Skocz do zawartości
amoniak

Wygrzewanie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Wygrzewanie procesora lub innych elementów działa :D

 

wynik po przejściu 10 x 3D mark SE

 

Dołączona grafika

 

parę dni temu było to możliwe gdy w poloju było koło 0°C

a teraz przy normalnej temperaturze otoczenia 21°C i działa stabilnie

 

jedyne co musiałem zrobić to podnieść napięcie dla CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem czy to wygrzewanie jak poprostu podniosles V - moze bez tych 10 testow po ustawieniu wiekszego V tez od razu by chodzi?!?!?

wygrzewanie to raczej dlugi proces w ktorym procek chodzi na max czestotliwosci na default napieciu przy dosc duzej temp - pozniej mozna zwiekszyc lekko napiecie i osiaga sie w ten sposob jeszcze wieksze szybkosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej pomylily Ci sie pojecia. O wygrzewaniu to moge napisac cos ja. Proca grzalem od pol roku nieco wyzszym nic normalnie potrzebne do stabilnego dzialania napieciem i od wczoraj kreci sie swinai bez laski na 1763 MHz, co jak na moja plyte jest wynikiem bardzo dobrym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej pomylily Ci sie pojecia. O wygrzewaniu to moge napisac cos ja. Proca grzalem od pol roku nieco wyzszym nic normalnie potrzebne do stabilnego dzialania napieciem i od wczoraj kreci sie swinai bez laski na 1763 MHz, co jak na moja plyte jest wynikiem bardzo dobrym.

no dolkadnie a nie mozna piepszyc smutow ze sie wygrzeje proca po 10 testach w 3dsmarku... a metod na wygrzewanie jest wiele - chodzi tylko o skutek....ale nie bede sie zaglebial juz w ten temat... pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kolega. mam athlona 1.4. Przy pierwszych probach o/c szedl na 1587 i ani MHz wiecej. Po paru dniach pracy z taka czestotliwoscia sprobowalem jeszcze raz. Teraz jest 1640:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej pomylily Ci sie pojecia. O wygrzewaniu to moge napisac cos ja. Proca grzalem od pol roku nieco wyzszym nic normalnie potrzebne do stabilnego dzialania napieciem i od wczoraj kreci sie swinai bez laski na 1763 MHz, co jak na moja plyte jest wynikiem bardzo dobrym.

Ja od początku swoje nowe pamięci katuję napięciem 2,78V by zaczęły sięjeszcze trochę bardziej kręcić. Na razie stabilne przy normalnej pracy to ok. 175-176 przy max ustawieniach (chociaż w mem teście jest kilkanaście błędów). Muszę tak do ok. 180-182 je dociągnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega to wygrzewanie ?

Wyjechac jak najwyzej czestotliwoscia przy jak najnizszej temp. czy zapodac najwyzsza mozliwa temp. (mam kilka sposobow) na defaultowych ustawieniach FSB i mnoznika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega to wygrzewanie ?

Wyjechac jak najwyzej czestotliwoscia przy jak najnizszej temp. czy zapodac najwyzsza mozliwa temp. (mam kilka sposobow) na defaultowych ustawieniach FSB i mnoznika ?

Polega na katowaniu sprzętu wyższa temperaturą niż normalną. Procki można katować np. zamiast normalnych 50 stopni temp. bliska 70-80 stopni, możliwie najwyższa zapewniającą stabilną pracę. Im wyższa temp. i im dłuższy okres wygrzewania tym lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Sprobuje. Dowale mu napiecie 1,825V i bedzie temp. ponad 50`C (teraz mam 40`C) i do tego zmniejsze obr. wiatraka co da temp. okolo 55`C.

Jak sie cos stanie to Ciebie obciaze kosztami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko z tego co ty wyczytalem to sprawdza sie w tylko z amd a czy ktos probował z p4 ???

co???

Przecież pisał ktoś (a jak nie to powtórzę!)

tak samo wygrzewa się np. pamięci, z pewnościa i kartę graficzną by się dało (tylko tu już większe ryzyko może być z uwagi na możliwość przegrzania pamięci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziala :) ale niechcaco go wygrzalem ! :) (pisalem o tym w moim poscie http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=18113 )

 

sprawa wyglada tak :

 

przed wygrzaniem WIN XP na 1500 magistrala 124x12 nie wlaczal sie wcale zawieszal sie przy wczytywaniu teraz po wygrzaniu win XP wlacza sie ale zawiesza sie przy probie wejscia do jakiejs aplikacji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz tez pisalem kilka razy na ten temat, jest to najnormalniejsze w swiecie, ze przy dlugim i intensywnym 'wygrzewaniu' elementow komputeraz zaczynaja lepiej pracowac (czyt. ponad standardowe ustawienia), najlepiej sie tak da zrobic z grafika oraz pamieciami, ktore bardzo latwo sie daja pozniej jeszcze bardziej podkrecic, najwieksze moje osiagniecie w ten sposob, to pamieci, ktore uzywam od 15 mies. do dzis jeszcze i jak z poczatku szlo max. do 148MHz, to jeszcze 2 mies. wstawaly na 157MHz, jak na pamieci, to bardzo dobre przyspieszenie, dawalem napiecie nawet na 3.2V (w koncu sie ma tego epoxa;-)), tylko pamietajcie, ze taki 'wygrzewanie' jest 1 etapem do smierci termostatycznej, wiec kazdy nierozwany pozniej krok moze spowodowac nieodrwacalne juz skutki spalenia elementu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziala :) ale niechcaco go wygrzalem ! :) (pisalem o tym w moim poscie http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=18113 )  

 

sprawa wyglada tak :

 

przed wygrzaniem WIN XP na 1500 magistrala 124x12 nie wlaczal sie wcale zawieszal sie przy wczytywaniu teraz po wygrzaniu win XP wlacza sie ale zawiesza sie przy probie wejscia do jakiejs aplikacji :(

no to nie jest zadne osiagniecie skoro dalej sie wiesza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...