Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

jezu ludzie nie zalamujcie mnie.. chyba najlatwiejszy vmod w historii kart graficznych i jeszcze narzekacie ze trudno to zrobic i jakies ryzyko.. robiac dokladnie nic sie stac nie moze..

kto tu mówi że to jest trudne, poprostu szkoda psuć efekt wizualny karty heh, ale ten nibitor 2,8a ma obsługe 7900 hehe, musze pokombinować, jak nie zadziała to chyba wgram bios od GTXa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto tu mówi że to jest trudne, poprostu szkoda psuć efekt wizualny karty heh, ale ten nibitor 2,8a ma obsługe 7900 hehe, musze pokombinować, jak nie zadziała to chyba wgram bios od GTXa ;)

 

mozesz kombinowac ile chcesz nic ci to nie da wgrywac jakiekolwiek biosy :P jezeli cos jest hardwerowo zablokowane to softem tego nie ominiesz :P

 

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu ludzie nie zalamujcie mnie.. chyba najlatwiejszy vmod w historii kart graficznych i jeszcze narzekacie ze trudno to zrobic i jakies ryzyko.. robiac dokladnie nic sie stac nie moze..

zgadzam się z Tobą w 100% :P

 

Jak ktoś jest lama to już nim pozostanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie o to chodzi,to trzeba kombinowac,psuc tak jak ktos powiedzial efekt wizualny a przy tym mozna utracic gware,a tak to przynajmniej mam pewnosc,ze mi ja wymienia w tym sklepie co kupuje (jak wiecie,jestem wiekszym zwolenninkiem radkow i czaje sie na x1900xtx) no a poza tym to ta karta jest tak potezna,ze robiac takiego vmoda i tak nie poczuje roznicy w wydajnosci i to nawet w oblivionie i trl z next genem w 1280 z aa bo karta podobno z palcem idzie na 550/1600,panowie - 24 potoki,takie wysokie taktowanie,polepszona architektura 7800gtx?? Nie ma szans na najmniejsze zaciachulki.Chyba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to z tego topicu zrobił się kompletny off topic :P

 

dlatego może zakończmy dyskusje nt ważności jajka nad kurą i przejdźmy do konkretów.

 

Może mi ktoś w końcu poradzi jak poprzestawiać w sterach nvidi żeby mi się skala OC dla pamięci zwiększyła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to z tego topicu zrobił się kompletny off topic :P

 

dlatego może zakończmy dyskusje nt ważności jajka nad kurą i przejdźmy do konkretów.

 

Może mi ktoś w końcu poradzi jak poprzestawiać w sterach nvidi żeby mi się skala OC dla pamięci zwiększyła :)

 

 

 

nie zwieksysz skali musisz poprostu narazie krecic powerstripem do czasu ukazania sie nowego riva tunera :)

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie o to chodzi,to trzeba kombinowac,psuc tak jak ktos powiedzial efekt wizualny a przy tym mozna utracic gware,a tak to przynajmniej mam pewnosc,ze mi ja wymienia w tym sklepie co kupuje (jak wiecie,jestem wiekszym zwolenninkiem radkow i czaje sie na x1900xtx) no a poza tym to ta karta jest tak potezna,ze robiac takiego vmoda i tak nie poczuje roznicy w wydajnosci i to nawet w oblivionie i trl z next genem w 1280 z aa bo karta podobno z palcem idzie na 550/1600,panowie - 24 potoki,takie wysokie taktowanie,polepszona architektura 7800gtx?? Nie ma szans na najmniejsze zaciachulki.Chyba :P

dokładnie zgadzam sie z przedmówcą ;p poza tym wiara to robi dla 3dmarków tylko i wyłącznie ! bo te karty są tak potężne że ich wydajnośc pozwala grać komfortowo bez OC w najnowsze gierki ;) ale do czasuuuu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie powyzsza wypowiedz jak i cytowana to bzdura :-| 7900GT bez o/c pozwala na granie bez o/c i zadna gra ich nie zajedzie :lol: 7900 sa potezne :blink: Widac ,ze Panowie nie mieli w lapkach tych kart lub nie mieli wymagajacych tytulow w postaci FEAR ,COD2 czy jakis smieszny Starship Troopers dodajac upiekszacze mozna cieszyc sie pokazem slajdow na "poteznej grafie" :lol2: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe panowie, biorac pod uwage dzisiejszy rynek, to mozna powiedziec ze 7900 ze to ekhm... niech będzie "potężna: grafa. Tak na serio, to nawet kartę z najwyższej półki te gry które chemiczny_ali wymienił "zajadą". Bo gdyby ktoś uważał inaczej, to no cóż, nigdy nie było, nie ma i nie będzie potężnej grafy :blink:......póki będzie istniała gra która ją pobije poniżej 25fps......lol. Wiec albo potezne grafy sa, albo ich nie ma. Jak kto woli, ja tam wole mowić o potężnych :P Szczególnie mając w postaci potężnego radka x1800xt :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie powyzsza wypowiedz jak i cytowana to bzdura :-| 7900GT bez o/c pozwala na granie bez o/c i zadna gra ich nie zajedzie :lol: 7900 sa potezne :blink: Widac ,ze Panowie nie mieli w lapkach tych kart lub nie mieli wymagajacych tytulow w postaci FEAR ,COD2 czy jakis smieszny Starship Troopers dodajac upiekszacze mozna cieszyc sie pokazem slajdow na "poteznej grafie" :lol2: pozdro

Bez OC to moze tak,ale jak mowilem,idzie na 550/1600 a to juz jest mocne oc i takie spokojnie podola kazdemu znanemu mi tytulowi.Jesli natomiast chodzi o te gry co wymieniles to one mi wrecz smigaly jeszcze na gf 6800gx,ze o x800xt nie wspomne (o 7900 to juz naprawde niewspomne :P).Poza tym jak narazie najbardziej wymagajacym ze wszystkich tytulow jest TRL z NG a sam mowiles,ze Ci smiga w 1280 z aa i ng na 7800gt wiec sam sobie zaprzeczasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zaprzeczam? :? To ze TRL smiga to fakt ,ale jakbys zauwazyl w poprzednim poscie nie wspomialem nic o tej grze :blink: A to ,ze gry ktore wymienilem smigaja nawet na 6800 pozostawie bez komentarza ,bo znowu zakrawa o sfere marzen :D pozdro

CoD 2 widzialem,na sterach 81.95 w 1024 bez aa smiga z detalami na extra na: Duronie1800 zmienionym na athlona 2200 podkreconym dodatkowo na 2200mhz czyli na 2800+,1.5 gb ramu no i ten gforce firmy prosze no Ciebie MSI z taktowaniem 500 costam na 1150,widzialem - smiga.Byly naprawde minimalne spadki w levelu z dema,ale to w zasadzie tyle.Oczywiscie mowie o DX9 a nie 7 bo tam to smigalo u mnie (tzn na moim kompie ale aqrat bylem gdzie indziej,bo u kumpla z 21 calowym LCD :D) w 1940 na cos tam i mialem chyba ze 130fpsow w najwiekszej zadymie jaka tam byla i mowie powaznie - gf6800gx czyli 12potokowe 6800 z podwyzszonym taktowaniem.Natomiast fear tez mi wymiatal,tyle tylko w 1024 z aax2 i bez ss ale tez ze wszystkim powlaczanym,a nie sadze by SS spowodowalo spadki na 7900GT,nie przesadzaj stary, to zadna sfera marzen.Na maxa bym Ci to pokazal,ale nie mam takiej mozliwosci bo samo wlaczenie nagrywania frapsie spowalnia 50 klatek.Jesli znasz taki program,ktory nagrywa a nie spowolni mi to nagram go specjalnie dla Ciebie.Od momentu wejsc w menu poprzez pokazanie jakie sa ustawione detale,odpalenie gry i zrobieniu filmikow,a narazie to moge Ci same screeny pokazac z wlaczonym frapsem.Pojde na dniach do kuzyna,ktory ma tego geforca 6600GT tyle tylko,ze teraz zmienil proca na venice'a 3000,ale porobie screeny i zapewniam Cie,ze nie znajde takiego,ktory bedzie mial ponizej minimalnego pulapu predkosci 24fpsy,srednia pewnie bedzie mial z 35/40.Zrobie to jak nic,zeby Ci pokazac bo wiem co widze.Mowie oczywiscie o CoD2, w ktorym sporo osob dziwnie narzeka na plynnosc Edytowane przez hydro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciach...

Oj hydro Ty mowisz o czyms tam wylaczonym cos tam cos tam :?

 

Ja maksymalne detale plus upiekszacze uwazam ,wszystko na maksa (oczywiscie ss w FEAR naturalnie ,bez tego gra nie jest w maks detalach!) rozdzialka 1280x1024 do tego 4xAA i 16xAF :D To sa maks detale i dobra rozdzielczosc ,oczywiscie mozna grac w 1024 ,ale jak monitor nie blokuje to dalczego nie grac w 1280 :D

 

Co do COD2 to rowniez detale na maks uwazam WSZYSTKO!!! co sie da na maks ,a nie mieszanie w ustawieniach dla polepszenia plynnosci ,aaaa bylbym zapomial piszesz o demie...? To nie mamy o czym rozmawiac bo misje amerykanskie obciazaja GPU jak zupelnie inna gra :wink:

 

Wszystkich przepraszam za OT :)

 

BTW. storm sympatycznie Ci to wyszlo :wink: Chociaz te neony to nie dla mnie :-| pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie robie zadnych vmodow,dzis mialem nauczke z ta grafa,co prawda to nie vmod,ale cos gorszego i sobie podaruje.Za to swietnie sie kreci.Bez zadnych problemow poszla na 550/1600 (brak wskaznika pamieci).Dalej nie patrzalem.Na zawalonym na maxa systemie amd@2550mhz w 2003 - 18700 :o wiec to mowi samo za siebie.Ciekawe jak bedzie u mnie :) Tak samo fear - 1280x1024 aax4,anizox8 i SS (z wlaczonym i wylaczony aa bo z wlaczonym nie zabardzo cos bylo to widac) bylo chyba z 60fpsow.Chyba w koncu osiagnalem swoj pulap jesli chodzi o wymagania wydajnosci komputera.Narazie chyba ws3mam sie z tym radkiem (chodz troszq szkoda,ze na jakis czas musze zdradzic ATI,ale nie mam wyjscia tymczasowo) bo to jest to.Jak fear tak chodzil na takim kompie to wiecej na ten temat nie mam do powiedzenia :) A co do glosnosci to tez kazdy przesadza,ze to suszarka.Troszq szumi ale o wiele mniej niz asus6800LE,to byla dopiero megasuszarka a to to pikus wiec jest luz :) Pozdrawiam all - Ciebie tez Chemiczny ALI :D

Edytowane przez hydro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywa ktos 7900gt (msi) na xp64? w cod2, q4, hl2 i oblivionie nie dziala mi AA i fltrowanie anizotropowe - w cod2 po zmianie z bilinear na anizotropic nie widac zadnych zmian w grafice. podobnie w innych grach. do tej pory jedyne stery na 7900gt pod x64 to 84.25 ktore mam zainstalowane. moze byc jakas inna przyczyna tej kaszany oprocz sterownikow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie i ja sie 7900GT dorobiłem,narazie chama na standartowym chlodzeniu menczyłem to daje rade 550/1600,pamiatki gorace z deka wiec nie bardzo daje się tak pracowac,mam pytanie apropo tego pencil moda,czy zawsze po zlaczeniu tych dwoch punktow na karcie jest takie same napiecie na karcie czy różne ołówki dają inne napięcie?

Pozdro :D

 

Czy wam tej karty nie wykrywaja programy typu everst albo riva tuner?Bo mi cos nie widzi karty :blink:

Edytowane przez Destroyerpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie i ja sie 7900GT dorobiłem,narazie chama na standartowym chlodzeniu menczyłem to daje rade 550/1600,pamiatki gorace z deka wiec nie bardzo daje się tak pracowac,mam pytanie apropo tego pencil moda,czy zawsze po zlaczeniu tych dwoch punktow na karcie jest takie same napiecie na karcie czy różne ołówki dają inne napięcie?

Pozdro :D

 

Czy wam tej karty nie wykrywaja programy typu everst albo riva tuner?Bo mi cos nie widzi karty :blink:

 

 

robilm kilkoma olowkami i zawsze napiecie jest takie same czyli 2,23v :) a co do wykrywania karty riva tuner nie wykryje ci karty bo jej nie wspiera a everest wersja 2006 wykrywa ja bez problemu :P

 

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zaprzeczam? :? To ze TRL smiga to fakt ,ale jakbys zauwazyl w poprzednim poscie nie wspomialem nic o tej grze :blink: A to ,ze gry ktore wymienilem smigaja nawet na 6800 pozostawie bez komentarza ,bo znowu zakrawa o sfere marzen :D pozdro

Potwierdzam co do 6800 moja 6800gt@440 w tych tytulach ma wiele miejsc

gdzie zaciechy sa juz przy 1024. No ale jak kiedys napisalem o gustach sie

nie rozmawia i dla jednego to co jest plynna gra dla drugiego to czkawka.

Ja mam male wymagania i jezeli gra w zadnym momencie nie spada ponizej

25-30 jest oki.

benchmarki i srednie wogole mnie jezeli chodzi o gry nie interesuja bo to jedna

wielka popelina. Trzeba naprawde zagrac i wgre zeby stwierdzic czy nie ma

takich miejsc gdzie fps spada ponizej akceptowalnego poziomu i zadne srednie tego nie oddadza.

A wracajac do tematu 7900 krecone jest karta oki ale w nowych grach to zadna potega

ale cos co zapewnia w miare rozsadny ich odbior ale bez ochow i achow.

Skonczyly sie czasy gdy przy wyjsciu nowej serii kart jak 9800 czy 5900 ludzie

zastanawiali sie jak je zapchac przez aa i anizo.

Obecnie gry w 1280 i wiecej potrafia zabic nawet bez tego no chyba ze ktos ma sli......

Pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robilm kilkoma olowkami i zawsze napiecie jest takie same czyli 2,23v :) a co do wykrywania karty riva tuner nie wykryje ci karty bo jej nie wspiera a everest wersja 2006 wykrywa ja bez problemu :P

pozdr :)

 

AHa rozumiemm,ale nadal mnie zastanawia dlaczego u mnie everst 2006 nie widzi karty,cala zakladka "procesor graficzny" jest nie aktywna,nic na niej nie ma.Moze ze wzgledu na najnowsze drivey?

Edytowane przez Destroyerpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydro...instalowales nowe stery ? 84.56 ?

Narazie to je tylko sciagnalem bo na rivce 16megowej ich raczej nie zainstaluje :D (mobo dopiero we wtorek bedzie :() natomiast grafe u kolesia testowalem na sterach z plytki (83 costam) no i nie mialem wogole w riva tunerze suwaka z podkrecaniem !! :blink: Poczatkowo myslalem,ze to przez ten wypadek, ktory mi sie wydarzyl z ta karta (ten co Ci mowilem) i nie dziala mi 3D, ale odpalilem testy i bylo good, wiec poniewaz jestem leniwy i nie chcialo mi sie czekac az sie sciagna nowe stery (chodz to tylko 3 minutki + instalacja :D) wiec dodalem coolbits do rejestru i podkrecilem karte w sterach.Suwak na pamiatki maxymalnie (800 - efektywnie 1600) a rdzen na 550 i zapodalem testy.Na tych sterach na maxymalnie zawalonym systemie na procku 2550mhz osiagnalem 18700 pkt w 3dm 2K3 :blink: Wole sobie nie wyobrazac co bedzie u mnie na swierzutkim systemiku i na najnowszych sterach.Licze na przynajmniej 20K i 5K w 3dm 2k5 :) Jesli to osiagne (a wszystkie znaki na niebie na to wskazuja) to juz na 100% bede pewny, ze osiagnalem swoj pulap jesli chodzi o wydajnosc komputera. Pozostaje mi tylko czekac do wtorku i poki co meczyc sie na rivce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...