Skocz do zawartości
cinek204

Pompka Eheim 1200l/h 28w

Rekomendowane odpowiedzi

Eheimy są ciche gdy są odpowietrzone. Kupiłeś ja nową? Jesli tak to raczej nie jest uszkodzona a właśnie zapowietrzona. Włącz ja i potrząsaj może ją odpowietrzysz w ten sposób

Gdy jest zapowietrzona strasznie terkocze

 

W jaki sposób napełniałeś układ? Przy włączonej pompce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwisz sie?? wiekszosc pompek słabo ciągnie, w ukłdadach zamknietych wc co typchnie to jej wpada spowrotem i jest cisza

Z tym sie akurat nie zgodze. Mowa jest o pompce akwariowej a nie c.o albo cuw (one pracują w zamknietych układach) a akwariowym to nei robi różnicy. Jak ma byc cicha w układzie zamknietym to tez w otwartym taka bedzie.

Zazwyczaj pompke trzeba odizolowac od podłoża jakimis materiałami, bo kazda akwariówka postawiona w budzie na metalu bedzie rezonowac, wibrowac itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu :wink: Mam podobny problem, posiadam pompkę Eheim Compact 1000 i straszliwie głośno chodzi :mur: kupiłem jako używaną, pompuje dobrze, ale... straszliwie terkocze :-| jest bardziej irytująca od delty na 12V... są jakieś pomysły? podejrzewam, że wirnik jest do wymiany :/ :?. Ma ktoś zdjęcie nowego, dobrego wirnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu :wink: Mam podobny problem, posiadam pompkę Eheim Compact 1000 i straszliwie głośno chodzi :mur: kupiłem jako używaną, pompuje dobrze, ale... straszliwie terkocze :-| jest bardziej irytująca od delty na 12V... są jakieś pomysły? podejrzewam, że wirnik jest do wymiany :/ :?. Ma ktoś zdjęcie nowego, dobrego wirnika?

Wiem że ona się tak zachowuje gdy temperatura wody jest za wysoka. Spróbuj jak chodzi w wodzie o temperaturze pokojowej bo to może w tym tkwi problem... Jak nie to to pewnie wirnik, choć inna sprawa że ona nawet jak jest dobra to nie chodzi cicho.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Eheima 1250. Dobrze wyciszony (postawiłem go na grubej gąbce, zboku też napchałem tego sporo), po napełnieniu układu trzeba poczekać ze 2h aż odpowietrzy się cały układ i jest spokój. Nic nie słychać. Dużo bardziej mnie denerwują wentylatory w moim zasilaczu chiefteca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie -> pozostawiłem pompke na 3.5h i się zrobiła cicha... już da się przy niej pracować :wink: aczkolwiek idealnie cicha to ona nie jest, więc idzie do kasacji [ps sprawdzalem wirniczek - jest w idealnym stanie :D ] ktoś chętny? :lol:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut to za mało.....

 

U mnie układ sie kilka ładnych godzin odpowietrza. Nie mam jak poobracać obudową [big tower chiefteca] więc trochę czasu zajmuje pozbycie się powietrza z nagrzewnicy i pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...