Skocz do zawartości
Browar2

Oceńcie Prosze Mój Zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zamówić coś takiego w www.znak.pl:

 

1. DFI LP UT NF4 SLI-D (nVidia nForce4 SLI) [DDR, 2xPCI-E, FW] 597.00

2. AMD Athlon 64 3500+ Venice (Socket 939, 64bit) bulk 828.00

3. Zalman CNPS-7000B-Cu LED 158.00

4. DDRAM 2x1024MB PC-400 PDP Patriot Extreme Performance LLK CL 2 5-3-2 1021.00

5. Samsung SpinPoint 250 GB (ATA/300, 8MB, 7200, NCQ) SP2504C 375.00

6. Radeon X1900XT PCI-E Sapphire 512 MB 2xDVI / VIVO bulk (256-bit) 2089.00

7. Thermaltake Shark VA7000BWA Black 555.00

8. Tagan TG530-U15 (530W), aktywne PFC (1x120mm) 459.00

9. Apacer 15 w 1 Card Reader (USB 2.0) (czarny) 66.00

10. Logitech Cordless Desktop S510 (radiowa / radiowo-optyczna) 225.00

 

Suma: 6373.00 zł

 

Brakujace czesci (mysz, dvdr, muzyka) przechodzą z poprzedniego komputera. Dysk jest Samsunga i nie dyskutujmy prosze na ten temat :)

 

 

 

Druga opcja to:

 

2. AMD Athlon 64 X2 4200+ BOX (Socket 939) 1518.00

i reszta jak wyżej

 

Suma: 7063.00 zł

 

Warto dopłacić te 10% ceny? Główne zastosowanie sprzętu to gry, nieco grafiki, może trochę 3d, ale to ostatnie w sumie mało ważne (i tak w pracy mam zdalnie sterowaną render-farmę).

 

Macie jakieś uwagi, pomysły, sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Po co sli skoro grafa od ati, po co 3500+, lepiej dopłacić do 3700+, reszta raczej bez zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co sli skoro grafa od ati, po co 3500+, lepiej dopłacić do 3700+, reszta raczej bez zastrzeżeń.

SLI po to, żeby mieć otwartą furtkę, jakby mi przyszła ochota przesiąść się na nvidie - np za półtora roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne... tylko przy takim konfigu to dwurdzeniowy procek i dyski dwa żeby raida0 zapodać IMO by należało ;)

zawsze można zapodać płyte DFI na chipsecie od ati zeby sie grafka nie marnowała B)

Edytowane przez noe9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne... tylko przy takim konfigu to dwurdzeniowy procek i dyski dwa żeby raida0 zapodać IMO by należało ;)

zawsze można zapodać płyte DFI na chipsecie od ati zeby sie grafka nie marnowała B)

No i wlasnie nad tym sie zastanawiam. Czy x2 4200+ da mi w stosunku do zwykłego 3500+ czy 3700+ taki przyrost mocy, który będzie istotny? W grach głównie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był za tym dwujajowcem. Płyte jednak wez sobie bez SLI czyli Ultra. Chłodzenie dla procka tez nie jest rewelacyjne wez Scythe Ninie z Fanderem 120mm albo co najmniej AF 64 pro. Dysk jest bardzo dobry, zasiłka i ramy tez. Ale jesli zamierzasz uzywac tego kompa do grania to odrazu wymien mysz i klawiature na wersje przewodowe.

 

 

@EDIT: Z drugiej jednak strony jesli przedewszystkim uzywał bedziesz kompa do gier to do pojedynczej grafy X2 nie bedzie ci potrzebny. Jesli jednak w przyszłosci jesli masz zamiar korzystac z SLI albo CF to pod radka wez sobie płyte obsługujaca CFi wtedy bedzie wszystko jak nalezy.

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko zestaw, ale też uważam że należy raczej wiąść płytę ULTRA. Co do pytania o Athlona X2 to wydajność to podniesie, ale nie wiem czy gra jest warta świeczki :-D

Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko zestaw, ale też uważam że należy raczej wiąść płytę ULTRA. Co do pytania o Athlona X2 to wydajność to podniesie, ale nie wiem czy gra jest warta świeczki :-D

Czyli

 

zamiast

 

tej

 

 

Z tego co czytałem w forumowym faq różnią sie one tylko tym, że ta pierwsza nie obsługuje SLI. Nie rozumiem tylko - po co ma wobec tego dwa złącza pod grafikę?

 

W zasadzie różnica w cenie jest bardzo mała - więc jeśli to jedyna różnica między tymi płytami, to wole sobie już zostawić tę możliwość łatwego przeskoczenia zna nvidie x2. Tym bardziej ze wersja crossfire jest już znacznie droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

AMD Operton 165@2.7GHz 1.45V - ok. 1500 zł (pogadaj z Lancerem, ten proc na allegro to on wystawia, przypuszczam, że za 1500 zł sprzeda Ci go)

DFI LanParty nF4 Ultra-D - 490 zł

G.Skill 2x1GB HZ - 960 zł

Samsung 250GB SATA II&NCQ - 350 zł

Sapphire x1900XT - 2150 zł

Chieftec LBX-03BBSL - 299 zł

Seasonic S-12 500W - 485 zł

 

Do takiego zestawu proponuję zakupić chłodzenie wodne. Moja propozycja:

CPU: Prison ProV2 lub CUBE CPU Pro slim - ok. 100 zł

GPU: Abadon GPU Pro - 144 zł

NB: DFI NB Pro - 79 zł

Pompka: Hydor Seltz L30 II - 149 zł

Chłodnica: Freezer 2 + 2xFander 120 - 219 zł

Rezerwuar: Realitynet 1x5.25 - 79 zł

 

Razem: ok. 7000 zł

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Z tego co czytałem w forumowym faq różnią sie one tylko tym, że ta pierwsza nie obsługuje SLI. Nie rozumiem tylko - po co ma wobec tego dwa złącza pod grafikę?

Można walnąć małego moda i już masz sli, bierz zwykłą ultre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można walnąć małego moda i już masz sli, bierz zwykłą ultre.

Na ile skomplikowana to sprawa? Coś programowego, czy też z lutownicą trzeba szalec? No i ponawiam pytanie - po cholere oni tam dawali dwa sloty na grafike?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile skomplikowana to sprawa? Coś programowego, czy też z lutownicą trzeba szalec? No i ponawiam pytanie - po cholere oni tam dawali dwa sloty na grafike?

Każde LanParty na nF4 ma dwa sloty. Przypuszczam, że dali to po to, by ograniczyć koszty produkcji. Wszystkie płyty są takie same, tylko mają zablokowane niektóre funcje, poprzez przecięcie ścieżek na chipsecie.

Jak będziesz chciał zrobić moda, to musisz najpierw zdrapać warstę materiału izolującego i wtedy wystarczy zamalować to lakierem przewodzącym prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można walnąć małego moda i już masz sli, bierz zwykłą ultre.

A czy wiesz, ze ten mod na nowych DFI przewaznie nie dziala?

 

@Browar2

Jak masz zamiar w przyszlosci korzystac z trybu SLI to wez DFI LP UT NF4 SLI-D, a jak nie to DFI LP UT NF4 Ultra-D.

Osobiscie uwazam, ze lepszym rozwiazaniem jest zmienic grafike na nowa niz dokladac druga do pracy w tybie SLI.

Niedlugo wyjdzie nowy system Vista i zaczna wychodzic karty z wsparciem sprzetowym dla DX10 i PS4.0 i moze nie warto na razie wydawac tyle kasy na grafe (powiedzmy, ze 7800GT na razie by starczyl, a za ok. 0.5-1 rok kupic cos naprawde mocnego wspierajacego nowe technologie). Wazny tez jest monitor i rozdzielczosci w jakich grasz bo jak masz np. 17"CRT to imo mocy X1900XT nie wykorzystasz i warto wtedy wziac tansza karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał zestaw podany przez lukmek'a.

Jest wydajny, ma bardzo dobrą grafę i zasilacz i co bardzo ważne: jest chłodzony cicho i wydajnie.

 

A czy wiesz, ze ten mod na nowych DFI przewaznie nie dziala?

Ja swoje DFI kupiłem jakiś tydzień temu i u mnie mod działa.

Trzeba najpierw zdrapać warstwę nieprzewodzącą prąd, a dopiero potem zamalować lakierem.

Edytowane przez 1xxx_xxx1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw lumka jest bardzo dobry

 

jak nie mozesz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> proponowanego opterona to wez a 3700+ san diego

 

a co do gray tak ja poprzednicy

bierz płyte bez sli nie ma po co sie w to pchac to dobre to fanartyków marków

 

a grafe ja bym wział tego radka x1900

 

a za 1-1.5 kupisz znowu eztra grafe i wszytko bedzie ci chodzic w najwiekszych rozdziałkach na max detalach;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Operton ma większą wydajność w grach od odpowiadającego mu cenowo A64?

 

Czy DFI SLI ma jakąś wadę w stosunku do DFI Ultra? Bo jeśli to tylko różnica dostępności SLI, to przy różnicy w cenie na poziomie 50zł (przy cenie całego zestwu >7000) chyba warto jednak mieć takie coś - ot na wszelki wypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam następujący sprzęt (opisany poniżej) i jestem z niego bardzo zadowolony. Jeśli chcesz kupić AMD 3700+ to Ci sprzedam mojego, ładnie się kręci a ja zakupie sobie 4400 X2 :) . A tak na serio to bierz 4400 X2 cena około 1700zł ale wydajność nieziemska, szwagier ma taką płyte jak ja tylko że procek 4400 X2 i przyznam szczerze coś pięknego.

Dyski SAMSUNGA ale nie jeden 250GB bo zerowy wzrost wydajności tylko 2X160GB RAID0. System uruchamia sie błyskawicznie i szybciej gry sie wczytują.

Pamięci polecam G.Skill (cena bardzo przystępna)

Gdybym mial brać płyte to tylko z SLI pod warunkiem że będe mial GF a nie Radeona.

Odradzam zasiłke TAGAN jak dla mnie jest za głośna ( musiałem ją delikatnie przerobić i teraz jest Cicho) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI LanParty UT nF4 Ultra-D 489

AMD Athlon x2 4400+ 1920

G.Skill 2x1GB 960

Sapphire Technology X1900XT 512MB DDR3 2021

Seagate Barracuda 7200.9 200GB*2 766

Topower TOP-450P7 429

2*Fander 120mm 80

obudowa 200

Scythe Ninja 190

 

razem 6000zł

Reszta na inne [ciach!]ły. I nie polecam myszek radiowych jak grasz w gry fpp to bedziesz miał niezły problem(wyjatek g7 laser)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom zestawik całkiem spoko

 

torque8 piekny avatar robi wrazenie :D:D:

Dzieki :D troche mi to czsu zajelo niczym znalazłem cos dla siebie <_< :wink:

 

@EDIT: lukmek ma racje lepszy bedzie ten opek tez ma 2 rdzenie no i jest tanszy, tylko nie widziałem ile gw ma ten opteron???

W razie czego widziałem drugiego za 1429zł niby nie zaden selekt ale box z 3letnia gwara no i mysle ze z 2,5 na dobrej płytce poleci a moze i wiecej.

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci proponuje to co mam w opisie tylko pamieci zmien na jakies bardziej spasne,tez specjalnie składam sobie do gier :D temat sledziłem juz od paru mce i mam to co mam na pamiatkach zaoszczedziłem bo i tak nie krece pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie robcie sobie jaj z pogrzebu. Gosc kupuje kompa za 7000zl, a Wy mu karzecie oszczedzac kilkadziesiat zlotych na SLI??? To jest smieszne. Wg mnie dobrze miec furtke. Szkoda tylko ze plyty DFI do SLI sa kiepskie.

 

Co do RAID-0 to roznie z tym bywa, czasem nawet dyski beda dzialac wolniej, gdyz wydluzy sie czas dostepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat raida to ja sie z jednego powodu obawiam - jednak to zawsze 2x większa awaryjność. Akurat raczej nie robie jakichs rzeczy, które naprawde intensywnie by z dysku korzystaly, wiec chyba odpuszcze. Jedno 250 na podstawowy dysk starczy, drugie 250 juz mam - bedzie na magazyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...