Skocz do zawartości
qaz85465

Athlon 1333mhz//// Nowy Cooler To Ac Lite 3

Rekomendowane odpowiedzi

witam !!!!

 

moj proc to athlon 1333mhz na sockecie 472

 

chce sobie kupic jakis nowy wiatraczek, ten co teraz mam kreci sie na ponad 5600 obrotow i jest b. malo wydajny, moze jakis radiator ale ten co mam nie jest taki zly raczej, nie musi byc to sprzet pierwsza klasa no komp jest juz stary a i tak mam go zamiar w niedalekiej przyszlosci sprzedac

 

z gory dzieki za pomoc

 

ps. to moze odrazu polecicie jakas dobra paste do mojego proca ????

Edytowane przez qaz85465

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domyślam się że jest to thunderbird ;) miałem ten sam "piec hutniczy" tylko 1Gh@1333Mhz i chłodziłem go Pentagramem qvc100cu+ i jest elegancki ale ...drogi :P pasta do tego wystarczy arctic ceramique a co do coolera to powinien wystarczyć któryś z Arcting Cooling na ten socket i dobre wentylki na budę ;)

 

edit: domyślam się że to socket A (462) a nie 472 pozdro ;)

Edytowane przez truman20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

truman20 sorki za pomylke, oczywiscie ze 462, pomylilem sie, chodzi mi raczej o cos tanszego, bo tak ja mowilem zamierzam sie go pozbyc w najblizszym czasie, ale jeszcze troche musze z nim wytrzymac

 

a twoja propozycja sprawdze i sie rozeznam ile to wszystk obedzie kosztowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak swoją drogą to jak chciałbyś go skutecznie wychłodzić i tanio to najpierw polecałbym zmniejszyc napięcie bo to obniży temperaturę znacząco, ja w moim tak zrobiłem ( tylko nie przesadzaj z obniżaniem U bo ci sie zacznie sypać ;) ) i jak mniemam to masz CoolerMaster 60mm boxowy "huragan" bo takie shity dorzucali do tych procków, jak sprzedawałem mojego to wrzuciłem boxowy radiator i nowy wentyl 70mm jest cicho przy tej samej temperaturze no i obniżonym napięciu, ale sam wentylek też nie był tani :/ dlatego lepiej jak kupisz całego coolera ale najlepiej bez termicznego czujnika obrotów bo przy tych prockach pójdzie i tak cały czas na pełnych obrotach, bo cooler za wszelką cenę będzie chciał zmniejszyć temperaturę, więc kup z ręczną regulacją ( ja na Pentagramie miałem 38-39 stopni w idle, mniej się już chyba nie da) ;) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak do tematu sie podepne :) sam mam durona 1300 i czy np. taki odrzutowiec bylby dobry zeby go schlodzic ? http://allegro.pl/item93288876_wentylator_...apromocja_.html

tera lata po 60c-65c

 

jakby nie patrzec 37zl (ze strony :) na allegro arche drozesz sprzedaje) to nie tak wiele.. do tego brak kosztow przesylki (chyba) bo sam moge odebrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To

lub

to

ewentualnie

to!

czyli nic innego jak Arctic colling COPPER SILENT 2 TC Rev 2. Mialem takiego samego ale 1400MHz i wiem ze daje rade i jest cicho :)

 

Jedyne co to szlifowanie spodu by mu sie przydalo bo ma glebsze rowki niz płyta winylowa!

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Spire Whisperrock IV

Polecam. Umnie na kręconym semproniku (no fajne porównaie szczególnie jeżeli chodzi o proces technologiczny ;) ) razem z AS5 i max 43 stopnie w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic colling COPPER SILENT 2 TC Rev 2

Spire Whisperrock IV

 

mozna cos z tego dostac w zwyklym sklepie nie na allegro wiem ze bedzie troche drozej

 

a i jaka paste do tego , ktos polecil arctic ceramique jest cos lepszego do tego proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic colling COPPER SILENT 2 TC Rev 2

Spire Whisperrock IV

 

mozna cos z tego dostac w zwyklym sklepie nie na allegro wiem ze bedzie troche drozej

 

a i jaka paste do tego , ktos polecil arctic ceramique jest cos lepszego do tego proca

 

http://www.neotec.pl/page.php?id=21

 

i wszystko jasne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zakupilem w koncu Arctic Cooling Copper Silent 3 lite i artic ceramique i mam problem, zalozylem wszystko bardzo dobrze i co ???

 

cicho to jest ale mam teraz 50 stopni w olpcji mp3/net pucha zamknieta to chyba ciut za duzo nie ???

 

przypomne ze ma athlona 1333mhz thunderbird

 

edit: 51 heee

Edytowane przez qaz85465

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty go chyba chcesz zamrozić :P a tak serio to tych proców nie da się wychłodzić powietrznym chłodzeniem poniżej 40 stopni, ja miałęm ten cooler na nim co mam w podpisie i udało mi się do maks 42-43 stopnie go wychłodzić, ale przy maksymalnym zmniejszeniu napięcia i przy "wichurze" w budzie, ale hałas był niezbyt przyjemny, możesz spróbować jakieś wielkie pasywne chłodzenia z gigantycznymi wentylatorami ale wątpie czy to coś da, niestety taka specyfikacja tych proców

 

p.s a z resztą co sie przejmujesz, te proce wytrzymują 95 stopni a ty masz 50 i się martwisz :P albo druga opcja, zmień go na A64 i po bólu, ja tak zrobiłem i mam ciszę przy temp 25 st. :P

Edytowane przez truman20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodzenia z tym grzejnikiem, mialem to wiem, nawet @1533 smigal ;]]]

przy Volcano 7+CU na max ;DDDD

 

oby 60 stopni nie przekraczalo to norma jest ;>

 

a cooler jak cos to np takie cus jak ja mam z allegro...

 

Zalman Al-Cu 7000

 

bardzo fajna rzecz, na silentpc-review polecana wiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...