 3/4 to zauważyłem, że karta wygięła się w piękną falę :blink: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego dokręciłem na full.

Obudowa zamknięta dobrze chłodzona: 7 wentylii w pobliżu grafy.

 

Idle 10 minut 650 -1.4v/ 1900 -2.23v

XC-70Cu - 44~47C --max obroty pasta Arctic Ceramique

VF-900Cu - 42C --minimum obroty pasta Arctic Ceramique

VF-900Cu - 40~42C --max obroty pasta Arctic Ceramique

 

VF-900Cu - 39~41C --max obroty pasta Coollaboratory Liquid Pro

 

Stress 15 minut AtiTools 650 -1.4v/ 1900 -2.23v

XC-70Cu - 64~70C max obroty pasta Arctic Ceramique

VF-900Cu - 60C minimum obroty pasta Arctic Ceramique

VF-900Cu - 54~58C max obroty pasta Arctic Ceramique

 

VF-900Cu - 56C --max obroty pasta Coollaboratory Liquid Pro

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś ma 7900GT firmy XFX to jakich sterów używa i czy kręci przez sterowniki nvidi ??

Ja mam XFX i używam sterowników 84.56 a kręce przez sterowniki, tylko dogrywam coolbits2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rany boskie ludzie no ręce opadają :mur: :mur: :mur:

 

Ile można to wałkować :!: :?:

 

PRZECIEŻ WSZYSTKIE KARTY 7900 SĄ KARTAMI REFERENCYJNYMI I POZA NAZWĄ NICZYM SIĘ NIE RÓŻNIĄ :!: :!: :!:

 

Więc co to za różnica czy ktoś mam XFX, MSI, eVGA czy BFG :!: :?: ŻADNA :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast używam Force Ware-XTreme-G 84.56.v2 Rev1hot! 01.05.2006 http://www.tweaksrus.com/index.php?option=...=635&Itemid=41/

nie używam coolbits2, prawdopodobnie jest już w sterach opcja ta dodana, kręce przez AtiTool0.25beta14, ręcznie, ale nie ma problemu z kręceniem przez sterowniki, tylko zakresu brak.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rany boskie ludzie no ręce opadają :mur: :mur: :mur:

 

Ile można to wałkować :!: :?:

 

PRZECIEŻ WSZYSTKIE KARTY 7900 SĄ KARTAMI REFERENCYJNYMI I POZA NAZWĄ NICZYM SIĘ NIE RÓŻNIĄ :!: :!: :!:

 

Więc co to za różnica czy ktoś mam XFX, MSI, eVGA czy BFG :!: :?: ŻADNA :!: :!: :!:

 

 

tak k................... tylko przez sterowniki nvidi załatwiłem sobie grafe !! bo jak chce kręcic to nawet o 2 mhz mi nie poleci a jak dam wiecje to sie komp wiesza i monitor mruga :(:( i teraz czasmne na standartowych zegarach w grach sie wiesza

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kartę 7900GTX jak w sygnaturce i mam problem. W grach tnie się przy wyższych ustawieniach szczególnie tekstury jak ustawię powyżej bilinear to występują prześwity i nieraz krzaki.Stery to 84.21. Nawet windę postawiłem nową i dzisiaj nie chce mi przejść 3Dmarka 2006 w połowie krzaki i zwiecha.Ręce opadają po przejściu z 6800GT miało być lepiej a tu wyższych ustawień nie mogę wykorzystać. Czy to może być wadliwa karta ? Co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cholrecia problem, z Vmod'em na memki, zrobiłem go na 2.19V, więc raczej bez hardcoru, ale wywala mi kolorowe kropki pod windą :(

Dołączona grafika

 

Na memkach siedzą radiatorki: http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1000

 

Czytałem wcześniej że inni robili już takie Vmod'y, czy wy zetkneliście sie z czymś takim i dlaczego u mnie wywala takie cuś :?:

Tzn wcześniej już robiłem takiego moda, ale też wywalało takie syfy i myślałem że grafit gdzieś sie dostał więc wyczyściłem i nie było, a teraz zrobiłem drugie podejście, o co chodzi :?:

 

Edit: radiatorki są całkiem ciepłe, może sie przegrzewają, czym chłodzicie memki z Vmodem :?: Aha i ważna rzecz memki latają narazie na taktowaniach z przed Vmod'a, spr jak to sie ma w 3D.

 

EDIT2: No to w 3D przedstawia sie to tak, za pierwszym podejściem odpalam HoMM V i po jakiś 5min zwiecha, ale artów było całe 0, lecz również zapomniałem wł pompke od WC ;) pierwszy raz mi sie zdażyło :P ale za drugim razem pojawiło sie takie cuś:

Dołączona grafika

:|, tylko że teeraz sam wył. gre i zwiech nie było.

Czy ktoś zna przyczyne takich cyrków :?:

Narazie musze sobie odpuścić :(

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@greg1

 

 

ja takie kropeczki mam jake chce ze standartowych zegarów na gpu 520 podnieśc na 530 to mi sie wszytko wiesza i wyskakuja własnie takie kropczeki w rużych miejscach dla tego grafika jedzie na gwarancje a na czas gwarancji wsadzam do kompa MSI 6610 XL (i tą grafike zostawie sobie juz w domku w razie awarji 7900 :P)

 

 

u mnie było tak gdy ja 1 raz wsadziłem do kompa to podkreciłem ja prze RT bo przez stery nv sie nie dało i podkręciłem ja do 550/1650 i grałem w obliwiona nic sięw nie działo a jak zapiołem herosa 5 to wywalilo mi artechaktów ile bądz i do tej pory nie moge grafiki podkręcic bo sie wszytko wiesza możliwe ze sie przegrzała dal tego jedzie na gwarancje pozdrawiam

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko że u mnie to wywala tylko i wyłącznie po Vmodzie na memkach, a bez Vmoda memki lecą na 934MHz i bez artów kropek itp.

 

 

a ja tak jak pisałem mi wywala po podniesieniu o 10 mhz na gpu i nic więxcej nie da się robic i to mnie wkurza

 

edit:

 

a po podniesienu w RT gpu z 520 na 522 wyskakuje komunikat o za dużym podkreceniu i pisze zeby obniżyc taktowanie ale z czego obniżąc !!!! k................. i własnie chcialem sobe zobaczyc co tam pisze ale mi sie zawiesił (522) i musiałem zresetowac kompa k...........................

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam prawie identyczny problem co patryk1234 jak podniose zegar gpu na 500 to komp mi sie wiesza na poczatku moglem smialo go podniesc na 565 ale to tylko raz mi sie udalo podniesc joz nawet na 500 nie lata bo mi sie obraz robi fioletowy i sie wiesza i jotro idzie na gware pozdrawiam

 

mysle ze te 7900 gt to jakies nie wypaly nvidi jesli chodzi o mocne oc :angry:

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam prawie identyczny problem co patryk1234 jak podniose zegar gpu na 500 to komp mi sie wiesza na poczatku moglem smialo go podniesc na 565 ale to tylko raz mi sie udalo podniesc joz nawet na 500 nie lata bo mi sie obraz robi fioletowy i sie wiesza i jotro idzie na gware pozdrawiam

 

mysle ze te 7900 gt to jakies nie wypaly nvidi jesli chodzi o mocne oc :angry:

 

 

a jakie masz standartowe taktowanie grafiki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze te 7900 gt to jakies nie wypaly nvidi jesli chodzi o mocne oc :angry:

 

25% wzrost taktowan rdzenia, pamieci 35%, poprostu slabiutkie o/c!

Normalnie shit... że ty i pare osób ma słabo kręcącą grafe to nie znaczy ze wszystkie 7900gt słabo się krecą

Edytowane przez Helm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz standartowe taktowanie grafiki ??

 

mialem takie jak ty czyli 84.56 pozniej zainstalowalem 84.21 bo myslalem ze to wina tamtych sterow jednaj to wina grafy dzis idze na gware pozdrawiam moje takty to (450/660)

 

25% wzrost taktowan rdzenia, pamieci 35%, poprostu slabiutkie o/c!

Normalnie shit... że ty i pare osób ma słabo kręcącą grafe to nie znaczy ze wszystkie 7900gt słabo się krecą

 

 

nie zycze ci takich cyrkow ale predzej czy poznie kiedy odpalisz maszynke to sie niezdziw jak ci zaczna kropki syapac sie na pulpicie jak u greq 1 albo ze ci sie krecic nie bedzie chciala nie zycze ci tego pozdrawiam

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 25% na gpu to = 562, na mem 35%=1782. Oczywiscie wyniki mogą byc lepsze/gorsze:) - podalem w przyblizeniu

Poza tym zauwaz że są to taktowania bez vmodow, czyli w miare bezpieczne.

Greg ma te kropki przez podniesienie napiecia na memkach i na duzo wyzszych taktowaniach

Edytowane przez Helm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem takie jak ty czyli 84.56 pozniej zainstalowalem 84.21 bo myslalem ze to wina tamtych sterow jednaj to wina grafy dzis idze na gware pozdrawiam moje takty to (450/660)

...

A przepraszam, że pytam, ale z jakiego powodu chcesz oddawać na gware??? :blink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, że pytam, ale z jakiego powodu chcesz oddawać na gware??? :blink: pozdro

mam jescze jeden klopot z przejsciowka jak porusze to robi sie fioletowy obraz czyli jest cos nie tak

i to tak dzieje sie odkat grfe zakupolem czyli od niedawna

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nowy Riva Tuner jest juz do pobrania stad Riva Tuner 2.0 RC16 DOWNLOAD

POZDR :)

Ja to chcialem napisać <_< bu! :lol2: ...widac, ze wszyscy z niecierpliwością czekali na nowy release RT'a :rolleyes: Dzisiaj testy... zobaczymy co toto potrafi ;)

Edytowane przez Michi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie walkujecie to codziennie, ale ktora posiadacie i jestescie zadowoleni. Wybaczcie ale nie mam czasu przegladnąc 30 stron i stwierdzic ktora jak podkrecacie.

 

GeForce 7900 GT Asus 256MB HDTV & DVI (PCI-E) 1149 komputronik

GeForce 7900 GT Gigabyte 256MB HDTV & DVI (PCI-E) 1099 komputronik

GeForce 7900 GT Leadtek 256MB HDTV & 2xDVI (PCI-E) 1199 komputronik

GeForce 7900 GT Galaxy 256MB DDR3 256Bit PCI-E 1159 proline

 

Czy kazda podkreci sie do powiedzmy 560/1.6 czy lepiej wziac XFX 520/1.5 ?

Edytowane przez SU8Z3R0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...