Skocz do zawartości
ppawlo

Gorzka prawda - Pękające procesory AMD!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pisałem wcześniej! - powtórzę.

 

Kupiłem 13.01.2003 roku procesor Duron 1200 na jądrze (morgan) z 3 letnią rękojmą!! - w celu - jakby nie zadziałał na mojej płycie (Abit kt7-radi) użyłem innego wentylatora, gdyż używając ten dostarczony w zestawie straciłbym możliwość zamiany tego procesora na inny!

 

Przychodzę szczęsliwy do domu, podłączam pod płytę i nic, sprawdzam mój stary procek - 700 duron - działa. Ponoweni nowy - nic. No to jadę na drugi dzień do serwisu i oddaję - chcę odrazu nowy - facet na chwilę wychodzi wraca i ............ :evil:

 

stwierdza, że w moim przypadku doszło do uszkodzenia jądra i nie wymienią mi procesora 8O 8O 8O

 

Co kurka - patrzę na jądro procesora - faktycznie, na jednym z rogó mikroskopijne pęknięcie. Po krótkiej rozmowie serwisant sam stwierdza, że ostatnio mają często te usterki, ale niestety klienci nie dostają w zamian sprawnego sprzętu. Jądra pękają, gdyż wentylatory powodują zbyt duży nacisk na jądro!!

Wcześniejsze wersje procesorów, tego nie miały - a te produkowane teraz są bardzo delikatne!!

 

 

Kurka, pytanie, panowie, nie jestem głupi - wentylator nie pierwszy raz zakładałem, ale, żeby jądro pękało od wentylatora, przecież go trzeba mocno przycisnąć, zresztą siły nie da się regulować.

 

Po krutkiej rozmowie, serwisant przyjoł mi to na warunkowej reklamacji. Mam czekać 14 dni, ale raczej i tak nic nie zrobią.

 

Jestem wściekły - wydałem 211 zł na nic, a raczej na <span style="color:red;">[ciach!]</span>o, które jest kruche jak jajko. Ale to nic, ja nie dam im za wygraną. Otuż, przecież to mógł on sam zrobić jak z nim wyszedł!!

 

 

Ale pytanie mam inne, czy komóś już się coś takiego zdarzyło!!

 

Jeżeli tak to proszę o wpisywanie się - dzięki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz niefart boś nie przypilnował co i jak z tym procesorem się działo od chwili gdy go wziąłeś od sprzedawcy. Tu musisz sprawdzić czy nie jest ukruszony. Jądro nie kruszy się od nacisku wentylatora, tylko od jego zakładania "pod kątem". Jeżeli wentylator jest dociśnięty dobrze nic jądru nie grozi. Jądro na obecnych D1200 niejest ani mniej ani więcej kruchliwe od innych. Nie dziw się sprzedawcy, że niechce Ci go przyjąć na reklamację - to uszkodzenie mechaniczne, które jak najbardziej mogło być spowodowane Twoim błędem :( przy zakładaniu wentylatora.

PS: Rzeczywiście jedyne co to możesz żałować, że tak przepłaciłeś. I rada - kup sobie CS jeśli chcesz uniknąć takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesteś w 100% pewien, że zabiłeś tego durnia radiatorem?

naprawdę rzadko składam coś na amd, ostatnio jakiegoś antka pchałem w starego ecs.

myślałem, że go rozwaliłem przy zakładaniu wentyla, zamieniałem go na starego durnia 800 i komp wstawał, znowu antek i kapa. dzwoniłem nawet do serwisu z pretensjami, że sprzedali mi walniętego kloca.

ale koleś któremu robiłem upgrate znalazł książkę z płyty i przyczyna okazałą się banalna - ZWORKI.

reasumując:

sprawdziłeś tego durnia na innym kompie ?

jeżeli jest sprawny, to jakiś <span style="color:red;">[ciach!]</span>lony serwisant z pewnością wykorzysta okazję i podmieni ci go na trupa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO jest to pewne niedociągnięcie ze strony AMD gdyż faktycznie jądro jest za kruche.Kiedyś miałem D700,był tyle razy zmieniany że jądro było pokruszone z kazdej strony (nieszczęsny Golden Orb)...ale działał bez zarzutu.AMD powinno <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> to pod uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu musisz sprawdzić czy nie jest ukruszony. Jądro nie kruszy się od nacisku wentylatora, tylko od jego zakładania "pod kątem".

Tak, tylko jemu ten Duron pękł(co się możę zdarzyć przy zbyt duży nacisku) a nie się ukruszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz mojemu qmplowi sciagalismy radiator z proca zeby go przesmarowac i cos podobnego stalo sie na ATHLONIE 1000 ale on dziala bez zarzutow i temperatura jest ta sama hmm ale ten przypadek ktory opisuje jadro proca sie UKRUSZYLO calkiem na rogu widocznie golym okiem wiec to chyba gorzej niz pekniecie :) ale nie wiem jakim cudem dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się to niestety zdarzyło z d1300 :( , ale oddałem do sklepu i ... wymienili co prawda po 1,5 miesiąca i już zdąrzyłem kupić AXP, a tedo durnia sprzedałem :twisted:  

a CS'a to zobacz TU

Z tego co wiem, to właśnie niekiedy serwisy przyjmują takie uszkodzone procesory "warunkowo". Wówczas procesor ten leci sobie do AMD i tam niby badają czy ukruszenie mogło powstać z winy użytkownika czy z winy samej konstrukcji. W efekci trwa to właśnie nawet 2-3 miechy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to wymienie ci tego durnia za 100 zl na nowego :) jak cos to pisz na gadulca. A co do tego ze serwisant mogl sobie podmienic procka na walnietego jak mu go dales to bardzo mozliwe jest :lol: Sam znam taki przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytulowa : Gorzka prawda to fakt,

tyle ze to wina usera ktory powinien sie wczesniej zainteresowac tym co ma zamiar kupic.

Gdyby kazdy kto kupuje AMD kupowal tez CopperShima, to nie byloby tylu narzekan na te proce.

Niewiedza i lamerstwo sa glownymi przyczynami pekan/ukruszen procow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O CS poczytaj w FAQ. To nakladka na porcesor ktora zbija temperature i chroni jadro przed ukruszeniem.

Temp. to copper shim akurat nie zbija ale jest to faktycznie OBOWIAZKOWY zakup dla kazdego przyszlego wlasciciela AMDekow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest, ale mój szwagier też "połamał" chyba ze trzy Athlony i zachodzę w głowę jak on to zrobił??? To ja swego czasu pod wentylator wpychałem jeszcze blache miedzianą ponad 1mm grubości i na chama zapinałem Cooler, bo eksperymentowałem z przewodzeniem i to kilka razy i procek jak spod igły z innymi też się nie pieściłem i co??? Zero zgnieceń, a Shima jeszcze wtedy nie miałem,- obecnie posiadam, ale głównie dla zwiększenia przewodzenia ciepła, a że zabezpiecza jeszcze proca to już inna sprawa :)

Jednym słowem trzeba mieć, albo chirurgicznie precyzyjne dłonie, albo idiotyczne szczęście :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moj pokruszony D650 niczym Terminator - podnosi sie i chodzi, nawet na FSB133 :D. Nowa plyta, nowe mozliwosci - teraz mu nie popuszcze, jak tylko bede mial czas rozpoczne tortury - albo wycisne 6x166 albo go spale ;).

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...