Skocz do zawartości
herbatniczek

Jaki Komputer Byście Złożyli

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie na nim granie w farcry, black&white 2 na lcd 17'' a więc 1280x1024, raczej na full detalach, a po grze będzie obługiwał wiele środowisk programicznych, graficznych i dwie bazy danych.

 

Powinien być wielowątkowy lub dwuprocesorowy, ale też mieć mocną karte graficzną (chyba conajmniej 6800gt)

 

HDD nie jest potrzebne...

Edytowane przez herbatniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Epox 9npj ultra, opteron 144 na 939 lub 3700+ sandiego, 2x 1hb patrioty llk, 6800gs albo 7800gt ;] Huntkey 400W. Chyba niczego nie zapomniałem i sie zmieściłem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz fortron 400W za 85zł z allegro nie starczy? Jest ponoć lepszy od wielu droższych.

Spokojnie wystarczy.

Może to i wystarczy, ale jak w takim sprzęcie wygląda taki zasilacz ???

W cenie Huntkey'a można kupić NaeoTEC'a Maximusa 380W. Posiada on mocną linię 12V, jest cichy (cisza jak w taganie 380W U0-1) i dobrze trzyma napięcia. Do odpowiedniej klasy podzespołow trzeba dobrać odpowiedniej klasy zasilacz.

 

BTW: jest to mój 500 post

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz fortron 400W za 85zł z allegro nie starczy? Jest ponoć lepszy od wielu droższych.

 

Ta... oszczędzaj oszczędzaj, a za kilka miesięcy padnie ten g**niany fortron i pociągnie za sobą procka, a może nawet o wiele więcej... (wiem co mówie - miałem już z dwa takie przypadki, obydwa zasilacze kosztowały <100zł i były to jakieś no-namey)

 

Kupując sprzęt za ponad 3k zł napewno nie oszczędzał bym na dobrym zasilaczu znanej dobrej firmy.

Edytowane przez adamek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ty mówisz o noname a my o fortonie, dwie różncze rzeczy, forton robi zasilacze dla modecoma jak by co <_< Ja poleciłem huntkeya ale można wziąć naeoteca tak jak napisał lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w przyszłym tygodniu mam zamiar kupić nowego kompa. Będzie mi potrzebny głównie do internetu (oglądanie meczów) i oglądania tv, czasami też w coś się zagra. Prosiłbym o podanie jakiegoś fajnego zestawu w granicach 3500 zł. Monitor mam więc odpada.

Edytowane przez smoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem, że fortron jest znaną i dobrą firmą, tyle że mało popularną w Polsce. Sam test na toms hardware pokazuje, że ten właśnie model 400W jest bardzo udany. Jeśli brałbym zasilacz za 200zł to musiałbym oszczędzić np na grafice albo pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie od frego, to do ok 100zł na allegro pozostają jeszcze

Tronje 550W PFC

Black Line 420W,PFC,20/24pin

Platin Power® 420W

Zaś jeśli chodzi o obudowe, to bardzo podoba i się z wyglądu i cenowo iBOX LYNX 2683D i tutaj raczej już postanowiłem.

http://www.allegro.pl/item89266621_ibox_ly..._od_supers.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum o tronje to sie zdziwisz ;]

zobacz na moj podpis i bedziesz mial pojecie o klasie huntkeya AP. ciagnie on bez problemow dwurdzeniowego P4, 6800GS i cala reszte ustrojstwa. do tego masz 2 lata gwarancji door-to-door jak kupisz w zenfist.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tanszych zasilek Huntkey a nie syftek. stare dobre chiefteci 360 i 420 nie nadaja sie do wspolczesnych kompow z racji slabej lini 12V a nowe jakos jakoscia nie grzesza.

Ja mam Chiefteca 360W i nigdy, ale to nigdy nie było z nim żadnych problemów. A aktualnie wszystko mam podkręcone do granic wytrzymałości i wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...