Skocz do zawartości
mkwd40

Jak Zakłada Się Oringi W Tragicznych Przypadkach?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Kupiłem blok wodny Kraft64, używany, dałem za niego 50zł i dostałem gratis jeszcze z 1,5m węza eheim 12/16. Cena była nie wielka wiec sie skusiłem. Postanowiłem go rozkręcic nobo było w nim troche syfu. Po wyczyszczeniu przyszedł problem.. Jak załozyc ten oring! On jest normalnie prostokątny!!! I na dodatek nie ma jednego kontu i jest za krótki! Czy naprawde bloki.pl nie umią robić bloczków! Co za syf! Czy ktoś mi moze wyjasnic jak sie zakłada takie bardziewie! Nawer prubowałem go wkleic na sylinon ale bym musiał go trzymac 4h palnamy az wyschnie, a po wyschnieciu pewnie i tak wyskoczy. Prosze o pomoc! Bo normalnie nie wiem co z tym zrobie.

 

Fotki:

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął stary oring(ten kwadratowo okrągły) i szukał zamiennika nowego w samochodowych, mógł by być deczko grubszy.

I nowy wsadził zamiast starego. Po konstrukcji widać że troszkę może być problemów z zamontowaniem go bo oring musi "wejść" na prostokąt a wiadomo będzie się ześlizgiwał na krawędziach, ale to normalne.

Lub mikroskopijne kropelki Kropelki, Cyjanopanu na rogach i pleksą go potraktować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"On jest normalnie prostokątny!!!"- o co chodzi? O przekrój czy "ogólny" kształt. Jeśli o to drugie to norma- jak guma jakiś czas "przebywa" w jakimś kształcie przyjmuje takowy.

 

"I na dodatek nie ma jednego kontu"- to by sugerowało (jeśli myślisz o kącie), że chodzi jednak o "ogólny" kształt.

 

Normalnie oring wkłada się w rowek, dociska topem i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o kanal na oring, a onring nie ma jednego kątu!! Tragedia, nie da sie go wsadzic, bo jak z jdenej strony wsadze to z drógiej strony wyskakuje, po prostu nie da rady!!!! On jak sie go załozy do połowy to na drógą połowe trzeba naciągaci wyskakuje z drógiej strony, nasmarowałęm sylikonem, ale znudziło mi sie trzymanie go po 15minutach wiec pusciłem i wyskoczył odrazu. Jak zie wkuze to wywale oring i zaleje go sylikonem. [ciach!]o!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta :P

 

Dajesz oring na blok... nie musi byc w rowku, leciutko dociskasz śrubami aby sie trzymał, a potem wykałaczką lub czymś cienkim po prostu pchasz oring do środka aby wszedł do rowka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki Swider, spróbuje tak, a jak nie wyjdzie czy wypada pociac ten oring na odcinki tak zeby nie zaginac go po kątach??

 

EDIT:

Nie da rady w taki sposób. Ten oring jest za mały i wpada do środka tzn tam gdzie woda płynie, a przeciez szpilką go nie rozciągne, co najwyzej moge go popychac. Chyba go potne, ale boje sie wycieków., najwyzej dam bardzo duzo sylikonynu, chyba napisze majla do bloki.pl zeby zaczeli robic normalne oringi jakies, a nie takie bardziewie.

Edytowane przez mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem oring.... z czego?? z kabla od słuchawek heh. ;)

Nasmarowałem go sylikonem bo miej troszke wysteje od oryginalnego, oczywiscie go pociełem, wsadziłem w kanał posmarowałem sylikonem i przykręciłem. Okaze sie czy szczelnie przy testach szczelnosci. Na zdieciu wyszedł gozej bo top od góry jest ubrudzony sylikonem, bede go czyscił.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylikonu sporo, a jak bedzie cieknąc wtedy nawale wiecej. Dokrecone jest na max, az zerwałem jeden gwint od sróby, środkowy z brzegu. Bede testował pod cisnieniem wody z kranu, ale dopiero jutro, dam temu sylikonowi dobze zaschnac. Jednak czasami przydaja sie rozwalone słuchawki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... aż mi frytek upadł na klawisze...:D

 

ja bym to zrobił jak mc giver... z jednej strony w obu kątach ułożył oring i przykręcił topem... (z drugiej powinien być luz) wcześniej założyć jakąś żyłkę na dwuch pozostałych kontach i docisnąć topem tak żeby oring po rozciągnnięciu nie wyskoczył... wyciągnąć żyłkę i z zapałki zrobiłeś zapalniczkę :P

 

P.S.

Ciekawe czy ktoś był na tyle inteligentny żeby mnie zrozumieć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche ciezko zrozumiec, ale mysle ze kabel z sylikonem wystrczy, tzn jutro sie okaze, troche sie spłaszczył chyba ;) Wgląda teraz w ten sposób:

Dołączona grafika

 

 

Czy ktoś wie jaki gwint w blokach stosuje bloki.pl??? Na moje oko (nie mam jak porównać) jest miejszy od 1/4" A chciałem wymienic króćce na nk16, bo takie są chyba llepsze na waz 12/16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku takiego "prostokątnego" ułożenia oringa:

bierzemy 4 kawałki/paski kartonu,

układamy je po zewnętrznej stronie rowka na oring (może wymagać użycia 4 rąk :D )

układamy sam oring,

nakładamy top, lekko go skręcając,

manewrując kartonikami układamy / poprawiamy oring,

mocniej skręcamy - tak długo aż oring jest "chwycony"

wysuwany kartoniki,

delikatnie dokręcamy top.

 

zakładając że oring będzie "chwycony" kiedy przerwa pomiędzy spodem a topem bedzie maiłą 0,6 mm - bierzemy karton 0,5 mm

Czy ktoś wie jaki gwint w blokach stosuje bloki.pl??? Na moje oko (nie mam jak porównać) jest miejszy od 1/4" A chciałem wymienic króćce na nk16, bo takie są chyba llepsze na waz 12/16.

ekipa bloki.pl używa (afair) nietypowych na naszym rynku kroćcy o gwincie metrycznym M12.

(wystarczy poczytać opisy ich bloków, albo spojrzeć na http://www.bloki.webpark.pl/index.php?name=krocce_mosiadz )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku takiego "prostokątnego" ułożenia oringa:

bierzemy 4 kawałki/paski kartonu,

układamy je po zewnętrznej stronie rowka na oring (może wymagać użycia 4 rąk :D )

układamy sam oring,

nakładamy top, lekko go skręcając,

manewrując kartonikami układamy / poprawiamy oring,

mocniej skręcamy - tak długo aż oring jest "chwycony"

wysuwany kartoniki,

delikatnie dokręcamy top.

 

zakładając że oring będzie "chwycony" kiedy przerwa pomiędzy spodem a topem bedzie maiłą 0,6 mm - bierzemy karton 0,5 mm

 

ekipa bloki.pl używa (afair) nietypowych na naszym rynku kroćcy o gwincie metrycznym M12.

(wystarczy poczytać opisy ich bloków, albo spojrzeć na http://www.bloki.webpark.pl/index.php?name=krocce_mosiadz )

Zapewne sami wykonuja krocce aby było taniej(na pewno nie lepiej) dlatego maja taki gwint bo zapewne ich tokarka nie potrafi toczyc calowych gwintow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne sami wykonuja krocce aby było taniej(na pewno nie lepiej) dlatego maja taki gwint bo zapewne ich tokarka nie potrafi toczyc calowych gwintow

To gwinty zewnętrzne (calowe .. ? metryczne ...? ) robi się na tokarce a nie narzynką ? wow, nie wiedziałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gwinty zewnętrzne (calowe .. ? metryczne ...? ) robi się na tokarce a nie narzynką ? wow, nie wiedziałem...

Mozna robic na tokarce nawet calowe tylko to juz zwykła tokarka nie wystarcza

Wiekszosc tokarek na rynku ma mozliwosc toczenia gwintow metrycznych

Narzynka tez mozna robic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak chłopaki montują oring w spiderze s miedzianym górnym topem heh. Tam dopiero musi być tragedia.. Kanał pod oring i oring jest identyczny. Pytanie teraz:

Czy opłaca sie rozszerzac i gwintowac od nowo gwinty na króćce na 3/8" czy lepiej tak zostawić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak chłopaki montują oring w spiderze s miedzianym górnym topem heh. Tam dopiero musi być tragedia.. Kanał pod oring i oring jest identyczny. Pytanie teraz:

Czy opłaca sie rozszerzac i gwintowac od nowo gwinty na króćce na 3/8" czy lepiej tak zostawić??

jak masz miedziany top to jest on zlutowany ;) i nie potrzeba oringu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciezko sie zkontaktować, a on by mi powiedział, zebym go wkleił na sulikon, ale nie da rady, nie wiem jak oni to zakładają, a tak wogle to ciezko sie z nimi zkontaktowac, tydzien albo dwa trzeba czekac nba maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh jakis cienki jestes ;] z kurtem wlozylismy go we 2 po 2 piwach proby zejely okolo 1h ale sie udalo ;] sposobem podanywczesniej ukladasz oring jak najblizej rowka a potem dociskasz top i popychasz oring w strone rowka chociaz zawsze mnie dziwilo jak to sie robi na skale masowa pewnie kropelka kleju w rogach i po sprawie ;]

btw 2 raz spidera z topem z plexy nie rozbiore bez potrzeby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak samo nie bede rozbierał.

 

heh, moze jak bym miał kumpla po dwóch piwach i sam bym byl tez moze po setce...vodeczki.. moze by sie udało.. Ale gdybanie zostawmy tym, którzy w przyszłosci bedą sie nad tym męczyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu - powiem Ci ze nie jest lekko - ja zmagalem sie ze spiderem lx o ile pamietam. Ten sam problem tylko kolega koloryzuje fakty. Tzn origna jest za maly a rowek za plytki. Powinien byc nieco wiekszy i grubszy oring i glebszy kanal... Ja meczylem sie z godzinke po czym przykleilem go na kropelke i dopiero zalozylem top. Polecam sprobowac ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...