Skocz do zawartości
zulus5ooo

Sprzęcik Nie Chce Się Odpalić

Rekomendowane odpowiedzi

okej, sprzęt mam z podpisu, wczoraj squadałem kompa dla znajomego, także mój był odłączony na pare godzin...

 

skorzystałem z okazji i zmieniłem po drodze chłodzenie proca - miałem silikon Thermaltake'a i Pentagrama QC-80Cu, a qpiłem ostatnio AS5 i Scythe Katane B)

 

no i co... nic wielkiego poza tym nie zmieniłem, po paru godzinach podłączyłem sprzęt z powrotem, wciskam power i ... dupsko :?

 

czerwona diodka pali się cały czas, a zielona jest ciemna, potem zaczyna mrygać, aż po chwili się już normalnie świeci... wiatraki się kręcą, nic nie piszczy, nic nie bipa...

 

więc w czym problem? <_<

 

- - - e d i t - - -

dopiszę może jeszcze, że Clear CMOS też nie pomaga...

 

kosteczki RAMu także przequadałem, próbowałem osobno na jednej, potem na drugiej... też nic :?

Edytowane przez zulus5ooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie! nic nie bipie i nic nie piszczy...

 

nie wiem czego to może być wina, czy padnięta bateria robiłaby takie rzeczy?

czy może jakieś przepięcie mam?

no bo wątpie, żeby tak nagle coś z podzespołów padło... :?

 

może opiszę całą procedurę...

 

-odpalam sprzęt

-czerwona diodka się zapala, zielona is dead

-rozkręcają się wiatraki

-zielona diodka zaczyna mrygać, chyba po 5 migach zostaje zapalona (razem z czerwoną)

-jest sygnał z napędów, że mają prąd (lampki świecą, bo sprawdzają czy jest płyta)

-i tak zostaje... obie diodki się świecą, wiatraki się kręcą i cisza...

Edytowane przez zulus5ooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) czasem się przycina na ... napędach IDE! :blink:

 

jak podłącze sam dysk na SATA to wszystko jest spoko (teraz na nim działam), ale jak podłącze drugiego Maxtora na IDE + napęd DVD i nagrywarkę DVD+RW to się sypie...

 

nie wiem, jutro w ciągu dnia jeszcze potestuję, ale dziwnie to wygląda jak na zwykłe wyłączenie kompa na 10godzin.. :sad:

Edytowane przez zulus5ooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Zrób tak, skoro masz dysk na ata i sata, do tego napędy, podłącz dysk sata, podłącz dysk ata na jednej taśmie, i napędy na drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie działam na samym SATA, zaraz posprawdzam napędy, ale są tak samo popodłączane jak były wcześniej i działało... :?

 

ano i jeszcze jedno - O/C nie działa :lol:

 

po Clear CMOSie zrobiło się oczywiście FSB200 i jak zmieniam w BIOSie to po uruchomieniu systemu i tak jest FSB200 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie działam na samym SATA, zaraz posprawdzam napędy, ale są tak samo popodłączane jak były wcześniej i działało... :?

 

ano i jeszcze jedno - O/C nie działa :lol:

 

po Clear CMOSie zrobiło się oczywiście FSB200 i jak zmieniam w BIOSie to po uruchomieniu systemu i tak jest FSB200 :?

po clear cmos przestaw zworke na wlasciwe miejsce ;) i nie podpinaj na jednej tasmie ide dysku i cd-r/dvd-r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbym jej nie przestawił to chyba komp by sie nie włączył :rolleyes:

 

a co do napędów IDE to strasznie mi sie gryzą od samego początq... :mad:

 

najpierw DVD i DVD+RW były na jednej taśmie, a po miesiącu nagrywarka znikneła... :blink:

 

więc podpiąłem DVD z Maxtorem pod jedną taśmę, DVD na mastera, a dyska na slave'a i tak chodziły przez miesiąc, aż do wczoraj...

 

jednak proszę panów speców chciałbym zauważyć, że nie jest to wina "gryzących" się napędów, gdyż w takim wypadq komp by się włączył, a czegoś by BIOS nie widział...

 

- - - E D I T - - -

 

dobra, edycja całości, juz wszystko jest po testach, a więc...

 

komp ogólnie działa dobrze, ale na FSB200, ponieważ jakakolwiek zmiana w BIOSie nie wchodzi w gre!

moge zmienic wszystko inne, np. voltage proca, pamięci, chipsetu, timingi RAMu, dzielnik, etc.

tylko FSB zblokowało się na 200 i ani rusz :?

 

ponadto póki komp chodzi to jest bardzo dobrze, SP2004 przez kilkanaście godzin nic nie wywaliło, 3DM03 też nie ma żadnych problemów, ogólnie pracuje na sprzęcie przez cały czas i jest bardzo dobrze, ale do czasu...

 

...aż zresetuje kompa, bo wtedy już nie wstanie! pozostaje tylko ClearCMOS i ustawiać wszystko od początq i wtedy sprzęt pochodzi do następnego reseta... :?

 

płyta zapewne pójdzie niedługo na serwis, ale co to może być? :sad:

Edytowane przez zulus5ooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc podpiąłem DVD z Maxtorem pod jedną taśmę, DVD na mastera, a dyska na slave'a i tak chodziły przez miesiąc, aż do wczoraj...

 

dysk powinien byc na masterze :o [ przynajmniej tak mnie zawsze uczono ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...