Skocz do zawartości
termit_tm

Bloki By Termit_tm

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę się rozpisywał od razu przejdę do rzeczy

 

 

Bloczek jest na platformę AMD: Socket A, 754, 939

 

W planach bloczki na GPU i NB

 

Trochę informacji:

 

- spód 50x50x2mm

- piny okrągłe 1,18 mm grubości długie na 5,5mm

- plexi 15 mm

- króćce NK12 3/8

- śrubki m4

- 261 pinów :D :-P :D

 

Test na Jet-PC rozstrzygnął i bloczek okazał się najwydajniesz z dotychczas testowanych - 0,142 c/w

 

TEST

 

 

a reszta to tylko na fotkach B)

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Braw za oryginalnosc nie bedzie :wink: - ale cieszy ze pojawia sie nowy zawodnik na rynku i ceny / jakosc produktow musza isc w dol (ceny w dol, jakosc w gore oczywista :) ).

Zgaduje ze przy okraglym ksztalcie pinow rozmieszczenie kroccow nie ma znaczenia? Bo krazy opinia ze wydajniejsze sa tego typu konstrukcje ze skosnie umieszonymi kroccami.

 

Btw

 

Dołączona grafika

 

 

 

z tego wynika ze masz troche wiecej niz na wlasne potrzeby :)

 

moje pytanie - cena?

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przy okrągłych pinach sprawa z króćcami po skosie jest nieaktualna :wink:

 

niestety co do ceny nie da rady taniej niż reszta wykonanie jest pierwsza klasa na profesjonalnym sprzęcie.

 

co do ostatecznej ceny jeszcze niewiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Estetyczne.

Podoba mi się fakt, że w topie są otwory do mocowania pod socket A, jak i 754/939 - nie trzeba stosować szpetnych blaszanych adapterów. Jednakże ta zaleta może okazać się sporą wadą (dla użytkowników socket A), gdyż długi top może zawadzać o kondensatory na płtyach utrudniając, bądz nawet uniemożliwiając montaż bloku na tej platformie.

 

Po ostatniej fotce widać, że ruszyła następna mannufaktura na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednakże ta zaleta może okazać się sporą wadą (dla użytkowników socket A)

Mi sie wydaje ze ta platforma jest juz w odwrocie, raczej duzo ludzi w przyszlosci na tym wc zakladac nie powinno, lepiej wymienic na cos nowego. Producenci blokow maja to na uwadze i celuja raczej w nowsze podstawki - nawet kosztem stracenia paru klientow z athlonemXP.

edit: inna sprawa ze pasuje na sctA :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 mm nie musze mierzyć skoro projektowałem ten blok to mam wszystkie wymiary w głowie :wink:

 

 

tu masz rozstaw dla wszystkich platform zoabcz soebie co i jak i niezaśmiecaj ;)

 

 

 

aerial - kierowałem sie właśnie takim rozumowaniem a blachy zwiększyły by jeszcze koszty

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, wygląda super tylko mam jedną wątpliwość...

 

czy nie łatwiej było zrobić pinów prostopadłościennych ==> bo jeśli tak, to po co męczyć się w szpilki, które niewiele bo niewiele, ale mają mniejszą powierzchnię oddawania ciepła...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli przekroczy to minimalnie musze jeszcze raz wszystko policzyć :wink: a premiera chyba dzisiaj B) na dniach powstanie lista na której będzie widać ile bloków czeka na właścicieli będzie tam zawarte czy pieniądze zostały już zaksięgowane na moim koncie i czy paczka została wysłana do klienta wszystkie przydatne informacje :wink: tak aby każdy wiedział w jakiej fazie jest jego zamówienie i czy bloczek do niego Mozę być wysłany natychmiastowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bloczek całkiem spoko ... ale jak rozmawiałem wczesniej z termitem i widziałem projekty topów, to miałem nadziej, że spody tez bedą własej konstrukcji. Niestety. :( Bo te jeże to juz takie obcykane, na kazdym kroku tylko jeże :P

Sam blok w sobie na wysokim poziomie wykonania. Kształt to juz kwestia gustu. To ma przede wszystkim chlodzic.

Ładne fotki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry. Tym bardziej, że konkurencja tego nie stosuje ;]

Na allegro zdażają się już coraz częściej tacy sprzedawcy i jest to bardzo pomocne.

 

/edit

Post nawiązujący do wypoedzie #18, tylko Miazga mi sie tu wte...tenteges ;]

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli przekroczy to minimalnie musze jeszcze raz wszystko policzyć :wink: a premiera chyba dzisiaj B) na dniach powstanie lista na której będzie widać ile bloków czeka na właścicieli będzie tam zawarte czy pieniądze zostały już zaksięgowane na moim koncie i czy paczka została wysłana do klienta wszystkie przydatne informacje :wink: tak aby każdy wiedział w jakiej fazie jest jego zamówienie i czy bloczek do niego Mozę być wysłany natychmiastowo ;)

Tutaj akurat bedziesz pionierem :) - imho to najwiekszy mankament tweakowych producentow => bioro obslugi klienta :wink: Zawsze sa jakies zawirownania, czegos nie wiadomo, nie widomo czy bloki sa, kiedy beda albo dystrybutorzy znikaja z forum w najmniej odpowiednim momencie np na pare dni z jakiegos powodu ect. Mysle ze taki przejrzysty i sprawny "dzial dystrybucji" moze przekonac wielu klientow. W koncu to nie te czasy zeby sie bic o bloczki i byc wdziecznym ze sie wreszcie dostalo paczke :)

(oczywiscie no offence, nie mowie ze padalem notorycznie ofiara takich problemow, ale taka tendencja jest zauwazalna i wlasnie to chyba najbardziej odroznia "homemadowca" od zorganizowanej i sprawnej firmy.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj akurat bedziesz pionierem :) - imho to najwiekszy mankament tweakowych producentow => bioro obslugi klienta :wink: Zawsze sa jakies zawirownania, czegos nie wiadomo, nie widomo czy bloki sa, kiedy beda albo dystrybutorzy znikaja z forum w najmniej odpowiednim momencie np na pare dni z jakiegos powodu ect. Mysle ze taki przejrzysty i sprawny "dzial dystrybucji" moze przekonac wielu klientow. W koncu to nie te czasy zeby sie bic o bloczki i byc wdziecznym ze sie wreszcie dostalo paczke :)

(oczywiscie no offence, nie mowie ze padalem notorycznie ofiara takich problemow, ale taka tendencja jest zauwazalna i wlasnie to chyba najbardziej odroznia "homemadowca" od zorganizowanej i sprawnej firmy.)

No ale zauważ że danych osobowych zamieszczac nie wolno ... a klienci nie zawsze są użytkownikami z forum, tlyko ludzie z zewnątrz, wiec nikami juz operowac nie bedzie jak. Chyba ze Termit by zaczął stosowac kady zamówienia .... zaczynając od 001 itp. Kazdy by dostał taki numerek i by bylo wiadomo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do firmy mi jeszcze trochę brakuje wiesz z tą listą to są takie założenia nie wiem jeszcze jak to będzie działać i czy ktoś się nie Oburzy jeśli jego nick będzie ogólno dostępny w takiej liście :unsure: :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do firmy mi jeszcze trochę brakuje wiesz z tą listą to są takie założenia nie wiem jeszcze jak to będzie działać i czy ktoś się nie Oburzy jeśli jego nick będzie ogólno dostępny w takiej liście :unsure: :unsure:

Mozna zrobic stronke w php, taka baza danych z dostepem login i haslo - problem rozwiazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna zrobic stronke w php, taka baza danych z dostepem login i haslo - problem rozwiazany.

ehehh ... fajne ... ale bez przesady :P termit nie otwiera sklepu internetowego :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zastosuje numeracje klientów (bede musiał przyznawać losowo wybrane liczby żeby konkurencja sie nie polapala :wink: [ewentualnie skarbowy :lol: :lol: :D :D ])

 

PS. koniec OT na temat listy ... :wink: w tym już moja głowa możecie myśleć nad nazwą dla tego kto poda taką nazwę która mi sie spodoba i użyje jej jest 5 % rabatu :lol: :lol: tylko nie podawać samych nazw ale psiać coś na temat bo sie bałagan zrobi :wink:

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehehh ... fajne ... ale bez przesady :P termit nie otwiera sklepu internetowego :lol2:

No ok ale nie mam na mysli jakiegos wielkiego serwisu, z opcja zmiany skinow na Boze Narodzenie... :lol:

Poprostu prosta i czysciutka baza - sa gotowe takie w necie, nawet nic nie trzeba pisac.

Liste w htmlu to sie robilo w podstawowce na informatyce :wink: - trzeba isc z duchem czasu :)

 

eot :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnym rozwiązaniem by było gdyby każdy kontrahent dostawał bezpośredniego linka, którego znałyby tylko on i Ty, a tam można by monitorować stan zamówienia. Z tego co wiem to są chyba już gotowe skrypty do takich rzeczy, bo na allegro się rozpowszechnia takie coś. A ilość dostępnych bloków to możesz sobie poprostu zapodać w sygnaturce na tweaku, czy chociażby w pierwszym poscie konkretnego tematu. Do tego dochodzi jeszcze dział giełda i wszystko się kręci jak trzeba :)

 

Chyba za bardzo odbiegliśmy od tematu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...