Skocz do zawartości
verul

680w Za 513zl

Rekomendowane odpowiedzi

Niedobrze jest jak czlowiek zbiera kase na kompa i caly czas sie nim interesuje, bo zawraca glowe ludziom na roznych forach :)

 

Przeczytalem wlasnie w jednej z recenzji na benchmarku ze Hiper 580W nie byl w stanie uciagnac X1900XTX w CrosFire czyli raczej z 7800GTX 512 w SLi tez by mial problemy. A szkoda, bo go sobie upatrzylem :( W miare tani i swietny wyglad...

 

Co prawda nie zamierzam teraz takiego sprzetu kupowac, zbieram na gorszy, ale nie wykluczam w przyszlosci rozbudowy do takiego i lepiej miec juz dobry PSU niz potem zmieniac.

 

Szkoda ze ten Tt nie ma odpinanych kabli i ma gorszy uklad wentylatorkow, nie pod katem 90st... No i nie ma 12cm :) Na dodatek drozszy od Hipera.

 

Pytanie do Was brzmi, czy warto. Tzn, czy faktycznie hiper nie da rady i trzeba sie zastanawiac nad duzo mocniejszym? Czy te 680W jest realne? Bo jesli tak to powinien on na bardzo dlugo wystarczyc.

 

Nie wykluczam tez innych zasilaczy, jednak poki co nie jestem przekonany by kupowac cos co bedzie stosunkowo bardzo drogie. Mam na mysli oczywiscie cene za 1W.

No i w ostatecznosci, jezeli okazaloby sie ze musialbym kupic jeszcze drozszy, a max co moglbym zdzierzyc to te 515zl, to najwyzej wogole zrezygnowalbym z SLI. Choc szkoda, bo to daje jednak mozliwosci...

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18234

Edytowane przez verul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Ja za 20 zł kupiłem Huntkey 300W i ciągnie mi całkiem dobry komputer... ludzie na huntkey 350W ciągną SLI... a ty nadal wierzysz że do SLI trzeba 680W za 500 zł... z bogiem, jak bardzo pragniesz dużo watów to kup tagana/seasonic bądź inny dobry zasilacz. OCZ Powersteam by cię zadowolił pewno. On ma dużo watu i nawet możesz napięcia regulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie trzeba az tyle mocy to dla mnie bardzo dobrze. Ale boje sie sytuacji kiedy kupie zasilke, po roku bede chcial rozbudowac kompa i mi nie wystarczy bo SLi bedzie.

 

Jak ustawialem konfig wg tej strony http://www.extreme.outervision.com/index.jsp To wyskakiwalo, ze potrzebowalbym jakichs 550W w przypadku SLi, bo bez niego i 450W wystarczy.

 

Wy jestescie tutaj ekspertami, ja moge jedynie zadawac pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Oczywiście że nie wystarczy, poniżej 700W to w ogóle nie ma o czym gadać... w zasadzie 1000W powinno być ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacz zywcem do do sieci, po cholere zasilacz ;)

mysle ze ten toppower ze spokojem to uciagnie.

1kw to bys mogł patrzec jakbys chciał kupowac 8 oterenów i 2x gtx i z 5 dysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora topicu: Tu nie chodzi o naklejke 680W tylko o moc rzeczywistą :P a założe się że moc rzeczywista tego zasilacza to nie 680W ew. moc szczytowa/czasowa to 680W Te zasiłki co podał Benito będą idealne zresztą nie śmiałbym się z nim nie zgodzić pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może od razu 5 kW ? naród oszalał ;)

 

Mój konfig (sli,dużo ramu,dużo dysków) tylko przez moment ciągnie ok 420W. w idlu ~300, podczas grania w BF2 ~390W. 420W to tylko 3dmark06 w scenie ze śnieżnym samochodzikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro Hiper wystarczy to fajnie. Cenowo jest on mniej wiecej z zasilaczami jakie polecil Benito (no troche tanszy), a ma odpinane kabelki, dwa wiatraczki i zreszta nienajgorzej trzyma napiecia wiec dla mnie to lepszy wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortron 350W potrafi uciągnąc 7800GT SLI + A64 po nie małym OC [ok. 2,9 GHz]. Huntkey 350W uciągnął P4 6750 MHz + GF 7800GT. Fugger i K|ngp|n z Xtremesystems.org na najmocniej wykręconych komputerach [FX@4 GHz, 2x 7800GTX/7900GTX/X1900XTX] działają na OCZ PowerStream 520W [z fabryki Topower]... Więcej dowodów? Nie potrzeba zasilacza powyżej 450W. Zanim komputery tyle będą wymagać to standardy linii się całkowicie zmienią :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...