Skocz do zawartości
v72

Problemy Z Ciszą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z moim PC. Problem polega na tym, iż co pewien czas - średnio co sekundę - mam dziwne odgłosy wydobywające się z jednostki. Jest do dźwięk, jakby któryś z wentylatorów ocierał o kable (tak mi się przynajmniej wydaje). Otworzyłem jednostkę, sprawdziłem czy żaden kabel nie dotyka żadnego z wentylatorów, wyczyściłem wentylator na procku, karcie graficznej, wentylatory dodatkowe, ale efektu brak. Zasilacz mam w porządku (neotec v4202), więc z nim problemu raczej być nie powinno.

 

Może ktoś z Was miał podobny problem i wie jak go rozwiązać. Byłbym bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź. Hałas ten jest strasznie denerwujący, zwłaszcza przy koncentracji.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już tak mówisz, to miałem w niedalekiej przyszłości wymienić wentylator na procesorze.

 

W takim razie - co mi polecicie ? Mam obecnie standradowy wentyl z Bartona, który był w wersji BOX wraz z prockiem.

 

Zastanawiałem się nad zalmanem, ale one wszystkie montowane są do płyty, a w abicie NF7-S nie ma w płycie na niego dziur.

 

Dopuki nie bedziesz odlaczac kazdego z nich do testow to nie bedziemy wiedziec co dalej z tym fantem zrobic. Jakie to sa wiatraki? Jaki rozmiar? Ile? Gdzie? Czyszczone byly ostatnio z kurzu?

Napisałem, że przed chwilą czyściłem wentylatory.

 

A co do wielkości, to na procku 10x10, karta 5x5 (?). Na obudowie 2 wentylatory po 8cm.

Edytowane przez v72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze lozysla na wiatrakach wsiknij w nie WD-40.......

Tylko nie WD-40! Jakiś smar np. wazelina techniczna, olej maszynowy coś takiego. Nigdy WD-40 do wiatraków... Chyba, że chcesz takie na zawsze stracić ;)

 

Dopuki

:wink: "ó

 

Zastanawiałem się nad zalmanem, ale one wszystkie montowane są do płyty, a w abicie NF7-S nie ma w płycie na niego dziur.

Ten Abit ma na 1000% dziury i wokół socketu i wokół chipsetu ;) Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barthezzo, nie ma się tutaj co czepiać błędów, bo nie oto chodzi, a pomyłki zdarzyć mogą się każdemu - wiadoma sprawa.

 

Swoją drogą, wracając do tematu - co polecicie mi z cichych (bo takie mnie najbardziej interesują) wentylatorów na mojego bartona 2500+ ?

 

Tylko nie WD-40! Jakiś smar np. wazelina techniczna, olej maszynowy coś takiego. Nigdy WD-40 do wiatraków... Chyba, że chcesz takie na zawsze stracić ;)

 

:wink: "ó

 

Ten Abit ma na 1000% dziury i wokół socketu i wokół chipsetu ;)

Hm, dziwne trochę, bo ja sprawdzałem przed chwilą i nie mogłem się tych dziur dopatrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłeś minki przy mojej odpowiedzi co do błędu? " :wink: "

 

Co do bartona: podkręcany?

Może coś od pentagrama?

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, nie musisz się zaraz unosić ;).

 

Niepodkręcany.

Nigdy nie miałem do czynienia z tymi zasilaczami, więc ... Chciałbym poznać opinię innych użytkowników na temat zasilaczu spod tego znaku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem leżał na łożyskach przy wentylu, który siedzi na procku. Posmarowałem je i wszystko jak na razie chodzi bez zarzutu. Jednakże chciałbym zmienić ten wentylator i moje pytanie jest następujące: Co poradzicie mi z wentylatorów na procesor (10x10) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...