Skocz do zawartości
ath

F.e.a.r. 2: Project Origin

Rekomendowane odpowiedzi

Gra na padzie nie jest taka trudna jakby się mogło wydawać. Spróbuj włączyć Gears of War na najwyższym poziomie trudności, zbyt długo nie przeżyjesz jak nie będziesz celował jak w normalnej grze na PC, żadnego aima nie uświadczysz, a gra typowo konsolowa. Co do przeciwników w FEAR, nie można się nie zgodzić, ale czy to wina konsol? NIE, raczej to przez lenistwo programistów, wolą iść na łatwiznę i głównie przez "niedzielnych" graczy, którzy grają na konsolach jak i na PC. To samo tyczy się długości gier. Kiedyś jak gra miała 10h to była baaardzo krótka, teraz taką gre uważa się za długą. Wszystko robione jest pod niedzielnych graczy, nie pod konsole.

Wiesz samochód można prowadzić za pomocą joysticka (były takie projekty :lol:) albo za pomocą kierownicy ;]. To drugie znaczniej precyzyjniejsze. Taka aluzja do pada i myszki. Jak w x720 czy ps4 bedzie pełne wspracie dla klawy i myszki w grach to ja w to wchodzę. Co do konsol to tak to jest po części ich wina. Nawet devy teraz często nazywają PC playerów - hardcore gamers...

Zapomniałem, no to wydałem tyle kasy za parę godzin frajdy :sad:

opisz jakie jest multi wobec tego ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz samochód można prowadzić za pomocą joysticka (były takie projekty :lol:)

Albo trzymając kierownice w zębach...

 

To drugie znaczniej precyzyjniejsze. Taka aluzja do pada i myszki. Jak w x720 czy ps4 bedzie pełne wspracie dla klawy i myszki w grach to ja w to wchodzę. Co do konsol to tak to jest po części ich wina. Nawet devy teraz często nazywają PC playerów - hardcore gamers...

opisz jakie jest multi wobec tego ;].

Tak się wszyscy czepiacie braku obsługi klawy i myszy w konsolach, a nie pomyśleliście o jednym...

Co się dzieje kiedy na za słabym kompie odpalimy nową grę w wysokiej rozdziałce i high detalach??

Pojawiają się między innymi laaaagi myszy i w tym właśnie dopatrywał bym się winy braku obsługi gryzonia np. w najnowszym KZ2...

Zabrzmi mi to irracjonalnie, ale konsola(ew. optymalizajca gry) jest technicznie za słaba na obsługę myszy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panocki czy u was FEAR 2 tez cierpi na scinki?

gra chodzi 90fps a czasem potrafi ladnie przyciac na pol sekundy..(szczegolnie w czasie save) to normalne?

E8400

hd4870

4gb ram

:rolleyes:

Ta gra tak ma musisz się przyzwyczaić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktośma taki sam problem ze światłami jak ja to pokazałem kilka postów wstecz to ten błąd objawia nam się tylko jak mamy w sterownikach włączone wymuszanie filtrowania anizotropowego.

 

 

 

Mam problem z jednym interwałem. Dołączam już do (sierżant?) Stokes, idziemy pomóc Griffinowi, tym przypadkiem zajmuje się Alma, po tym Stokes zaczyna klnąć, wychodzi na zewnątrz na jakiś taras, rozgląda się i wraca do środka i tak wkółko, nie mam pojęcia co dalej. Próbuję zeskoczyć na dół, ale nie mogę... jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos odpalal gre na karcie z wieksza iloscia ramu niz 512mb ? Grajac na starym monitorze 1024x768 z AAx4 AF16 detale na maksa, nie zauwazylem zadnych scinek. Po wymianie monitora, gierka juz tak super nie chodzi w 1920x1080 z AAx4 AF16, detale takze na maska. Czesto i gesto mi przycina, ale to raczej z braku odpowiedniej ilosci ramu. Mam tylko 2GB, a do takiej rozdzialki by sie przydalo z 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj mam 4GB ramu i... tnie tak samo jak na 2GB, żadnej różnicy, i tak w każdej rozdzielczości i przy każdych ustawieniach na każdym jednym konfigu. Może z dysku 10k obrotów nie byłoby takich przycięć ;-) Ha ha :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj mam 4GB ramu i... tnie tak samo jak na 2GB, żadnej różnicy, i tak w każdej rozdzielczości i przy każdych ustawieniach na każdym jednym konfigu. Może z dysku 10k obrotów nie byłoby takich przycięć ;-) Ha ha :-)

dziwne , 1280x1024 , AAx4,AFx16 , wszystko na max i żadnych przycinek .... dziadek 8800gtx 2g ramu [gluteus maximus]wy dysk 7200 sataII i Windows 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi, ze zacinki sa spowodowane iloscia pamieci na karcie.

konio68 karta moze i dziadek, ale ciagle daje rade :-)

spokojnie ... mi styka ... jeszcze rok pociągnie ... kupiłem ją 2lata temu ponad i nadal ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Ge Force 9600GT i mam 512Mb ramu i fear 2 sie nie tnie na maksymalnych detalach z rozdziałka 1280x1024. Jak jednemu może sie gra przycinac od 512MB wg was za malej ilośc ramu na karcie a innym nie?? wg mnie to wzupełnosci wystarczajaca ilość ramu to nie GTAIV ktora potrzebuje co najmniej 1GB ramu na karcie

Edytowane przez aenwu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się raczej wydaje, że mamy tu fanatyków którzy nie widzą wad ;-)

 

W demie były przycinki które występowały w określonych miejscach które niekoniecznie były autosave'ami i zawsze występowały w tych samych miejscach w tych samych sytuacjach na każdym sprzęcie. Tak samo jest w pełnej wersji.

 

Osobiście to zaobserwowałem: dwa różne kompy: mój i laptop kumpla, konkretnie model asus M51TA-AP043C. Na obu gra pływa na max ustawieniach i na obu dokładnie w tych samych miejscach występują przycinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W demie były przycinki które występowały w określonych miejscach które niekoniecznie były autosave'ami i zawsze występowały w tych samych miejscach w tych samych sytuacjach na każdym sprzęcie. Tak samo jest w pełnej wersji.

Więc ja mam inną pełną wersję? U mnie przycinki sa tylko przy autosave.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może xD

 

A tak już całkiem poważnie, w demo grałeś? Jak tak to powiedz mi czy tam też miałeś przycięcia i jeśli tak to gdzie?

 

Gdy wyszło demo wszyscy pisali, że gierka świetnie zoptymalizowana, ma małe wymagania itd, ale występują w niej przycięcia zawsze takie same i w tych samych miejscach, można znaleźć masę postów o tym na każdym forum na którym pisano o demie project origin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak już całkiem poważnie, w demo grałeś? Jak tak to powiedz mi czy tam też miałeś przycięcia i jeśli tak to gdzie?

Demko ograłem i tam faktycznie dało się wyczuć małe szarpnięcia, ale wtedy siedziałem na innym sprzecie (C2D 2.7 GHZ. 4GB Ram i 9800 GT). Full testuje juz na swojej platformie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie o tym mówię, o niczym innym. Pełna wersja ma te samo niedociągnięcie i prawdopodobnie potwierdzają się moje przypuszczenia o których pisałem gdy wyszło demo, że jest najprawdopodobniej zrobione z tego materiału który jest w końcowej wersji produktu. Sprawdź pełną wersję na tamtym konfigu na którym pykałeś w demo to będziesz czuć te szarpnięcia nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widze problemu z szarpnęciami w pełnej wersji gry przy autozapisie, w demie to było czuc scine przy autosave w pełniaku tego nie ma przynajmniej u mnie. W demo i pełniaka grałem na tym samym kompie

Edytowane przez aenwu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz bede mial pieniadze to kupie oryginal by sie przekonac. Za tydzien bede mial nowe pamiatki w wiekszej ilosci to wtedy napisze czy w full hd wystepuja przyciecia w demie. Zadnym fanatykiem nie jestem, poprostu ich nie bylo. Zasugerowalem sie Crysisem z modami graficznymi, ktory potrafi zaciac karty z 512MB RAMu na pokladzie (porownanie Opsona R4850 512MB vs 8800GTX 768MB na egieldzie).

W GTA4 glownie ilosc posiadanej pamieci ram wplywa na jakosc rozrywki, na 2GB u mnie jest niegrywalny, ale nie robmy offtopu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Coz bede mial pieniadze to kupie oryginal by sie przekonac. Za tydzien bede mial nowe pamiatki w wiekszej ilosci to wtedy napisze czy w full hd wystepuja przyciecia w demie. Zadnym fanatykiem nie jestem, poprostu ich nie bylo. Zasugerowalem sie Crysisem z modami graficznymi, ktory potrafi zaciac karty z 512MB RAMu na pokladzie (porownanie Opsona R4850 512MB vs 8800GTX 768MB na egieldzie).

W GTA4 glownie ilosc posiadanej pamieci ram wplywa na jakosc rozrywki, na 2GB u mnie jest niegrywalny, ale nie robmy offtopu :)

Te przyciacia z tego co czytalem na PCL w fullu jak i demie to miejsca , w ktorych robia sie autosejwy , a ze tych jest od groma to tak to wyglada.

 

Swoja droga , 119 zl za to? Bez jaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage dobrze mówi, przycinki występują tylko w miejscach zapisów. Gra ogólnie przypadła mi do gustu, grafika nie jest aż taka tragiczna, jak wiele osób twierdzi. Jeżeli komus spodobała się jedynka to druga odslona rowniez przypadnie mu do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesada z ta pamięcią.

Takie dno graficzne jak F.E.A.R 2 ma wymagać więcej pamięci??

Chyba ktoś tu zapomniał o optymalizacji.

gra chodzi na maxiorka ultra plynnie (poza przycinka w autosave) wyglada bardzo ladnie , do crysisa jej daleko ale crysis mi 35fps wypluwa a fear 2 90fps...wiec nie pitol o optymalizacji.

Graficznie gra strasznie nierowna, sa lokalizacje gdzie mozna poczuc naprawde klimat, a sa takie ktore wygladaja gorzej niz fear1 (no i brak soft shadows!!!!!!!) ale do dna to jeszcze dużo brakuje!

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie płynności, to ja gram (w zasadzie zacząłem) w 1280x1024 FSAA i AA x4, wszystko na max i nie uświadczyłem zwolnień. Co prawda nie mierzyłem frapsem, ale jest płynnie - nawet podczas zadymy. Jeśli chodzi o grafikę, to nie wygląda jakoś przesadnie dobrze, a przy Crysisie wygląda wręcz słabo, za to klimat jest naprawdę OK. Ogólnie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...