Skocz do zawartości
manux

Thinkpad T43 I Wentyl Non-stop

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dzisiaj nowgo T43 i mam taki problemik, że wentyl kreci się cały czas gdy notek działa na zasiulaniu. Czy to w T43 normalne zachowanie? Starszy model T41 był cichy a ten wieje cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ... Ati powerplay , Notebook Hardware Control ....

W ATI powerplay zmienilem ustawienia na balanced ale to nic nie zmienia. Co do NHC to on wymaga .Net Framework 2.0, ktory niestety jest na liscie softu zakazanego do instalacji na firmowym sprzecie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ATI powerplay zmienilem ustawienia na balanced ale to nic nie zmienia. Co do NHC to on wymaga .Net Framework 2.0, ktory niestety jest na liscie softu zakazanego do instalacji na firmowym sprzecie :(

 

Z czystej ciekawości dlaczego net framework jest na liscie softu zakazanego?? Przecież jest on darmowy. Czy niesie on za sobą jakieś zagrożenia??

 

Pozdrawiam

 

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczepiam się czemu w firmie nie można .net'a zainstalować? W pracowni gaficznej, w której dorabiałem na recovery który dostałem był .Net Framework 2.0, ponieważ nie tylko NHC go wymaga ale też kilka innych aplikacji

 

A wracając do tematu to zobacz w biosie czy nie ma może takiej opcji, która odpowiaa za pracę wentyla (może lenovo dodało coś takiego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj nowgo T43 i mam taki problemik, że wentyl kreci się cały czas gdy notek działa na zasiulaniu. Czy to w T43 normalne zachowanie? Starszy model T41 był cichy a ten wieje cały czas.

Chyba będziesz musiał się z tym pogodzić, zamówiłem do firmy T43. Wentyl chodzi głośno przy podpięciu laptopa do zasilacza albo stacji dokującej.

 

Grafika ATi nie pamiętam ale chyba x300 też trochę dogrzewa. Możliwe, że heatpipe'y nie dolegają dobrze.

 

Jeśli temperatury nie są wysokie to można liczyć na nowy bios, który pozwoli na lepsze zarządzanie temp.

 

Ewentualnie w biosie skonfiguruj w opcjach zarządzania energią battery optimized, sprawdź czy speedstep jest prawidłowo ustawiony. Ja skonfigurowałem (na przykładzie T42) wszystkie opcje na optimized i auto przy lapku podpiętym pod prąd, a przy pracy na baterii jej maksymalną oszczędność. Cisza jak makiem zasiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości dlaczego net framework jest na liscie softu zakazanego?? Przecież jest on darmowy. Czy niesie on za sobą jakieś zagrożenia??

dotNET 2.0 bo pewnie zbyt nowy i zabugowany. Zreszta dopiero nie tak dawno zmieniono Win2k na XP :) Zasadniczo moznaby go zainstalowac ale pewnie musialbym o to poprosic serwis i uzasadnic po co mi to. Takie zasady ktos wymyslil i tyle. Zreszta ma to pewien sens bo gdy liczba stacji idzie w dziesiatki tysiecy to lepiej je kontrolowac zawczasu niz pozniej pomagac kazdemu z osobna, ktory cos namiesza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zassaj strasza wersje NHC tylko Centrino HC (CHC) smiga bez neta 2.0 i po sprawie. Mozesz obnizyc troszke napiecia itd ale jesli grafy nie mozesz obnizyc bo uzywasz to i tak temp bedzie wysoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...