Skocz do zawartości
bartmarian

Reklamy W Tv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od d*** strony: psychologowie (a moze nie oni tylko "specjalisci" od marketingu) ustawiają nam reklamy głośniej niż film, czy program który oglądamy, częsta zmiana baterii w pilocie itp... tak więc przydało by się aby (ja oglądam w domu tylko tv przez komputerek na moim gentoo w tvtime) aby ulubiony system wiedział że dana wartość poziomu dzwięku jest akceptowana, gdy zostaje przekroczona np:

a)zcisza

B)j.w. i wygasza ekran :-)

c)j.w. i włącza wygaszacz (o np moj ulubiony euforia :-) itd...

 

jakby to zrobić ?

 

pozdrowienia

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładając, że jesteś ambitny, znasz c++ albo coś innego i wiesz jak obsługiwać dźwiek w linuksie to bedzie chyba tak:

nagrywasz sobie kawałek dźwięku z karty tv i szukasz największych wartości, jesli są < x to to jest film, jesli > x to to jest reklama (x = maks. poziom dzwieku). Później w zaleznosci od tego odpalasz aumix z parametrem zeby wyciszyć dzwiek i ew. keuphoria.kss, czyli wygaszacz ekranu :) pomijając początek to całkiem proste :P obsługe dzwieku masz w sdl (chyba najprosciej) tylko niewiem jak tam jest z nagrywaniem, a jesli nie to pozostaje dokumentacja alsy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli w filmie pojawi sie głośniejszy wybuch? :wink:

 

Do takich celów służą limitery(kompresory) dźwięku, które ściszają dzwięki głośniejsze wyrównując (zniekształcając) dynamikę dzwięku.

 

W AC3 filters jest coś takiego wbudowane.. nie wiem jeno jak to odnieść do TV :). W niektórych telewizorach jest też system antyreklam... który działa CHYBA w podobny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie uklady sa do zrobienia, mowil mi to koles z Laboratorium Ukladow Elektronicznych. Polega to na wykrystalizowaniu sygnalu pojawiajacego sie na poczatku reklam, ktory jest uzywany do tego, zeby zniklo logo danej stacji. W ten sposob mozna po takim sygnale wyciszyc dzwiek w telewizorze. Skoro mozna to zrobic przy uzyciu odpowiedniego ukladu wzmacniaczy itp., to na pewno po 'przepuszczeniu' sygnalu przez komputer mozna zrobic to samo.

 

I nie chodzi tutaj o glosnosc reklam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qwa ktos mi niedawno mówil o takim jakims programiku co to nagrywa z tunera i wlasnie na reklamach wstrzymuje nagrywanie, ale nie moge sobie przypomniec kto mi to mowil i jaki to byl program, ale na 100% jest cos takiego... Jak sobie skojarze to dam znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i [gluteus maximus]... To chodziło o magnetowid Philipsa, a wspomniał mi o tym gość w zakładzie RTV. No ale tak jak MeHow wspomniał, skoro da się coś takiego zrobić przy pomocy elektroniki to na kompie tez się powinno jakoś dać. Może zapytaj na dvhk.pl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu nielegalne? Równie dobrze mógłbym przecież być oskarżony o to że jak pojawia się reklama ja przełaczam pilotem kanał albo ściszam... :> A co to ma do rzeczy czy robię to ja - ręcznie czy robi to za mnie elektronika (soft).

Jeśli jest różnica.. to czy człowiek z mechaniczno-elektroniczną protezą ręki używając pilota staje się przestępcą? :wink: Wkońcu nie robi on tego fizycznie ciałem tylko za pomocą elektroniki :). Sory ale jeśli jest na to ustawa jakaś to jest ona niemożliwa do wyegzekwowania od kogokolwiek...

 

znalazłem coś takiego:

Israeli patent blocks ads

Three local students develop software that mutes television during commercials

Czyli że zrobili.. Imho to nie było by aż takei trudne do zrobienia a na komputerze nawet łatwiej niż hardware'owo to wykonać.

 

Jak będę miał chwilę czasu to podepnę tuner i zobaczę co też tam wymyślają .. i czy ten sygnał występuje w torze wizyjnym czy w fonicznym? Jeśli w fonicznym to problem jest mniejszy.

Dodatkowo można sie zastanowić nad wykorzystaniem sieci neuronowej do rozpoznawania kawałka obrazu w którym pojawia się logo stacji.. jesli zniknie tzn że lecą reklamy :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qwa ktos mi niedawno mówil o takim jakims programiku co to nagrywa z tunera i wlasnie na reklamach wstrzymuje nagrywanie, ale nie moge sobie przypomniec kto mi to mowil i jaki to byl program, ale na 100% jest cos takiego... Jak sobie skojarze to dam znać ;)

 

No i [gluteus maximus]... To chodziło o magnetowid Philipsa, a wspomniał mi o tym gość w zakładzie RTV. No ale tak jak MeHow wspomniał, skoro da się coś takiego zrobić przy pomocy elektroniki to na kompie tez się powinno jakoś dać. Może zapytaj na dvhk.pl ?

 

Prawie kazdy magnetowid wyprodukowany w ciągu kilku ostatnich lat ma tą funkcję. Problem tylko w tym, ze potrzebny jest do tego jeszcze sygnał wysłany przez stacje tv. W praktyce w polsce na zadnej stacji go nie zauwazyłem. Na stacjach zagranicznych tych, gdzie jest uzywany, jest tylko w chwili rozpoczęcia i zakonczenia filmu/programu co pozwala na włączenie i wyłączenie nagrywania w chwili rozpoczecia i zakonczenia.

 

 

A zeby zrobi cos na komputrze to raczej takiej mozliwosci nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sądzę dużo łatwiej będzie obejść się "ustaleniem poziomu" dźwięku - choć faktycznie filmy akcji na tym stracą - ale to byłby jakiś kompromis, pomysł mam jeszcze taki że zazwyczaj "bla bla bla lekarzem lub farmaceutą" wypowiadane jest (nie)ludzkim głosem, czyli można by "tłumik" założyć ja określone częstotliwości (tu mi się przypomniała wtyczka z xmms do filtrowania gadugadu). Filtrowanie czy jest logo stacji w sygnale wizji jest jak mniemam jak najbardziej możliwe ale b.trudne. Może jest jakieś forum dotyczące tylko ALSA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozpoznanie logo stacji jest w sumie proste... Trzeba by jednak posiedzieć trochę nad analizą wszystkich logosów, gdyż niektóre sa np białe (jednolite) a inne przezroczyste lekko.. co troche komplikuje sprawę :). Ja tu widzę sieci neuronowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej rozpoznawac dzwiek niz obraz?

reklamy rozpoczynaja i koncza sie charakterystycznymi dzwiekami, mozna nauczyc proga do rozpoznawania dzwieku zeby reagowal na nie.

Jest dobra open source'owa biblioteka do rozpoznawania dzwieku - Sphinx. Trzeba przejrzec naglowki, zalinkowac, nauczyc dzwiekow i biblioteka juz sama bedzie wysylac sygnal jesli rozpozna reklame, a co z tym dalej zrobic, zmienic kanal, wyciszyc to juz do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

życzę powodzenia z rozpoznawaniem 100 dzwieków reklam, które w dodatku zmianiają się na rózne okazje i co pare miesięcy, no i uczyć sphinxa dzwieków... :lol:

 

Do tego dolicz ciągłe monitorowanie dzwięku. Sphinx musiałby cały czas przeprowadzać pooling dzwięku bo nie wie czy akurat ten dzwięk był już może początkiem reklamy czy nie...

 

Do tego dochodzi problem głośności, gdyż sphinx jest na to mocno uczulony.. Musiałbyś dodatkowo tworzyć układ automatycznej regulacji wzmocnienia trzymający na wejsciu sfinxa sygnał o stałej średniej głośności, w przypadku Dzwięków w TV jest to mocno skomplikowane, bo co innego zrobić układ ARW dla mowy, muzyki, i filmu... Trzeabby było odrózniać ciche chwile od ciszy zupełnej, od mowy od śpiewu, jazgotu... Wiecej wad niż zalet...

 

A obraz możesz sobie sprawdzać co sekundę czy w danym kawałku ekranu jest dany obrazek... jesli znikł znaczy że puszczają reklamę...

 

tak że Twój pomysł jest bardziej nierealny niż mój :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie chodzilo mi o konkretne reklamy, tylko te wstawki rozpoczynajace i konczace blok reklamowy, jak w radiowej trojce "zapraszamy do reklamy" i "zegnamy reklamy" :)

Edytowane przez .icy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

etam :) zrobiło się forum co lepiej a nie jak, sądzę że każdy wie jak było by najidealniej ale nie bardzo wie jak to zrobić, może więc skromniej ? bez urazy oczywiście... może ktoś ma pomysł jak przepuścić głos przez korektor graficzny i oprzeć się na za dużym poziomie dzwięku ?

Edytowane przez bartmarian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też nei chodziłlo o reklamy tylko o intra reklam.. na każdym kanale jest inne, i mówię Ci ze z ciągłego dzwięku jest bardzo trudno wyłowić tą właściwą sekwencję, bo co jeden dzwięk musisz roszpoczynac kolejne porównywanie z wzrocem...

 

bartmarian nie każdy... ja wiem jak to zrobić.. oczywiście z miejsca Ci nie napiesz kodu :) ale rozpoznawanie logo stacji jest relatywnie proste...

 

monitorowanie poziomu dzwięku to nie jest dobry pomysł.. to nie zda egzaminu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też nei chodziłlo o reklamy tylko o intra reklam.. na każdym kanale jest inne, i mówię Ci ze z ciągłego dzwięku jest bardzo trudno wyłowić tą właściwą sekwencję, bo co jeden dzwięk musisz roszpoczynac kolejne porównywanie z wzrocem...

 

bartmarian nie każdy... ja wiem jak to zrobić.. oczywiście z miejsca Ci nie napiesz kodu :) ale rozpoznawanie logo stacji jest relatywnie proste...

 

monitorowanie poziomu dzwięku to nie jest dobry pomysł.. to nie zda egzaminu :)

A może jakaś sieć neuronowa wyławiająca z obrazu tekst "reklama"? Czcionki są zazwyczaj łatwiejsze do wyłuskania niż zwykłe obrazy (trzeba mniej treningów sieci przeprowadzić), no i napis "reklama" pojawia się praktycznie zawsze, czyli uczymy sieć tylko jednego wzorca a nie tylu ile jest logosów stacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jakaś myśl... ale czcionki są tak różne... że nawet sieć miała by problem z rozpoznaniem.. Do tego trzeba jakoś wstępnie znaleźć te litery.. to nie jest tak że siec sobie z całego obrazka wyłapie litery :) Ona ma dostać kształ litery to wtedy moze zgadnie co to za litera...

No i dochodzi jeszcze jeden problem.. zazwyczaj słowo reklama jest animowane... litery sie zmieniają, przesuwają etc...

Pozatym w ten sposób musisz skanować cały obraz. Przy założeniu że napis reklama pojawia się na przynajmniej sekundę można też pomiar robić co sekundę.

 

Dlatego wciaż utrzymuję iż nauczenie sieci kilkunastu logo jest prostsze i sprawi najmniej problemów :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... niestety zostałem odrobinę (no nie do końca, ale..) przekonany o "prostocie" rozpoznania obrazu, co daje mi taki efekt:

a) C znam na tyle żeby sobie pomnożyć dwie liczby, z ew. kilkoma warunkami (ale ściągawki obowiązkowe)

B) innych języków wcale

c) zanim się nauczę to... to już jestem za stary

d) pewnie pracy sporo; pozostaje szansa na zrzutkę - to możliwe, nie wiem na ile realne.

e) nie wiem

f) poczekam na dalszy rozwój sytuacji

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...