Skocz do zawartości
kaczor kcx

Tania Modernizacja Kompa...

Rekomendowane odpowiedzi

o_O tylko ze to sa selekty a jak komus nie zalezy na OC to kasa w bloto :(

mi zależy na OC troszke drogi ten procek ale cena pomiędzy 754 a athlonem 939 wiec jakaś alternatywa to jest aczkolwiek może lepiej zapodać sobie na 754 3200+ za tą kase albo troszke dorzuciś do athlona i mieć coś dobrego do krecenia i duzo cache... a ma to spore znaczenie w grach ok 10% ciezki wybór bęzie przede mną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

ja i tak bym bral sempa ale nie tego <_< za drogo, okazuje sie ze to nie taki selekt, poczekaj troshke to na allegro moze sie jeszcze jakies pokaza :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie uważniej. W opisie aukcij jest napisane, że sprzedawane są selekty, a inne procki zostały odrzucone i nie są sprzedawane na Allegro. W tym linku na forum sprzedaje właśnie te, które nie są wyselekcjonowane. Te na Allegro powinny chodzić na 2,8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja i tak bym bral sempa ale nie tego <_< za drogo, okazuje sie ze to nie taki selekt, poczekaj troshke to na allegro moze sie jeszcze jakies pokaza :-P

nom jak by były za powiedzmy 350 to pewnie bym sie skusił :) czemu ich w sklepach nie ma? :(

 

Czytajcie uważniej. W opisie aukcij jest napisane, że sprzedawane są selekty, a inne procki zostały odrzucone i nie są sprzedawane na Allegro. W tym linku na forum sprzedaje właśnie te, które nie są wyselekcjonowane. Te na Allegro powinny chodzić na 2,8.

no dobra ale wole za te 100 zł mniej kupić i podkręcić do 2,4 ghz bo na wiecej moja noname pamiec i tak napewno nie pozwoli albo inne wałki będa z płytą głowną tańszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

bo one byly wogole na poczatku tylko z plytami sprzedawane. na allegro mozna je jeszcze w takiej formie dostac ale za ~650 zl :/ i to jeszcze z jakas syfiasta plyta wiec... jedyny ratunek to allegro lub znajomosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo one byly wogole na poczatku tylko z plytami sprzedawane. na allegro mozna je jeszcze w takiej formie dostac ale za ~650 zl :/ i to jeszcze z jakas syfiasta plyta wiec... jedyny ratunek to allegro lub znajomosci :)

to kto ma znajomości i jest w stanie załatwić coś takiego? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

ja sie jutro kumpli ze sklepow popytam, czasem maja jakies procki to kupuja ze sklepu zeby potem sprzedac :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie jutro kumpli ze sklepow popytam, czasem maja jakies procki to kupuja ze sklepu zeby potem sprzedac :?

ok ale z kupnem od twoich kolegów moge mieć maly problem :) a poza tym ten procek wcale nie jest taki dobry kreci sie słabiej od sempronow na 754 a jedyna różnica to dwukanałowy kontroler pamieci - nie warto dawać za niego 100 zł wiecej moim zdaniem... Edytowane przez kaczor kcx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co byście powiedzili na to:

 

Intel Celeron D326 2.53 GHz BOX (LGA775) 64-bit - 268 zł

 

AsRock 775Dual-880Pro Via PT880 Pro - 216 zł

 

GoodRam DDR2 512MB 533MHz - 166zł

 

GeForce 6600 Gigabyte Turbo Force 128MB (128-bit) TV/DVI bulk (PCI-E) - 385 zł

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

razem - 1035 zł

 

zdaje mi sie ze to troche nowocześniejsze rozwiązanie niż sempron pod s754 ponieważ moge włożyć na płyte pamieć ddr2 i nowsze pentiumki nawet 2 rdzeniowie - jaka byłaby wydajnośc takiego kompa w grach w porównaniu do moich poprzednich propozycji? i jaka wydajnośc w zastosowaniach typu kompresja filmów czy kompresja plików?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok - ze to dno to i ja wiem.. :) tylko zastanawiam sie czy to by nie była bardziej przyszłosciowa platforma - mozna w nia wpakować p4 i te pamieci ddr2 (aczkolwiek poczytalem i juz wiem ze dużo nie dają bo mają wieksze opóźnienia i 400 mhz w zupełności wystarcza jak narazie) ale pewnie tego gniazda bedzie dłuższe wsparcie niż 939 bo amd już wypuszcza nowa podstawke dla obsługi ddr2 a u intela juz wszystko jest... i tylko pod tym wzgledem intel wygrywa w moich oczach ale i tak wole amd - niższe ceny i wyższa wydajność :)

 

a no może byście mi powiedzieli i brać kasy za taki sprzet jak bede sprzedawał:

 

Mobo: ECS K7S5A

CPU: Duron 850MHz

RAM: 256MB DDR266

AGP: GeForce 4 Ti 4200 250@285MHz 128MB DDR 445@545MHz

PCI: Realtek RTL 8139

souncard - MiNT CMI8738

 

- oczywiscie kazdy podzespół osobno i może być razem tez w sumie :) dzieki za dotychczasowe komentarze

Edytowane przez kaczor kcx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wszystko <300

no to juz chociaz plyta główna bedzie :) (ten gf4 ma jeszcze 1,5 roku gwarancji)

 

ps @Gwynbleidd - a ty nie chciałbyś kupic coś z tego sprzetu? bo widze że za szybkiego kompa też niemasz...

Edytowane przez kaczor kcx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abita nie zmienie bo jest zajefajny.

Procka z 700 na 850 sie nie oplaca.

Moja mobo ddr'ów nie obsluguje (ale i tak ją lubie).

Przydalaby mi sie nowa grafa, ale gf 4ti to chyba za mocne do durona 875 i 256mb sdram.

Edytowane przez Gwynbleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abita nie zmienie bo jest zajefajny.

Procka z 700 na 850 sie nie oplaca.

Moja mobo ddr'ów nie obsluguje (ale i tak ją lubie).

Przydalaby mi sie nowa grafa, ale gf 4ti to chyba za mocne do durona 875 i 256mb sdram.

czy za mocne to nie wiem u mnie dziala i z gf 2 odczulem baardzo duzy skok wydajności, aczkolwiek czasami może być problem z włączeniem kompa kiedy grafa jest zbyt dobra w stosunku do płyty głównej np ja mam na płycie agp 4x a grafa ma 8x jak zostawie dłużej kompa wyłaczonego to mam problem żeby go odpalić ale może to być też z winy pamięci - 256 ddr 266 + 512 ddr400 - płyta obsługuje max ddr266 z pamięciami coś kombinowałem ale problem chyba sie powtarzał wiec stawiam na grafe. co do procka to faktycznie nie opłaca sie wymieniac płyty k7s5a nie zaliczylbym do najlpeszych aczkolwiek dziala bez problemu od 5 lat prawie u mnie. A z ddr wiadomo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobna wydajnosc...

 

link

 

chyba już to czytałem tyle że tam jest wersja x700 pro przedstawiona... ale jeśli faktycznie podobna wydajnosć to wole gf 6600 ze wzgledu na shader model 3 i lepsze wsparcie jeśli chodiz o sterowniki 64 bit

 

 

ooo znalazłem kupca na durona 850 + ecs k7s5a + gf 4 ti 4200 + 256 ddr266 za wszystko wezme 300 zł chyba dobra cena (dla mnie) mam tylko nadzieje że komp będzie mu sie normalnie uruchamiał... a nie tak jak u mnie dziwnie

Edytowane przez kaczor kcx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...