Skocz do zawartości
boba

Laptop 17" Mi Się Marzy.. Co Mi Doradzic Mozecie?

Rekomendowane odpowiedzi

wiec tak:

mam bardzo sprecyzowane wymagania.. jesli moglibyście mi pomóc byłbym niezmiernie wdzięczny:

 

szukam laptopa o takich parametrach:

 

1= nie chcialbym przekroczyc 1000-1200funtow (5500-7000pln) bo kupie go chyba w UK..

choc wiem, ze maja troche inna klawiatura i wtyczka do gnoinazdka, coz trudno sie mowi ;)

2= ma byc 17" - jestem raczej pewnien ze taki duzy.. bo chce z niego kozystac

glownie nie do posania w wordzie a do grafiki 2d i 3d i autocada wiec wiekszy = lepszy

3= skoro o wyswietlaczu - ponoc jest jakas technologia ze sa bdb odwzorowane

kolory i czern jest czernia i kąt widzenia jest wiekszy niz normalnie - czy

oprocz Sony inni tez maja te lepsze matryce, czy sony ma najlepsze? bo jakos sie nie moge polapac <a odwzorowanie kolorów jest dla mnie b. istotne>

4= myslalem o 1024mb ramu ddr2?

5= procek to nie wiem co lepsze czy amd czy intel - generalnie nie mam faworyta

- nie jestem w tym na bierzaco - ma byc bardziej szybki niz energooszczedny

6= b. wazna karta graficzna - moge cos dolozyc.. byle miala pelne openGL - nie

jakies okrojone co jest pod gry, tylko pelne i najlepiej chyba w wersji 2.0 bo

to potrzebne do Sketchup a - taki program do modelowania3d i on wykorzystuje do

'rysowania'/renderowania wlasnie openGL a jak czasem sie pracuje na karcie co ma

okrojona obsluga openGL to chodzi wolniej albo ma bledy <jakies mini gl czy

inne..> generalnie slyszalem ze geforcey sa lepsze pod tym wzgledem, ale nie

wiem czy to plotki czy jak - w laptopach to z regolu wydzialem ati mobility

radeon x600 albo x700 czy to dobre? hmm

7=waga, baterie i wielkosc - raczej maloistotne, bo nie zamierzam zabierac kompa

na jogging i raczej bedzie na sale podpiety do sieci

8=aha - jak partzylem na konkretne modele to np sony ma tylko 3 usb z regoly -

chyba malo?

9=aha2 no i dobrze gdyby mial ta karta wireles lan chyba - ta od wykrywania

bezprzewodowego internetu - hot spotow czy jak im tam no i wazne zeby byla

'czula' nie wiem czy sa roznej czulosci, czy zalezy od obudowy czy czego, ale

zaleznie od laptopa roznie one wykrywaja te sieci i czasem niekture znajda a

niektore w tym samym miejscu nie e.

10. pytanie - co z rozdzielczoscią dedykowaną matryc - bo mi osobiscie wydaje sie slabym rozwiązaniem np matryca 12" z rozdzielczoscia 1200x900 bo przeciez wszystko bedzie maluutkie? a moze sie myle - prosze mnie z bledu wyprowadzic jakby co ;) ..np sony widziałem przy 17" i formacie 16:9 ma 1440x cos tam - mysle ze to rozsądna rozdzieczość? co wy na to?

 

 

o czym myslałem konkretnie:

sony vaio a617m ok1060f - bo ponoć super odwzorowanie kolorów a to b. ważne dla mnie i ..ładnie wyglada

toshiba qusimo ..cos mi o uszy sie obiło, że wyposażony super

hp jakiegos tez widzilem.. ale hp mi sie kojarzy z drukarkami hmm, pewnie głupi jestem.. jesli to dobre laptopy to wyprowadzić z błędu...

 

jakies propozycje? odnośnie modeli? albo poszczegolnych podzespołów?

 

pozdrawiam i z gory dzieki za zainteresowanie tematem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie...

 

1. dzieki za szybka odpowiedz.. odnosnie karty graficzniej

2. dzieki za ostrzezenie.. choc nie rozumiem do konca, bo jakos nie znalazlem odpowiedzi na pytania na forum.. przynajmnije nie w takim stopniu w jakim myslalem.. dlatego zadalem je tutaj ponownie heh, niewazne

 

sony juz odpadlo.. za duza chca za marke za malo daja w zamian

 

zastanwiam sie nad Rock'iem

http://www.rockdirect.co.uk/notebooks/xtremect_cons.htm

 

a dokladniej nad modelem z geforce go 7800gtx

..wszystko pieknie.. tylko czy taki potwor nie bedzie b. głosny? nie bedzie sie to to grzało? czy zredykowanie taktowania rdzenia karty o 30-40MHz w stosunku do tej samej karty graf w pc pozwoli na w miare bezglosna praca hmm..<bo taktowanie jest wlasnie o tyle obnizone> to jednak mniej mnie zastanawia..

 

 

glowny problem jedak tkwi w rozdzielczosci matrycy maja tylko 1060x1680 i jakas kosmiczna 1920 x 1xxx cos tam.. po co komu cos takiego na 17" wyswietlaczu? przeciez to sie nie da pracowac chyba? www? flash? projektowane pod 1024x768 a nie pod prawie 2 x wieksza rozdzielczosc - literki beda chyba nieczytelne.. obecnie pracuje na 15.1 tft na 1024x768 i dobrze mi z tym.. 1280x1024 tft 15.1 to jak mniemam bedzie podobnie wygladalo jak 1060x1680? na 17" tft tzn ta sama wielkosc pixela?

 

czy jest cos takiego jak rozne rozdzielczosci w laptopie.. tzn wiem ze sa.. chodzi mi o to czy co ktoraś tam interpolowana zdaża sie jakas 'ostra'? czy kazda inna od natywnej bedzie tak samo rozmydlona?

 

znacie jkaies laptopy gdzie jest: rozdzielczosc 1440x960 i karta geforce 7800? bo tego mi chyba trzeba ;D

 

aha.. szukalem i nie znalazlem.. odnosnie tych blyszczacych matryc - gubią przez swój lepszy kontrast w koncu półtony czy nie e?

 

pozdrawiam, boba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotko : szukales zle w takim razie, w Polsce do kupienia ChilliGreen z 7800GTX i matryca 1440x960 czy ile tam. Recenzja na forum pod nazwa Sager 5720. Tyle.

Dopisze bo nigdy nic nie wiadomo : Sager 5720=ChilliGreen=Rock.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczos WUXGA zdecydowanie przeznaczona jest do pracy i taka bym polecil, no chyba ze masz slaby wzrok. Przy takiej powierzchni pracy jestes w stanie miec otwartych pelno okien dialogowych i jeszcze wolna przestrzen. Mailem wszystkie rozdzielczosci mozliwe w 17" wiec wiem co mowie.

 

Co do Rocka to zdecdowanie plecam najbardziej ta firme z UK. Zawsze jeszcze mozesz sprawdzic Evesham, Mesh, AJP, ale raczej nie dorastaja rockowi do piet.

 

Co do halasu to nie jest zle. Laptop zostawiony w spokoju z wlaczonym speedstepem jest prawie nieslyszalny. Jezeli ujezdzasz tylko procesor tez jest dobrze. Dopiero kiedy niedziec sie troche spoci to zaczyna byc glosno. Jest to i tak cicho w prownaniu do porzedniego sprzeta ktory mial 4 wiatraki i na pelnej mocy prawie unosil sie jak poduszkowiec.

 

Sprawdz moj podpis moze ten cie zainteresuje.

Edytowane przez samedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heej! chylę czoła za wszystkie odpowiedzi :)

 

piszę co następuje:

 

1. @masTHAa212

otoż..przyznaje sie przeoczyłem. nie wiedziałem ze Sager 5720=ChilliGreen=Rock

przeczytałem recenzje.. potwierdza sie recezja z forum rocka o suszarce do włosów ;) poza tym mimo ze niby gorsza dla Was dal mnie lepsza rozdzialczosc..

tyle ze chillgreen daje 2 lata gwarancji i trza wysylac kompa do warszawy na wlasny koszt heh w razie awarii.. poza tym jakos ... moze mnie ktos wyprowadzic z błedu bo nie wiem - czy to są klony te firmy czy jak? i dlaczego w Polsce ten sam komp co rocka bedzie tańszy? wiem nie ma xp i torby i 1 roku gwarancji mniej, matryca ma mniejsza rozdzielczosc.. - ale tylko to? czy na dysk jest wolniejszy albo co albo materiały gorsze?? bo na plus powiem ze klawiatura normalna .. nie UK, wtyczka zasialacz normalna ;)

 

2. @limerro

"szukasz laptopa do CADa to nie potrzebujesz wypasnej karty grafiki - w koncu laptop ma byc do nauki/pracy.

"

Cudow nie ma - chcesz miec topowa karte grafiki to musisz sie przyzwyczaic do halasu. Moc wydzielana w karcie NVIDIA GeForce Go 7800GTX to az 68 Watow, wersji GeForce Go 7800 - 35W, a np. GeForce Go 7600 - 16W, GeForce Go 7400 - 10W. Napewno dlugie sleczenie nad jakims projektem w AutoCADzie na lapku z GrForce 7800 nie bedzie nalezalo do przyjemnosci, zwlaszcza noca. Moim zdaniem wystarczy Ci cos na GF7400 lub 7600 lub ATI X1400 lub X1600 - tylko, ze jak wspomnialem, jezeli bazujesz na OpenGL to NVIDIA daje Ci wieksze mozliwosci.

si do pracy - tyle ze oprocz CADa 2/3 pracy to modelowanie w Sketchupie i 3dsViz ie a tam niestety - to co najlepsze do gier najlepsze i tu.. a nawet gorzej bo potrzebne pelne openGL bo sie czasem sypie inaczej...

 

"No to nie wiem co robisz w tym AutoCADzie, ale to wlasnie to z mysla o takich programach sa takie rozdzielczosci jak WUXGA. Wieksza przestrzen robocza na projekt to wg mnie zaleta, a nie wada. Czcionki zawsze mozna powiekszyc systemowo. Jezeli jednak duzo czytasz i programujesz to lepiej wybrac 15" SXGA+."

 

w autocad dzie pracuje bez ikonek i bez paska tytułu i bez niczego.. czarny ekran w trybie fullscreen wiec obszar roboczy jest w miare duzy nawet na 15tce.. tak samo Sketchup...

wadą wysokiej rozdzielczosci jest to ze www i stronki flashowe.. fora dyskusyjne na phpBB sa chyba projektowane jesli sie nie myle na 1024x768 i po skalowaniu literek w firefox np foramtowania sie sypią.. przynajmnije mi ;)

a poza tym.. zastanawiam sie - jesli musze wyswietlic wiecej pixeli w aplikacji do modelowania 3d powiedzmy to kart ma wiecej operacji do ykonania- czytaj bedzie wolniejsza.. prawda to? bo niby to wektory.. ale wyswieltenie w trybie texturowanym to juz chyba zalezy hmm

a czcianki wiem mozna powekszyc systemowo.. ale tylko TT chyba? systemowe tez?

 

 

"CYTAT

znacie jkaies laptopy gdzie jest: rozdzielczosc 1440x960 i karta geforce 7800? bo tego mi chyba trzeba ;D"

 

To teraz odpowiedz sobie na pytanie - kupuje zabawke do hard core'owych gierek, czy do komfortowej pracy ? Jedno z drugim w parze nie idzie wg mnie."

 

starałem sie to ująć w powyższej wypowiedzi.. a jesli chodzi o gry.. hmm ostatnio grałem namiętnie w NFS2 SE ;D było to pare lat temu - ostatnio nie mam juz sił/czasu/ohcoty siedziec przed kompem jak nie muszę* niepotrzebne skreślić ;)

 

@samedi - dzieki za info.. o tym podpisie to nie czaje.. 21h na nogach dzis ;)

 

a powiedz jesli możesz/wiesz - czy rock jest lepszy od chiliigreena? bo za tym 2gim przemawia mi polska<normalna> kalwiatura, wtyczka normalna matryca o nizszej rozdzielczosci... za rockiem ,intuicyjnie> lepsza jakość... ale to tylko intuicja ktora zawodzi.. <często>

 

 

..bo ogladalem tego.. chilligreena tez 2GHz P M, geforce 7800... 2 GB ram itepe i itak wyszlo taniej niz kupic w UK... <wzialem poprawke na ubytki o ktorych napisalem wyżej>

http://www.euronotebook.pl/index.php?page=product&p_id=142

 

edit.. juz kapuje z tym opisem ;)

 

 

 

ps dzieki jeszcze raz za zainteresowanie

pozdro, boba

Edytowane przez boba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam klawiatura nie przeszkadza bo i tak nie patrze, a tak naprwde to sie az tak nie rozni. Z ta wtyczka to swirujesz, kabel se mozesz kupic za 5 zl z polska wtyczka a jak nie to przejsciowke za 3 na allegro. Nizsza rozdzialka to raczej wada jak dla mnie.

 

Wsztsko zalezy gdzie bedziesz z nim siedzial, w Polsce czy w UK. Bo gwarancja w rocku jest 3 lata w systemie door2door czy podobnym.

 

Co do podpisu to zobacz tego della na dole, jest ma sprzedaz. Moze cie zainteresuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec pisalem do euronootebok.pl gdzie mozna zakupic tego chiliigreena i owszem - wszystko wyglada jak rock

 

tyle ze.. juz w specyfikacji nie podaja jaka pretkosc dysku, i w ogole im mnije info tym lepiej.. i jak do pani ze sklepu napisalem i o dokladne parametry zapytalem to sie okazalo ze dyski sa standarowo 5400rpm no chyba ze chce to wstawia szybszy.. jak sie poczyta o gwarancji to sie okazuje ze na 2 lata, ale wysyalc trza na wlasny koszt do Warszawy! a jak sie okaze ze nie spracyzujesz usterki albo cokowiek to od razu trza doplacic.. i w ogole.. caly czas mnie tylko ta matryca o nizszej rozdzielczosci przekonuje do tego chiligreena zamiast do rocka, do ktorego jkaos palam wiekszym zaufaniem..

 

..czy ktos z szanownych forumowiczow wie cos wiecej o marce chiligreen? mozna temu ufac? bo ja slysze te nazwe po raz 1wszy i czy nie sadzicie ze marka nie zmieni nazwy za pare miesiecy i gwarancje i tak licha szlag trafi?

 

pozdro, boba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary Chilligreen, Sager, Rock itd itp to TE SAME LAPTOPY, nie roznia sie kompletnie niczym, ewentualnie ten ma wieksa matryce a ten szybszy dysk ale to i tak kwestia do dogrania. Wszystkie te marki to laptopy Clevo z inna nalepka "producenta". A jesil mi nie wierzysz to w mojej recenzji jest dodatkowo pare slow od Neurona - on ma wlasnie Chilli z 7800GTX, napisz do niego powinien pomoc bez problemu.

pozdro

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra.. dzieki za kupony.. tzn porady ;)

 

czyli mowicie ze na naszym rynku hilligreen i ICom® PrestigeBook® 9300 to to samo.. tyle ze ten 2 gi ma X800 wsadzone a w ichszym sklepie nie widze mozliwosci przekonfigurowania na GF 7800 ..zaraz skrobne do nich mejla i sie dowiem czy to mozwlie..

 

co do firmy clevo - ogladalem stronke.. chyle czoła po raz drugi - nie wiedzialem ze tak szczwanie to robia - ten sam komp pod roznymi markami hmmm ciekawe

 

jesli ktos ma jeszcze ochote cos dopisac.. to bez krępacji ;)

 

pozdrawiam, boba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bym napisał wczesnije.. ale cos widze ze jkaies problemy maieliście <macie> z forum.. nieistotne dla mnie.. to Wasze wewnetrzne sprawy

 

..chcialem tylko o swoim laptopie pare slow napisac i tyle..

 

 

mam go.. ;)

niby chilligreen ale na obudowie jest jakas naklejka 'style note' cokolwiek to znaczy <rotfl>

 

wyglada tak samo jak rock jego odpowiednik z rock'a ..nie ma tylko tej kamerki wbudowanej icon_wink2.gif

 

proc2GHz

ram 2Gb kingstone

ge fore 7800go

dysk 100Gb fujitsu 7200rpm

bluetooth..

wifi

 

jesli mozna cos powiedziec to jestem zadowolony, matryca 1440x960 i obraz bdb... lepszy niz na moim starym crt 17"siemens ie icon_wink2.gif

jak na razie sobie radzi całkiem sprawnie.. choć przy wymagajacych aplikacjach 3d <i nie chodzi mi tu o gry> icon_wink2.gif hehe ale np duze sceny w sketchUpie i przy włączonym antyalisaingu x2 i cieniach to juz chaczy.. ale wtedy wsztko chaczy icon_wink2.gif

 

..wentylatorki włączają sie podczas intensywnej pracy dosyc często.. jesli nie chodza na stałe <zwłaszcza od procesora> ale da rade wytrzymać.. przy oglądaniu filmu i bez zasilania zewnetrznego wlącza sie tylko od procka raz na pare min na 2-3 minutki

 

..co do podkręcania... w biosie jest opcja ze do 15% podkrecic procka.. można.. bo probowałem.. nie wiem tlyko jak ze stabilnościa na dłuższa mete.. bo nie sprawdzałęm.. ale na razie chyba nie ma sensu icon_wink2.gif

 

żeby za nadto nie chwalić..

wady:

- czeste włączanie sie wiatraczków, ale to juz mowilem ze sie z tym pogodzilem przed zakupem.. zawsze mozna przetaktoeac karte w dółi bedzie spokoj.. tlyko po co icon_wink2.gif

- baterie - przy opcji komputer desktop/biurowy daje rade ok 1h no 1h i 15 min jak film leci icon_wink2.gif ..ale bez zewnetrznego zasilania to i tak pracowac sie nie da komfortowo woec co to za wada icon_wink2.gif

- WiFi ..duzy minus za to - karta gigabyte jakas tam.. problem w tym ze ma słabą strasznie antenę.. albo antena jest gdzies schowana w czeluściach a nie blisko zewnętrza, albo cos jest źle skonfigurowane, bo.. strasznie słabo wyłapuje sygnał - skąd to wiem? bo w tym samym mieskzniu jest 2gi laptop - siemens nixdorf i on nawiazuje połączenie od razu i praktycznie wcałym mieskzaniu, natomiast ten łapie sieć tylko w 2 ch pomieszczeniach i z tegóły nie od razu po starcie systemu.. a czasem jakby musiał sie odleżeć i poczekać aż "przypłyną fale" i łączy się po 2-5 minutach.. heh.. ciekawi mnie to bardzo dlaczego icon_wink2.gif

 

pozdrawiam.. i dziekuje wsyztkim za pomoc i sugestie

 

pozdrawiam, boba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemu nie ma, po prostu sa dwa fora...z czego tamto schodzi na psy <_< . Co do wiatraczkow to zanizenie karty nic nie da, taki potwor i tak sie bedzie grzac. A z WiFi to juz czytalem w paru miejscach ze moga byc z tym problemy, to chyba wina anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom troche szkoda z ta antena.. psuje mi ogolne bdb wrazenie jkaie zrobil na mnie laptop..

 

dla porownania mam tylko 1den teścik..

scena renderowana w blenderze..

na 2.4GHz P4 , 512 ram trwało 1min 13 sek

u mnie.. ta sama wersja blendera 38 sek.. różnica jak dla mnie ogromna..

 

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słabe wifi, w sumie lepiej dokupić coś na pcmcia, niż użerać się z tym co jest.

 

boba, bawiłeś się może a2zs na pcmcia? Podobno nowy bios (a taki i Ty i ja z pewnością mamy) rozwiązuje problem z tymi dźwiękówkami, niestety mój sprzedawca nie ma na stanie tych kart i nie mam jak tego sprawdzić.

 

PS. 8,2k w m05 udało mi się przebić, wkróce mały update wyników ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

boba, bawiłeś się może a2zs na pcmcia? Podobno nowy bios (a taki i Ty i ja z pewnością mamy) rozwiązuje problem z tymi dźwiękówkami, niestety mój sprzedawca nie ma na stanie tych kart i nie mam jak tego sprawdzić.

 

 

..a jaki masz problem z karta dzwiekowa? u mnie jedyny problem to stosunkowo niewielka maxymalna głośność jaką moge uzyskać (suwaki w windows na max, w win amp na max i powiedzmy ok, ale juz w 'subtitle edit' najgorzej.. pomoglo troche przestawienie opcji na głosniki w stereo w laptopie i wyłączenie wszystkich efektów w programiku dostarczonym do k. dziwkowej z laptopem, ale mysle ze i tak powinno byc conieco wiecej mocy - to ten problem ?

 

PS. 8,2k w m05 udało mi się przebić, wkróce mały update wyników ;)

 

..postaram sie jkaos sciagnac 3d merka05 w wolnej chwili to tez sprawdzę ;)

 

 

 

ps. jedyny problem jkai chwilowo mam <soft> to nie moge uaktywnic 'szybkich guzików' <poczta, www, i cos tam jeszcze> ???

 

pozdrawiam, boba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak:

mam bardzo sprecyzowane wymagania.. jesli moglibyście mi pomóc byłbym niezmiernie wdzięczny:

 

szukam laptopa o takich parametrach:

 

1= nie chcialbym przekroczyc 1000-1200funtow (5500-7000pln) bo kupie go chyba w UK..

choc wiem, ze maja troche inna klawiatura i wtyczka do gnoinazdka, coz trudno sie mowi ;)

2= ma byc 17" - jestem raczej pewnien ze taki duzy.. bo chce z niego kozystac

glownie nie do posania w wordzie a do grafiki 2d i 3d i autocada wiec wiekszy = lepszy

3= skoro o wyswietlaczu - ponoc jest jakas technologia ze sa bdb odwzorowane

kolory i czern jest czernia i kąt widzenia jest wiekszy niz normalnie - czy

oprocz Sony inni tez maja te lepsze matryce, czy sony ma najlepsze? bo jakos sie nie moge polapac <a odwzorowanie kolorów jest dla mnie b. istotne>

4= myslalem o 1024mb ramu ddr2?

5= procek to nie wiem co lepsze czy amd czy intel - generalnie nie mam faworyta

- nie jestem w tym na bierzaco - ma byc bardziej szybki niz energooszczedny

6= b. wazna karta graficzna - moge cos dolozyc.. byle miala pelne openGL - nie

jakies okrojone co jest pod gry, tylko pelne i najlepiej chyba w wersji 2.0 bo

to potrzebne do Sketchup a - taki program do modelowania3d i on wykorzystuje do

'rysowania'/renderowania wlasnie openGL a jak czasem sie pracuje na karcie co ma

okrojona obsluga openGL to chodzi wolniej albo ma bledy <jakies mini gl czy

inne..> generalnie slyszalem ze geforcey sa lepsze pod tym wzgledem, ale nie

wiem czy to plotki czy jak - w laptopach to z regolu wydzialem ati mobility

radeon x600 albo x700 czy to dobre? hmm

7=waga, baterie i wielkosc - raczej maloistotne, bo nie zamierzam zabierac kompa

na jogging i raczej bedzie na sale podpiety do sieci

8=aha - jak partzylem na konkretne modele to np sony ma tylko 3 usb z regoly -

chyba malo?

9=aha2 no i dobrze gdyby mial ta karta wireles lan chyba - ta od wykrywania

bezprzewodowego internetu - hot spotow czy jak im tam no i wazne zeby byla

'czula' nie wiem czy sa roznej czulosci, czy zalezy od obudowy czy czego, ale

zaleznie od laptopa roznie one wykrywaja te sieci i czasem niekture znajda a

niektore w tym samym miejscu nie e.

10. pytanie - co z rozdzielczoscią dedykowaną matryc - bo mi osobiscie wydaje sie slabym rozwiązaniem np matryca 12" z rozdzielczoscia 1200x900 bo przeciez wszystko bedzie maluutkie? a moze sie myle - prosze mnie z bledu wyprowadzic jakby co ;) ..np sony widziałem przy 17" i formacie 16:9 ma 1440x cos tam - mysle ze to rozsądna rozdzieczość? co wy na to?

o czym myslałem konkretnie:

sony vaio a617m ok1060f - bo ponoć super odwzorowanie kolorów a to b. ważne dla mnie i ..ładnie wyglada

toshiba qusimo ..cos mi o uszy sie obiło, że wyposażony super

hp jakiegos tez widzilem.. ale hp mi sie kojarzy z drukarkami hmm, pewnie głupi jestem.. jesli to dobre laptopy to wyprowadzić z błędu...

 

jakies propozycje? odnośnie modeli? albo poszczegolnych podzespołów?

 

pozdrawiam i z gory dzieki za zainteresowanie tematem

Ja mam lapka z matrycą 17" 1440x900 i wszystko jest ok :-)

Jeszcze poszukał bym jakiegoś asusa 17"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@boba, problem to jakość tej dźwiękówki. Przechodząc z desktopa z a2zs na lapka mam wrażenie cofnięcia się w czasie o 8lat, do ery przed pierwszym SBLive! ;) Chcę eax'a w laptopie, bo służy on głównie do grania- naczytałem się jednak dużo złego o kombatybilności na linii sager/a2zs i dlatego poluję na opinię kogoś z takim laptopem@najnowszy bios oraz z tą właśnie kartą. No nic, muszę szukać dalej ;)

 

ad. PS. U mnie te guziki działają bez zarzutu, jedyny soft jaki do nich instalowałem, to ta mini aplikacja "hot key setup", która siedzi teraz w trayu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTHa212, przyznasz sam, ze ten watek http://www.notebookforums.com/showthread.php?t=145446 moze budzic moje obawy... ;) Rozumiem, ze miales najnowszy bios (ten z regulacja wiatrakow pod Fn+F2 itp?).

 

baxxxio, zarcik na poziomie, tym bardziej, ze w tej obudowie byly montowane laptopy z czasow pierwszych P4 (sam mialem takiego z P4 2.0GHz kilka dobrych lat temu), a nie sprzet o ktorym dyskutujemy. Co wiecej, gdybys mial mozliwosc dotkniecia (a nie tylko .jpg z netu) obudowy lapka, o ktorym traktuja ostatnie posty, to bys sie przekonal, ze jej jakosc to pierwsza liga, minimalnie lepsze sa topowe asusy, gorsze sa jednak np. toshiby. eot

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta BIOS najnowszy z ta kontrola, ale powazka zero problemow z nia mialem, grala jak natchniona. Wiesz moze poszukaj jakiegos sklepu w poblizu i przedstaw sprawe, ze kupisz karte ale najpierw ja musisz przetestowac bo wlasnie takie kwiatki wychodza czasami i juz. Nie powinno byc problemu wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Draak nie bierz teog do siebie ;) Rozwalil mnie natomiast ten sposob naprawy a ze byl to produkt clevo(zreeszta chicalem kupic inentyczne CA9000 kiedys) to wrzucilem w formie zartu.

 

Wierze ze topowy sprzet tego producenta jest dobrej jakosci.Jednak reszta asortymentu raczej przecietna i spotykana wsrod notkow marek nisko ocenianych :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...