Skocz do zawartości
Revol

Problem Z Prędkością Transferu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Taki dziwny problem mam. Jak sciągam coś z torrentow to transfery nigdy nie przykraczaja 10 kb/s. Używam Azureusa. Co zrobić zeby bylo szybciej. A moze to wina mojego łącza jaka sprawdzic jaka mam tak naprawde dokladna predkośc (kiedys widzialem takie strony). A łącze mam z kablówki 128.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemozliwe... jakies przeklamanie. 128 Kbitow dzielimy przez 8 wychodzi 16 KB/s

 

 

Tu sobie sprawdz jaki masz rzeczywisty transfer:

 

http://www.dsl.cz/rychlost.php

 

Ja na torrentach mam zawsze ok,. 90% max lacza bez wzgledu czy uzywam Azureusa BitComety ,BitLorda czy uTorrent. Tak juz jest. Transfer z www tez masz mniejszy niz w rzeczywistosci. To programy tak przeklamuja.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze masz cos nie teges z laczem. Chociaz ta stronka nie jest imo najlepsza. Ja wszystko sprawdzam YourSpeed. Ladnie wszystko widac na wykresach, jest tam gdzies kalkulator sciagania ect.

Predkosc przy torrencie zalezy od wielu innych peerow. Jezeli maja maly upload to nie dziw sie ze nie masz ciagle 16kb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze transfer sprawdzam na tym pliku http://download.microsoft.com/download/8/1...1830_PX6_EN.iso max jaki wyciągnąłem to coś koło 400 KB/s tak więc większość osób sobie zmierzy,a do pomiaru polecam BWMeter najdokładniejszy z wszystkich,zresztą FlaschGet też chyba nie oszukuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemozliwe... jakies przeklamanie. 128 Kbitow dzielimy przez 8 wychodzi 16 KB/s

Lol... Mozliwe, mozliwe. Ja mam neta 192kbps z sieci osiedlowej czyli teorytycznie 24kB/s i taki mam przecietny transfer. W nocy jednak zwieksza sie 2/2,5-krotnie (z neta). A transfer z dc++ zalezy od kogo sciagam - bywa ze nawet 1MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwynbleidd (musiałem skopiowac :D ) to ze u Ciebie tak dziala to wynika z konfiguracji sieci ktora widac umozliwia sciaganie szybsze gdy jest mniej obciazona. Kolega wyzej raczej tak nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol... Mozliwe, mozliwe. Ja mam neta 192kbps z sieci osiedlowej czyli teorytycznie 24kB/s i taki mam przecietny transfer. W nocy jednak zwieksza sie 2/2,5-krotnie (z neta). A transfer z dc++ zalezy od kogo sciagam - bywa ze nawet 1MB/s.

 

LOL

 

Zalezy to od samej sieci/providera a nawet admina

 

To znaczy ze limitu transferu u ciebie do konca nie ma. Ja mam lacze 384/384 i nigdy nie wzrasta powyzej tego limtu.. bez wzgledu na to czy sciagam z DC++ czy z torrenta czy www. Limit mam na cala dobe..

 

Jak widac masz limit ustawiony tylko w ciagu dnia i sie ciesz.

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Download speed: 63.89 kilobit/sec 7.98 (kilobyte/sec)

Upload speed: 56.08 kilobit/sec 7.01 (kilobyte/sec)

 

To co z tego wynika, że moglbym sciagac szybciej?

 

A jak sprawdziac czy moze jakos admin blokuje predkosc sciagania?

 

A i dziś udalo mi sie wyciagnac z torrentow okolo 20 kb/s, ale nie trwalo to dlugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bywa ze nawet 1MB/s.

chyba 1 Mb/s ? nie mylcie tego bo robi się bałagan straszny

ja mam łącze 4Mb/s ,a niedługo 8Mb/s ,powiem wam że to jest wypas dopiero

oczywiście na dzień jest ograniczane nieznacznie,ale nocki bajka poprostu,godziny dobrane b.dokładnie nawet do minut bo admin znajomek i wie o co chodzi,kiedyś na początku naszej sieci wypomniałem mu że przy dużym obcinaniu transferu to płaci poprostu za darmo(abonament DSL) bo wykorzystany był zazwyczaj w połowie tylko,a czasami w 1/3

w moim przypadku wszystki te stronki oszukują o jakieś 10 % łącza

polecam sposób podany wcześniej ,bardziej czasochłonny ale dokładniejszy BWMeter

Edytowane przez securite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy jeszcze od jakosci sieci, aktualnie mam 512/256, w ciągu dnia sciaga zamiast 64 KB to srednio koło 40 kilo, późnym wieczorem ok. 80, wysyłanie 30-40

To że na torrentach masz 10 KB to normalka i o wiekszej ilości nie masz za bardzo co marzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

securite napisal:

chyba 1 Mb/s ? nie mylcie tego bo robi się bałagan straszny

Doskonale zdaje sobie sprawe z roznicy miedzy bitem, a bajtem. Chodzilo mi o 1MB/s = 1024kB/s. Zdarzaja sie takie transfery na dc++ a nawet i wieksze, gdy sciagam od kogo z mojej ulicy lub okolicy (oczywiscie zalezy to od wielu czynnikow). Ograniczeniem jest tu dla mnie karta sieciowa :D

 

@kain - faktycznie oto chodzi, gdy siec jest mniej przeciazona mam wieksze transfery (dc++).

 

Devil napisal:

LOL

 

Zalezy to od samej sieci/providera a nawet admina

 

To znaczy ze limitu transferu u ciebie do konca nie ma. Ja mam lacze 384/384 i nigdy nie wzrasta powyzej tego limtu.. bez wzgledu na to czy sciagam z DC++ czy z torrenta czy www. Limit mam na cala dobe..

 

Jak widac masz limit ustawiony tylko w ciagu dnia i sie ciesz.

 

EOT

Nie do konca. Mam limit cala dobe... Tyle ze jest zmienny i po 1 w nocy wynosi 2,5x 192kbps podczas gdy za dnia 1x 192kbps

Edytowane przez Gwynbleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na starym łączui na neozdradzie numion u mnie sie sprawdzał, teraz to w ogóle pokazuje takie cyrki ze masakra :P zamiast downloadu 60 KB wyświetla np. 20 KB B) transfer możesz też sprawdzić ściągając jakiś duży plik, gre czy cuś. porównaj polske i transfer z innych krajów, bo od miejsca z którego ściagasz (na świecie) też dużo zależy (packet loss, wysokie pingi) i potem widzisz że masz niski transfer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten duży plik to właśnie ten http://download.microsoft.com/download/8/1...1830_PX6_EN.iso ,od dzisiaj mam drugiego DSL-a po sprawdzeniu transferu wyszło 520 KB/s tak więc każdy sobie dokładnie sprawdzi (ten plik to zresztą instalka Win64bit ze strony microsoftu)

Edytowane przez securite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...