Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

mam 7900GS od galaxy i mały problem :)

 

Nie wiem dlaczego ale gdy uruchamiam ponownie kompa poprzez "uruchom ponownie" to na początku na czarnym ekranie i podczas ładowania się windy (kiedy jest pasek ładowania) mam pionowe, kropkowane linie różnego koloru w odstępach ok. 3cm :D Potem jak się win włączy jest wszystko ok. Tak samo wszystko jest ok jeśli normalnie włączam kompa.

 

Podczas instalacji najnowszych sterów do tej karty (z płyty) wywalił mi sie komunikat, że te sterowniki mogą nie być zgodne z win Xp. To może być tego przyczyną ? A jeśli tak to jaki inne zainstalować ?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przesialdlem sie wlasnie z 7600GT @7800 ;-) na 7900 GTO@GTX ;-)

I powiem tylke karta ok wyniki markow ok alee...te gry to mogly by dzialac lepiej spodziewalem sie troche wiekszych osiagow;-)

Call of Heores chodzi ladnie ale jak sie da zblizenie i pokreci kamera to jakies 5 fps oczywiscie na niektorych mapach.tak samo tiger woods 07 normalenie ponizej 18 potrafi spasc Call of Juarez tez sa sapdki ponizej 20 fps?? gry oczywiscie w 1280 bez aa i af tylko max .det.

moze to wina proca bo tak podejzewam;-) To takie moje spostrzezenie;-)

MOGLI BY SIE troche postarac opymalizowac te kody zrodlowe gier;-)

BO jak tek dalej pojdzie to na GTX bedzie nam tetris przycinal....:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przesialdlem sie wlasnie z 7600GT @7800 ;-) na 7900 GTO@GTX ;-)

I powiem tylke karta ok wyniki markow ok alee...te gry to mogly by dzialac lepiej spodziewalem sie troche wiekszych osiagow;-)

Call of Heores chodzi ladnie ale jak sie da zblizenie i pokreci kamera to jakies 5 fps oczywiscie na niektorych mapach.tak samo tiger woods 07 normalenie ponizej 18 potrafi spasc Call of Juarez tez sa sapdki ponizej 20 fps?? gry oczywiscie w 1280 bez aa i af tylko max .det.

moze to wina proca bo tak podejzewam;-) To takie moje spostrzezenie;-)

MOGLI BY SIE troche postarac opymalizowac te kody zrodlowe gier;-)

BO jak tek dalej pojdzie to na GTX bedzie nam tetris przycinal....:-)

Jakie masz wyniki w markach (3dmark03 i 05) ? :P. Może co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż wydaje mi się że ta karta ma takie same osiągi jak moja poprzednia czyli 9800 PRO.Sterownik do 7900GS odpala tylko 91.47 a inne wszystkie nie działają(dostarczone na CD wraz z kartą) i nie chcą się zainstalować "program Nividia nie może znależć zgodnych sterowników z aktualnym sprzetem".Dlaczego po zainstalowaniu sterowników od płyty głównej system nie wykrył i nie zainstalował podstawowego sterownika VGA?A co najważniejsze widzę to wszytsko grając w ET i nie chce mi się wierzyć by fps spadały poniżej 125(nawet do 60fps).Przecież ta karta spokojnie powinna wyciągnąć 333fps.Czyżby źle ustawili mi coś w biosie płyty głównej(serwis mi składał)?Szlag mnie trafia :mur:

AMD64+3700

Gigabyte GA-K8NMF-9

1gb kingston

cheftec420W

Galaxy zlman 7900GS 256/256 1.2ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

formacik był ?

- nie ?

wykonać xD

 

- to nie wiem co to :D oczywiście zawsze można zrzucić na zasilacz ale pewnie masz mocnego tagana albo topowera :) i wtedy mozna powiedzieć mocny to on bedzie jeśli się okaże że trzyma napiecia mierzone miernikiem

- racja szef-ie to jeszcze mu napięcia posprawdzaj

nie no nie wiem co to moze być - konflikt sprzętowy jakiś czy co :/

Edytowane przez metart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie testowalem tego markami, ale test w sterach przechodzi do 752mhz na rdzeniu.

A co to taka rewelacja ?

 

EDIT: Wlasnie zaliczylem freeza w 3dm03 w nature przy 752mhz. Jak sie kreci geforcy, bo na radku 9700pro mialem czarne kropki to wiedzialem ze rdzen juz ma sie ku koncowi, a tu od razu zwiecha (ale dopiero w 3 tescie), zadnych artow :/

 

Wykrywanie optymalnych zegarow w sterach daje mi za kazdym razem inny wynik 697/702.

Test przechodzil wczoraj na 759, dzisiaj juz tylko 752.

W rivie test przepuszcza mnie do 745.

Oczywiscie caly czas mowie o rdzeniu, bo pamiatkami na razie sie nie zajmuje.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co jest z moją ,ale w sterach idzie max do 685 a RivaTuner blokuje mnie już przy 697 Mhz ://///, zato pamięci moge w Rivie spokolnie ustawić na 1710, ale w testach przechodzi tylko na 1680, chyba wezme pamieci odkręce i zajme się rdzeniem

 

podaj na jakich sterach kręcisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dostałem wczoraj 7900GTO ;)

Pierwsze co to oc. Co z tego wyszło poniżej:

 

Takty: rdzeń: 710MHz / mem: 802MHz

W skrócie:

3DM2001 - 35k

3DM2003 - 24k

3DM2005 - 11k

Spi_1MB - 28s

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Wydaje mi się że wyniki mogą być jeszcze wyższe bo i system zasyfiony i dothan troszku blokuje ale i tak jestem z niego bardzo dumny! :) Tu widać znów "Dothan 3D Power" ale też porównanie moich wyników do wyników yota kończy się łzą w mym oku :rolleyes:

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam asusa 7900GT TOP PCI-E

zainstalowałem SmartDoctor i mam formę bez temperatur itp/ same częstotliwości rdze i memo/

w info piszą ze taki wyglą jest pry kartach bez MONITORA IC

o co chodzi

monitor mam samsung 970p LCD

Dzięki za pomoc.

Dla posiadaczy kart ASUS post był chyba zrozumiały, dla innych nie był i nie musiał, bo nie był do nich kierowany.

 

"Musisz doinstalować "Enchanced driver" ze strony asusa to takie "uzupełnienie" sterowników karty żeby soft chodził "

 

- nie pomaga

Edytowane przez byzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Dla posiadaczy kart ASUS post był chyba zrozumiały, dla innych nie był i nie musiał, bo nie był do nich kierowany.

 

"Musisz doinstalować "Enchanced driver" ze strony asusa to takie "uzupełnienie" sterowników karty żeby soft chodził "

 

- nie pomaga

hahahahaha juz się człowieku nie kompromituj :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byzik juz ci ludzie tłumaczyli, monitor ic to nie jest monitor podpięty do karty tylko wewnetrzne monitorowanie temperatur, jeżeli karta nie posiada takowego to możesz instalować i soft z marsa i nic ci nie pomoże, możesz zaciagnac everest-a i zobaczyć czy będzie miał jakikolwiek odczyt z karty, asus z regóły ma monitorowanie temperatur, na poprzednim 6800gt od asusa miałem zarówno odczyt temp. pamięci jak i rdzenia, w xfx-ie temperatury odczytują stery kart w asusie oprogramowanie dostarczane z kartą

 

jeszcze raz MONITOR IC nie ma nic wspólnego z monitorem co się w niego gapisz siedząc przy kompie

 

i wszyscy czy posiadacze asusa czy nie zrozumieli że pomyliłeś 2 rzeczy

 

mam nadzieję że skumałeś o co chodzi

 

pozdrawiam

Edytowane przez yuri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...