Skocz do zawartości
luk1401

Project 0 dB

Rekomendowane odpowiedzi

0dB nie mozliwe ale 15dB :D why not proponuje dac wentyla AC do zasilacza jest bezzgłosny a przepływ powietrza bedzie :D box na hdd spoko ale narazie nie bede robil :D art super

 

a co do zasilacza proponuje wywalic kratke z tylu czt co tam masz :D zeby powietrze nie szumialo bo to jedyny szmer :D tez pracuje nad wyciszeniem :D i jedno sie wyciszy 2 sie slyszy zycie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kratke wywaliłem już dawno. Arctic siedzi w zasiłce, ale to nie jest to czgo chce... Zasiłka mnie nie zadowala. Chcę coś wydającego mniej hałasu. Myśle że nie ma sensu inwestować w jeszcze lepsze wentyle typu np. PAPST.

 

Kolega @Zenfist na pewnym forum napisał:

 

W ciągu kilku dni na rynku pojawi się kilka nowych modeli zasilaczy, w który wentylator włącza się dopiero przy dużym obciążeniu i co ważne nawet wtedy jest ledwo słyszalny. :-)

 

Zasilacze nazywają się Tacens: http://zenfist.pl/cP/84/tacens.html (ceny będa na pewno niższe niż na stronie). Jest już również recenzja na FrazPC.

 

Jeżeli to prawda to myślę że przy obciążeniu mojego kompa wentyl powinien chodzic bardzo rzadko, może nawet wcale. Zasilacze nie są drogie kupiłbym tą 400W http://zenfist.pl/pID/266.htm za całe 135zł. Na nic droższego się nie zdecyduje, bo narazie nie mam kasy.

 

Pewnie zdecyduje się na Silent Boxa, ale obiecałem sobie że najpierw złoże sobie kompa który bez dysku nie wydziela żadnego hałasu.

 

Buda to Chieftec BE-01B-SL-B Bravo Desktop. Macie jakieś sprawdzone, tanie, maty bitumiczne przepuszczające powietrze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moim skromnym zdaniem jak teraz masz już manię 0dB to jako emeryt będziesz biegał z dubeltówką za sąsiadami spuszczającymi w nocy wodę ;) Jak mój komp jest wyłączony to irytuje mnie bzyczenie wieży hi-fi (",) błędne koło, syzyfowa praca.

 

a że tak niedyskretnie spytam... co zamierzasz robić z tej miedzi? :) (wysłana dziś rano)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam mani ciszy bo moim głównym kompie mam 9 wentyli. Chcę poprostu zapomnieć o tym że mam "serwer". Niestety musi stać u mnie w pokoju.

 

Z jednego kawałka miedzi będe robił tube do chłodzenia lodem. Chcę zobaczyć ile poleci Pentium D830. Drugi poczeka na jakiś pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

Ale moim skromnym zdaniem jak teraz masz już manię 0dB to jako emeryt będziesz biegał z dubeltówką za sąsiadami spuszczającymi w nocy wodę ;) Jak mój komp jest wyłączony to irytuje mnie bzyczenie wieży hi-fi (",) błędne koło, syzyfowa praca.

 

a że tak niedyskretnie spytam... co zamierzasz robić z tej miedzi? :) (wysłana dziś rano)

od czego ci ta wierza buszy :blink: mi kiedyś buczala ale to dlatego że szybko dźeka lutowałem i plusy sie stykały ale jak naprawiłem i dałem kabel z ekranem ( miałem stary telefoniczny 6 żyłowy ... ojciec kiedyś przyniusł mam w piwnicy jeszcze 2 km ... ) to przestało buczec ... zobacz jak masz zlutowany wtyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wszystko ok, od nowości tak jest. Przy czym jest to tak ciche, że przy dźwiękach dnia w mieście (auta, chodzący ludzie) już się tego nie da usłyszeć jak się wytężasz... ale jak leżę w nocy i jest absolutnie cicho to słyszę takie cichutkie bzyczenie...

 

to właśnie przykład na to, że zawsze znajdzie się jakiś hałas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

ja bym proponował obłożyć bude steropianem grubym i tylko przez jakiś otwór cipłowody poprowadzić nazewnątrz = jakieś miedzine płytki żeby lepiej oddawało ciepło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje stopery do uszu, na to przemyslowe nauszniki, a calosc zawinac w grube plotno zeglarskie. Mozliwosci manewru glowa nijakie, ale za to ta cisza...

Nie osiagniesz 0 dB i nie masz nawet co probowac. Zreszta nie kumam w koncu co ty wyciszasz...cyrix 500 moze chodzic passive na jakims wiekszym radiatorze, mobo to zabytek, nie grzeje sie wogole, zasilacz do tego zestawu to jakies 300 watt potrzebujesz, fortron zalatwia sprawe ciszy. zamykasz to w jakiejs lepszej obudowie powiedzmy Highscreena (grube blachy) i masz cisze......nawet jesli ten "serwer" osiagnie temp. calego systemu powiedzmy 50st. to i tak bedzie dzialal stabilnie.

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrix chodzi pasywnie. Płyta też. Zasiłke przerobie, albo kupie półpasywną. Dysk wrzuce w SILENT BOXa. Bude wykleje matami. Jeżeli coś będzie słychać to może od czsu do czasu wentyl w zasiłce (jak sie włączy). I 9w co wątpie) szmer dysku w SILENT BOXie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość urzązde elektroycznych buczy.. włączcie lampkę stolikową halogenową na 12V to też buczy bo ma trafo w środku... Potem sieokaze ze wieża buczy bo też ma trafo.. potem lodówka.. bo musi ch(ł)odzić :D.. paranoja z wyciszaniem.. wyastrczy otworzyć okno i komputer staje się niewykrywalny.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paranoja z wyciszaniem..

dokładnie... wyciszyć kompa można w taki sposób, że się go wystawi na balkon. W lato przynajmniej :D Albo zrób sobie wszystko na freon, choć wtedy agregat będzie buczeć... lepiej za okno. Zdecydowanie. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w serweze duronka 700@1000 zasilke enlighta 235 w z wiatrakiem od dołu na procku titan d5tb z przelotką na wiatrak 92 ogolnie w kompie 2 takie 92 jakiejś tam śmiesznej firmy z allegro za 7złszt troszeczke skrecone fan mejtami zalmana całość jest nie słyszalna bo przy 512 mb ramu dysk praktycznie nie pracuje

problem zaczyna sie w twoim przypadku gdy dysk duzo pracuje ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz 100% pasyw.

wiekszosc ludzi mnie zjebala za tego moda, ale widocznie wychowalismy sie na innych filmach sf.

zasilka to tajwan 230W przy tranzystorach temperatura 50 stopni w idlu, 60 stopni przy pelnym obciazeniu.

smiga juz ponad rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko pieknie i slicznie, z jednym moim ale.

Zaczynacie zatracac znaczenie slowa "pasywnie", gorzej, zaczynacie mylic to z pojeciem 0dB. Dla mnie to jest jednoznaczne ze pasywnie = bez jakiegokolwiek wiatraka, tak to pokazal icy, ale nie jest jednoznaczne ze to bedzie 0 dB. Ponadto u icy'ego jest jakis zabytek, a niestety nie ma sily zeby dzisiejszym podzespolom zapewnic dobre temp przy chlodzeniu pasywnym. Nie jest to fizycznie mozliwe. No i zawsze cos bedzie generowac halas np. hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko pieknie i slicznie, z jednym moim ale.

Zaczynacie zatracac znaczenie slowa "pasywnie", gorzej, zaczynacie mylic to z pojeciem 0dB. Dla mnie to jest jednoznaczne ze pasywnie = bez jakiegokolwiek wiatraka, tak to pokazal icy, ale nie jest jednoznaczne ze to bedzie 0 dB. Ponadto u icy'ego jest jakis zabytek, a niestety nie ma sily zeby dzisiejszym podzespolom zapewnic dobre temp przy chlodzeniu pasywnym. Nie jest to fizycznie mozliwe. No i zawsze cos bedzie generowac halas np. hdd.

Wiesz przewiew budy tez nie jest brany pod uwage i wtedy wszystko bedzie pasyw :rolleyes:

 

Co do HDD to wkrotce beda dyski na pamiec flash to bedzie miodzio ale wtedy zaczna drgajace sciezki na MoBo niemilosiernie katowac nasze uszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja złożyłem całkowicie pasywnego kompa i jak narazie działa bez zarzutu.

PIII 1GHz + Zalman CNPS6000alcu

Zasilacz IBM 200W (wentylator odłączony, dodałem troche radiatorów do tych które były)

Płyta główna i815 - nie potrzebuje nawet radiatora

Radeon 9200 SE - oczywiście pasywny

256 MB SDR 133 - trochę mało bo jak odpale muła i opere to dysk zaczyna intensywnie pracować

Maxtor 20GB 7200rpm ATA 133 - jedyny słyszalny element komputera, pracuje nad jego wyciszeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niema szans na 0db sam probowalem tego dokonac z zasilaczem da sie jakos zdzialac ale DYSK to najwiekszy problem kupilem WD producent niby 25db napisal ale chyba w stanie spoczynku jak cos sie robi kopiuje itp to glowica wydaje donosny dzwiek slyszalem ze samsungi z ncq sa bardzo ciche :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...