Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio bardzo potaniały EVGA 7900GS. Zastanawiam się czy to nie takie padaki jak ten tani galaxy. Może macie jakieś doswiadczenia z ta kartą?

 

Mysle ze nie... Oc pamieci bedzie na poziomie 1600-1700MHz (ddr)... rdzenik pewnie od 550-600MHz... moim zdaniem oplaca sie kupic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rozmieszczenie elemntów i PCB jest standardowe jak w innych 7900GS?

Trudno mi to stwierdzić po zdjęciach bo jest inny cooler.

Pytam ponieważ chciałbym zamontować Accelero S1, a już się sparzyłem na karcie 7600GT od Galaxy, która ma inne PCB niż standardowy 7600GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie zaglebiales sie w ten temat za bardzo i nie doczytales na jakiej zasadzie dzialaja zmodowane stery od TweaksR Us!

sa optymalizowane glownie pod wzgledem jakosci (ImageQuality) wyswietlanego obrazu w grach i filmach!z reguly daje to widoczna poprawe wyswietlanych kolorow-ich nasycenia,ostrosci itp.

 

krotko mowiac : Xtreme -G Forceware = Nvidia forceware + lepsza jakosc wyswietlanego obrazu przy zachowaniu wydajnosci sterow oficjalnych

 

sami zdecydujcie czy wam to pasuje

p.s. wydajnosc liczona w wyswietlanych FPS moze nawet spasc o kilka klatek ale moim zdaniem warto poswiecic 2-3 FPS dla lepszego obrazu!

 

takze nie odrzucaj odrazu sterow ktorych nawet nie raczyles sprawdzic B-)

ps2 posiadajac karte pokroju serii 7900 raczej nie ustawia sie obrazu na HighPerformance chyba ze sie jest Pro-graczem i gra sie na min. teksturach byle tylko miec caly czas 100FPS! jezeli tak to sie zgadzam! jednak watpie aby wiekszosc z nas zajmowala sie tym na codzien a gry traktujemy tylko jako rozrywke! popraw mnie jak sie myle!

 

pozdro

Nie wogóle nie sprawdzałem różnych modowanych sterów , dla mnie te stery(ogólnie Xtreme G) są lipne. A co do ustawień jasnosci , kontrastu itd to co za problem , przecież masz ustawienia dla video i tak samemu trzeba to ustawiać , bo każdy ma inny monitor. Sam zawsze mam ustawiony pasek na high perfomance , bo praktycznie nie widać różnicy między quality. Te stery jeszcze mają ustawiony mipmapping na lepszą jakość obrazu(-0.3 do -0.1 a ref stery 0.0) , co wiąże się ze stratą wydajności , ale to ustawienie każdy może zmienić. Także nadal nie wiem skąd twój zachwyt nad tymi sterami , tylko modyfikowane stery omegi dla Ati to były naprawde modyfikowane stery w niektórych wersja była poprawa wydajności oraz wyeliminowano błędy itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zawsze mam ustawiony pasek na high perfomance , bo praktycznie nie widać różnicy między quality.

Nie widac roznicy miedzy Quality i Performance. Przy High Performance roznica jest juz widoczna, szczegolnie na teksturach (brak ostrosci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wogóle nie sprawdzałem różnych modowanych sterów , dla mnie te stery(ogólnie Xtreme G) są lipne. A co do ustawień jasnosci , kontrastu itd to co za problem , przecież masz ustawienia dla video i tak samemu trzeba to ustawiać , bo każdy ma inny monitor. Sam zawsze mam ustawiony pasek na high perfomance , bo praktycznie nie widać różnicy między quality. Te stery jeszcze mają ustawiony mipmapping na lepszą jakość obrazu(-0.3 do -0.1 a ref stery 0.0) , co wiąże się ze stratą wydajności , ale to ustawienie każdy może zmienić. Także nadal nie wiem skąd twój zachwyt nad tymi sterami , tylko modyfikowane stery omegi dla Ati to były naprawde modyfikowane stery w niektórych wersja była poprawa wydajności oraz wyeliminowano błędy itd.

to jak nie sprawdzales to czemu odrazu je negujesz?!nie kumam tego ale mniejsza z tym !mas swoje zdanie!

ja osbiscie uzywam tych sterow od numerka zaczynajacego sie od 8x.xx i powiem Ci ze na moim starym GF6600 i w grze NFS:MW widzialem na wlasne oczy poprawe jakosci obrazu + do tego wieksza wydajnosc i plynnosc miedzy stock 84.37 a X-G 84.37v2 i nie wmowisz mi ze te moddy nie dzialaja!

a najlepiej to wez sobie zainstaluj Far Cry(z racji tego ze ma najbardziej 'soczysta' grafike) i potestuj rozne serietych samych sterow modowanych i zwyklych! i jestem pewien ze zauwazysz wkoncu roznice

 

 

pozdro

 

ps.(cytat z forum )

 

QUOTE(Deighvyd @ Jul 29 2007, 10:33 PM) *

.............On the subject of IQ... I find it hard to appreciate peoples feedback about IQ without any screenies to show the supposed improvement. If you are basing your opinion of IQ on your eyes alone, I can't but help feel that the feedback is rather meaningless. The excitement of new drivers combined with any benchmark improvements that you may experience can certainly influence a persons perception of what they are watching (they expect better so their "mind" sees better). Benchmark and fps numbers are, of course, not influenced by perceptions and have great value as feedback when reading about a new driver. Only once, when I tried the 162.01 Cuda drivers (broke Gothic 3 shadows unfortunately), did I notice such a great increase in IQ with my own eyes prior to doing a screenshot comparison. So... do you folks compare screenshots or do you all just wing it?...........

 

Not trying to be an A-hole, but as far as IQ goes, yes, it's subjective, but some of us are more "attuned" to it than others. Some really only care about performance (raw FPS), but for some (myself in particular)...it's all about IQ; I will happily give up a few FPS if it improves the visuals.

 

BTW: I worked for the largest Graphics Computing company in the world (at the time) for almost seventeen years (including a couple of years at Disney Feature Animation) ....... so I can and DO notice even tiny changes in IQ wink_transparent.gif

 

 

Have a good one.......

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak... JAKIE WYWODY... zabierzcie sie za krecenie grafik, a nie mieszanie sterami :P kurcze az glowa boli... B-)

 

Xtreme G poprawiaja jakosc i JUZ :) sprawdzone :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do mnie doszła karta BFG 7900GS kupiłem ją za 330zł bez gwary i się wkur....., karta działa, przeszła bez problemu 3dmarka03, ale oderwany jest jeden kondensator jego oznaczenia to ''6 7 100 1 6A'', dokładnie ten http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/883f8e4f72567c03.html, kartę kupiłem od usera z tego forum ( dobrze że gość jest spoko i gwarantuje zwrot kasy jak by padła, sam o niczym nie wiedział) ogłaszał się w dziale sprzedam z tym GF to go kupiłem <_<, gość mam 4 posty, ale kupiłem przez allegro, nic mi o tej wadzie nie powiedział , czy ten kondensator jest jakiś ważny czy olać sprawe??

 

A i jeszcze na karcie jest wejście na 6pin podpiąć je czy nie, bo kurde ta wtyczka mi w ogóle nie wchodzi do końca tak jak by nie pasowała lol, karta łazi teraz na niepodpiętym.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do mnie doszła karta BFG 7900GS kupiłem ją za 330zł bez gwary i się wkur....., karta działa, przeszła bez problemu 3dmarka03, ale oderwany jest jeden kondensator jego oznaczenia to ''6 7 100 1 6A'', dokładnie ten http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/883f8e4f72567c03.html, kartę kupiłem od usera remek99 ogłaszał się w dziale sprzedam z tym GF to go kupiłem <_<, gość mam 4 posty, ale kupiłem przez allegro, nic mi o tej wadzie nie powiedział , czy ten kondensator jest jakiś ważny czy olać sprawe??

 

A i jeszcze na karcie jest wejście na 6pin podpiąć je czy nie, bo kurde ta wtyczka mi w ogóle nie wchodzi do końca tak jak by nie pasowała lol, karta łazi teraz na niepodpiętym.

Powiem tak

 

1. Przylutowac to to jest latwo... ejsli sam nie potrafisz poszukaj jakiegos sasiada co ci to przylutuje :) to 3 minuty roboty (w tym 2,5 minuty rozgrzewana lutownicy)...

2. podlaczaj wtyczke 6pin bo inacze nie odpalisz aplikacj 3d :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ja wiem, że musze go przylutować, tylko że zorbie to dopiero jutro, wiec karcie raczej sie nic nie stanie do jutra chyba hehe ...

 

User od którego kupiłem sam o niczym nie wiedział, w czasie transportu musiał się oderwać ten kondensator, gwarantuje zwrot kasy jak co wiec luz.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rozmieszczenie elemntów i PCB jest standardowe jak w innych 7900GS?

Trudno mi to stwierdzić po zdjęciach bo jest inny cooler.

Pytam ponieważ chciałbym zamontować Accelero S1, a już się sparzyłem na karcie 7600GT od Galaxy, która ma inne PCB niż standardowy 7600GT

Jak masz jakieś pytania, to wal - ja mam EVGA 7900GS. PCB chyba referencyjne - ma te dziury na chłodzenie, pomiędzy pamięciami itp. Przy 7900GS sa 3 rodzaje PCB z tego co widziałem - referencyjne, Palit/Gainward i Galaxy. Staniały - znaczy ile kosztują? Bo ja kupowałem jakiś miesiąc temu za 556 zł w znaku, teraz widzę za 524 zl. Co do OC - moja kręci się 600/1860MHz, ale artów na tej karcie jeszcze nie widziałem - nie kręcę na razie więcej, bo brak przewiewu w budzie. Na rdzeniu przy oryginalnym chłodzeniu max. 600MHz, przy 605MHz już się wiesza. Chłodzenie oryginalne dość ładnie wykonane, chłodzi też pamięci, z tym, ze głośne chyba tak jak referencyjne (nie mam porównania, ale tak na wygląd wiatraczka). Ogólnie nie żałuję tych 550 zł - taniej miałbym może 8600GT, ale jakoś mnie te karty nie przekonują. Tutaj mam 10 lat gwary (2 w sklepie, reszta u EVGA po rejestracji), dobra kartę z bardzo ładnym OC. Wyniki na Pentium E2160 3GHz: 2k6 - 5713, 2k5 - 10338, 2k3 - 22730. Ogólnie jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i żeby jeszcze miały lepszą jakość obrazu, nie zajmowały wcale pamięci RAM etc. :0 Na wszystkich sterownikach kręcisz tak samo - to zależy od możliwości Twojej karty graficznej. Nie mam doświadczenia z modyfikowanymi - czytałem co nieco w tym temacie, że któraś wersja ma lepszą jakość obrazu kosztem kilku FPS. Ja Ci polecę standardowe - 162.18 lub 94.24. W 94.24 jest jeszcze stary i nowy control panel, w 162.18 tylko nowy, ale wg mnie nie jest taki zły jak o nim piszą. Nie daj się namówić na żadne bety itp. Są to sterowniki, które nie będą ani dobre ani złe - po prostu takie średnie, zapewniające stabilną pracę. Mówię o użytkowaniu na co dzień. A jak chcesz bić rekordy, to ktoś inny musi Ci doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maruh - nie żebym się wtrącał ale skoro mówisz, że "kondensator urwał sie w czasie transportu" to zerknij na stronę 133 post nr 3987 tutaj podobny problem wystąpił :wink:

Hmm możliwe że to jest nawet ta moja karta, może user T0bi sprzedął ją temu gościowi co od niego ją kupiłem lub user t0bi założył sobie nowe konto i sprzedał tą grafę hmm, może były słabe luty i odpadł. Ale kolo zwrócił mi 40zł za straty moralne czyli dorwałem tego 7900 za 290zł, dziś o 15 odbieram kartę od kumpla co mi to przylutuje.

 

Edit- okazało się że to moja karta <_<

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam taki problem z moim Galaxy 7900GS 256MB 1,2 ns na Zalmanie, mianowicie karta po podkręceniu rdzenia na 620 i pamięci na 900 osiaga w 3DMarku05 9715pkt. Po podniesieniu rdzenia na 640MHz punkty gwałtownie spadają - ok. 6000pkt :blink: . Dzisiaj zrobiłem pencilmoda i na rdzeniu mam 1,51V. Podkręciłem rdzeń na 715MHz i w 3DMarku05 mam ok7700pkt :angry: O co chodzi? Poradzcie cos.

 

3DMark03 - 19767 pkk

Edytowane przez mpioterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23455 pkt w 3dmark03 :E

 

hwbot.org scooby91

MSI P6N SLI-F v2 nForce 650i SLI

E4400 2ghz@2.99ghz

2x1GB goodram 800mhz CL4 4-4-12 2T

7900 GS Galaxy 650/870mhz

Hardware Rank: 38th GeForce 7900 GS

Edytowane przez scoobyskub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam taki problem z moim Galaxy 7900GS 256MB 1,2 ns na Zalmanie, mianowicie karta po podkręceniu rdzenia na 620 i pamięci na 900 osiaga w 3DMarku05 9715pkt. Po podniesieniu rdzenia na 640MHz punkty gwałtownie spadają - ok. 6000pkt blink.gif . Dzisiaj zrobiłem pencilmoda i na rdzeniu mam 1,51V. Podkręciłem rdzeń na 715MHz i w 3DMarku05 mam ok7700pkt mad.gif O co chodzi? Poradzcie cos.

 

3DMark03 - 19767 pkk

mpioterek masz po prostu za mocno podkręcony rdzeń, bądź pamięć na swojej karcie graficznej. Poobniżaj trochę taktowania i będzie dobrze. Choć twój wynik na 620/900 ( 9715ptk. ) jest w normie. Możesz popróbować ze sterownikami. Najlepsze wg mnie są 94.24 żadnych problemów i jak wynika z testów także najwyższa wydajność. Dla porównania może podam że ja na swoim 79GS Zalman Edition 1.2 przy 611/862 zrobiłem 10.178 w 3d Mark 2005

 

Tu masz sterowniki 94.24 dodatkowo zmodyfikowane i odchudzone przez użytkownika sideband (klik)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez wormux29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tych nowych 162.18... ja cały czas używam 94.20 by TweaksRus ale widze że powychodziła masa nowych... które radzicie?... te 94.24 by sideband są dobre?

 

ps. nie mam czasu na testy dlatego zapytuję :)

Edytowane przez sentex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem xfx7900gt ee 550/1500 1.2ns od 15-tu miesiecy do tej pory wydajność mi wystarczała aż do poniedziałku wtedy zdecydowałem troche w niej pozmieniac pierw zmieniłem na nowy bios a potem podrasowałem poszła bez vmodu na 580/800 bez problemu powyzej nie chciała pojsc dlatego zdecydowalem sie na vmod 1.4 i na załozenie lepszego chłodzenia czyli vf900 zelman . Po tej modyfikacji karta poszła na 620/pamiątki na 840 ciągle miałem niedosyt i zrobiłem vmoda 1.5 wtedy o dziwo karta poszła az 710/900 takze bez problemu temperatury w spoczynku 47 w stresie 63. Mam takie pytanie na co najbardziej zwrucic uwage aby nie zjarac karty bo widze ze ma jeszcze niedosyc podkrecania.

 

A oto moja karta screeny:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe rasowanko nadal 1.5 bez artefaktów stabilna praca.

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Tylko jest jeden dylemat dlaczego wyniki 3dmarka2006 cpu na takich samych ustawieniach są różne miedzy xp a vista, jest to różnica około 300 punktów niezależnie jak będzie procesor ustawiony, to wina systemu ?

Jak można to wytłumaczyć ?

Edytowane przez rafiki_matrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bedzie bardziej wydajne w grach 7900GS czy jakas karta z seri 8.

karta do 450zl kumplowi.

odpowiedz znajdziesz tutaj :wink:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3000

 

wszystko zalezy od gier w ktore gra Twoj kolega ale ja i tak polecam 7900GS

 

pozdro ;)

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a ja tak z innej beczki, czy mogę mojego 7900gt połączyć w SLI z jakimś 7950gt? Ten sam rdzeń, tylko różnica w taktowaniach.... nie wiem, bios który pewnie w 7950gt jest znacznie inny niż w 7900gt ma wpływ na połączenie tego typu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Słuchajcie, a ja tak z innej beczki, czy mogę mojego 7900gt połączyć w SLI z jakimś 7950gt? Ten sam rdzeń, tylko różnica w taktowaniach.... nie wiem, bios który pewnie w 7950gt jest znacznie inny niż w 7900gt ma wpływ na połączenie tego typu?

Pewnie nie będzie chodzić, ale jak pogrzebiesz trochę w BIOSie 7950 GT to będzie działać bez żadnych problemów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 7900gs od czerwca ale dopiero niedawno zacząłem ją podkręcać.Na początku poszła niewiele 630/1670 jednak po zmianie zasilacza i zainstalowaniu dodatkowego chłodzenia w budzie , udało się osiągnąc już 645/1740.Bawiłem się również z deltą w biosie i teraz mam 660/1760.jednak chciałbym zrobić jeszcze v-moda , a w zasadzie pensil moda.Możecie mi powiedzieć jak to zrobić bo się nie znam na tym.dzięki

mam dokładnie Galaxy 7900gs 600/1600 1.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...